Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστό το σχόλιό σου, συνονόματε, και το σκέφτομαι.

Βρίσκομαι τώρα στο στάδιο γνωριμίας με το Swiftkey και θα πράξω ανάλογα.

Απλά, ήθελα να μάθω, από τους ειδικούς, αν το καθάρισμα καταλοίπων που κάνει το Clean Master σημαίνει και οριστική απαλλαγή από ότι έχει αφήσει η εφαρμογή αλλά φαίνεται ότι αυτό δεν συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σωστό το σχόλιό σου, συνονόματε, και το σκέφτομαι.

Βρίσκομαι τώρα στο στάδιο γνωριμίας με το Swiftkey και θα πράξω ανάλογα.

Απλά, ήθελα να μάθω, από τους ειδικούς, αν το καθάρισμα καταλοίπων που κάνει το Clean Master σημαίνει και οριστική απαλλαγή από ότι έχει αφήσει η εφαρμογή αλλά φαίνεται ότι αυτό δεν συμβαίνει.

 

Λάθος:).

Δεν μένει κανένα κατάλοιπο, απλώς το Swype σαν εφαρμογή έχει καταχωρήσει στον server του ένα ID για τη συσκευή σου το οποίο είναι και μοναδικό.. έτσι κάθε φορά που θα κάνεις ακόμη και εκ νέου εγκατάσταση με το που μπει στο ίντερνετ η συσκευή σου το Swype θα σε αναγνωρίζει με αυτό το ID.

ερωτηση

πως αλλαζεις skin στο touchpal;;;

 

Έχοντας ανοιχτό το πληκτρολόγιο επάνω αριστερά θα δεις ένα χέρι , πατάς εκεί και πηγαίνεις στη μεσαία καρτέλα με το μπλουζάκι. Υπάρχουν αρκετά εξτρά θέματα και στο market πάντως εκτός από αυτά που προσφέρει το TouchPal στο δικό του market.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ανοιχτό το πληκτρολόγιο επάνω αριστερά θα δεις ένα χέρι , πατάς εκεί και πηγαίνεις στη μεσαία καρτέλα με το μπλουζάκι. Υπάρχουν αρκετά εξτρά θέματα και στο market πάντως εκτός από αυτά που προσφέρει το TouchPal στο δικό του market.

 

ευχαριστω για τη βοηθεια....:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Καποια δωρεαν προταση για πληκτρολογιο ; θελω να γραφω γρηγορα οποτε...θελω διορθωση ορθογραφιας και να θυμαται λεξεις,προτασεις κλπ.

 

Δεν με βολευει αυτο που εχει ηδη το moto G .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Καποια δωρεαν προταση για πληκτρολογιο ; θελω να γραφω γρηγορα οποτε...θελω διορθωση ορθογραφιας και να θυμαται λεξεις,προτασεις κλπ.

 

Δεν με βολευει αυτο που εχει ηδη το moto G .

 

Εγώ το δοκίμασα πριν δύο μέρες και εδώ μείνει με αυτό ενώ εδώ αγορασμένα τα 2 3 πιο γνωστά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

 

Δοκίμασε και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα πριν δύο μέρες και εδώ μείνει με αυτό ενώ εδώ αγορασμένα τα 2 3 πιο γνωστά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5

 

Δοκίμασε και βλέπεις.

 

Αν έγραψες το post με το TouchPal, καλύτερα να το ξανασκεφτείς και να γυρίσεις σε κάποιο από τα αγορασμένα που έχεις. :lol:

 

Πέραν της πλάκας, ναι, μια χαρά είναι το TouchPal και μάλιστα και δωρεάν, ενώ θα πρότεινα στον φίλο και το SwiftKey (αν και είναι επί πληρωμή) επειδή θέλει το πληκτρολόγιο που θα χρησιμοποιεί να θυμάται και προτάσεις. Αν θυμάμαι καλά, επόμενες λέξεις μόνο το SwiftKey μπορεί και προτείνει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και το τατςπαλ θυμάτε λέξεις και προτάσεις απλά στις προτάσεις είναι καλύτερο το σουιφτκει.

Όταν δούλευα τα σουιφτκει παντός προσωπικά την συγκεκριμένη λειτουργία την είχα ανενεργη.

Link to comment
Share on other sites

Και το τατςπαλ θυμάτε λέξεις και προτάσεις απλά στις προτάσεις είναι καλύτερο το σουιφτκει.

Όταν δούλευα τα σουιφτκει παντός προσωπικά την συγκεκριμένη λειτουργία την είχα ανενεργη.

 

Δεν θυμόμουν ότι και το TouchPal θυμάται προτάσεις....

Οπότε λόγω του ότι είναι δωρεάν, μάλλον είναι μονόδρομος για τον φίλο.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και το τατςπαλ θυμάτε λέξεις και προτάσεις απλά στις προτάσεις είναι καλύτερο το σουιφτκει.

Όταν δούλευα τα σουιφτκει παντός προσωπικά την συγκεκριμένη λειτουργία την είχα ανενεργη.

 

Παλεύω και εγώ με το Swiftkey αλλά δεν έχω βρει παρόμοια επιλογή.

 

Μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες για τη συγκεκριμένη και άλλες ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τόσο το swiftkey όσο και το Swype. Στην πρόβλεψη λέξεων έχω την εντύπωση ότι το Swype είναι καλύτερο. Ειδικά όταν π.χ. θέλω να γράψω το email μου, το swiftkey μου προτείνει συνεχώς λέξεις ενώ προσπαθώ να γράψω καινούργια, ενώ το Swype συμπεριφέρεται καλύτερα. Να ρωτήσω, μετά την τελευταία αναβάθμιση του Swype πρέπει να έχουμε ακόμη απενεργοποιημένες κάποιες λειτουργίες που ευθύνονταν για τα κολλήματα που είχε;
Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει ολα και το touchpal και το swift . το swift ειναι δωρεαν για λιγες ημερες,ειναι το καλυτερο αλλα δεν εχω πιστωτικη καρτα...

 

το touchpal δεν κραταει λεξεις και προτασεις και ειναι δυσκινητο. Τι να πω θα δοκιμασω και αλλα.

 

*** Λοιπον βρηκα μεσω " θειου" το swiftkey οποτε σε λιγες ωρες θα σας πω τι εντυπωσεις μου απο την πληρη εκδοση !

Edited by vairas2013
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά είναι δυνατόν να κάνετε εγκατάσταση πληκτρολόγιο με πρόσβαση στο internet από το "θείο";

Είναι απίστευτα επικίνδυνο για τους κωδικούς σας.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά είναι δυνατόν να κάνετε εγκατάσταση πληκτρολόγιο με πρόσβαση στο internet από το "θείο";

Είναι απίστευτα επικίνδυνο για τους κωδικούς σας.

 

Γιατι ; Ποια η διαφορα το να το παρεις απο το μαρκετ ; Το ιδιο ειναι ! Εξαλλου δεν εχω κανεναν κωδικο μεσα. Αρα ;

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβγαλε μήνυμα το swype ότι έληξε, και δεν μπορώ να γράψω με swyping...

Έβαλα το touchpal αλλά καμια διαφορά, πολύ κατώτερο σε πρόβλεψη λέξεων.

Θέλει ακρίβεια... Στο swype έγραφες και με τυφλό σύστημα!

 

Ξέρετε αν θα έχει καμιά προσφορά το swype όπως παλιά?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν θα έχει καμιά προσφορά το swype όπως παλιά?

 

Πολύ πιθανό να δώσουν στο μέλλον προσφορά αλλά το κατά πόσο θα γίνει, σε τι ποσοστό και πότε ακριβώς.. μόνο τα μέντιουμ κι αυτά όχι με απόλυτη βεβαιότητα. Σίγουρα υπάρχει και το ενδεχόμενο να μη δώσουν και ποτέ όμως.. :)

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει ολα και το touchpal και το swift . το swift ειναι δωρεαν για λιγες ημερες,ειναι το καλυτερο αλλα δεν εχω πιστωτικη καρτα...

 

το touchpal δεν κραταει λεξεις και προτασεις και ειναι δυσκινητο. Τι να πω θα δοκιμασω και αλλα.

 

*** Λοιπον βρηκα μεσω " θειου" το swiftkey οποτε σε λιγες ωρες θα σας πω τι εντυπωσεις μου απο την πληρη εκδοση !

 

Kι εγώ δεν έχω πιστωτική κάρτα, όπως πολλοί εδώ μέσα φαντάζομαι, και τη δουλειά μας την κάνουμε με προ-πληρωμένη κάρτα. Είναι εύκολο να βγάλεις μία από οποιοδήποτε τράπεζα, και δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάποιο αντίτιμο, ενώ το αρχικό ποσό που σου ζητάνε να καταθέσεις, μένει στην κάρτα για δική σου χρήση.

Εγώ έχω βολευτεί πάρα πολύ με την κάρτα της Πειραιώς, γιατί το Υ/Κ δίπλα στο σπίτι μου έχει ATM στο οποίο βάζεις χρήματα χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις στα γκισέ, και τα χρήματα είναι ΑΜΕΣΑ διαθέσιμα προς χρήση. Μόλις επιστρέψω στο σπίτι μπορώ να τα χρησιμοποιήσω.

Δυστυχώς όμως, δεν έχουν αυτή δυνατότητα όλα τα ATM της τράπεζας, ενώ παλιότερα που είχα κάρτα των Κύπρου και Eurobank έβαζα τα λεφτά σε ώρες λειτουργίας της τράπεζας, και τα χρήματα ήταν διαθέσιμα μετά τις 19:00 (δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα μετά από τόσο καιρό).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ δεν έχω πιστωτική κάρτα, όπως πολλοί εδώ μέσα φαντάζομαι, και τη δουλειά μας την κάνουμε με προ-πληρωμένη κάρτα. Είναι εύκολο να βγάλεις μία από οποιοδήποτε τράπεζα, και δεν χρειάζεται να πληρώσεις κάποιο αντίτιμο, ενώ το αρχικό ποσό που σου ζητάνε να καταθέσεις, μένει στην κάρτα για δική σου χρήση.

Εγώ έχω βολευτεί πάρα πολύ με την κάρτα της Πειραιώς, γιατί το Υ/Κ δίπλα στο σπίτι μου έχει ATM στο οποίο βάζεις χρήματα χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις στα γκισέ, και τα χρήματα είναι ΑΜΕΣΑ διαθέσιμα προς χρήση. Μόλις επιστρέψω στο σπίτι μπορώ να τα χρησιμοποιήσω.

Δυστυχώς όμως, δεν έχουν αυτή δυνατότητα όλα τα ATM της τράπεζας, ενώ παλιότερα που είχα κάρτα των Κύπρου και Eurobank έβαζα τα λεφτά σε ώρες λειτουργίας της τράπεζας, και τα χρήματα ήταν διαθέσιμα μετά τις 19:00 (δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα μετά από τόσο καιρό).

 

 

Σωστος θα παω να βγαλω μια τετοια καρτα διοτι χρειαζεται και σε αλλες καταστασεις ! Παντως την δουλεια μου την εκανα αλλιως...:)

Link to comment
Share on other sites

Σωστος θα παω να βγαλω μια τετοια καρτα διοτι χρειαζεται και σε αλλες καταστασεις ! Παντως την δουλεια μου την εκανα αλλιως...:)

 

Δεν χρειάζεται να πας πουθενά. Από το σπίτι την βγάζεις στην Πειραιώς webay λέγεται.

Αρκεί να έχεις λογαριασμό στην τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πας πουθενά. Από το σπίτι την βγάζεις στην Πειραιώς webay λέγεται.

Αρκεί να έχεις λογαριασμό στην τράπεζα.

 

Δεν εχω κανεναν online λογαριασμο . Αρα θελει να παω τραπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ; Ποια η διαφορα το να το παρεις απο το μαρκετ ; Το ιδιο ειναι ! Εξαλλου δεν εχω κανεναν κωδικο μεσα. Αρα ;

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Εκτός του ότι σαν αρχή δεν συζητάμε καν για "πλαγίως" αποκτημένο λογισμικό, ένα άσχετο apk κατεβασμένο από τρίτους μπορεί να έχει ότι θέλεις μέσα (πχ keyloggers) μαζί με την λειτουργικότητα του πληκτρολογίου.

Όταν το κατεβάζεις από το play/amazon κλπ, εμπιστεύεσαι και το κατάστημα και τον κατασκευαστή ότι δεν θα ενσωματώσουν κακόβουλες λειτουργόες στο αυθεντικό αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι μόνο λόγια στην πράξη τόσα άτομα είμαστε στο φόρουμ κανέναν τόσο καιρό δεν έχω διαβάσει που να έχει πάθει τίποτα ούτε υποκλοπές ούτε τίποτα.

Αν κάνω λάθος παρακαλώ να μου δώσεις παράδειγμα για να πιστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι μόνο λόγια στην πράξη τόσα άτομα είμαστε στο φόρουμ κανέναν τόσο καιρό δεν έχω διαβάσει που να έχει πάθει τίποτα ούτε υποκλοπές ούτε τίποτα.

Αν κάνω λάθος παρακαλώ να μου δώσεις παράδειγμα για να πιστω

 

6 χρονια μου δινει εφαρμογες ο " θειος" και δεν εχει γινει τιποτα σε κινητο. Συμφωνω μαζι σου φιλε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...