Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη smartphone με ics ελαφρύ με gps πυξίδες ένα καρο πράγματα φορτωμένο ,και δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα που έχουν κινητά με 30 euro ?

Μήπως δεν το έχει βρει κανεις ? μήπως φταίει το λειτουργικό ? Η δεν έχει καν αισθητήρα φωτός ?

Αν όντως δεν έχει τι να πω απαράδεκτο.Σιγά μην κάθομαι να ρυθμίζω την φωτεινότητα από μονος μου οποτε είμαι μέσα η έξω από κλειστό χορό.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αν και μου rthe ουρανοκατέβατο αυτό ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω.

 

Ούτε στο προηγούμενο μου κινητό υπήρχε αλλά ούτε και σε φίλους μου ξέρω να υπάρχει αυτόματη φωτεινότητα...Μόνο από εφαρμογή από το play...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε στο προηγούμενο μου κινητό υπήρχε αλλά ούτε και σε φίλους μου ξέρω να υπάρχει αυτόματη φωτεινότητα...Μόνο από εφαρμογή από το play...

 

Το ερώτημα είναι άλλο:

Έχει light sensor η συσκευη;

Διότι αν δεν έχει, που θα τη βρει την αυτοματη φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει light sensor οπότε προφανώς δεν υπάρχει και ρύθμιση για αυτόματη φωτεινότητα
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι άλλο:

Έχει light sensor η συσκευη;

Διότι αν δεν έχει, που θα τη βρει την αυτοματη φωτεινότητα;

 

Σωστος. Το κινητό δεν έχει light sensor. Το λέει στο gsmarena.

''There is no ambient light sensor, which explains the lack of automatic brightness option.''

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Το κινητό δεν έχει light sensor. Το λέει στο gsmarena.

''There is no ambient light sensor, which explains the lack of automatic brightness option.''

 

Έτσι. Αλλα το πρόβλημα δεν είναι αυτο. Δεν έχει, δεν έχει, τέλος.

Έχει όμως δεύτερη κάμερα. Δεν έχει;

Γιατι να μην έχει λοιπόν δυνατοτητα για βίντεοκλησεις μέσω παρόχου; Εδώ είναι το θέμα. Ενω έχει το hardware δεν τους "κόβει" να βάλουν και τη δυνατοτητα;

Εγω άλλο τηλέφωνο εχω, αλλα αυτα με θυμωνουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

 

Μετα την αναβαθμιση του λογισμικου οταν θελω να αναζητησω μια επαφη δεν μου βρισκει τιποτα....:confused:

Παω Επαφες, παταω Αναζητηση επαφης βγαινει το "αναβαθμισμενο" πληκτρολογιο πατωντας το πρωτο γραμμα πρεπει να μου βγαλει αποτελεσματα αλλα.... δε βρεθηκαν επαφες που αντιστοιχουν μου γραφει....:confused::confused:

Να ξαναφορτωσω τις επαφες απο το back up του LG suite??

 

(σημειωση: αν δημιουργησω καποια νεα επαφη μου την βρισκει...)

 

Επισης τι σημαινει ICS που ελεγαν καποιοι φιλοι πιο πανω??

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

 

Μετα την αναβαθμιση του λογισμικου οταν θελω να αναζητησω μια επαφη δεν μου βρισκει τιποτα....:confused:

Παω Επαφες, παταω Αναζητηση επαφης βγαινει το "αναβαθμισμενο" πληκτρολογιο πατωντας το πρωτο γραμμα πρεπει να μου βγαλει αποτελεσματα αλλα.... δε βρεθηκαν επαφες που αντιστοιχουν μου γραφει....:confused::confused:

Να ξαναφορτωσω τις επαφες απο το back up του LG suite??

 

(σημειωση: αν δημιουργησω καποια νεα επαφη μου την βρισκει...)

 

Επισης τι σημαινει ICS που ελεγαν καποιοι φιλοι πιο πανω??

 

Ευχαριστω!!

 

Κάνε εξαγωγή των επαφών στην SD, διέγραψέ τες και ξαναπέρνα τες. Επίσης πήγαινε στις επιλογές και βάλε στην εμφάνιση να φαίνονται μόνο οι επαφές του τηλεφώνου, αν δεν έχεις επαφές στην σιμ π.χ. που θέλεις να φαίνονται. ICS (icecream sandwich) είναι η ονομασία της έκδοσης του λογισμικού που τρέχει το κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να διαφωτίσει αν υποστηρίζει TV-OUT από το USB (MHL); Το έψαξα λίγο στο Internet και καταλήγω πως μάλλον όχι αν και κάποια previews έλεγαν ότι θα έχει....

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά σας παρακαλώ, είμαι λίγο άσχετος, έχω το optimus P700, αν θέλω να μεταφέρω κάτι στην SD ποιον φάκελο να επιλέξω? όταν συνδέω το τηλέφωνο με το PC, μου βγάζει ένα σωρό φακέλους, πως λέγεται ο φάκελος της SD? Και πως ,μπορώ να έχω πρόσβαση μέσα απ το τηλέφωνο στα αρχεία της SD?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας! Εχω ενα προβλημα ! Πριν το εικονιδιο του ημερολογιου εδειχνε την σωστη ημερομηνια! Τωρα κολλαει στην ημερομηνια που κανει επανεκινηση και μολις ξανακανεις επανεκινηση επιστρεφει και κολλαει παλι μεχρι την επομενη επανεκινηση! Τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο μου έκανε και έφταιγε κάποια εφαρμογή που ειχα κατεβάσει. Ρίξε μια ματιά αν φταίει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια εφαρμογή που περνάς τις εφαρμογές σου στην κάρτα sd ποιά είναι και γίνεται σ'αυτό το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μια ερώτηση για οποίων γνωρίζει.Για την πρόσβαση στο διαδίκτυο από το δίκτυο της κινητής(ενεργοποιημένο από την vodafon) πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο τηλ εκτός από την "ενεργοποίηση δεδομένων "? γιατί προσπαθώ να συνδεθώ και δεν γίνετε τίποτα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μια ερώτηση για οποίων γνωρίζει.Για την πρόσβαση στο διαδίκτυο από το δίκτυο της κινητής(ενεργοποιημένο από την vodafon) πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο τηλ εκτός από την "ενεργοποίηση δεδομένων "? γιατί προσπαθώ να συνδεθώ και δεν γίνετε τίποτα.

Ευχαριστώ

 

Επικοινώνησε με το τμήμα της voda και πες ότι θες τις ρυθμίσεις για ενεργοποίηση δεδομένων στην συσκευή...Για να δεις αν υπάρχουν πριν πάρεις τηλέφωνο στην voda μπες Ρυθμίσεις->Περισσότερα->Δίκτυα Κινητής->Ονόματα Σημείου Πρόσβασης. Εκεί πρέπει αν είναι ενεργοποιημένο, να σου έχει 2 ονόματα, ένα για τα δεδομένα (θα έχει και μια μπίλια δίπλα) και ένα για MMS. Αν έχει και δε μπαίνει σημαίνει ότι κάποιες ρυθμίσεις δεν είναι σωστές, αν δεν έχει τότε πρέπει να βάλεις. Σε κάθε περίπτωση η vodafone θα σε εξυπηρετήσει...

Link to comment
Share on other sites

pkatsaras σε ευχαριστώ για την απάντηση. ενώ είχε τις ρυθμίσεις το κιν , προφανώς κάτι δεν ήταν σωστό.μου ξανά έστειλαν από vodafon ένα μήνυμα διαμόρφωσις ,και αφού ξανά έκανα εγκατάσταση μετά δούλεψε κανονικά. σ ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εξαγωγή των επαφών στην SD, διέγραψέ τες και ξαναπέρνα τες. Επίσης πήγαινε στις επιλογές και βάλε στην εμφάνιση να φαίνονται μόνο οι επαφές του τηλεφώνου, αν δεν έχεις επαφές στην σιμ π.χ. που θέλεις να φαίνονται. ICS (icecream sandwich) είναι η ονομασία της έκδοσης του λογισμικού που τρέχει το κινητό μας.

 

Ευχαριστω φιλε μου pkatsaras εκανα αυτο που ειπες και ειναι οκ!!

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να γραψει τι κολπα γινονται με το πατημα δυο κουμπιων.(συνδυασμοι)

και αν υπαρχει δυνατοτητα να αποριπτει τα τηλεφωνα που δεν ειναι καταχωρημενα στις επαφες του τηλεφωνου(οπως κανει το gc900),επισεις

και πως σβηνουν τα προγραμματα που καποια τρεχουν αθελα μας

Edited by sarosi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! θα ήθελα τη γώμη σας αν αξίζει να πάρω το lg L7 ή το samsung galaxy s2. Εχω μια αναβαθμιση και μου βγαίνουν το ίδιο!

 

Ειστε ευχαριστημένοι απο το optimus? Mπορώ να βάλω gps? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! θα ήθελα τη γώμη σας αν αξίζει να πάρω το lg L7 ή το samsung galaxy s2. Εχω μια αναβαθμιση και μου βγαίνουν το ίδιο!

 

Ειστε ευχαριστημένοι απο το optimus? Mπορώ να βάλω gps? Ευχαριστω!

 

s2 με κλειστά μάτια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το s2 είναι πιο παλιό μήπως έχει πρόβλημα με τις επόμενες αναβαθμίσεις?

 

jelly bean θα πάρει σίγουρα, τώρα για επόμενες δεν ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, s2 απο τ αποδυτηρια.

 

εκτος απο το σχεδιασμο, το lg και ιδιως η σειρα λ5-λ7 ειναι ετη φωτος πισω.

 

ψαξε λιγο ν αποκτησεις κ προσωπικη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...