Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτυπαει ή οχι δυνατά?

 

Χτυπάει πολύ δυνατά θα έλεγα...συγκριτικά και με το SII που είχα,πολύ πιο δυνατό!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά να σας ρωτήσω ;με το sense είστε ευχαριστημένοι; Δηλαδή σε εσάς δεν έχει συχνά εώς πολυ συχνά lag;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρε παιδιά να σας ρωτήσω ;με το sense είστε ευχαριστημένοι; Δηλαδή σε εσάς δεν έχει συχνά εώς πολυ συχνά lag;

 

Έχει αρκετό lag για συσκευή αυτής της κατηγορίας. Αναμένουμε σε μελλοντικό software update να διορθωθεί αισθητά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετό lag για συσκευή αυτής της κατηγορίας. Αναμένουμε σε μελλοντικό software update να διορθωθεί αισθητά.

 

Σαν να βιάστηκαν να το κυκλοφορήσουν.Αυτη είναι η αίσθηση που μου αφήνει η συσκευη.Οσο για τα μελλοντικά update το θεωρώ δεδομένο ότι θα βελτιωθεί,

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετό lag για συσκευή αυτής της κατηγορίας. Αναμένουμε σε μελλοντικό software update να διορθωθεί αισθητά.

 

Αρκετό lag δεν έχει. Την λειτουργώ εδώ και αρκετές μέρες χωρίς lag και χωρίς προβλήματα. Σίγουρα με επόμενα updates θα δείξει τα 4πυρινα δόντια της η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε θα υπαρξει προβλημα που βαλα την παλια μου σιμ και απλα την εκψα ε?

 

Αν την αναγνωρίζει και μπορείς να κάνεις κλήσεις κανονικά, κανένα πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετό lag για συσκευή αυτής της κατηγορίας. Αναμένουμε σε μελλοντικό software update να διορθωθεί αισθητά.

 

Τελικα μου φαινεται οτι το smoothness του iphone δε θα το δουμε ποτε σε android....:worry:

 

παιδια δε θα υπαρξει προβλημα που βαλα την παλια μου σιμ και απλα την εκψα ε?

 

Κι εγω, 2 sim που χρειαστηκε να γινουν micro τις εκοψα. Υπαρχουν εξαλλου ετοιμα templates στο google σε μορφη PDF. Το εκτυπωνεις, το κολλας επανω στη sim με ταινια διπλης οψης, και κοβεις αφοβα !!!

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί τροποποίηση ή την πολλαπλή παράθεση εναλλακτικά!
Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι το ICS με τις πολλές βελτιώσεις που έφερε, εμφάνισε και ένα σχετικό lag...το gingerbread έδειχνε πιο ελαφρύ και αερινο. Το galaxy nexus που ειχα μερικές φορές έδειχνε να ζοριζεται.

Δεν ήταν κάτι τραγικό, απλά ένα ανεπαίσθητο lag που αν είσαι power user και ψειρας όπως είμαστε οι πιο πολυ εδώ, σου χτυπάει λίγο...

Έτσι λοιπόν πιστεύω ότι δεν είναι θεμα του κινητού σας το lag αλλα θεμα του λειτουργικού. Και όπως κάθε software glitch, πάντα υπάρχει η δυνατότητα να λυθεί!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρκετό lag δεν έχει. Την λειτουργώ εδώ και αρκετές μέρες χωρίς lag και χωρίς προβλήματα. Σίγουρα με επόμενα updates θα δείξει τα 4πυρινα δόντια της η συσκευή.

 

Δεν με κατάλαβες, είπα αρκετό lag για συσκευή αυτής της κατηγορίας. Και πάντα μιλάω από προσωπική εμπειρία και σε σύγκριση με άλλες σύγχρονες συσκευές της κατηγορίας. Προσωπική τοποθέτηση πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω κι εγω παιδια ! με galaxy s ii ειμαι ακομα αλλα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα το κινητο .. Τι εννοειτε lag ? ΤΟ s2 για μενα ειναι απο το πιο πετυχημενα κινητα και πολυ smooth θα ελεγα .. Ειτε με μαμα ρομμ ειτε με αλλες πολυ καλη αποκριση ειχε... Τι λετε εσεις αξιζει η μεταβαση απο το ενα στο αλλο ? αξιζει τα λεφτα του ? ειδα και καποια σχολια για την κατασκευη του κλπ ...

ελπιζω να μην σας κουρασα :p:p

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω κι εγω παιδια ! με galaxy s ii ειμαι ακομα αλλα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα το κινητο .. Τι εννοειτε lag ? ΤΟ s2 για μενα ειναι απο το πιο πετυχημενα κινητα και πολυ smooth θα ελεγα .. Ειτε με μαμα ρομμ ειτε με αλλες πολυ καλη αποκριση ειχε... Τι λετε εσεις αξιζει η μεταβαση απο το ενα στο αλλο ? αξιζει τα λεφτα του ? ειδα και καποια σχολια για την κατασκευη του κλπ ...

ελπιζω να μην σας κουρασα :p:p

 

Όσο το δούλευα με sense υπήρχαν αρκετές στιγμές που ψηλό καθυστερούσε να φορτώσει (για τα δεδομένα της κατηγορίας πάντα) . Με το που αλλαξα laungher πχ.nova η κατασταση άλλαξε αμέσως προς το καλύτερο. Πάντως με τα σημερινά δεδομένα μην περιμένεις να δεις και καμία μεγάλη διάφορα με το s2 σε ταχύτητα..Για το smooth που αναφέρεις ξεχνά το.Ειναι νωρίς ακομα για το ice cream.

Απο ποιότητα κατασκευής σκιζει.Το αν αξίζει η όχι ,εξαρτάται απο το τι ζητάς.Σίγουρα όμως πρόκειται για μια κορυφαία συσκευη που με το πέρασμα του χρόνου θα βελτιώσει τις οποίες παιδικές ασθένειες κουβαλάει και θα δείξει τις δυνατότητες του.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Προσωπικά εκτιμώ πως το μεγαλύτερο fail της συσκευής είναι η έλλειψη του μενού button στα capacitive keys όπου αυτό που θα έπρεπε να κάνει αυτή τη δουλειά απλά χρησιμοποιείται για να μας δείχνει τις πρόσφατα χρησιμοποιημένες εφαρμογές και τίποτε άλλο! Η ύπαρξη του software μενού button εντός της οθόνης με τις 3 κατακόρυφες τελείες εκτός από το αντιαισθητικό κομμάτι, μειώνουν και το χώρο της διαθέσιμης εικόνας.

 

Ευελπιστούμε σε μελλοντικό update που θα το αλλάξει και αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα στο galaxy nexus αυτές υπήρχαν στο πάνω δεξί μέρος της οθόνης.Οχι ότι βόλευε αλλα τουλάχιστον δε εκλεβαν τον χώρο απο το κάτω μέρος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θυμαμαι καλα στο galaxy nexus αυτές υπήρχαν στο πάνω δεξί μέρος της οθόνης.Οχι ότι βόλευε αλλα τουλάχιστον δε εκλεβαν τον χώρο απο το κάτω μέρος.

 

Ναι, αλλά το nexus δεν έχει capacitive keys, το One X έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το ειδα χτες απο κοντα (σε φιλο) και ειναι εξαιρετικο.lag δεν παρατηρησα (πιθανον να μην εχω τοσο γρηγορο ματι) , απο ποιοτητα και οθονη σκιζει, το μεγαλυτερο προβλημα θεωρω οτι ειναι η τιμη του 7κατοσταρικα ειναι παρααααπολα .Τηλεφωνα αυτης της κλασης συνηθως παιζουν μεταξυ 500 και 600 ευρω.Με τετοια οικονομικη κατασταση επρεπε να υπαρχει χαμηλοτερη τιμη και καλυτερες προσφορες η δωρα :mad:
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το ειδα χτες απο κοντα (σε φιλο) και ειναι εξαιρετικο.lag δεν παρατηρησα (πιθανον να μην εχω τοσο γρηγορο ματι) , απο ποιοτητα και οθονη σκιζει, το μεγαλυτερο προβλημα θεωρω οτι ειναι η τιμη του 7κατοσταρικα ειναι παρααααπολα .Τηλεφωνα αυτης της κλασης συνηθως παιζουν μεταξυ 500 και 600 ευρω.Με τετοια οικονομικη κατασταση επρεπε να υπαρχει χαμηλοτερη τιμη και καλυτερες προσφορες η δωρα :mad:

 

Δε θα μπορουσε το 1ο 4πυρηνο να εχει ιδια τιμη με τα 2πυρηνα που κυκλοφορουν...;)

Δεν εξεταζω αν ειναι καλυτερο απο καποιο κορυφαιο 2πυρηνο, αλλα βασει specs η τιμη του ειναι οκ.

Επισης δεν ειναι ο μονος τροπος αγορας ο γερμανος, το πλαισιο κτλ.Ουτε επισης η HTC και η καθε εταιρια εχει διαφορετικη τιμολογιακη πολιτικη σε τριτοκοσμικες χωρες οπως η Ελλαδα...:p

Θα δεις αλλωστε ποσο θα πεσει σε λιγο σε διαφορα skroutzομαγαζα η στο εξωτερικο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορουσε το 1ο 4πυρηνο να εχει ιδια τιμη με τα 2πυρηνα που κυκλοφορουν...

 

Τουλαχιστον να δουμε στο αμεσο μελλον αξιοποιηση των 4 πυρηνων και απο ρομ κ απο εφαρμογες γιατι διαφορετικα η μονη διαφορα θα παραμεινει η καταναλωση μπαταριας, που απ οτι φαινεται ειναι ισως κ το πιο αδυναμο σημειο της συσκευης. :worry:

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

To widget του καιρού, σας δείχνει την τρέχουσα τοποθεσία? Εμένα από την Κυριακή δεν την εντοπίζει.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο εμφανιστηκε το λευκο αμεσα διαθεσιμο στο expansys και ριξαν και την τιμη στα 599.

 

https://www.expansys.com.gr/htc-htc-one-x-polar-white-229819/

 

Δεν αντεξα.... το παρηγγειλα :O

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

παιδια,μια ερωτηση.εβαλα στον κινητο τη σιμ μου αλλα ειχα ξεχασει να σβσω τα μηνυματα απο μεσα.και τωρα και στο αρχικο προγραμμα μηνυματων και στο χανσετ σμσ ενω τα διαγραφω τα ξαναβγαζει.και οχι τπτ αλλο γινεται μπερδεμα και δε μου τα βγαζει με τη σειρα.βγαζει δλδ καποια πιο παλια στην αρχη και πολυ πισω τα σημερινα.τι να κανω?

επισης πως μπορω να μην εμφανιζει με το αρχικο προγραμμα το μηνυμα στην οθονη και απολα να χτυπαει ο ηχος και να τα βλεπω απτο χανσετ?

 

παμε τωρα στα νεοτερα.εχω το κινητο μια ακριβως μερα.

εκανα πρωτη φορτση (Οπως λεει η γκουγκλ) με μια τουλαχιστον ωρα σε τηλεφωνα,καμια 10αρια μηνυματα που στειλα και αλλα τοσα που ρθαν.αναγνωση μειλ,οθονη στο 80% ,wifi ανοιχτο μονιμα,χωρις εξ ενεργειας και αρκετο σκαλισμακλπ το κινητο τωρα εμνε απο μπαταρια.αρκετα καλα για αρχη.αντε να δουμε!

επισης πολυ καλος ηχος σε βιντεο σε φασαρια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω αρχίσει να σκέφτομαι την αγορά του one x αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του....

 

Μήπως κάνει κάποιος την παρακάτω χρήση να μου πει πόσο διαρκει η μπαταρια του?

 

-κλήσεις ~20-30 λεπτά

-μηνύματα ~20

-autosync μονίμως ανοιχτό

-συγχρονισμός email

-WiFi ανοιχτό ~ 2ωρες

-internet always on (απο το δίκτυο όχι WiFi) για συγχρονισμό πχ fb viber σερφαρισμα ~30min

-γενικη χρήση του κιν.

Οθόνη 2ωρες on με αυτόματη φωτεινότητα

 

Θα μείνει μπαταρια με την παραπάνω χρήση η μπαααα? :confused: :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω αρχίσει να σκέφτομαι την αγορά του one x αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του....

 

Μήπως κάνει κάποιος την παρακάτω χρήση να μου πει πόσο διαρκει η μπαταρια του?

 

-κλήσεις ~20-30 λεπτά

-μηνύματα ~20

-autosync μονίμως ανοιχτό

-συγχρονισμός email

-WiFi ανοιχτό ~ 2ωρες

-internet always on (απο το δίκτυο όχι WiFi) για συγχρονισμό πχ fb viber σερφαρισμα ~30min

-γενικη χρήση του κιν.

Οθόνη 2ωρες on με αυτόματη φωτεινότητα

 

Θα μείνει μπαταρια με την παραπάνω χρήση η μπαααα? :confused: :p

 

Μια μέρα την βγάζει. Για παραπάνω ούτε λόγος. Το βράδυ φόρτιση.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...