Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλό που είδα με την 4.1.1 είναι ότι βελτιώθηκε το score στο Antutu.

Το κακό είναι ότι στην σύνδεση με τον υπολογιστή δεν φαίνεται σαν δίσκος (usb mass storage) αλλά σαν MTP συσκευή.

Αυτό για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ ενοχλητικό.

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καλό που είδα με την 4.1.1 είναι ότι βελτιώθηκε το score στο Antutu.

Το κακό είναι ότι στην σύνδεση με τον υπολογιστή δεν φαίνεται σαν δίσκος (usb mass storage) αλλά σαν MTP συσκευή.

Αυτό για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ ενοχλητικό.

 

Εχουν προσθεσει και μια εφαρμογη για μεταφορα μουσικης...

 

*edit Μολις ειδα εμενα δεν μου αναγνωριζει καν το κινητο σαν συσκευη αποθηκευσης. Μονο σαν σημειο προσβασης & tethering

Edited by math01141
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει κανεις γιατι οταν φορτιζει το κινητό, η οθονη ειναι αναμμένη ???

 

Uncheck το Settings --> Display, gestures & buttons -->Stay awake

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω πως να βάλω ringtone .mp3 αρχεία και δεν μπορώ.Πρίν απλά τα πέταγα στον φάκελο ringtones και τα αναγνώριζε.Τώρα δεν τα 'βλέπει' και ούτε το sync δεν τα βρίσκει στο pc.Λέτε να θέλει τώρα συγκεκριμένες επεκτάσεις αρχείων?

 

Άκυρο.Τώρα μου τα βγάζει.Πολύ παράξενα πράγματα.

Edited by TiMoros01
Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεεται το κινητο με το pc δεν υπαρχει η επιλογη για φορτση μονο , συγχρονισμο , σκληρος δισκος? Edited by math01141
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έχω το κινητό από Tmobile γερμανιας και εγώ αλλά πάω ενημερώσεις λογισμικού, κάνω έλεγχο και μ λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις για το τηλέφωνό σας

Έκδοση Android: 4.0.4

Έκδοση HTC Sence:4.1

τι παίζει ξέρει κανείς;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έχω το κινητό από Tmobile γερμανιας και εγώ αλλά πάω ενημερώσεις λογισμικού, κάνω έλεγχο και μ λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις για το τηλέφωνό σας

Έκδοση Android: 4.0.4

Έκδοση HTC Sence:4.1

τι παίζει ξέρει κανείς;;

Το ότι είναι Tmobile σημαίνει ότι είναι branded οπότε εκτός συγκλονιστικου απροόπτου θα αναβαθμιστεί από τα τελευταία... Για να σου γλυκάνω βέβαια το χάπι, και της γυναίκας μου που είναι unbranded είναι στην ίδια φάση με σένα (αγορασμένο από vnp και είναι νομίζω γερμανικό). Οπότε αναμενεις κι εσύ κι εμείς :)

Link to comment
Share on other sites

Guest georgebas_00
καλησπέρα παιδιά, έχω το κινητό από Tmobile γερμανιας και εγώ αλλά πάω ενημερώσεις λογισμικού, κάνω έλεγχο και μ λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις για το τηλέφωνό σας

Έκδοση Android: 4.0.4

Έκδοση HTC Sence:4.1

τι παίζει ξέρει κανείς;;

Λογικά θα σου έρθει η αναβάθμιση πολύ σύντομα.

Και tο δικό μου branded είναι από Tmobile (αγορασμένο από vnp με τον S4) και έγινε η αναβάθμιση εχτές από

Android: 4.0.4 και HTC Sense:4.1

σε

Android: 4.1.1

HTC Sense:4+

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου έρθει η αναβάθμιση πολύ σύντομα.

Και tο δικό μου branded είναι από Tmobile (αγορασμένο από vnp με τον S4) και έγινε η αναβάθμιση εχτές από

Android: 4.0.4 και HTC Sense:4.1

σε

Android: 4.1.1

HTC Sense:4+

Αντε, ωραία! Να δω κι εμένα πότε θα την πάρει επιτέλους!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε, ωραία! Να δω κι εμένα πότε θα την πάρει επιτέλους!!

 

Μην βιαζεσαι.... ισωσ και να το μετανοιωσεις... Εμενα η αναβαθμιση αφησε κουσουρια στο κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεσαι.... ισωσ και να το μετανοιωσεις... Εμενα η αναβαθμιση αφησε κουσουρια στο κινητο..

Δεν βιάζομαι (αν το είχα εγώ θα είχε αναβαθμιστεί καιρό πριν the hard way lol)!! Τι είδους κουσούρια άφησε αν έχεις την καλοσύνη??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση που τα σ4 με τα σ3 αναβαθμιζονται σε διαφορετικές χρονικές στιγμές. Μου θυμίζει παλιό μου ερώτημα αν υπάρχει περίπτωση τα σ4 να πάρουν μια επιπλέον αναβάθμιση αε σχέση με τα σ3. Πιστεύω πλέον ότι όλα είναι ανοικτά.

Υ.Γ. ήταν το μόνο που φοβόμουν αν έπαιρνα με τον σ3 . Ούτε επιδόσεις , ούτε scores.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βιάζομαι (αν το είχα εγώ θα είχε αναβαθμιστεί καιρό πριν the hard way lol)!! Τι είδους κουσούρια άφησε αν έχεις την καλοσύνη??

 

Ειναι μονιμα σε "Εντοπισμο σφαλματων USB" και δεν μπορω να το απενεργοποιησω, δεν συνδεεται σαν usb και 2-3 φορες εχω παρατηρησει κολληματα στην οθονη. Του εκανα factory reset αλλα τιποτα. To hard reset ειναι διαφορετικο? Να δοκιμασω και αυτο...

 

 

Μαλλον και αλλοι αντιμετωπιζουν παρομοιο προβλημα με το δικο μου...

http://forums.androidcentral.com/htc-one-s/239658-htc-one-s-jelly-bean-issue-not-connecting-pc.html

 

Συμβαινει μονο με το Update της Tmobile η και στα unbrandded κινητα συμβαινει το ιδιο?

 

Καντε εναν ελεγχο plz στο Ρυθμισεις---> Επιλογες για προγραμμτιστες--> Εντοπισμος σφαλματων Usb ειναι μονιμα ενργοποιημενο? Μπορειτε να το απενεργοποιησετε? Δοκιμαστε να συνδεσετε παλι στο PC εμενα συνεχιζει να ενεργοποιει αυτοματα... σαν να μην δεχετε την εντολη...

Edited by math01141
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε εμενα (s4 T-mobile branded) το update σε JB (βασικα μπορει να ειχε ερθει και νωριτερα αλλα ειχα καιρο να κανω check).

αντε να δουμε, με προβληματιζουν ολα αυτα τα Bugs που αναφερονται και δεν εχω καμια ορεξη να κανω resets.

αλλα δεν γινονται να αντισταθεις στον πειρασμο...:rolleyes:

Edited by tomcat13
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε εμενα (s4 T-mobile branded) το update σε JB (βασικα μπορει να ειχε ερθει και νωριτερα αλλα ειχα καιρο να κανω check).

αντε να δουμε, με προβληματιζουν ολα αυτα τα Bugs που αναφερονται και δεν εχω καμια ορεξη να κανω resets.

αλλα δεν γινονται να αντισταθεις στον πειρασμο...:rolleyes:

 

Και με ρεσετ δεν βλεπω διαφορα.... (4 ρεσετ οχι 1)

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεεται το κινητο με το pc δεν υπαρχει η επιλογη για φορτση μονο , συγχρονισμο , σκληρος δισκος?

αν πας στο μενου--->developer options εχει στην κατηγορια debugging την επιλογη usb debugging που αν την εχεις ενεργοποιημενη ειναι για να βλεπει το σκληρο του τηλεφωνου

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσουμε πίσω στην 4.0.4 πρέπει να κάνουμε root?Με έχει ψιλοχαλάσει η 4.1.Το καταλαβαίνω πιο 'βαρύ'.

 

εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο; μήπως φταίει κάποια εφαρμογή και όχι η 4.1;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως και περιεργως πλεον το κινητο δεν σηκωνει πανω απο 38-39 βαθμους οποτε ολα καλα με αυτο. Αλλα ενω μεσω fb πριν εβλεπα βιντεακια πλεον δεν φορτωνουν. Δεν ειχα μπει απο την εφαρμογη αλλα τωρα που το δοκιμασα δεν παιζουν. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;

P.S. Κανενα update παντως δεν εχει ερθει για το S3. Κι εμενα μου φευγει παντως συνεχως απο τα χερια το κιν....

Link to comment
Share on other sites

Η ram είναι σχεδόν σταθερά στα 500mb απο τα 782 που είναι ελεύθερα για χρήση.Έχω προσέξει lag,όχι τρομερά και μετά απο πολύ προσοχή και σκέφτομαι μήπως είναι απο αυτόν το λόγο.Μου φαίνεται το σήμα να παίζει περισσότερο και η διάρκεια της μπαταρίας μικρότερη.Στα benchmarks Antutu και Quadrant δεν είδα διαφορά.Νόμιζα οτι θα ανέβαιναν λιγάκι.Όλα αυτά μάλλον είναι ιδέα μου και φταίει η καχυποψία μου γιατί συνήθως τα update μου χειροτερεύουν τα κινητά.(xperia go και ray)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω το συγκεκριμενο κινητο και τις τελευταιες μερες μου κανει ναζακια. καθε λιγο, στο ακυρο, χανει το σημα του τελειως και πρεπει να το κανω on/off να ξαναβαλω το pin και μετα απο λιγο να το ξαναπαθει. καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Η ram είναι σχεδόν σταθερά στα 500mb απο τα 782 που είναι ελεύθερα για χρήση.Έχω προσέξει lag,όχι τρομερά και μετά απο πολύ προσοχή και σκέφτομαι μήπως είναι απο αυτόν το λόγο.Μου φαίνεται το σήμα να παίζει περισσότερο και η διάρκεια της μπαταρίας μικρότερη.Στα benchmarks Antutu και Quadrant δεν είδα διαφορά.Νόμιζα οτι θα ανέβαιναν λιγάκι.Όλα αυτά μάλλον είναι ιδέα μου και φταίει η καχυποψία μου γιατί συνήθως τα update μου χειροτερεύουν τα κινητά.(xperia go και ray)

 

Κάνε hard reset από τον bootloader αν δεν έκανες. Απειροελαχιστα lag μεταξύ τον αρχικών οθονών έχω παρατηρήσει κ εγώ (όταν πατάω συνεχόμενα το home). Η μπαταρία έχει βελτιωθεί σε ικανοποιητικό βαθμό καθώς και τα benchmarks. Η θερμοκρασία έχει πέσει 3-4 βαθμούς υπό πίεση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω το συγκεκριμενο κινητο και τις τελευταιες μερες μου κανει ναζακια. καθε λιγο, στο ακυρο, χανει το σημα του τελειως και πρεπει να το κανω on/off να ξαναβαλω το pin και μετα απο λιγο να το ξαναπαθει. καμια ιδεα?

 

Έχεις custom ROM; Δώσε περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...