Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπλε μπλε μπλε.....

δεν εχω παρει ποτε κινητο με ανοιχτο χρωμα εκτος απο ενα ΝΟΚΙΑ παλιοτερα, ασημι.....

Κρυβει και τον ογκο το σκουρο χρωμα.

Γιαυτο και ο Ντεμης Ρουσος φοραει παντα σκουρα χρωματα......

Μπλε μπλε μπλε. Τελος.

 

ΥΓ. και μια παρακληση στους admins. Βαλτε και το μπλε στα αβαταρ. Please.

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1ον

ΟΧΙ! ΟΧΙ ΣΕ ΜΠΛΕ! :lol:

2ον

Όπως αναφέρουν οι admins, δεν χρειάζεται να μπαίνει κάθε απόχρωση της κάθε συσκευής για αβαταρ! Υπάρχουν πιο σημαντικά θέματα να ασχοληθούμε (συμφωνώ 100% :D :p)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα "ντρέπομαι να κυκλοφορήσω με μεγάλο κινητό"........δεν έχει σχέση με συσκευή. Ο beholder έχει το ζόρι.Αυτό πιστεύω και δεν την λέω σε κανένα προσωπικά.

 

Το χρώμα της συκευής από video....χμμμμ. Ας το δούμε από κοντά πρωτα. Το brushed το έχω μεγάλη αδυναμία γενικά.

 

Προπαραγγελίες συσκευής που δεν έχω καν δει και δεν ξέρω πολλά; Σ'αυτό είμαι κάθετος= ΟΧΙ. Αντικειμενικά.

 

Χαίρομαι που δεν υπάρχουν πολλές συγκρίσεις με iphone. Άλλη κατηγορία πλέον. Μικρή συσκευή με μεγάλη. Δεν συγκρίνονται.

Android vs ios αλλού. Το γιατί δεν είναι κεραμικό και μέταλλο και γυαλί και δανδέλα=Αυτό είναι. Δεν μπορεί να οργανωθούμε και να πιέσουμε τα θέλω μας δυστυχώς. Το ότι σε γενικές γραμμές είναι και υποκειμενικό το θέμα, το κάνει ακόμα πιο δύσκολο.

 

Τα 2 gb μνήμη, θα βόλευαν κάποιον που θέλει διάρκεια χρήσης, χωρίς πολλούς συμβιβασμους(πάνω από 1-1.5 χρόνο). Για τώρα μια χαρά είναι. Η LG βγάζει στα 2gb, οπότε υπομονή ,για όσους την έχουνε.

 

Ζηλεύω,με την καλή ένοια, όσους έχουν τα χρήματα να το πάρουνε. Όσοι δεν μπορούμε , ας δείξουμε χαρακτήρα.

 

20 μερούλες ακόμα :p.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μεγαλύτερο μείον είναι το μέγεθος. Μα είναι κινητά αυτά ρε παίδες; 4.8 ίντσες; Το έχουνε παραξηλώσει. Πιστεύω ότι στους περισσότερους οι 4.8' θα είναι αποτρεπτικές.

 

Από τεχνικά χαρακτηριστικά είναι μια χαρά. Παραπάνω ram δεν χρειάζεται ακόμα, αυτοί που ζητάνε περισσότερα MP camera σε αφίσες μεγέθους τοίχου τυπώνουν; η camera αναβαθμίστηκε πολύ σε ταχύτητα, αυτό φτάνει.

Το μόνο ερωτηματικό είναι η οθόνη που θα πρέπει να την δούμε live για να εκφέρουμε άποψη.

 

Δούλεψαν αρκετά και πάνω στο software, φαίνεται ότι βελτίωσαν αρκετά το, εν πάση περιπτώσει, touchwiz.

 

Τέλος, σχεδιαστικά είναι κάτω του μετρίου, ειδικά το πίσω μέρος. Προσωπικά πιστεύω ότι θα μείνω με το s2 για αρκετό καιρό ακόμη.

 

Σε σχεση με το s2 είναι σίγουρα πιο όμορφο. Αλλά αυτά είναι γούστα. Ούτε και εγώ θα άλλαζα το s2 για το s3. Ωστόσο θα αλλάξω το HTC one S για το s3 γιατί το μαύρο πέραν των άλλων ξεφλουδιζει και η HTC σφυραει αμέριμνα...

 

Σαν συνολικό μέγεθος δεν πιστεύω ότι είναι τραγικά μεγαλύτερο του s2 και σχεδόν ίδιο του HTC one x. Οποίος θέλει να νιώσει πως είναι στο χέρι ας πιάσει ένα one x. Στα χέριαου είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ζηλεύω,με την καλή ένοια, όσους έχουν τα χρήματα να το πάρουνε. Όσοι δεν μπορούμε , ας δείξουμε χαρακτήρα.

 

Εγώ αυτούς που ζηλεύω είναι αυτούς που δεν έχουν πιάσει ποτέ το s2 και θα πάρουν το s3.

Αυτοί θα ναι οι πιο εντυπωσιασμένοι και ευχαριστημένοι ιδιοκτήτες του, οι περισσότεροι τουλάχιστον.

Σκεφτόμουν την ευχάριστη έκπληξη όταν πήρα πρώτη φορά το s και μετά το s2. Δε νομίζω ότι θα χω τέτοια τώρα με το s3.

Edited by QQTilt
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτούς που ζηλεύω είναι αυτούς που δεν έχουν πιάσει ποτέ το s2 και θα πάρουν το s3.

Αυτοί θα ναι οι πιο εντυπωσιασμένοι και ευχαριστημένοι ιδιοκτήτες του, οι περισσότεροι τουλάχιστον.

Σκεφτόμουν την ευχάριστη έκπληξη όταν πήρα πρώτη φορά το s και μετά το s2. Δε νομίζω ότι θα χω τέτοια τώρα με το s3.

 

Εγω παντως οταν επιασα το s2 του πεθερου μου στα χερια μου δεν σοκαριστικα παντως.

Με το s3 πιστευω κατι θα γινει :p:D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν επιασα το s2 του πεθερου μου στα χερια μου δεν σοκαριστικα παντως.

Με το s3 πιστευω κατι θα γινει :p:D

 

Εγώ ήμουν σε μια μέση κατάσταση Ηρακλή..!

 

Πάντως οι φωτογραφίες που συγκρίνανε τις οθόνες s2-s3 μου ανέβασαν αρκετά την ψυχολογία γιατί στην οθόνη κολλάω εγώ :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν σε μια μέση κατάσταση Ηρακλή..!

 

Πάντως οι φωτογραφίες που συγκρίνανε τις οθόνες s2-s3 μου ανέβασαν αρκετά την ψυχολογία γιατί στην οθόνη κολλάω εγώ :D

 

Έτσι ακριβώς κι εγώ.

Όσο ωραίο και να ναι εμφανισιακά ένα κινητό και ας είναι φτιαγμένο και από ρουμπίνια, αν ανάψει οθόνη υπερπαραγωγή ένα άλλο δίπλα του κοιτάς το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν σε μια μέση κατάσταση Ηρακλή..!

 

Πάντως οι φωτογραφίες που συγκρίνανε τις οθόνες s2-s3 μου ανέβασαν αρκετά την ψυχολογία γιατί στην οθόνη κολλάω εγώ :D

 

Νικο, να ειχε 1gb ram το s μου και δεν θα το αλλαζα ποτε!!:D

Η οθονη του s3 δεν εχω αμφιβολια οτι θα ειναι χαρμα οφθαλμων :eek:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν ξέρει κανείς. Κάθε φορά παίρνω συσκευή από αγγλικό κατάστημα χωρίς φ.π.α. λόγω εταιρίας. Βλέπω πως τα γερμανικά καταστήματα το έχουν πιο φτηνά.

Υπάρχει κάποιο που να παρέχει την υπηρεσία απαλλαγής φ.π.α. ; Αν είχε και αγγλικά σαν γλώσσα θα ήταν τέλειο

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το χρώμα το μπλε για μένα είναι μονόδρομος. Και κάθε μέρα νιώθω όλο και καλύτερα που δεν το πολυσκέφτηκα. Χθες μου ήρθε και email επιβεβαίωσης ότι θα μου το στείλουν 30 Μαΐου. Ελπίζω να φτάσει μέχρι τις 10-15 Ιουνίου γιατί 19 φεύγω ταξίδι. Ούτε root δε βλέπω να προλαβαίνω να κάνω...

 

Υ.Γ. Όπως έγραψα και εγώ και άλλοι νωρίτερα please βάλτε και το μπλε σαν επιλογή στα avatars!!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το χρώμα το μπλε για μένα είναι μονόδρομος. Και κάθε μέρα νιώθω όλο και καλύτερα που δεν το πολυσκέφτηκα. Χθες μου ήρθε και email επιβεβαίωσης ότι θα μου το στείλουν 30 Μαΐου. Ελπίζω να φτάσει μέχρι τις 10-15 Ιουνίου γιατί 19 φεύγω ταξίδι. Ούτε root δε βλέπω να προλαβαίνω να κάνω...

 

Υ.Γ. Όπως έγραψα και εγώ και άλλοι νωρίτερα please βάλτε και το μπλε σαν επιλογή στα avatars!!

 

Αν το εχεις μεσα σου θα προλαβεις να κανεις ροοτ και restore με titanium τις εφαρμογες απο το παλιο σου κινιτο! :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάντως η οθόνη του μου αρέσει και σε σχεσει με το s2 την βλεπω καλύτερη ,να την δούμε βέβαια και απο κοντά !!!

για το μέγεθος εχω να πω οτι σε όποιον αρέσει και τον βολευει το αγοράζει διαφορετικά υπάρχουν πολλές επιλογές

και βαλτε και το μπλε αβαταρ !!!

Samsung Galaxy S3 Pebble Blue Marble White

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το expansys το έβγαλε στα 649€. Ακριβά θα έλεγα. Όταν το ίδιο κατάστημα έβγαλε το One X στα 599€...

 

θεωρώ οτι ειναι τσιμπημένη η τιμη του στα 649 .. Μια λογική τιμη για αρχή ειναι τα 599 ευρω

όπου πιστεύω και οτι θα πάει

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το expansys το έβγαλε στα 649€. Ακριβά θα έλεγα. Όταν το ίδιο κατάστημα έβγαλε το One X στα 599€...

 

Οποτε στα καταστηματα κινητης τηλεφωνιας θα κυμαινεται στα 699€.

Απλησιαστα :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτούς που ζηλεύω είναι αυτούς που δεν έχουν πιάσει ποτέ το s2 και θα πάρουν το s3.

Αυτοί θα ναι οι πιο εντυπωσιασμένοι και ευχαριστημένοι ιδιοκτήτες του, οι περισσότεροι τουλάχιστον.

Σκεφτόμουν την ευχάριστη έκπληξη όταν πήρα πρώτη φορά το s και μετά το s2. Δε νομίζω ότι θα χω τέτοια τώρα με το s3.

Τι να πω και εγω που αν το παρω θα ειναι το πρωτο μου Samsung,ελπιζω να σταθω και λιγο τυχερος με τη συσκευη να μην εχω θεματα οπως με το One Χ και το στειλω με κλοτσιες πισω:lol::lol:

 

Το expansys το έβγαλε στα 649€. Ακριβά θα έλεγα. Όταν το ίδιο κατάστημα έβγαλε το One X στα 599€...

Αρκετα τσιμπημενη η τιμη δεν το περιμενα,ελεγα θα κυμανθει στα 599 οπως τo One X:(

Θα περιμενω απο amazon de αν βγαλει για παραγγελια το λευκο η'αλλιως amazon uk:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δλδ η Vodafone που θα έχει το μπλε με τα 32 gb σε αποκλειστικότητα για ένα μηνα, πόσο θα το έχει; Αλλά ευτυχώς που υπάρχουν και οι τεράστιες επιδοτήσεις τους ( και τα αντίστοιχα πανφθηνα προγράμματα τους ) και μπορούμε να το πάρουμε άνετα! Εγώ που δίνω 50 με 60 ευρώ το μήνα μου δίνουν μέχρι και 70 ευρώ επιδότηση! Να ναι καλα! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Το expansys το έβγαλε στα 649€. Ακριβά θα έλεγα. Όταν το ίδιο κατάστημα έβγαλε το One X στα 599€...

 

όντως τσιμπημένη η τιμή και ίσως αποτρεπτική για πολλούς. το htc one x έχει 549, 100 ευρώ διαφορά είναι αρκετά μεγάλη ικανή να προτιμήσει κάποιος το htc.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα τσιμπημενη η τιμη δεν το περιμενα,ελεγα θα κυμανθει στα 599 οπως τo One X:(

Θα περιμενω απο amazon de αν βγαλει για παραγγελια το λευκο η'αλλιως amazon uk:p

 

Amazon.co.uk δεν στέλνει smartphones Ελλάδα... :(

 

Πάντως ελπίζω να το ρίξει γρήγορα όπως έκανε η HTC με το One X. Γιατί αυτή τη στιγμή 100€ διαφορά από το One X είναι πολλά. Προσωπικά μιλώντας πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Amazon.co.uk δεν στέλνει smartphones Ελλάδα... :(

 

Πάντως ελπίζω να το ρίξει γρήγορα όπως έκανε η HTC με το One X. Γιατί αυτή τη στιγμή 100€ διαφορά από το One X είναι πολλά. Προσωπικά μιλώντας πάντα...

 

Στελνει κανονικα φιλε μου η Ελλαδα ειναι μεσα στις χωρες που το στελνει, τωρα το ειδα στο site της.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στελνει κανονικα φιλε μου η Ελλαδα ειναι μεσα στις χωρες που το στελνει, τωρα το ειδα στο site της.

Ναι δεν στέλνει... :(

 

Από την πείρα μου, για samsung σε χαμηλή τιμή παίζεις Γερμανία...

 

offtopic... Προσωπικά η αγορά από την Γερμανία με χαλάει πολύ στις καταστάσεις που ζούμε...

Link to comment
Share on other sites

Eλπιζω να μην δουμε παλι το φαινομενο <εκαψε πλακετα στα καλα καθουμενα>,γιατι εχει παρει ανησυχιτικες διαστασεις τελευταια σε ολα τα smartphones της samsung
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν στέλνει... :(

 

Από την πείρα μου, για samsung σε χαμηλή τιμή παίζεις Γερμανία...

 

offtopic... Προσωπικά η αγορά από την Γερμανία με χαλάει πολύ στις καταστάσεις που ζούμε...

 

Μαλιστα...:( θα περιμενω τοτε το γερμανικο η' ebay που ειχα παρει περσι το xperia arc

Εμενα με ενοχλει κυριως η τιμολογηση εδω στην Ελλαδα και η αισχροκερδια που παει συννεφο στις εδω επιχειρησεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...