Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι στην ευχάριστη θεση να σας ανακοινώσω ότι το κινητακι μου ήρθε κ πάλι στη ζωή φυσικά με την βοήθεια όλων των παιδιών που με βοήθησαν να το φτιάξω . Τελικά τα κατάφερα :D :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γινεται αυτο??

 

ναι.γινεται.σε μαγαζι που το πηρα αυτο καναμε και ειμαι με παλια που ειναι οκ.μαλιστα αν ψαξεις θα βρεις και εικονα σε κανονικες διαστασεις...

 

https://www.google.gr/search?q=micro+sim+cutter&hl=el&prmd=imvnsr&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8JEBUMfMG8qO0AWN08D_Bg&ved=0CFYQsAQ&biw=939&bih=558

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά δεν έχει κανείς πρόβλημα με το συγχρονισμό του hotmail;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω αυτές τις μέρες την IcedCold AOKP.. Πραγματικά, καλό το sense, αλλά με pure android ics εμφάνιση και τόσες μόντες, δηλώνω ξανά ερωτευμένος..
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά δεν έχει κανείς πρόβλημα με το συγχρονισμό του hotmail;

 

τι προβλημα ακριβως ?

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω αυτές τις μέρες την IcedCold AOKP.. Πραγματικά, καλό το sense, αλλά με pure android ics εμφάνιση και τόσες μόντες, δηλώνω ξανά ερωτευμένος..

 

Ο μόνος λόγος που καθόμαστε στο sense είναι η κάμερα!

Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα ακριβως ?

 

Αρχικά είχα δύο λογαριασμούς hotmail ο ένας συγχρόνιζαι και ο άλλος μια στο τόσο ο οποίος δεν έστελνε με τίποτα mail

Οπότε έκανα hard reset

Τώρα δεν συγχρονίζει κανένα ούτε μια στο τόσο

 

Και είναι πολύ με το ίδιο πρόβλημα στο xda

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ένα λογαριασμό μόνο hotmail που είχα δοκιμάσει δεν είχα κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στην ευχάριστη θεση να σας ανακοινώσω ότι το κινητακι μου ήρθε κ πάλι στη ζωή φυσικά με την βοήθεια όλων των παιδιών που με βοήθησαν να το φτιάξω . Τελικά τα κατάφερα :D :D
Μπραβο, ευχαριστο αυτο!! :)

Τελικα κατορθωσες να φορτισει η μπαταρια?

Καποια στιγμη πρεπει ολες αυτες οι γνωσεις και εμπειριες να μαζευτουν σε ενα σημειο να μπορει να τα διαβαζει ο καθενας και να ξερει τι να κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά κατάφερα με ένα μικρό κολπακι που είχε στο xda κ με την μεγάλη βοήθεια κυρίως του duk3r που με βοήθησε να το εφαρμόσω αλλά κ στον m7ixalis για την πολύτιμη βοήθεια τους . Κ ναι θα ανεβασω κάτι σαν οδηγό όπου θα βοηθήσει όσους πάθουν το ιδιο με εμένα που ελπίζω να μην χρειαστεί να μην βγάλουν τα ματια τους μπροστά στον υπολογιστή προσπαθοντας να βγάλουν ακρη ;) ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την γκαντεμια μου, πως γινεται καποιοι να εχετε 160 χαρακτηρες στα ελληνικα και εγω οχι?? τι ρυθμιση κανω λαθος?? :(

 

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για μηνύματα;;

:D
Link to comment
Share on other sites

με το handcent sms δεν εχω προβλημα, αν και το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι το μοναδικο που μου λαγκαρει στο κινητο, αλλα εδω βλεπω οτι καποιοι εχουν τους 160 χαρακτηρες με το προγραμμα της μαμας htc.
Link to comment
Share on other sites

με το handcent sms δεν εχω προβλημα, αν και το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι το μοναδικο που μου λαγκαρει στο κινητο, αλλα εδω βλεπω οτι καποιοι εχουν τους 160 χαρακτηρες με το προγραμμα της μαμας htc.

 

Ούτε και σε μένα στέλνει 160 με το μαμά της HTC. Εγώ έχω το go sms και είμαι μια χαρά. Τωρα για το πως έχουν 160 στο μαμά ας μας πει κάποιος..

:D
Link to comment
Share on other sites

Γραφτε με κεφάλαια γράμματα και θα έχετε 160 χαρακτήρες.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, ευχαριστο αυτο!! :)

Τελικα κατορθωσες να φορτισει η μπαταρια?

Καποια στιγμη πρεπει ολες αυτες οι γνωσεις και εμπειριες να μαζευτουν σε ενα σημειο να μπορει να τα διαβαζει ο καθενας και να ξερει τι να κανει.

 

Πάρη αυτην την στιγμη το να κανεις root και να ξεκλειδώσεις τον bootloader δεν ειναι κάτι δύσκολο .

Αυτό που θεωρώ οτι χρειαζεται αρκετή προσοχή ειναι το πέρασμα custom rom . mods , οπως και η επιστροφή σε stock κατάσταση .

Και αυτο βέβαια γίνεται γιατι δεν υπάρχει s-off με οτι αυτο συνεπάγεται π.χ (για να επιστρεψεις σε natroid back up πρέπει πριν το χρησιμοποίησης να φλασαρεις το boot.img του backup με το fastboot ) γιατι δεν μπορει να γραφτει το boot partition απο το recovery χωρις την υπαρξει s-off..

Γενικά θέλει λιγο περισσότερο διάβασμα και προσοχή .Μέγα λάθος απο την htc το κλείδωμα του bootloader και σε αλλα

μοντέλα της υπηρξε s-off μετα απο αρκετό διαστημα 2-3 μηνες αλλα στο X δεν βλεπω σύντομα μέλλον .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γραφτε με κεφάλαια γράμματα και θα έχετε 160 χαρακτήρες.

 

μπα δεν υπαρχει αυτο φιλε μου. εσενα στελνει απο την μαμα με κεφαλαια 160??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν γράφω ελληνικά ελληνικά έχει 70 και μόλις το γυρίζω σε κεφάλαια πάει 160 και με το το μαμά και το SwiftKey
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

την γκαντεμια μου, πως γινεται καποιοι να εχετε 160 χαρακτηρες στα ελληνικα και εγω οχι?? τι ρυθμιση κανω λαθος?? :(

Μήπως έχεις την γλώσσα του μενού στα αγγλικά? Αν ναι, τότε αυτό είναι...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση !!!! το HOX μου εχει δυνατο ηχο κλησης και γενικα ολα οκ αλλα οταν βλεπω βιντεο στο youtube η ενταση ειναι αστεια..... διλδη σε πληρη ησυχια απλα ακουγετε χαμηλα !!!! εχει κανει καποιος συγκρισει με iphone 4s ( αυτο ειχα και με αυτο συγκρινω ) που εβαζα μουσικη και ακουγοτανε απο το διπλα δωματιο.........
sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση !!!! το HOX μου εχει δυνατο ηχο κλησης και γενικα ολα οκ αλλα οταν βλεπω βιντεο στο youtube η ενταση ειναι αστεια..... διλδη σε πληρη ησυχια απλα ακουγετε χαμηλα !!!! εχει κανει καποιος συγκρισει με iphone 4s ( αυτο ειχα και με αυτο συγκρινω ) που εβαζα μουσικη και ακουγοτανε απο το διπλα δωματιο.........

 

Έχεις τσεκάρει την ένταση στα media αν είναι στο φουλ?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την γλώσσα του μενού στα αγγλικά? Αν ναι, τότε αυτό είναι...

 

Ακριβώς. Βάλε την γλώσσα του κινητού στα Ελληνικα, την κωδικοποίηση των χαρακτήρων σε 7 bit, τικαρισμένο την επιλογή ειδικών τονισμένων χαρακτήρων και γράψε με κεφαλαία. Εμένα έτσι παίρνει 160 χαρακτήρες. Διαφορετικά 70.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Βάλε την γλώσσα του κινητού στα Ελληνικα, την κωδικοποίηση των χαρακτήρων σε 7 bit, τικαρισμένο την επιλογή ειδικών τονισμένων χαρακτήρων και γράψε με κεφαλαία. Εμένα έτσι παίρνει 160 χαρακτήρες. Διαφορετικά 70.

 

Έχετε δίκαιο. Στα Αγγλικά το είχα. Το γύρισα στα Ελληνικά και όλα μια χαρά!!

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...