Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από σχεδόν 2 μήνες χωρίς hox (14 Νοεμβρίου το έστειλα arvato), το έχω πάλι στα χέρια μου. :D

Χαμογελάω για ένα και μόνο λόγο.. μου είχε λείψει τόσο σαν συσκευή, που σχεδόν ξέχασα τα νεύρα που είχα. Αν υπήρχε άλλο σούπερ κινητό αυτή τη στιγμή π.χ. galaxy s4, θα το πούλαγα άμεσα και θα έπαιρνα εκείνο... απλά για να μην έχω htc και για την ταλαιπωρία που πέρασα!!! Για την κακή εξυπηρέτησή τους και την αδιαφορία τους... θεωρώ πως θα είναι και το τελευταίο htc που έχω.

 

Άλλαξαν και πλακέτα αυτή τη φορά, οπότε το κινητό είναι σαν καινούριο.. με το που το άνοιξα, μου βγήκε και ειδοποίηση για ενημέρωση.. μια μικρούλα και μετά αυτή της photo. Πέρασα και τις 2 και μετά hard reset.. δε βλέπω πολλές αλλαγές, μα το κινητό νιώθω πως πάει καλύτερα! ;)

 

Με τι πρόβλημα το έστειλες?

εμενα φιλε μου μου αλλαξαν πλακετα μεσα σε 6 μερες....

 

Προφανώς του φίλου ήταν παραεισαγωγής και το δικο σου Ελληνικό σωστά?

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε παλαιότερες παραθέσεις μου, απαντάω και στους 2 σας...

Το πρόβλημα άργησε να φτιαχτεί γιατί στην HTC είναι πολύ δύσκολο να φτιάξει κινητό που δεν είναι αγορασμένο από εδώ. Δεν ήταν παραεισαγωγής. Τους παίρνει 2 μήνες να έρθει η πλακέτα από την Αγγλία. Καταλάβατε;;; :(

 

 

Παιδιά καλημέρα! Είμαι να σκάσω... όταν λέμε να σκάσω, τάσεις αυτοκτονίας! :(

Έχω το κινητό 2 μήνες και ξαφνικά χθες βράδυ, χωρίς να το πιέσω κάπου, χωρίς να μου πέσει κάτω κάνει το εξής... ξαφνικά χιόνια πολύχρωμα στην οθόνη, παραμόρφωση των γραφικών της οθόνης ή και σταματάει να ανάβει. Έχει μεγάλο θέμα το κινητό γιατί κ που θα ανάψει μια στις πέντε η οθόνη, είναι παραμορφωμένα τα γραφικά και δεν πατιούνται σωστά ότι πατάω.. τι κάνω; Τι μπορεί να συνέβη; Έχω εγγύηση; Είναι αγορασμένο από ebay από Αγγλία κι είναι branded vodafone.

:( :( :(

 

Εδώ το πρόβλημα όπως προσπάθησα να το φωτογραφήσω...

http://s17.postimage.org/ck6hbz8ij/IMAG0043.jpg http://s17.postimage.org/yxe7ys9gb/IMAG0044.jpg http://s17.postimage.org/whcekxrdn/IMAG0045.jpg

 

Ρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω με το τηλέφωνό μου;

Έχει φύγει από τα χέρια μου με βλάβη από τις 14 Νοέμβρη και η htc με την arvato μου λένε ότι θέλει 5-6 εβδομάδες από τότε που το έλαβαν για φτιάξιμο και παρήγγειλαν την πλακέτα.. δλδ από τις 28 Νοέμβρη. Τη δεύτερη φορά που πήγε πίσω δηλαδή, γιατί την πρώτη μου το έστειλαν άφτιαχτο. Πως είναι δυνατόν να περιμένω για "υποστήριξη" πάνω από μήνα... για ένα κινητό που το χρησιμοποιώ για επαγγελματικούς λόγους και κοστίζει τόσα ευρώ;;;; Προσπαθώ πλέον να επικοινωνήσω με vodafone Αγγλίας μιας κι είναι branded το τηλέφωνο αλλά και με κεντρικά της HTC μα βρίσκω τοίχο προς το παρόν. Ειδικά η HTC γίνεται λέει να τους γράψω μόνο... άκουσον άκουσον! Μόνο γράμμα να στείλω!!!!

Ειλικρινά είμαι τόσο απογοητευμένος που δε θέλω να αγοράσω ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ htc...

Edited by Delijohn
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Με τι πρόβλημα το έστειλες?

 

 

Προφανώς του φίλου ήταν παραεισαγωγής και το δικο σου Ελληνικό σωστά?

 

εμενα ναι ηταν ελληνικο

Link to comment
Share on other sites

Το instagram το είχα αλλά δεν έκανε τίποτα.Σε ευχαριστώ πολύ.
Εγω χρησιμοποιουσα αυτο στο δικο μου και ειναι ολα τα λεφτα.Αν παιξεις με τι ρυθμισεις του εκει στο advanced κανεις παπαδες

 

εμενα φιλε μου μου αλλαξαν πλακετα μεσα σε 6 μερες....
Εχω ξαναγραψει,λογω προσωπικης εμπειριας με την δικη μας htc,οτι εχει <ιδιαιτερη αδυναμια> στα Ελληνικα,στα οποια ειναι αψογη απο ολες τις πλευρες Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Mε παλαιότερες παραθέσεις μου, απαντάω και στους 2 σας...

Το πρόβλημα άργησε να φτιαχτεί γιατί στην HTC είναι πολύ δύσκολο να φτιάξει κινητό που δεν είναι αγορασμένο από εδώ. Δεν ήταν παραεισαγωγής. Τους παίρνει 2 μήνες να έρθει η πλακέτα από την Αγγλία. Καταλάβατε;;; :(

 

Αν θυμάμαι καλά το είχες αγοράσει από ιδιώτη (εξωτερικό, Αγγλία) και ήταν Vodafone branded, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος, αλλά η αιτία της καθυστέρησης σου ήταν το Vodafone branded και όχι το γεγονός ότι δεν ήταν ελληνικό.

 

@truckman, έδωσες το HOX;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το είχες αγοράσει από ιδιώτη (εξωτερικό, Αγγλία) και ήταν Vodafone branded, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος, αλλά η αιτία της καθυστέρησης σου ήταν το Vodafone branded και όχι το γεγονός ότι δεν ήταν ελληνικό.

 

To ότι ήταν Vodafone branded και όχι ελληνικό, το ίδιο δεν είναι; Αν ήταν απλά αγγλικό θες να πεις θα μου το έφτιαχναν πιο γρήγορα; Ή αν ήταν cosmote branded; Το θέμα είναι ότι η htc φτιάχνει άμεσα όσα είναι ντόπια.. και για τα άλλα σου λέει 5-6 βδομάδες! Φέεεεετα! Κι άμα σ'αρέσει.. για να μη μεταφέρω διαλόγους με τον υπεύθυνο, που μόνο στη Νικολούλη δεν πήγα να τον βρω, για να μιλήσω μαζί του και να μου δώσεις εξηγήσεις..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

1 μέρα που έχω την viperX δεν βλέπω ιδιαίτερη διάφορα στην μπαταρία. η αλήθεια είναι ότι δεν το αφήνω σε ησυχία οπότε ξεζουμιζω την μπαταρία όπως πάντα.

 

σε σχέση με την ics βλέπω ότι στην μπάρα ειδοποιήσεων δεν ρίχνει την χρήση πυρήνων του επεξεργαστή. ίσως είναι κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω.

 

επίσης κάτι που με ενοχλεί πολύ είναι ότι δεν υπάρχει το κουμπί στο πληκτρολόγιο που το κλείνει. όταν χρησιμοποιείς το κινητό οριζόντια το θεωρώ απαραίτητο σε κάποιες περιπτώσεις.

 

για το θέμα ταχύτητας δεν το συζητάω. λες και κρατάω άλλη συσκευή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

 

@truckman, έδωσες το HOX;

Ναι,πουληθηκε σε φιλο απο το φορουμ (πηγε σε καλα χερια τουλαχιστον γιατι προβληματιστικα πολυ για να το δωσω).Θελω να δοκιμασω λιγο μεγαλυτερες οθονες αλλα πιθανον και να ξαναγορασω παλι hox.Αυτο που εχω να πω με την εως τωρα συμβιωση μαζι του,ειναι οτι καλυτερο,ταχυτερο,σταθεροτερο και ομορφοτερο κινητο εχει περασει απο τα χερια μου.Οποιος σκεφτεται την αγορα του να το παρει χωρις δευτερη σκεψη Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

To ότι ήταν Vodafone branded και όχι ελληνικό, το ίδιο δεν είναι; Αν ήταν απλά αγγλικό θες να πεις θα μου το έφτιαχναν πιο γρήγορα; Ή αν ήταν cosmote branded; Το θέμα είναι ότι η htc φτιάχνει άμεσα όσα είναι ντόπια.. και για τα άλλα σου λέει 5-6 βδομάδες! Φέεεεετα! Κι άμα σ'αρέσει.. για να μη μεταφέρω διαλόγους με τον υπεύθυνο, που μόνο στη Νικολούλη δεν πήγα να τον βρω, για να μιλήσω μαζί του και να μου δώσεις εξηγήσεις..

 

Αν θυμάμαι καλά το είχες αγοράσει από ιδιώτη (εξωτερικό, Αγγλία) και ήταν Vodafone branded, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος, αλλά η αιτία της καθυστέρησης σου ήταν το Vodafone branded και όχι το γεγονός ότι δεν ήταν ελληνικό.

 

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος Delijohn, καμένος και εγώ με το θέμα του service, Γαλλικό τηλ. από expansys, μου το κράτησαν 2 μήνες για να μου το επισκευάσουν.

Άλλη αντιμετώπιση έχουν οι Ελληνικές συσκευές και άλλη οι παραεισαγωγής, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

To ότι ήταν Vodafone branded και όχι ελληνικό, το ίδιο δεν είναι; Αν ήταν απλά αγγλικό θες να πεις θα μου το έφτιαχναν πιο γρήγορα; Ή αν ήταν cosmote branded; Το θέμα είναι ότι η htc φτιάχνει άμεσα όσα είναι ντόπια.. και για τα άλλα σου λέει 5-6 βδομάδες! Φέεεεετα! Κι άμα σ'αρέσει.. για να μη μεταφέρω διαλόγους με τον υπεύθυνο, που μόνο στη Νικολούλη δεν πήγα να τον βρω, για να μιλήσω μαζί του και να μου δώσεις εξηγήσεις..

 

Αν θυμάμαι καλά το είχες αγοράσει από ιδιώτη (εξωτερικό, Αγγλία) και ήταν Vodafone branded, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος, αλλά η αιτία της καθυστέρησης σου ήταν το Vodafone branded και όχι το γεγονός ότι δεν ήταν ελληνικό.

 

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος Delijohn, καμένος και εγώ με το θέμα του service, Γαλλικό τηλ. από expansys, μου το κράτησαν 2 μήνες για να μου το επισκευάσουν.

Άλλη αντιμετώπιση έχουν οι Ελληνικές συσκευές και άλλη οι παραεισαγωγής, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές που ξυπνάω τη συσκευή, δεν είναι συνδεδεμένο το wifi ενώ το έχω στο on, ενώ 100% πριν το βάλω σε ύπνο ήταν κανονικά συνδεδεμένο. Με το που ξυπνάει, μετά από κάποια δευτερόλεπτα συνδεεται και πάλι. Γιατί συμβαίνει αυτό άραγε? Στο settings>wifi>advanced wifi>keep wifi on during sleep είναι στο "always". Γνωρίζει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές που ξυπνάω τη συσκευή, δεν είναι συνδεδεμένο το wifi ενώ το έχω στο on, ενώ 100% πριν το βάλω σε ύπνο ήταν κανονικά συνδεδεμένο. Με το που ξυπνάει, μετά από κάποια δευτερόλεπτα συνδεεται και πάλι. Γιατί συμβαίνει αυτό άραγε? Στο settings>wifi>advanced wifi>keep wifi on during sleep είναι στο "always". Γνωρίζει κανείς κάτι?

 

Μήπως έχεις την εξοικονόμηση ενεργη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.......ας με βοηθησει καποιος... παιζει κανενα καλο προγραμμα για την μπαταρια χωρις να συνδεεται στο νετ????
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την εξοικονόμηση ενεργη;

 

Μερικές φορές την έχω, μερικές φορές όχι. Νομίζω το κάνει και στις 2 περιπτώσεις, έχω παρατηρήσει το έκανε και σε ICS - πριν μπει δηλ το toggle με την εξοικονόμηση ενέργειας.

Στα options της εξοικονόμησης ενέργειας έχει το "data connection". Αυτό αναφέρεται σε mobile connection μέσω παρόχου ή ακόμα και σε wifi σύνδεση?

Link to comment
Share on other sites

Είχα και γω το ίδιο θέμα. Έφυγα την επιλογή για τα δεδομένα στην εξοικονόμηση και πλέον δεν αποσυνδεεται. Κάνε και καμία επανεκκίνηση αν δεν φτιάξει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.......ας με βοηθησει καποιος... παιζει κανενα καλο προγραμμα για την μπαταρια χωρις να συνδεεται στο νετ????

 

Το gsam battery κ το better battery stats δεν χρειάζονται σύνδεση .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δει διαφορα με αυτα τα προγραμματα???
Aυτες οι εφαρμογες ειναι απλα και μονο για να παρακολουθεις διαφορα στατιστικα της μπαταριας σου,δεν κανουν καποια βελτιωση.Αν δεν ρυθμισεις τους λογαριασμους σου και δεν παγωσεις οτι δεν χρειαζεσαι απο την σαβουρα που τρεχει στο background διαφορα δεν προκειται να δεις.
Link to comment
Share on other sites

Το gsam battery κ το better battery stats δεν χρειάζονται σύνδεση .

εγω εχω το 2χbattery & to battery doctor που εχει μια πρασινη μπαταρια με μια μπριζα διπλα σημα, απο το μαρκετ κανονικα, και κανουν δουλεια καλη στην αυτονομια.τωρα για πληροφοριες τησ μπαταριασ battery hd

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έριξα μια μάτια για slow motio video από το one x κ υπαρχουν κάποια που έχουν καλή ανάλυση . Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που πρεπει να κάνουμε εμείς ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έριξα μια μάτια για slow motio video από το one x κ υπαρχουν κάποια που έχουν καλή ανάλυση . Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που πρεπει να κάνουμε εμείς ?

Eχω κι εγω ενα προβλημα με την εφαρμογη roidizer.Τους εστειλα και μειλ και ουτε καν απαντησαν.Οι φωτογραφιες που παραγεις με την εφαρμογη αυτη ειναι πολυ χαμηλης αναλυσης.

Κατι πρεπει να παιζει με τα apis των εφαρμογων οπως ακριβως γινοταν πριν μερικα χρονια και με την Apple.Δεν τους αφηνει φαινεται το λειτουργικο να φτιαξουν σοβαρες εφαρμογες για φωτογραφια και βιντεο.Περιττο να σας πω οτι στο επιπεδο φωτογραφιας και βιντεο οι εφαρμογες τα Android ειναι πολυ πισω.Eυχομαι στο μελλον να φτιαξουν μερικες καλες να μπορεσουμε (τουλαχιστον εμεις με τα HOX ) να αξιοποιησουμε την φοβερη καμερα που εχει το τηλεφωνο μας. :ninja:

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Νταξει, αφησα το κινητο το βραδυ με 41% μπαταρια και ξυπνησα με το κινητο σβηστο.

 

Πως ειπαμε κανω format χωρις να χασω τα περιεχομενα της καρτας???

Link to comment
Share on other sites

Νταξει, αφησα το κινητο το βραδυ με 41% μπαταρια και ξυπνησα με το κινητο σβηστο.

 

Πως ειπαμε κανω format χωρις να χασω τα περιεχομενα της καρτας???

 

Καποιο θεμα εχεις φιλε.Χθες το πρωι το αφησα σπιτι με 20% και επεστρεψα πισω στις 10 το βραδυ κι ειχε 10% ακομη.Notifications ηρθαν μερικα αμειλ και 3-4 απο twitter.Wifi ανοιχτο 3G κλειστο.Tρεχανε μονο τα απαραιτητα.

Συνηθως το βραδυ σε standby μου τρωει λιγοτερο απο 10%.

Οσο για την απαντηση στην ερωτηση σου καποια εμπειρα μελη θα σου πουν πως θα κανεις format και δεν θα χασεις τα αρχεια σου(αν γινεται αυτο) Καλου κακου κανε ενα backup.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Νταξει, αφησα το κινητο το βραδυ με 41% μπαταρια και ξυπνησα με το κινητο σβηστο.

 

Πως ειπαμε κανω format χωρις να χασω τα περιεχομενα της καρτας???

Kαλημερα.Σου ειχα ξαναγραψει οτι καπου σου εχει δημιουργηθει προβλημα και χρειαζεσαι reset.Με κλειστο wifi εκει που το αφηνα το βραδυ,εκει το εβρισκα το πρωι,ουτε 1% απωλεια και κυριολεκτω σε αυτο.Το εχω δει να συμβαινει καποια στιγμη σε πολλες συσκευες,κατι καπου κρασαρει,μας κανει το συστημα μπαχαλο και η μονη λυση συνηθως σε αυτο ειναι το hard reset.Τωρα,αν θυμαμαι καλα,στην jb σου δινει επιλογη να κανεις reset χωρις να πειραχτει η εσωτερικη μνημη.Εναλακτικα κανε ενα αντιγραφο της εσωτερικης στον υπολογιστη και το ξαναπερνας μετα,3-4 λεπτα υποθεση ειναι.Υπαρχει φυσικα και η λυση του wipe μεσα απο το recovery χωρις να σου πειραξει την καρτα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...