Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανω root τωρα για να δοκιμασω μερικα mods Που εχουν βγαλει στο xda , ειμαι flashacholick

καλό θα ήταν παιδιά,να περιμένετε όσοι από εσάς θέλουν root (και εγώ με το ζόρι κρατιέμαι) ,γιατί για να γίνει unlock στον bootloader προς το παρόν γίνεται μόνο μέσω HTCdev και χάνεται η εγγύηση οριστικά,ακόμα και αν το επαναφέρεται στην αρχική του κατάσταση..

Περιμένετε να βγει το Revolutionary tool που τουλάχιστον με αυτό,όταν το κινητό επανέλθει στην αρχική κατάσταση,δεν φαίνεται πουθενά τι πέρασε πριν το κινητό..λίγη υπομονή ακόμα!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια επειδη το κινητο το δοκιμασα για λιγο και μου αρεσε αρκετα και περιμενω και το S3 για να αποφασισω μπορειτε να μου πειτε λιγο απο ποιοτητα κατασκευης πως παει?ακουγονται πολλα για σκονη κατω απο την οθονη που μαλλον οφειλεται στο κενο που υπαρχει μεταξυ οθονης και πλαισιου...επισης οταν πιεζουν την οθονη στα πλαινα κανει κυματισμους και θορυβους...στο xda εχουν ανοικτει αρκετα topic για παρομοια θεματα και προβληματα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591677

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1585082

και βιντεο

http://youtu.be/ExXfmctuyUA

κοιτωντας και το one x του φιλου μου πραγματι κατω απο το gorilla glass ειχε 2-3 κομματακια σκονης!αλλα δεν ξερουμε εαν προυπηρχαν ή μπηκαν αφου το αγορασε!γιατι εαν ισχυει το 2ο τοτε το προβλημα ειναι πολυ σοβαρο αφου ολη η οθονη με τον καιρο θα γεμισει σκονη!

 

 

Σχετικά με τα προβλήματα στην οθόνη κι επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω κυρίως για την οθονη και την κάμερα του.

Το είδα σε μεγάλο κατάστημα , πίεσα την οθονη στην άκρη και όντως παραμορφώνει σαν να υποχωρεί . Δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι αυτό η το άλλο που ακούγεται για κίτρινα σποτ όταν υπερθερμενεται αλλά όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Πριν από χρόνια υπήρχε φήμη για πρόβλημα στο HTC kaiser με οθόνες με καμένα pixels. Δεν έδωσα τότε σημασία και τελικά η συσκευή που είχα αγοράσει είχε καμένο pixel.

Κατά τα λοιπά η συσκευή είναι εκπληκτική το. Το φοβερό είναι ότι την εβαλα διπλα στο desire που εχω τώρα και το μαύρο του x έδειχνε πιο μαύρο από το μαύρο της amoled:( που φοράει το desire. Λέω έδειχνε γιατί σε σκοτάδι πιστευω ότι το μαύρο της amoled θα είναι καλύτερο. Πάντως βαρέθηκα να διακρίνω pixels στις amoled και θέλω πλέον lcd . Θυσιαζω λίγο βαθύ μαύρο για την κρυστάλλινη ανάλυση του HTC x η του Sony xperia s. Αν τα δείτε από κοντά είναι απίστευτα display.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν οδηγίες απο εδώ !

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1592355

ευκολο !

μεσα εχει και λινκ και πως να περασεις την UPDATED 13/4 Official Clockworkmod Touch Recovery 5.8.2.7

ειμαι ήδη σε recovery εχω κανει wipe , και περιμενω να κατεβει αυτη η ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1587888

για να την φλασαρω !

την φλασαρισα !

ολα φαινονται οκ .

εντυπώσεις αύριο !

καλο ξημερωμα :blink::lol::lol:

Edited by ratanplan
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όποιος δεν θέλει να έχει πρόβλημα με την εγγύηση, θα χρειαστεί να περιμένει διαφορετική μέθοδο για root που δεν απαιτεί την ανάμειξη του htcdev.com.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερωτήσει screencapture πως κάνουμε ?

 

άλλη μια ερώτηση πίσω οι πέντε τελείες στην πλάτη τι είναι?

Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά μια ερωτήσει screencapture πως κάνουμε ?

 

How to take screenshot on HTC One X?

 

HTC Method

Press and hold Power button and then press Home button. The screenshot will be added to DCIM folder then.

 

Android 4.0 ICS Method

Press Power button and Volume Down button at the same time. The screenshot will be added to Pictures/Screenshots folder then.

 

http://www.jayceooi.com/2012/04/08/how-to-take-htc-one-x-screenshot/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν οδηγίες απο εδώ !

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1592355

ευκολο !

μεσα εχει και λινκ και πως να περασεις την UPDATED 13/4 Official Clockworkmod Touch Recovery 5.8.2.7

ειμαι ήδη σε recovery εχω κανει wipe , και περιμενω να κατεβει αυτη η ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1587888

για να την φλασαρω !

την φλασαρισα !

ολα φαινονται οκ .

εντυπώσεις αύριο !

καλο ξημερωμα :blink::lol::lol:

 

Και;αντε ακουμε...:happy:..επισης ξαναρωταω:αν ρουταρω θα παιρνω τα ota updates?με μαμα ρομ εννοειται..

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω σήμερα.

Δεν ασχολήθηκα πολυ αλλα δεν είδα κάποιο απ όσα προβλήματα αναφέρονται.

 

Ούτε κίτρινη οθόνη ούτε αλλαγή όταν πιέζουμε τις γωνίες της.

Κανένα πρόβλημα η ελάττωμα εξωτερικά. Άψογο.

 

Επαναλαμβάνω θεωρώ τα προβλήματα περιορισμένα σε αρχικές παρτίδες που συμβαίνουν συχνά στην αρχή της παραγωγής κάθε προιοντως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω σήμερα.

Δεν ασχολήθηκα πολυ αλλα δεν είδα κάποιο απ όσα προβλήματα αναφέρονται.

 

Ούτε κίτρινη οθόνη ούτε αλλαγή όταν πιέζουμε τις γωνίες της.

Κανένα πρόβλημα η ελάττωμα εξωτερικά. Άψογο.

 

Επαναλαμβάνω θεωρώ τα προβλήματα περιορισμένα σε αρχικές παρτίδες που συμβαίνουν συχνά στην αρχή της παραγωγής κάθε προιοντως.

καλορίζικο Κόστα .και οπως σωστά ειπες πάντα θα υπάρχουν προβλήματα οταν κυκλοφορεί για πρώτη φορά ενα προϊόν

το τηλέφωνο ειναι αστέρι περιμένω να δω και το s3 και αποφασίζω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

How to take screenshot on HTC One X?

 

HTC Method

Press and hold Power button and then press Home button. The screenshot will be added to DCIM folder then.

 

Android 4.0 ICS Method

Press Power button and Volume Down button at the same time. The screenshot will be added to Pictures/Screenshots folder then.

 

http://www.jayceooi.com/2012/04/08/how-to-take-htc-one-x-screenshot/

 

Εχει δυο τροπους δηλαδη; για ποιο λογο να βαλει δυο τροπους η htc, πραγματικα δε μπορω να καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο Κόστα .και οπως σωστά ειπες πάντα θα υπάρχουν προβλήματα οταν κυκλοφορεί για πρώτη φορά ενα προϊόν

το τηλέφωνο ειναι αστέρι περιμένω να δω και το s3 και αποφασίζω

 

Ποιοτικά δεν έχει καμία σχέση με οτιδήποτε είχα πριν συμπεριλαμβανομένου του iPhone 4.

Εξωτερικά είναι όπως ήθελα την συσκευη μου. Το polycarbonate είναι το πλέον ενδεδειγμένο υλικό για κινητά. Τίποτα δεν μπορει να συγκριθεί με αυτο ούτε μέταλλο ούτε γυαλί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικά δεν έχει καμία σχέση με οτιδήποτε είχα πριν συμπεριλαμβανομένου του iPhone 4.

Εξωτερικά είναι όπως ήθελα την συσκευη μου. Το polycarbonate είναι το πλέον ενδεδειγμένο υλικό για κινητά. Τίποτα δεν μπορει να συγκριθεί με αυτο ούτε μέταλλο ούτε γυαλί.

 

Τι χρωμα πήρες; Απλά ακομα μια άποψη μήπως αποφασίσουμε κ μεις;)

Link to comment
Share on other sites

Τι χρωμα πήρες; Απλά ακομα μια άποψη μήπως αποφασίσουμε κ μεις;)

 

Άσπρο γιατι το κάνει ξεχωριστό. Λερώνει σίγουρα αλλα ελπίζω ότι θα καθαρίζει με κάποιο καθοριστικό απ αυτα που χρησιμοποιούμε για τις οθόνες. Αλλιώς θα το καθαρίζω με Jif :lol:

Το βάζω σ ένα patch που είχα και περιμένω μια θήκη λευκή σκληρή για το πίσω μέρος.

 

Ξέχασα να πω ότι η οθόνη είναι καταπληκτική.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει δυο τροπους δηλαδη; για ποιο λογο να βαλει δυο τροπους η htc, πραγματικα δε μπορω να καταλαβω.

 

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό αποτελεί πρόβλημα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο γιατι το κάνει ξεχωριστό. Λερώνει σίγουρα αλλα ελπίζω ότι θα καθαρίζει με κάποιο καθοριστικό απ αυτα που χρησιμοποιούμε για τις οθόνες. Αλλιώς θα το καθαρίζω με Jif :lol:

Το βάζω σ ένα patch που είχα και περιμένω μια θήκη λευκή σκληρή για το πίσω μέρος.

 

Ξέχασα να πω ότι η οθόνη είναι καταπληκτική.

 

Καλοριζικο,Κωστα :)

 

Ελπιζω να σε δουμε παλι ενεργο μελος στο xda,οπως τις παλιες εποχες του hd2:p

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο,Κωστα :)

 

Ελπιζω να σε δουμε παλι ενεργο μελος στο xda,οπως τις παλιες εποχες του hd2:p

 

Δύσκολο γιατί δεν βλέπω να έχει πολλές απαιτήσεις το εργαλείο.

Η περίοδος που ασχολήθηκα πολύ με το xda ήταν όταν είχα το touch HD.

Αλήθεια δεν έχει μενού στα ελληνικα;

Δεν με πειράζει απλά ρωτάω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

...........

Αλήθεια δεν έχει μενού στα ελληνικα;

Δεν με πειράζει απλά ρωτάω.

 

Κατεβασε απο το market το MoreLocale 2

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο γιατί δεν βλέπω να έχει πολλές απαιτήσεις το εργαλείο.

Η περίοδος που ασχολήθηκα πολύ με το xda ήταν όταν είχα το touch HD.

Αλήθεια δεν έχει μενού στα ελληνικα;

Δεν με πειράζει απλά ρωτάω.

Κωστα καλοριζικο.Μια και εισαι και παλιος χρηστης στα galaxy γενικα,δωσε με την πρωτη ευκαιρια εντυπωσεις γιατι το καλοβλεπω κι εγω για να το παρω.

 

Καλη ανασταση σε ολους!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

μετέτρεψε τα πάντα σε Ελληνικά (μαζί με SMS160).

Σίγουρα? Μιλάς για την default εφαρμογή των sms?

Γιατί στο One S εμένα για κανένα λόγο... έβαλα το handcent τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα? Μιλάς για την default εφαρμογή των sms?

Γιατί στο One S εμένα για κανένα λόγο... έβαλα το handcent τελικά.

 

Ναι. Το κλασσικό που γράφεις μόνο κεφαλαία ελληνικά. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αλλά προτού βάλω τη SIM, είχα αλλάξει τα keyboard settings ώστε 2η γλώσσα να είναι τα ελληνικά. Τότε στον stock SMS client έγραφα και με μικρούς χαρακτήρες, έως 70 characters ανά μήνυμα. Με το που έβαλα τη SIM, άλλαξε σε SMS160.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το έκανε όταν έβαλα την κάρτα αλλά μετά έκανα επαναφορά εργοστασισκων όπως συνηθίζω πριν στήσω και δεν μου ξαναεβγαλε την ερώτηση για ρυθμίσεις της SIM

 

@TRUCMAN

Φιλε δειχνει πολυ καλο και με λιγο που ασχοληθηκα, σε καποια βασικα σημεια ειναι καλυτερο απο το SGS2. Πχ με ταυτοχρονη φορτιση και κατεβασμα εφαρμογων σκαλισμα κλπ δεν αισθανθηκα το καψιμο στο πισω μερος.

Γενικα οσα λεγονται εις βαρος του ειναι υπερβολες. Τα lag που γραφονται αφορουν μια απειροελαχιστη καθυστερηση στο ανοιγμα καποιων εφαρμογων του sense.

Κανω και δοκιμες με apex.

 

H καμερα ειναι οτι καλυτερο. Μπορει να υστερει ενα κλικ σε ευκρινια στα γκροπαρισμενα κομματια σε σχεση με iphone κλπ αλλα αυτα που σου δινει με την ταχυτητα ληψης και τις βραδινες φωτο δεν τα παιρνεις απο αλλου.

 

Περισσοτερα εν καιρω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον το έπιασα...

Μάλλον εξαρτάται από τι γλώσσα το έχεις στο κινητό σου...

Όσο το είχα στα Αγγλικά, είχα το πρόβλημα, μόλις έβαζα κάποιον (κεφαλαίο) χαρακτήρα από το Ελληνικό πληκτρολόγιο που ήταν κοινός σε Ελληνικό και Αγγλικό αλφάφητο, μειώνονταν οι χαρακτήρες από 160 σε 70.

Μόλις γύρισα τη γλώσσα του κινητού στα Ελληνικά, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Ευτυχώς όμως υπάρχει και το handcent που δουλεύει σωστά σε όλες τις γλώσσες. :)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το έκανε όταν έβαλα την κάρτα αλλά μετά έκανα επαναφορά εργοστασισκων όπως συνηθίζω πριν στήσω και δεν μου ξαναεβγαλε την ερώτηση για ρυθμίσεις της SIM

 

@TRUCMAN

Φιλε δειχνει πολυ καλο και με λιγο που ασχοληθηκα, σε καποια βασικα σημεια ειναι καλυτερο απο το SGS2. Πχ με ταυτοχρονη φορτιση και κατεβασμα εφαρμογων σκαλισμα κλπ δεν αισθανθηκα το καψιμο στο πισω μερος.

Γενικα οσα λεγονται εις βαρος του ειναι υπερβολες. Τα lag που γραφονται αφορουν μια απειροελαχιστη καθυστερηση στο ανοιγμα καποιων εφαρμογων του sense.

Κανω και δοκιμες με apex.

 

H καμερα ειναι οτι καλυτερο. Μπορει να υστερει ενα κλικ σε ευκρινια στα γκροπαρισμενα κομματια σε σχεση με iphone κλπ αλλα αυτα που σου δινει με την ταχυτητα ληψης και τις βραδινες φωτο δεν τα παιρνεις απο αλλου.

 

Περισσοτερα εν καιρω.

 

Αναμένουμε τα περισσότερα αλλά για αρχή βλέπω ότι το έκανες σαν το S 2.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε τα περισσότερα αλλά για αρχή βλέπω ότι το έκανες σαν το S 2.:)

 

Ωραίο το sense 4 αλλα χρειάζεται να το συνηθισεις ώστε να πηγαίνεις αμεσα απο την μια οθόνη στην άλλη σε αντίθεση με τα εικονιδια. Δεν μ αρέσουν τα πολλα widgets και το κλασσικό ρολόι της HTC μου θυμίζει εποχές HTC diamond και τα skin που έφτιαχνα.

Θα δούμε θα του δώσω ευκαιρίες.

 

Όσο πιο πολυ ασχολούμαι τόσο μ αρέσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...