Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ από τέλος Ιουνίου όπως αναφέρω ημερομηνία παραγωγής το παρέλαβα 1 Οκτωβρίου (δε ξέρω αν θεωρείται αρκετό διάστημα-3μήνες σχεδόν) από το open365 και με ενημέρωσαν ότι όλη η παρτίδα τους ήταν με τον z520 (είχα παραγγείλει με z560 αφού το είχα πάρει απόφαση ότι δεν υπάρχει ο άλλος πλέον κ με πήραν τηλ να μου πούνε ότι η παρτίδα που τους ήρθε ήταν με διαφορετικό επεξεργαστή)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,

έχω πάρει από τον Ιούλη το One S και είναι η 2η φορά που το στέλνω στο service για το συγκεκριμένο λόγο.

Μετά από επανεκίννηση κάνει "freeze & reboot" δηλαδή δεν ανοίγει οποιαδήποτε εφαρμογή,παγώνει η οθόνη και κάνει reboot μόνο του,και συνεπώς δε μπορεί να λειτουργήσει από κει και έπειτα.

Την 1η φορά στο δελτίο επισκευής ανέφεραν αντικατάσταση μπαταρίας,το κινητό ανέβαζε και θερμοκρασία κάποιες φορές.

Τώρα τι μπορώ να κάνω,υπάρχει πιθανότητα αντικατάστασης αφού μιλάμε για ίδια βλάβη?

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα..Έδωσα τόσα λεφτά,το κινητό με καλύπτει απόλυτα και έχει αυτό το πρόβλημα.

Tι να κάνω?Να πάρω την HTC?

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Χώσε τους λίγα λογάκια με τον τρόπο σου κι εξήγησε ότι αυτό είναι απαράδεκτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χώσε τους λίγα λογάκια με τον τρόπο σου κι εξήγησε ότι αυτό είναι απαράδεκτο.

Επίσης θα έλεγα να τους ζητήσεις και ένα email με την απάντηση τους έτσι ώστε να είσαι καλυμμένος σε οτιδήποτε και αν πουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Ξεκλειδωσα το κινητο μου με αυτον τον οδηγο..

Ομως το animation της vodafone ειναι ακομα εκει.. Μπορει καποιος να με καθοδηγησει πως να το αφαιρεσω? να μου στειλει κάποιο λινκ?

Επισης οταν κανεις root το κινητο μπορεις να κανεις κανονικά τα updates η περιορίζεσαι κάπως?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Ξεκλειδωσα το κινητο μου με αυτον τον οδηγο..

Ομως το animation της vodafone ειναι ακομα εκει.. Μπορει καποιος να με καθοδηγησει πως να το αφαιρεσω? να μου στειλει κάποιο λινκ?

Επισης οταν κανεις root το κινητο μπορεις να κανεις κανονικά τα updates η περιορίζεσαι κάπως?

 

Παιδια όποιος παει να κανει κατι παρομοιο να ξερει οτι ακυρωνεται η εγγυηση.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Ξεκλειδωσα το κινητο μου με αυτον τον οδηγο..

Ομως το animation της vodafone ειναι ακομα εκει.. Μπορει καποιος να με καθοδηγησει πως να το αφαιρεσω? να μου στειλει κάποιο λινκ?

Επισης οταν κανεις root το κινητο μπορεις να κανεις κανονικά τα updates η περιορίζεσαι κάπως?

 

Την αρχική splash screen δεν μπορείς να την αλλάξεις. Μπορείς όμως να αλλάξεις το boot animation..

Δες εδώ κι εδώ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όποιος παει να κανει κατι παρομοιο να ξερει οτι ακυρωνεται η εγγυηση.....

 

Δεν είναι απόλυτο αυτό. Κάποια παιδιά με One X που είχαν ξεκλειδωμένο bootloader και πήγαν το κινητό για service στην αντιπροσωπεία τους το πέρασαν στην εγγύηση χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Την αρχική splash screen δεν μπορείς να την αλλάξεις. Μπορείς όμως να αλλάξεις το boot animation..

Δες εδώ κι εδώ..

 

Ευχαριστώ! Το xda-forum ειναι τεράστιο! μονο για το ξεκλειδωμα βρηκα 5 topics.. Ηλπιζα ναποφύγω το root αλλά θα το χρειαστώ τελικά για να αλλάξω το boot animation οπως μουδειξες.

Και απλά να ενημερώσω οτι το κινητο το πήρα σε εκπτωση μέσω ebay οποτε ηξερα οτι δεν παιζει 100% εγγυηση οπως και ναχει. Στηριχτηκα στις 45 μέρες του paypal..

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

είμαι καινούργια στο forum σας κ σκοπευω να παρω το One S γιατι μ αρεσει παρα πολυ ως desing και οσον αφορα τα χαρακτηριστικα του. θα θελα να κανω μια ερώτηση (μπορει να ειναι κ χαζη αλλα δνε μπορω να το βρω πουθενα!)

Οντας κάτοχος ενος Xperia, ειχα θεμα με το οτι δεν είχε zoom η καμερα του και επειδη εδω δεν αναφερεται (τουλαχιστον στο 75% των σελιδων που διαβασα) ισωσς να θεωρείται αυτονόητο με τοσο εξελιγμενη κάμερα, αλλα αν μπορει καποιος κάτοχος, ασ μ απαντησει!

 

Επισης, θα θελα να κανω μια συνοψη και καποιος να μου πει εαν εχω δικιο κ εχω καταλάβει σωστα γτ ειμαι ενα σαδιο πριν το παραγγείλω!

Γενικά, ιδανικά ενα μοντελο πρπει να ειναι Ζ520e για να εχει τον S4 και δεν πρεπει να ναι branded?

επισης οι συσκευες σας ειναι made by China, αγορασε φιλος ενα moto απο birdphone που ηταν made by China, κ δεν ξερω εαν ολα ειναι ετσι!

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

είμαι καινούργια στο forum σας κ σκοπευω να παρω το One S γιατι μ αρεσει παρα πολυ ως desing και οσον αφορα τα χαρακτηριστικα του. θα θελα να κανω μια ερώτηση (μπορει να ειναι κ χαζη αλλα δνε μπορω να το βρω πουθενα!)

Οντας κάτοχος ενος Xperia, ειχα θεμα με το οτι δεν είχε zoom η καμερα του και επειδη εδω δεν αναφερεται (τουλαχιστον στο 75% των σελιδων που διαβασα) ισωσς να θεωρείται αυτονόητο με τοσο εξελιγμενη κάμερα, αλλα αν μπορει καποιος κάτοχος, ασ μ απαντησει!

Καλημέρα. Ναι έχει zoom, ψηφιακό φυσικά.

Επισης, θα θελα να κανω μια συνοψη και καποιος να μου πει εαν εχω δικιο κ εχω καταλάβει σωστα γτ ειμαι ενα σαδιο πριν το παραγγείλω!

Γενικά, ιδανικά ενα μοντελο πρπει να ειναι Ζ520e για να εχει τον S4 και δεν πρεπει να ναι branded?

Γενικά ναι, αλλά επειδή δύσκολα θα βρεις το Z520e, και το Z560e μια χαρά είναι. ;)

επισης οι συσκευες σας ειναι made by China, αγορασε φιλος ενα moto απο birdphone που ηταν made by China, κ δεν ξερω εαν ολα ειναι ετσι!

 

ευχαριστω!

Από HTC, τα μισά είναι made in china και τα άλλα μισα made in taiwan... Αλλά είναι το τετευταίο που πρέπει να σε απασχολήσει, δεν έχει σημασία...

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιακο Zoom?

δλδ καθοριζω εγω ποσο κοντινη θελω να ναι μια φωτο ή το κινητο? (μν με κραξετε γ αυτη μ την ερωτηση! :(

κ κατι τελευταιο! οταν λεει πως εχει επεξεργαστη Qualcomm MSM8260A Snapdragon 1.5 GHz ελπιζω κ φανταζομαι πως ειναι ο S4.

ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιακο Zoom?

δλδ καθοριζω εγω ποσο κοντινη θελω να ναι μια φωτο ή το κινητο? (μν με κραξετε γ αυτη μ την ερωτηση! :(

Το ψηφιακό zoom το επιλέγεις εσύ φυσικά πόσο κοντινό το θες, αλλά γίνεται με αλγόριθμο από το software και όχι από τον φακό, με αποτέλεσμα να χάνεις σε ποιότητα - φαντάσου σαν να κάνεις zoom in στον viewer του pc σου.

κ κατι τελευταιο! οταν λεει πως εχει επεξεργαστη Qualcomm MSM8260A Snapdragon 1.5 GHz ελπιζω κ φανταζομαι πως ειναι ο S4.

ετσι???

Καλά ελπίζεις και φαντάζεσαι, αλλά επειδή πολλά έχουμε ακούσει, πριν το πληρώσεις ζήτα να δεις τι μοντέλο γράφει πάνω στο κουτί που θα σου δώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Έχω βρεί το συγκεκριμένο κινητό με τον S4, από Γερμανία.Μου είπαν ότι είναι χωρίς simlock, και απ΄ότι κατάλαβα branded στην 'Τ' Mobile.

1)Ακόμα δεν ξέρω αν έχει εγγύηση.Εφ' όσον όμως έχει, με καλύπτει από την HTC στην Ελλάδα?

2)Επίσης, το ότι είναι branded, υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό?

Είναι το 1ο smartphone που σκοπεύω να αγοράσω και γενικά δεν γνωρίζω τα αρνητικά μιας branded συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

2)Επίσης, το ότι είναι branded, υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό?

Είναι το 1ο smartphone που σκοπεύω να αγοράσω και γενικά δεν γνωρίζω τα αρνητικά μιας branded συσκευής.

 

Το κυριοτερο (και μοναδικο στην ουσια) θεμα αυτων των συσκευων ειναι η επιπελον καθυστερηση των αναβαθμισεων.

 

Απο 'κει και περα θα 'χεις καποιες εφαρμογες της εταιρειας (αν θες, νομιζω οτι μπορεις να τις βγαλεις με root) και το λογοτυπο της οταν ανοιγεις την συσκευη.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Έχω βρεί το συγκεκριμένο κινητό με τον S4, από Γερμανία.Μου είπαν ότι είναι χωρίς simlock, και απ΄ότι κατάλαβα branded στην 'Τ' Mobile.

1)Ακόμα δεν ξέρω αν έχει εγγύηση.Εφ' όσον όμως έχει, με καλύπτει από την HTC στην Ελλάδα?

2)Επίσης, το ότι είναι branded, υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό?

Είναι το 1ο smartphone που σκοπεύω να αγοράσω και γενικά δεν γνωρίζω τα αρνητικά μιας branded συσκευής.

 

Το κυριοτερο (και μοναδικο στην ουσια) θεμα αυτων των συσκευων ειναι η επιπελον καθυστερηση των αναβαθμισεων.

 

Απο 'κει και περα θα 'χεις καποιες εφαρμογες της εταιρειας (αν θες, νομιζω οτι μπορεις να τις βγαλεις με root) και το λογοτυπο της οταν ανοιγεις την συσκευη.

 

Σωστά τα παραπάνω, απλά τσέκαρε επιπλέον για να είσαι σίγουρος και με την HTC ότι σε καλύπτει η εγγύηση και δεν έχεις πρόβλημα λόγω του ότι έιναι branded!

1)HTC Greece 00800-126-878

Δωρεάν κλήσεις από Ελλάδα μόνο από σταθερό τηλέφωνο

+30-2111980955 Κλήσεις από σταθερό και κινητό τηλέφωνο

Δευτέρα – Παρασκευή 09:00 - 21:00

2) Arvato (επίσημο servis) http://www.teleservice.com/teleservice_departments_greece.php

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με HTC Ελλάδας, και μου ζήτησαν το ΙΜΕΙ της συσκευής το οποίο δεν το έχω έτσι κι αλλιώς.

Διάβασα σε άλλο νήμα, ότι άπαξ και έχω την απόδειξη από τον Πωλητή, αυτόματα ισχύει η εγγύηση εντός Ελλάδας.Έχω τις επιφυλάξεις μου βέβαια.Περιμένω αν/όταν μου στείλουν το ΙΜΕΙ από Γερμανία, να δω τι παίζει τελικά.Στα 330 έχω βρεί τη συσκευούλα.Μακάρι να έχει εγγύηαη.Θέλω πολύ να την πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με HTC Ελλάδας, και μου ζήτησαν το ΙΜΕΙ της συσκευής το οποίο δεν το έχω έτσι κι αλλιώς.

Διάβασα σε άλλο νήμα, ότι άπαξ και έχω την απόδειξη από τον Πωλητή, αυτόματα ισχύει η εγγύηση εντός Ελλάδας.Έχω τις επιφυλάξεις μου βέβαια.Περιμένω αν/όταν μου στείλουν το ΙΜΕΙ από Γερμανία, να δω τι παίζει τελικά.Στα 330 έχω βρεί τη συσκευούλα.Μακάρι να έχει εγγύηαη.Θέλω πολύ να την πάρω.

 

Εγώ έχω πάρει το κιν από Αγγλία αφού πρώτα επικοινώνησα με την κεντρικά της HTC (εχω το μειλ που μου έχουν στείλει) και μου είπαν ότι η εγγύηση είναι παγκόσμια αρκεί να υπάρχει απόδειξη με το IMEI.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!

καμια συμβουλη για πρωτη φορτιση..

κλειστο γ ποση ωρα? δεν βισκω πουθενα να λεει κατι?

επισης στο bird υπαρχει ο S4 αλλα branded στα 375.. :(

οποτε πηρα τον S3 σ/ν 6/2012

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!

καμια συμβουλη για πρωτη φορτιση..

κλειστο γ ποση ωρα? δεν βισκω πουθενα να λεει κατι?

επισης στο bird υπαρχει ο S4 αλλα branded στα 375.. :(

οποτε πηρα τον S3 σ/ν 6/2012

 

Μέχρι να πρασινίσει το led. Οι καινούριες μπαταρίες δεν έχουν τα θέματα των παλιών, που τις αφήναμε πρώτη φόρτιση όλο το βράδυ...

Και οι πέντε πρώτες φορτίσεις, για να γίνει σωστό καλιμπράρισμα, θα το αφήνεις να πέφτει στο ~10% και μετά φόρτιση μέχρι το 100%.

Με γειά.

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! :)

 

Στο amazon.co.uk το έχει στα £304.00+έξοδα αποστολής. Έχει πάρει κανείς από εκεί;;

 

£311,60 με Ελληνικό ΦΠΑ και δωρεάν μεταφορικά, ήτοι ~€385

Link to comment
Share on other sites

£311,60 με Ελληνικό ΦΠΑ και δωρεάν μεταφορικά, ήτοι ~€385

Hello l3ft3r1s! Γνωρίζεις αν είναι το z520e ή το z560e;

 

Στην παρακάτω σελίδα λέει £304,00. Το £311,60 σε ποιά σελίδα το βρήκες;

http://www.amazon.co.uk/HTC-One-Sim-Free-Smartphone/dp/B007H7G6IE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1354258908&sr=8-1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...