Jump to content

Rooting στην έκδοση 4.0.3 ICS


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου δεν υπαρχει τετοιο αρχειο η φακελος στις σελιδες πριν.μονο ενα zip rootv5 κατι τετοιο...με αυτο κανω....Εχω χασει κατι?

 

Έχεις κατεβάσει λάθος zip. Αυτό δεν παίζει. Αυτό κατεβάζεις:

http://bit.ly/ert_xperia_2011_ics_1

 

Έχει μέσα 2 στοιχεία:

- ένα αρχείο runme.bat

- ένα φάκελο files

 

Τα αντιγράφεις στο c:\, και τρέχεις μετά το runme.bat, κάνει μόνο του 2 restart Το κινητό και έτοιμος!

Edited by piggosa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παω να μεταφερω με file manager to αρχειο στο internal memory αλλα δεν με αφινει να κανω την μεταφορα Edited by argi_7
Link to comment
Share on other sites

@argi_7 μη βιάζεσαι. Περίμενε να το δει κάποιος και θα απαντήσει. Δεν είμαστε όλοι πάνω από τα PC όλη την ώρα.

Τι αρχείο πας να μεταφέρεις στην internal; Το root του παρόντος οδηγού γίνεται χρησιμοποιώντας αποκλειστικά PC. Δε μεταφέρεις κανένα αρχείο στο κινητό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

@argi_7 μη βιάζεσαι. Περίμενε να το δει κάποιος και θα απαντήσει. Δεν είμαστε όλοι πάνω από τα PC όλη την ώρα.

Τι αρχείο πας να μεταφέρεις στην internal; Το root του παρόντος οδηγού γίνεται χρησιμοποιώντας αποκλειστικά PC. Δε μεταφέρεις κανένα αρχείο στο κινητό.

 

λεμε οτι πρεπει να μεταφερεις το αρχειο zip μεσα στο c/ και να το κανεισ αποσυμπιεση εκει πως θα το στειλω στο c????εχω βαλει τους drivers βαζω το καλοδιο αλλα το μονο που βλεπει ειναι η sd

Link to comment
Share on other sites

λεμε οτι πρεπει να μεταφερεις το αρχειο zip μεσα στο c/ και να το κανεισ αποσυμπιεση εκει πως θα το στειλω στο c????εχω βαλει τους drivers βαζω το καλοδιο αλλα το μονο που βλεπει ειναι η sd

 

θα κανεις αντιγραφη τον zip φακελο και επικολληση μεσα στον c αποσυμπιεζεις και συνεχιζεις...

Link to comment
Share on other sites

λεμε οτι πρεπει να μεταφερεις το αρχειο zip μεσα στο c/ και να το κανεισ αποσυμπιεση εκει πως θα το στειλω στο c????εχω βαλει τους drivers βαζω το καλοδιο αλλα το μονο που βλεπει ειναι η sd

 

Στον C:/ του υπολογιστή σου. (αν και εγώ δεν χρειάστηκε να τον μεταφέρω στο C:/)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει λάθος zip. Αυτό δεν παίζει. Αυτό κατεβάζεις:

http://bit.ly/ert_xperia_2011_ics_1

 

Έχει μέσα 2 στοιχεία:

- ένα αρχείο runme.bat

- ένα φάκελο files

 

Τα αντιγράφεις στο c:\, και τρέχεις μετά το runme.bat, κάνει μόνο του 2 restart Το κινητό και έτοιμος!

 

Αυτο που γραφεις φιλε μου ειναι και το σωστο !!! Αυτο πρεπει να ειναι στην πρωτη σελιδα, αλλαξτε το πριν γινουν πολλες οι σελιδες που πρεπει να διαβασει καποιος για να γινει root στην ics.

Link to comment
Share on other sites

ποιος εκανε ροοτ παιδια να τον ρωτησω κατι?

 

εγώ το έκανα σε ενα neo V ενός φίλου μου.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

μπορεσες να κανεις επαναφορα εφαρμογων απο titanium backup?
\

 

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω :( γιατι δεν καναμε επαναφορά. Περάσαμε την ICS και οταν συνδέθηκε στο google play οι εφαρμογές του κατέβηκαν αυτόματα.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

\

 

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω :( γιατι δεν καναμε επαναφορά. Περάσαμε την ICS και οταν συνδέθηκε στο google play οι εφαρμογές του κατέβηκαν αυτόματα.

 

το εκανα πριν 3 μερες απο ενα video στο youtube πολυ ευκολα

Link to comment
Share on other sites

εαν θελω να το παω για επισκευη χρειαζεται να το ''βγαλω'' το root...???

εαν ναι πως μπορω..??

ευχαριστω..!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολο root μέσω του script του DoomLord, με 2 κλικ.

 

Ναι, έκανα και επαναφορά από την SD του NDrive Xperia που είχα κατεβάσει από 2.3.4

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολο root μέσω του script του DoomLord, με 2 κλικ.

 

Ναι, έκανα και επαναφορά από την SD του NDrive Xperia που είχα κατεβάσει από 2.3.4

 

Ευχαριστώ:)

εχεις καποιο λινκ...???:cool:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ:)

εχεις καποιο λινκ...???:cool:

 

Αν εννοείς γενικά για το Rooting Script: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601038

Αλλά η ίδια διαδικασία με της Αρχικής Δημοσίευσης του Θέματος είναι..

 

 

Πώς γίνεται UnRoot δεν ξέρω. Πολύ εύκολα φλασάρεις μια εργοστασιακή ROM πάντως και είναι σαν καινούριο το κινητό, αν θες να το πας για service.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς γενικά για το Rooting Script: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601038

Αλλά η ίδια διαδικασία με της Αρχικής Δημοσίευσης του Θέματος είναι..

 

 

Πώς γίνεται UnRoot δεν ξέρω. Πολύ εύκολα φλασάρεις μια εργοστασιακή ROM πάντως και είναι σαν καινούριο το κινητό, αν θες να το πας για service.

 

Ναι unroot θα ήθελα να το κάνω....:cool: ...από ότι κατάλαβα ''φλασαρω'' την rom ics πάλι με Sony PC Companion .....:worry:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ναι unroot θα ήθελα να το κάνω....:cool: ...από ότι κατάλαβα ''φλασαρω'' την rom ics πάλι με Sony PC Companion .....:worry:

 

αν ψαχνεις για την 0.42 εκδοση εδώ υπαρχει unroot χωρις να ξαναφλασαρεις

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδες δεν ξερω και πολλα...για να παιξω καποια παιχνιδια εκτος του ανδροιδ μαρκετ χρειαζετε να ειμαι ροοτ αλλιως δεν παιζουν???...ρωταω για να ξερω αν θα κανω ροοτ την συσκευη μου...ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους ερωτήσεις είναι off topic στο παρόν θέμα οπότε παρακαλώ να μην συνεχίσουμε. Για να σου απαντήσω ωστόσο να σου πω ότι δεν παίζει κανένα ρόλο από που κατεβάζεις τις εφαρμογές και το αν θα παίζουν. Αν μια εφαρμογή απαιτεί root για να τρέξει τότε από όπου κι αν την κατεβάσεις δεν αλλάζει κάτι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

για mac εχουμε τιποτα?για να κανω root σε ενα arc s?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν έχει πέσει κάτι στην αντίληψη μου μιας και δεν χρησιμοποιώ mac. To .bat που τρέχει είναι για windows αποκλειστικά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν έχει πέσει κάτι στην αντίληψη μου μιας και δεν χρησιμοποιώ mac. To .bat που τρέχει είναι για windows αποκλειστικά.

 

Άλλος τρόπος?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος από το να χρησιμοποιήσεις windows και τον παρών οδηγό. :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...