Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη το ψάχνεις Πάρη.. Απλά ελπίζω ν' αλλάξουν τακτική πριν φουντάρουν.. 80% κάτω έχει η μετοχή της σήμερα σε σχέση με πριν 2 χρόνια.
Απλα δυο λογια,γιατι ξερω οτι βγαινω off topic και ζητω συγγνωμη για αυτο..το hox ηταν το πρωτο μου htc και μετα απο τοσα χρονια με samsung ενθουσιαστηκα τοσο πολυ που οτι σαμυ πιανω πλεον στα χερια μου το ενα μου ξυνιζει και το αλλο μου βρωμαει...εχω αναρωτηθει πολλες φορες αν οι managers στην htc ειναι μια ομαδα καθυστερημενων η αν υπαρχουν σκοπιμοτητες πισω απ ολα αυτα,γιατι δεν ειναι δυνατον οταν βουλιαζεις να βλεπεις το σωσιβιο κι εσυ να επιλεγεις να παρεις πετρα!!Σε καθε περιπτωση..κριμα ρε γμτ..κριμα!!!

 

edit:τωρα προσεξα το avatar σου,καλοριζικο το plus!! :happy:

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα!

εχω ασπρο one x παρτιδα h23 αγορασμενο τον ιουνιο που μας περασε απο birdphone (μαγαζι στον skroutz...)

Πριν απο μερικες μερες το εβαλα να φορτιζει και οταν το εβγαλα αφου ειχε φουλαρει παρατηρησα ορισμενες κιτρινιλες στην οθονη οι οποιες ομως μετα απο κανα 2 μερες εξαφανιστηκαν...ομως το κινητο ενω φαινοταν μια χαρα και λειτουργει τελεια εχει τωρα προβλημα στην οθονη και δεν πατιουνται 2 με 3 γραμματα οταν γραφω μηνυμα και οταν το ξεκλειδωνω στην αρχη ο δισκος παει μεχρι την μεση και σταματαει...επισης το wifi του αυξομοειωνει απο 1 εως 5 ακιδες οσο κοντα και να μαι στον ρουτερ...

Το κινητο βγαζει το σημα της t mobile καθε φορα που το ανοιγω...

Καλυπτομαι απο εγγυηση?αν ναι πρεπει να απευθυνθω στο μαγαζι που το πηρα η στην αντιπροσωπεια της htc?

τι να τους ζητησω..αλλαγη στην οθονη>?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας και την οποια απαντηση μπορει να βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω ασπρο one x παρτιδα h23 αγορασμενο τον ιουνιο που μας περασε απο birdphone (μαγαζι στον skroutz...)

Πριν απο μερικες μερες το εβαλα να φορτιζει και οταν το εβγαλα αφου ειχε φουλαρει παρατηρησα ορισμενες κιτρινιλες στην οθονη οι οποιες ομως μετα απο κανα 2 μερες εξαφανιστηκαν...ομως το κινητο ενω φαινοταν μια χαρα και λειτουργει τελεια εχει τωρα προβλημα στην οθονη και δεν πατιουνται 2 με 3 γραμματα οταν γραφω μηνυμα και οταν το ξεκλειδωνω στην αρχη ο δισκος παει μεχρι την μεση και σταματαει...επισης το wifi του αυξομοειωνει απο 1 εως 5 ακιδες οσο κοντα και να μαι στον ρουτερ...

Το κινητο βγαζει το σημα της t mobile καθε φορα που το ανοιγω...

Καλυπτομαι απο εγγυηση?αν ναι πρεπει να απευθυνθω στο μαγαζι που το πηρα η στην αντιπροσωπεια της htc?

τι να τους ζητησω..αλλαγη στην οθονη>?

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας και την οποια απαντηση μπορει να βοηθησει!

 

Τηλεφώνησε πρώτα στην HTC και μετά στο επίσημο service.

Δυστυχώς κυρίως επειδή είναι branded (T-mobile) και κατά δεύτερο λόγο ευρωπαϊκό (παραεισαγωγής) θα εξυπηρετηθείς, αλλά μάλλον θα περιμένεις τουλάχιστον δυο εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησε πρώτα στην HTC και μετά στο επίσημο service.

Δυστυχώς κυρίως επειδή είναι branded (T-mobile) και κατά δεύτερο λόγο ευρωπαϊκό (παραεισαγωγής) θα εξυπηρετηθείς, αλλά μάλλον θα περιμένεις τουλάχιστον δυο εβδομάδες.

 

Δύο εβδομάδες καλά θα είναι, να μην περιμένει δύο μήνες, sorry για την κινδυνολογία!!!

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησε πρώτα στην HTC και μετά στο επίσημο service.

Δυστυχώς κυρίως επειδή είναι branded (T-mobile) και κατά δεύτερο λόγο ευρωπαϊκό (παραεισαγωγής) θα εξυπηρετηθείς, αλλά μάλλον θα περιμένεις τουλάχιστον δυο εβδομάδες.

 

Μηπως εαν το παω στο μαγαζι απο οπου το πηρα θα συντομευσει η διαδικασια?

Ειναι σιγουρο οτι θα με καλυψει η εγγυηση...ή θα μου ζητησουν μετα 50 ευρω+ επειδη το εξετασαν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ειδε κανενας τι παιζει με την 4.1.2 για μας ? Ξερω οτι ειναι νωρις αλλα εγω ειμαι με ζελεδακι απο οκτωβριο νομιζω !

 

Edit : δειτε την αποτυχια στην μπαταρια !!!

Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ειδε κανενας τι παιζει με την 4.1.2 για μας ? Ξερω οτι ειναι νωρις αλλα εγω ειμαι με ζελεδακι απο οκτωβριο νομιζω !

 

Edit : δειτε την αποτυχια στην μπαταρια !!!

 

Καλά αυτό που κάνουν στο localization σε Ελληνικά όπου διατηρούν τους τόνους στα κεφαλαία είναι mega-fail! Δεν τα κοιτάζει κάποιος άραγε? Αν είναι unofficial μαγειρεμένη rom πες οκ συγχωρείται αλλά το βλέπω γενικά και σε sites και αλλού και πονάνε τα μάτια μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , πήρα σήμερα το παρόν τηλέφωνο σε άριστη κατάσταση , sh26 ο αριθμός παραγωγής και όλα κομπλέ ,τώρα δεν ξέρω αλλά η οθόνη στις άκρες έχει τους κυματισμούς αλλά από ότι μου είπατε δεν είναι πρόβλημα , εκτός αυτού , όταν τη πατάς είναι σαν να ξεκόλησε και έχει κενό και πατιέται κάθεται κανονικά , στην δεξιά πλευρά και λίγο κάτω αριστερά , σας παρακαλώ πείτε μου αν είναι πρόβλημα αυτό γιατί μου φένεται περίεργο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εαν το παω στο μαγαζι απο οπου το πηρα θα συντομευσει η διαδικασια?

Ειναι σιγουρο οτι θα με καλυψει η εγγυηση...ή θα μου ζητησουν μετα 50 ευρω+ επειδη το εξετασαν?

Οτι θα στο καλυψουν,θα στο καλυψουν,αρκει να υπαρχει αποδειξη αγορας και να μην δουν την οθονη χτυπημενη.Τωρα,επειδη εσενα ειναι branded σε παροχο εξωτερικου,απ οτι εχουμε δει,σε θεματα οθονης ηταν πολυ γρηγοροι,5-7 μερες,το προβλημα παρουσιαζεται οταν χρειαστει πλακετα για εκει μπαινει στη μεση το branded του ξενου παροχου και...υπαρχει θεμα με τον χρονο επισκευης!!

 

Καλησπέρα , πήρα σήμερα το παρόν τηλέφωνο σε άριστη κατάσταση , sh26 ο αριθμός παραγωγής και όλα κομπλέ ,τώρα δεν ξέρω αλλά η οθόνη στις άκρες έχει τους κυματισμούς αλλά από ότι μου είπατε δεν είναι πρόβλημα , εκτός αυτού , όταν τη πατάς είναι σαν να ξεκόλησε και έχει κενό και πατιέται κάθεται κανονικά , στην δεξιά πλευρά και λίγο κάτω αριστερά , σας παρακαλώ πείτε μου αν είναι πρόβλημα αυτό γιατί μου φένεται περίεργο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

οι κυματισμοι αν δεν ειναι μεγαλοι,δεν ειναι προβλημα αλλα το δευτερο που αναφερεις...εκει υπαρχει θεμα!!!Μηπως εχει ξανανοιχθει και δεν εχει κουμπωσει η δεν μπηκαν καποια εξαρτηματα σωστα??Γιατι το πηρες αφου το ειδες αυτο?
Link to comment
Share on other sites

οι κυματισμοι αν δεν ειναι μεγαλοι,δεν ειναι προβλημα αλλα το δευτερο που αναφερεις...εκει υπαρχει θεμα!!!Μηπως εχει ξανανοιχθει και δεν εχει κουμπωσει η δεν μπηκαν καποια εξαρτηματα σωστα??Γιατι το πηρες αφου το ειδες αυτο?

 

Το θέμα είναι ότι δεν το πρόσεξα αυτό , μετά όταν πήγα να το καθαρίσω το είδα και κατάλαβα ότι ήταν κόλα αντί βρωμιά , μιλάω με αυτόν που μου το πούλησε και μου λέει πως δεν είναι πρόβλημα γιατί αγόρασε ένα desire x και το έχει και αυτός και μου λέει πως είναι για προστασία της οθόνης και τέτοια .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ασχοληθεί με τις μεταφράσεις σε custom roms έχω παρατηρήσει το εξής:

Κατά τη μετάφραση ενός string ακόμη και με πεζά να το γράψεις αυτό θα εμφανιστεί με κεφάλαια (ορίζεται άλλου το αν είναι πεζό ή κεφάλαιο) οπότε ο μεταφραστής δεν έχει ιδέα!

 

Εγώ αυτό που έκανα ήταν να βλέπω ποια γίνονται κεφάλαια και μετά να αφαιρώ τους τόνους. Πρέπει να το δουνε αυτό στη Google.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια μερα με 4.2 κ δεν μπορω να το χειριστω σχεδον καθολου σε σχεση με το htc sense ! Με βλεπω παλι σε στοκ .παρα πολυ απλο το ui ! Κ παρατηρησα οτι δεν εχει burst mode στην καμερα slow motion , hdr τιποτα ομως !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι αγγελία σβήστηκε. Για τις αγγελίες υπάρχει ειδικός χώρος στο forum.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Αναφέρεται στην αναβάθμιση που ήδη έχει πάρει το ΗΟΧ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή αλλα κολουσα στο γεγονός ότι για να το κανείς root έκανες την εγγύηση...ισχύει ακόμα αυτο ;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Το beats audio που ειναι απενεργοποιημεο τι ειναι παιδια ??

 

Οι κινησεις δαχτυλων που εχει στις ρυθμισεις τι ειναι?

 

Για την 4.1.2 δεν καταλαβα αν την παρουμε...

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή αλλα κολουσα στο γεγονός ότι για να το κανείς root έκανες την εγγύηση...ισχύει ακόμα αυτο ;

 

Ναι δεν υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσεις χωρίς το htcdev οπότε φαίνεται μετά κατά πόσο το έχεις πειράξει.

Link to comment
Share on other sites

Το beats audio που ειναι απενεργοποιημεο τι ειναι παιδια ??

 

Οι κινησεις δαχτυλων που εχει στις ρυθμισεις τι ειναι?

 

Για την 4.1.2 δεν καταλαβα αν την παρουμε...

 

Ευχαριστω

 

1. Το beats audio είναι ενίσχυση ήχου και ενεργοποιείτε όταν συνδέσεις τα ακουστικά.

2. Νομίζω έχει να κάνει με το media Link, με τρία δάκτυλα "στέλνεις" στην TV αυτό που θέλεις να προβληθεί.

3. Θα την πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το htc one x+ από το clove.co.uk ξέρετε αν το συγκεκριμένο κατάστημα είναι αξιόπιστο,έχει αγοράσει κανείς απο αυτό το κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να αποτρέψω κανέναν από το να αγοράσει το +, έχετε σκεφτεί τι θα κάνετε σε περίπτωση βλάβης? Το τηλέφωνο δεν έχει έρθει Ελλάδα και απ' ότι γνωρίζω δεν πρόκειται να έρθει. Τι θα κάνει η εδώ αντιπροσωπία στην 'μακριά απο εμας' περίπτωση?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να αποτρέψω κανέναν από το να αγοράσει το +, έχετε σκεφτεί τι θα κάνετε σε περίπτωση βλάβης? Το τηλέφωνο δεν έχει έρθει Ελλάδα και απ' ότι γνωρίζω δεν πρόκειται να έρθει. Τι θα κάνει η εδώ αντιπροσωπία στην 'μακριά απο εμας' περίπτωση?

 

Υπάρχει service στο εξωτερικό, πχ το δικό μου είναι από Αγγλία, θα το στείλω λοιπόν στην HTC UK και θα το έχω πίσω πολύ πιο γρήγορα απ' ότι έχω ακούσει πως κάνουν εδώ.. και τα μεταφορικά είναι 10 ευρώ..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1. Το beats audio είναι ενίσχυση ήχου και ενεργοποιείτε όταν συνδέσεις τα ακουστικά.

2. Νομίζω έχει να κάνει με το media Link, με τρία δάκτυλα "στέλνεις" στην TV αυτό που θέλεις να προβληθεί.

3. Θα την πάρουμε.

 

Ευχαριστω.Το 2 δεν το καταλαβα....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...