Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κάνεις sim unlock τη συσκευή σου θα χρειαστεί να πληρώσεις αλλά ευτυχώς όχι πολλά. Με μια απλή αναζήτηση στο internet είναι πολλά site όπως htccode.com, unlocksafer.com που κάνουν μια χαρά δουλειά ή μπορείς να βρεις στο ebay πωλητές που δίνουν τον κωδικό για 3 ευρώ. Εσύ αποφασίζεις.

 

Ευχαριστω πολυ..θα δοκιμασω και θα ενημερωσω..!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει μερικες ατελειες πχ βγηκε η μπαρα συντομευσεων οταν κατεβαζουμε την home screen &και εβαλαν μια μαλ...... με ενα φυλλαρακι μονο για ενεργοποιηση η οχι της λειτουργιας εξοικονομησης

 

Power Toggles @ Google Play search it :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα 4-5 μικρες και μεγαλες αναβαθμισεις σε ΜΒ και ειμαι στην 4.1.1 χωρις να βρισκει αλλες.

 

Δεν εχω χρονο για επαναφορα ακομα...Περιμενουε και καποια αλλη ? Ποιο ειναι το ονομα αυτης της εκδοσης ??

 

Θα πρέπει όμως, στην πρώτη ευκαιρία να κάνεις. Έχεις περάσει μαζεμένα πολλά update και κάποια major. Μπορεί να σου κάνει περίεργα το τηλέφωνο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Power Toggles @ Google Play search it :)

 

:Xφιλαρακο εγραψες thanks.το 2ο δεν καταλαβα ποιο ειναι &τι κανει?επεισης δεν το βλεπει ποια το htc synhronize λεει καμμια συσκευη συνδεδεμενη στο pc

Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο screen protector παιδια ????

 

Πηρα δυο απο Πλαισιο και μαπα το καρπουζι

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο screen protector παιδια ????

 

Πηρα δυο απο Πλαισιο και μαπα το καρπουζι

 

εδω θα δυσκολευτης γιατι η οθονη ειναι λικο κυλη και δεν καθετε καλα καμμια ζελατινα ,θελει καλη ποιοτητα και λεπτη

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εδώ στη λίστα ότι το vodap102 πήρε hboot 1.36 Μέχρι τώρα ήμουν με custom rom viperx 4.0.4

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1957376

 

Μπορώ να περάσω custom jb με το hboot που δίνει ακριβώς από κάτω; Αν ναι, ποια προτείνετε και πως περνάω το νεο hboot.

 

Υ.Γ. Είχα την εντύπωση ότι το cid μου ήταν Γερμανίας αλλά εδώ το δείχνει σαν UK!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Power Toggles @ Google Play search it :)

Ξερει κανείς γιατί δεν λειτουργεί ο φακος στο power toggles με την τελευταία αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς γιατί δεν λειτουργεί ο φακος στο power toggles με την τελευταία αναβάθμιση?

 

Ουτε εμενα δουλευει. Μαλλον ειναι κατι που θα διορθοσουν σε νεοτερη εκδοση της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εδώ στη λίστα ότι το vodap102 πήρε hboot 1.36 Μέχρι τώρα ήμουν με custom rom viperx 4.0.4

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1957376

 

Μπορώ να περάσω custom jb με το hboot που δίνει ακριβώς από κάτω; Αν ναι, ποια προτείνετε και πως περνάω το νεο hboot.

 

Υ.Γ. Είχα την εντύπωση ότι το cid μου ήταν Γερμανίας αλλά εδώ το δείχνει σαν UK!!

 

Εν συντομία:

  1. Backup των δεδομένων σου γιατί θα χαθούν
  2. Relock bootloader (fastboot oem lock)
  3. Update firmware (fastboot oem rebootRUU και μετά fastboot flash zip firmware.zip)
  4. Unlock bootloader (fastboot oem get_identifier_token και μετά fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin)
  5. Flash custom recovery (fastboot flash recovery recovery.img)
  6. Flash kernel (fastboot flash boot boot.img και μετά fastboot erase cache)
  7. Επανεκκίνηση σε recovery
  8. Εγκατάσταση της rom που θέλεις..

Προσοχή ο kernel πρέπει να είναι για την rom που επέλεξες..

 

Ή εναλλακτικά μπορείς να το κάνεις και με αυτό...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εν συντομία:

  1. Backup των δεδομένων σου γιατί θα χαθούν
  2. Relock bootloader (fastboot oem lock)
  3. Update firmware (fastboot oem rebootRUU και μετά fastboot flash zip firmware.zip)
  4. Unlock bootloader (fastboot oem get_identifier_token και μετά fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin)
  5. Flash custom recovery (fastboot flash recovery recovery.img)
  6. Flash kernel (fastboot flash boot boot.img και μετά fastboot erase cache)
  7. Επανεκκίνηση σε recovery
  8. Εγκατάσταση της rom που θέλεις..

Προσοχή ο kernel πρέπει να είναι για την rom που επέλεξες..

 

Ή εναλλακτικά μπορείς να το κάνεις και με αυτό...

 

το hboot σε πιο βήμα περνιεται; στο fastboot lεει 1.12.00 ότι έχω. αν βλέπω σωστά. επίσης ποια custom rom προτείνεις.

 

ευχαριστώ για τα αναλυτικά βήματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

το hboot σε πιο βήμα περνιεται; στο fastboot lεει 1.12.00 ότι έχω. αν βλέπω σωστά. επίσης ποια custom rom προτείνεις.

 

ευχαριστώ για τα αναλυτικά βήματα.

Το hboot περιλαμβάνεται στο firmware.zip.. Προσωπικά επειδή μου αρέσει η stock εμφάνιση προτιμώ την maXimus.. Σε γενικές γραμμές από θέμα επιδόσεων όμως είναι όλες πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα...

Να ρωτήσω κάτι ? ... Αν έχουμε s-off τι παραπάνω θα μπορούμε να κάνουμε ?

Μπορείς να αναβαθμίζεις radio και kernel χωρίς να μπλέκεις με bootloader και fastboot εντολές.. Επίσης αν είχαμε s-off θα μπορούσαν όλοι να έχουν JB από τον Οκτώβρη που πρωτοβγήκε... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο screen protector παιδια ????

 

Πηρα δυο απο Πλαισιο και μαπα το καρπουζι

 

εδω θα δυσκολευτης γιατι η οθονη ειναι λικο κυλη και δεν καθετε καλα καμμια ζελατινα ,θελει καλη ποιοτητα και λεπτη

 

Καποιο δοκιμασμενο απο καποιον ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω την OrDroid 12.5.0 τώρα και το κινητό πάει σφαίρα, έχει την γρηγορότερη αίσθηση ever. Δεν έχω δει καθόλου "μαμά" JB έκδοση όμως για να έχω μετρο σύγκρισης.

 

Έχει κανείς σας εμπειρια σε αυτό να μας πει; πως είναι η επίσημη έκδοση σε σχέση με τις custom;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καποιο δοκιμασμενο απο καποιον ????

Δεν έχω screen protector αλλά λίγο που το έψαξα οι πιο πολλοί προτιμούν τις HTC....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω screen protector αλλά λίγο που το έψαξα οι πιο πολλοί προτιμούν τις HTC....

 

Πηρα τηλ αλλα σε μια βδομαδα θα εχουν...Ευχαριστω.

Αλλου δεν βρηκα εκτος απο expansys αλλα κι εκει οχι διαθεσιμο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ αλλα σε μια βδομαδα θα εχουν...Ευχαριστω.

Αλλου δεν βρηκα εκτος απο expansys αλλα κι εκει οχι διαθεσιμο

 

Διαθέσιμο εδώ και εδώ ;)

Ρώτα εδώ και εδώ από Ελλάδα.

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ αλλα σε μια βδομαδα θα εχουν...Ευχαριστω.

Αλλου δεν βρηκα εκτος απο expansys αλλα κι εκει οχι διαθεσιμο

 

Αν θέλεις έχει στο ebay Γερμανίας εδώ και εδώ. Θα τα έχεις σε περίπου 1 εβδομάδα, εγώ από τον δεύτερο πήρα.

Αν πάλι θέλεις Ελλάδα και άμεσα (αλλά ακριβότερα) εδώ.

Edited by jpjp
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις έχει στο ebay Γερμανίας εδώ και εδώ. Θα τα έχεις σε περίπου 1 εβδομάδα, εγώ από τον δεύτερο πήρα.

Αν πάλι θέλεις Ελλάδα και άμεσα (αλλά ακριβότερα) εδώ.

 

Και στο ελληνικο σε μια βδομαδα μου ειπαν...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο δοκιμασμενο απο καποιον ????

 

Εγώ απογοητεύτηκα από τις επίσημες htc screen protectors, δεν σκέφτηκαν ότι η οθόνη του hox είναι κυρτή στις άκρες και ότι δεν θα παραμείνει κολλημένο εκεί το αυτοκόλλητο φιλμ. Βρήκα τις "SGP STEINHEIL SGP09061" που είναι πιο μικρές σε πλάτος και καταλαμβάνουν μόνο το ορατό μέρος της οθόνης ώστε να αποφευχθεί το παραπάνω πρόβλημα. Είναι τσιμπημένη η τιμή τους αλλά είναι οι μόνες που έχω βρει και κάθονται σωστά, αυτή έχω τώρα πάνω και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Προσοχή στην εγκατάσταση να μην σου πάρει χνούδια/σωματίδια σκόνης μεταξύ οθόνης και screen protector.

 

Δες εδω

https://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?keyphrase=sgp+htc+one+x

 

edit:

Σημπληρωματικά, βγαίνουν 2 τύποι: Oleophobic και Fine. Το πρώτο έχει γυαλιστερή επιφάνεια για την απομάκρυνση λεκέδων-στιγμάτων και το δεύτερο είναι κάπως θαμπό/ματ ώστε να μην μένουν πάνω μουτζούρες από δαχτυλιές. Συγκεκριμένα έχω το πρώτο.

Edited by mikropixel
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απογοητεύτηκα από τις επίσημες htc screen protectors, δεν σκέφτηκαν ότι η οθόνη του hox είναι κυρτή στις άκρες και ότι δεν θα παραμείνει κολλημένο εκεί το αυτοκόλλητο φιλμ. Βρήκα τις "SGP STEINHEIL SGP09061" που είναι πιο μικρές σε πλάτος και καταλαμβάνουν μόνο το ορατό μέρος της οθόνης ώστε να αποφευχθεί το παραπάνω πρόβλημα. Είναι τσιμπημένη η τιμή τους αλλά είναι οι μόνες που έχω βρει και κάθονται σωστά, αυτή έχω τώρα πάνω και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Προσοχή στην εγκατάσταση να μην σου πάρει χνούδια/σωματίδια σκόνης μεταξύ οθόνης και screen protector.

 

Δες εδω

https://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?keyphrase=sgp+htc+one+x

 

edit:

Σημπληρωματικά, βγαίνουν 2 τύποι: Oleophobic και Fine. Το πρώτο έχει γυαλιστερή επιφάνεια για την απομάκρυνση λεκέδων-στιγμάτων και το δεύτερο είναι κάπως θαμπό/ματ ώστε να μην μένουν πάνω μουτζούρες από δαχτυλιές. Συγκεκριμένα έχω το πρώτο.

 

Την παρηγγειλα τωρα....Σε 2-5 εργασιμες μου ειπαν.Εχει και για πισω οψη απο οτι ειδα

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να βγάλω μια φωτο και μου έγραφε : αδύνατη η χρήση φλας λόγο ψυχους η κατι τέτοιο..... Χαχα τα ειδε σκούρα το κιν στην Κοζάνη...... Και δεν έχουμε τρέλα μειον .....άντε να δούμε στα καλά τα χιονια.... Με βλεπω να πλεκω πουλόβερ και κασκολ για το hox....χαχα

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να βγάλω μια φωτο και μου έγραφε : αδύνατη η χρήση φλας λόγο ψυχους η κατι τέτοιο..... Χαχα τα ειδε σκούρα το κιν στην Κοζάνη...... Και δεν έχουμε τρέλα μειον .....άντε να δούμε στα καλά τα χιονια.... Με βλεπω να πλεκω πουλόβερ και κασκολ για το hox....χαχα

 

Έχει και έτοιμα!!!!!!

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...