Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάλογα με το πόσο βιάζομαι και που βρίσκομαι. Σε πρίζα ναι φορτίζει πολύ πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
εσεισ πως φορτιζετε με usb ή με το ρευμα? γιατι το usb βλεπω να αργει

 

Μέσω usb αργεί περισσότερο γιατί τροφοδοτεί τη μπαταρία με λιγότερα miliampere αλλά κάνει καλό στη μακροχρόνια απόδοση μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέσω usb αργεί περισσότερο γιατί τροφοδοτεί τη μπαταρία με λιγότερα miliampere αλλά κάνει καλό στη μακροχρόνια απόδοση μπαταρίας.

 

Το γνωριζω ετσι φορτιζαωολες τις συσκευες μου γι αυτο και παντα η μπαταρια ηταν αξιολογη απλα λεω μηπως το ΟΝΕ θελει κατι αλλο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βάζω όλο το βράδυ στην πρίζα, κατά την διάρκεια τής μέρας πού είμαι στο μαγαζί του ρίχνω μερικές ενέσεις με USB.
Link to comment
Share on other sites

Για την οθονη του one x τι εχετε να πειτε σε σχεση με την amoled του one s;Υστερει καπου;

Πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να πεσει η τιμη του γυρω στα 400 ή τζαμπα θα περιμενω;:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,, παιδια για την μπαταρια τι εχετε βαλει για να βλεπετε τον χρονο τησ;;εχω το batteryminder pro , αλλα ειναι λιγο ακυρο με την ics,
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,, παιδια για την μπαταρια τι εχετε βαλει για να βλεπετε τον χρονο τησ;;εχω το batteryminder pro , αλλα ειναι λιγο ακυρο με την ics,

 

Εγώ έχω το battery circle και δουλεύει μια χαρά.

:D
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα που να λεει ποσο χρονο μπαταρια εχει ακομα σε ωρεσ, και ποσεσ ωρεσ ειναι απο την τελευ φορτιση
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για όλες μου τις συσκευές χρησιμοποιώ έναν ειδικό φορτιστή ρεύματος με usb της Philips ο οποίος έχει και φωτεινές ενδείξεις, και ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα με καμιά συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους (λόγω περασμένης ώρας).

 

Θέλω να ρωτήσω για το αν υπάρχει κάποιος τρόπος να πέρνουμε τηλέφωνο με ένα κλικ από κάποια επαφή. Δηλαδή ....

Επειδή προέρχομαι από SGS2, εκεί μπορούσες να ορίσεις το βασικό νούμερο σε μία επαφή με πολλά τηλέφωνα και σέρνοντας το δάκτυλο προς τα δεξιά (πάνω στην επαφή) να πάρεις κατευθείαν το νούμερο που είχες ορίσει. Αν το έσερνες προς τα αριστερά έστελνες μύνημα στο συγκεκριμένο νούμερο.

Εδώ στο hox, παρόλο που ορίζω το κυρίως νούμερο σε μια επαφή (με πολλαπλά νούμερα), δεν έχω βρει τρόπο να το καλεί με μία κίνηση. Πάντα κάνοντας κλικ με βάζει μέσα στην επαφή για να ξανακάνω κλικ στο νούμερο που θέλω να καλέσω. Υπάρχει κάποιος τρόπος που απλά βλέποντας την επαφή (από τον κατάλογο και όχι επανάκληση) να την κλικάρω και να καλεί κατ' ευθείαν το κυρίως νούμερο, χωρίς να με βάζει μέσα στην επαφή?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για όλες μου τις συσκευές χρησιμοποιώ έναν ειδικό φορτιστή ρεύματος με usb της Philips ο οποίος έχει και φωτεινές ενδείξεις, και ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα με καμιά συσκευή.

 

Εχεις λινκ να τον δουμε?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,, παιδια για την μπαταρια τι εχετε βαλει για να βλεπετε τον χρονο τησ;;εχω το batteryminder pro , αλλα ειναι λιγο ακυρο με την ics,

 

Badass Battery Monitor Pro.

Απο τα καλυτερα battery monitoring apps που εχω χρησιμοποιησει ποτε :)

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους (λόγω περασμένης ώρας).

 

Θέλω να ρωτήσω για το αν υπάρχει κάποιος τρόπος να πέρνουμε τηλέφωνο με ένα κλικ από κάποια επαφή. Δηλαδή ....

Επειδή προέρχομαι από SGS2, εκεί μπορούσες να ορίσεις το βασικό νούμερο σε μία επαφή με πολλά τηλέφωνα και σέρνοντας το δάκτυλο προς τα δεξιά (πάνω στην επαφή) να πάρεις κατευθείαν το νούμερο που είχες ορίσει. Αν το έσερνες προς τα αριστερά έστελνες μύνημα στο συγκεκριμένο νούμερο.

Εδώ στο hox, παρόλο που ορίζω το κυρίως νούμερο σε μια επαφή (με πολλαπλά νούμερα), δεν έχω βρει τρόπο να το καλεί με μία κίνηση. Πάντα κάνοντας κλικ με βάζει μέσα στην επαφή για να ξανακάνω κλικ στο νούμερο που θέλω να καλέσω. Υπάρχει κάποιος τρόπος που απλά βλέποντας την επαφή (από τον κατάλογο και όχι επανάκληση) να την κλικάρω και να καλεί κατ' ευθείαν το κυρίως νούμερο, χωρίς να με βάζει μέσα στην επαφή?

Αυτο υο κανει ο exDialer & Contacts https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb2Rvb2h1dC5kaWFsZXIiXQ..

το βασικό νούμερο θα το ορισεις τικαροντας το την πρωτη φορα που θα καλεσεις μια επαφη με πολλα νομερα.

της αναπαντητες(αν δεν εισαι root) για να μην σου μενει το εικονιδειο στη μπαρα επανω επελεξε να της βλεπεις απο τον κανονικο dialer.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως μπορειται να με βοηθησεται αντιμετοπιζω ενα προβλημα δεν μπορω να συνδεθω στο 3G δικτυο για να εχω ιντερνετ στο κινητο εχω κανει ολες της ρυθμισεις που μου ειπανε απο το helpdesk tis cosmote αλλα το τηλεφωνο αρνειται να συνδεθει και εχω κανει και ολες τις αναβαθμισεις λειτουργικου τι μπορει να συμβενη οποιος μπορει ας βοηθησει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους (λόγω περασμένης ώρας).

 

Θέλω να ρωτήσω για το αν υπάρχει κάποιος τρόπος να πέρνουμε τηλέφωνο με ένα κλικ από κάποια επαφή. Δηλαδή ....

Επειδή προέρχομαι από SGS2, εκεί μπορούσες να ορίσεις το βασικό νούμερο σε μία επαφή με πολλά τηλέφωνα και σέρνοντας το δάκτυλο προς τα δεξιά (πάνω στην επαφή) να πάρεις κατευθείαν το νούμερο που είχες ορίσει. Αν το έσερνες προς τα αριστερά έστελνες μύνημα στο συγκεκριμένο νούμερο.

Εδώ στο hox, παρόλο που ορίζω το κυρίως νούμερο σε μια επαφή (με πολλαπλά νούμερα), δεν έχω βρει τρόπο να το καλεί με μία κίνηση. Πάντα κάνοντας κλικ με βάζει μέσα στην επαφή για να ξανακάνω κλικ στο νούμερο που θέλω να καλέσω. Υπάρχει κάποιος τρόπος που απλά βλέποντας την επαφή (από τον κατάλογο και όχι επανάκληση) να την κλικάρω και να καλεί κατ' ευθείαν το κυρίως νούμερο, χωρίς να με βάζει μέσα στην επαφή?

Γίνεται με διαφορετικο τροπο αλλα όχι απο το people.

Αν μέσω dialer επιλεξεις μια επαφη μόλις πάτησεις πάνω της θα πραγματοποιηθεί αυτόματα κλήση στον προεπιλεγμένο αριθμο.

Αν πάτησεις και κρατήσεις για λίγο πατημενο σου βγάζει ένα μενου με διάφορες επιλογές.

Το ίδιο γίνεται και στις επαφές που έχεις στα αγαπημένα. Πατάς και καλεί κατευθείαν.

Επειδη κι εγω προέρχομαι απο Sii το αντιμετωπισα και κάνω την δουλεια με τον dialer.

Δηλαδη για τις επαφές εκτός αγαπημένων, πληκτρολογω 2-3 γράμματα και μετα πατάς στην επαφη που θέλω και πραγματοποιείται η κλήση.

 

@estefan1960: κανα δυο σελίδες πριν αν ψάξεις τα μηνύματα έχει δοθει link με τις ρυθμίσεις και πως τις περναμε. Δεν μπορω να καταλάβω γιατι σε άλλους περνάνε οι ρυθμίσεις αυτόματα και σε άλλους όχι. Εγω ότι κάρτα και να βάλω ελληνικού η ξένου παροχου, παίρνει τις ρυθμίσεις αυτόματα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα που να λεει ποσο χρονο μπαταρια εχει ακομα σε ωρεσ, και ποσεσ ωρεσ ειναι απο την τελευ φορτιση

 

battery monitor widget !!! Πολυ καλο!

 

.....αλλά κάνει καλό στη μακροχρόνια απόδοση μπαταρίας.

 

Αυτό λόγο της αργής φόρτισης?

Edited by aegina24

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Να ξανά κάνω μια ερώτηση αφού παλαιότερα δεν πηρα απάντηση. Υπάρχει τρόπος στο dialer τα γράμματα να ειναι ελληνικα; Αφού όλες οι επαφές μου ειναι στα ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου ηρθε με 1.26 και μου δινει update να το κανω λετε?το εκανα πηγα στην 1.28 Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το κινητο μου ηρθε με 1.26 και μου δινει update να το κανω λετε?το εκανα πηγα στην 1.28

 

Κάντα άφοβα όλα τα update, βελτιώνουν εν γένει τη λειτουργία της συσκευής.

 

Αυτό λόγο της αργής φόρτισης?

 

Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανεις που εχει ασπρο απο ελλαδα αγορασμενο και ειναι πανω απο HT23 γιατι ψαχνω και εγω βρηκα μαυρο ht24 απο skroutzomagazo γιατι 25 μαλλον μονο απο πλαισια και ετεριες κινητης κλπ

ψαχνω να παρω αμεσα σορρυ για το εκτος τοπικ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Να ξανά κάνω μια ερώτηση αφού παλαιότερα δεν πηρα απάντηση. Υπάρχει τρόπος στο dialer τα γράμματα να ειναι ελληνικα; Αφού όλες οι επαφές μου ειναι στα ελληνικα

 

Υπάρχει ο Dialer One

Με κάποιες ρυθμίσεις στο μενού του βγάζει και ελληνικούς ταυτόχρονα με λατινικούς χαρακτήρες

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Να ξανά κάνω μια ερώτηση αφού παλαιότερα δεν πηρα απάντηση. Υπάρχει τρόπος στο dialer τα γράμματα να ειναι ελληνικα; Αφού όλες οι επαφές μου ειναι στα ελληνικα

 

Δεν ξέρω αν άλλαξε αλλά δεν βάζουν τα ελληνικά γιατί το κάθε γράμμα είναι στο γάμο του καραγκιόζη (πχ το φ στο 3).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν άλλαξε αλλά δεν βάζουν τα ελληνικά γιατί το κάθε γράμμα είναι στο γάμο του καραγκιόζη (πχ το φ στο 3).

 

Σωστά μου τα βγάζει ο dialerone τα γράμματα.

Υ.Γ. Χρησιμοποιώ με android 2.3.5

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Η htc εχει αναγνωρισει το προβλημα με τις κιτρινιλες?εχει υποψιν κανεις πως το αντιμετωπιζει σαν σερβις?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο μια ολοκληρη μερα με το hox εχω αναμεικτα συναισ8ηματα...ενταξει , ο8ονη με πολυ λεπτομερεια αλλα δεν με εχει ξετρελανει ακομα σαν συσκευη... εχω κατεβασει περιπου στις 30 εφαρμογες και η μνημη ραμ ειναι μονιμα στο 700+ , ωρες ωρες τρωει τα σκαλωματα του συνη8ως οταν επιστρεφω στην αρχικη ο8ονη μετα καποιο παιχνιδι (τρωει περιπου 4-5 δευτερολεπτα μεχρι να φορτωσει... μου το εχει κανει 3-4 φορες) και το κερασακι στην τουρτα ειναι που πηγα να περασω μια ταινια και την περνουσε με 7mb/sec ενω στο σ2 περνουσε με 12-14... το καλα που ειδα ειναι μιας και ηρ8α πρωτη φορα σε sense πως ειναι πολυ ομορφο και καποιες λειτουργειες του πολυ ομαλες και ενω εχει φαει αρκετο λιωσιμο η μπαταρια του τα παει αρκετα καλα (τουλαχιστον αρκετα καλυτερα απο το σ2)

κουρασα λιγο....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...