Jump to content

Rooting στην έκδοση 4.0.3 ICS


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτο δουλεψε και σε μένα, με την μπρωτη προσπαθεια

 

Απο Χανια,ειμαστε και χωριανακια δηλαδη!!!!Το οτι εχω την ...431 εκδοση εχει να κανει?Θα μου αναλυσεις τον τροπο σε παρακαλω???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Σε Xperia T το έχει κάνει κάποιος;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με 4.0.3 ερχεται το Τ;

4.0.4 έχω αυτή τη στιγμή και ακόμα δε μου έχει δώσει το update για 4.1 που υποτίθεται ότι βγήκε (βέβαια είμαι branded).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4.0.4 έχω αυτή τη στιγμή και ακόμα δε μου έχει δώσει το update για 4.1 που υποτίθεται ότι βγήκε (βέβαια είμαι branded).

 

Αρα ρωτας σε λαθος θεμα. Αφου εδω ειναι για 4.0.3 συσκευες.

Αν και αποσο ξερω η τελευταια εκδοση της 4.0.4 δεν δεχεται ρουτ ακομα. Αλλα μπορει να κανω και λαθος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Προσπαθω να κανω ροοτ ενα ARC S Που εχω και ενω κανω τη διαδικασια κανονικα, βλεπω οτι στο παραθυρο ολα λενε fail και access denied..

και αποσο βλεπω δεν ειμαι ρουτ!

καμια ιδεα?τα εκανα οπως τα γραφει.

firmware εχω αυτο:

4.1.B.0.587

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε ένα ποστ ποιο πάνω, είσαι στο 4.0.4 ακολούθησε τον ανάλογο οδηγό :-)

 

ναι το ειδα μολις ποσταρα! απλα εβλεπα τον οδηγο για 4.0.4 και νομιζα πως ηταν για αλλαγη ρομ, με τοσα βηματα.. σε σχεση με το αλλο που ειναι 1 κλικ!

και ξενερωσα, πηγα χωρις να ελεγξω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανα ρουτ σε Xperia ARC S και κάπου κόλλησε και τώρα δεν ανοίγει καθόλου... Όταν πατάω το κουμπί για να ανοίξει κάνει μόνο δόνηση και μετά τίποτα μαύρη οθόνη... Έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω; Edited by MAGOS_MERLIN

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ρουτ σε Xperia ARC S και κάπου κόλλησε και τώρα δεν ανοίγει καθόλου... Όταν πατάω το κουμπί για να ανοίξει κάνει μόνο δόνηση και μετά τίποτα μαύρη οθόνη... Έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω;

 

Κατεβασε το seus καντο εγκατασταση στο πισι, συνδεσε το κινητο και ακολουθησε τις οδηγιες. Θα τα χασεις ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το seus καντο εγκατασταση στο πισι, συνδεσε το κινητο και ακολουθησε τις οδηγιες. Θα τα χασεις ολα

 

Δε με νοιάζει αν χαθούν δεδομένα από τη μνήμη του κινητού. Η κάρτα μνήμης θα διαγραφεί; αυτο με καιει πιο πολυ για τα τηλεφωνα που εχω αποθηκευμενα... seus είναι το update service της σονυ;

Edited by MAGOS_MERLIN

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιάζει αν χαθούν δεδομένα από τη μνήμη του κινητού. Η κάρτα μνήμης θα διαγραφεί; αυτο με καιει πιο πολυ για τα τηλεφωνα που εχω αποθηκευμενα... seus είναι το update service της σονυ;

 

Εχεις τα τηλεφωνα σου σε αρχειο στην καρτα μνημης?

Δεν θα σου πειραξει την καρτα μνημης.

 

Αυτο ακριβως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις τα τηλεφωνα σου σε αρχειο στην καρτα μνημης?

Δεν θα σου πειραξει την καρτα μνημης.

 

Αυτο ακριβως

 

Ναι τα έχω. Και μόλις το έκανα. Ευχαριστώ πολύ. Τώρα να αρχίσω την διαδικασία για ροοτ απο την αρχή;

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω. Και μόλις το έκανα. Ευχαριστώ πολύ. Τώρα να αρχίσω την διαδικασία για ροοτ απο την αρχή;

 

Εισαι στην 4.0.4 ετσι δεν ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
σε Arc S φλασάρω τον stock kernel και μετά από επιτυχής flash και ανοίγω το κινητό μου δείχνει την τελευταία έκδοση, την 4.1.B.0.587. Να το αγνοήσω και να πάω για βήματα root ή θα brickάρω το κινητό; Edited by kampinas
Link to comment
Share on other sites

σε Arc S φλασάρω τον stock kernel και μετά από επιτυχής flash και ανοίγω το κινητό μου δείχνει την τελευταία έκδοση, την 4.1.B.0.587. Να το αγνοήσω και να πάω για βήματα root ή θα brickάρω το κινητό;

 

Ακριβώς όπως το είπες. Αγνόησε τα και προχώρα!!!

Ενημέρωσε για οτιδήποτε πρόβλημα προκύψει.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά γεια χαρά σε όλους.Δεν είμαι σιγουρος οτι γράφω στο σωστό τόπικ αλλά έχω το εξής πρόβλημα.Το NeoV μου τρέχει την 4.1.Β.0.431.Προσπαθώ να φλασάρω στην .562.Ακολουθώ τα βήματα που περιγράφονται στο ποστ με τίτλο 3.7 Rooting για την έκδοση 4.0.4 σε αυτό το τόπικ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092793#post4092793

Η έκδοση του flashtool που έχω είναι 0.9.11.0

Ακολουθώ τις οδηγίες αλλά παραμένω στην .431.Κάποια ιδέα-βοήθεια?

Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Την αξία του root την έχουμε συζητήσει άπειρες φορές στο παρόν forum. Ας δούμε πως μπορούμε να κάνουμε root την έκδοση 4.0 του Andoid.

 

Πρίν ξεκινήσουμε βεβαιωθείτε ότι έχετε:

1) Stock ICS firmware 4.1.A.0.562

 

2) ADB drivers εγκατεστημένους. Αν δεν τους έχετε εγκαταστήστε, τότε εγκαταστήστε αυτό (Εναλλακτικό link)

 

3) Ενεργοποιήστε το Εντοπισμός σφαλμ. USB (Ρυθμίσεις-->Επιλογές για προγραμματιστές)

 

4) Ενεργοποιήστε τις Άγνωστες πηγές (Ρυθμίσεις-->Ασφάλεια)

 

5) Αλλάξτε τη Λειτουργία σύνδεσης USB. Πηγαίνουμε στο μενού Ρυθμίσεις --> Xperia --> Συνδεσιμότητα --> Λειτουργ. σύνδεσης USB και επιλέγουμε Λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (MSC)

 

6) Συνδέστε το κινητό με τον υπoλογιστή

 

7) Kατεβάστε από εδώ (Εναλλακτικό link) το αρχείο, το αποθηκεύετε στο C:\ και το αποσυμπιέζετε στο ίδιο σημείο (στο C:\ δηλαδή)

 

8) Μετά το extract θα πρέπει να υπάρχει ένας φάκελος με όνομα "files" και ένα αρχείο με όνομα runme.bat. Τρέξτε το αρχείο runme.bat

 

9) Είστε root! Το επιβεβαιώνετε βλέποντας στο app drawer (εκεί δηλαδή που φαίνονται όλες οι εφαρμογές σας πατώντας το εικονίδιο με τα τετραγωνάκια) το εικονίδιο του SuperUser.

 

credits to DeJaVu

 

μπορω να αναβαθμισω το Stock ICS firmware απο 4,1,Β,0,431 σε 4.1.A.0.562 και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...