Jump to content

Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91


Plak4ever
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΡΕΛΑΒA EXTES TO zepada/zenithink 10' καιοι πρώτες εντυπώσεις ειναι εξαιρετικές! Θα ήθελα να ρωτήσω μόνον...τι προγραμμα πρεπει να αντικαταστήσω για να μπορώ να βλέπω μέσω ιντερνετ tv και να ακουω ράδιο (πχ e-radio.gr) γιατί πέρα από το youtube δεν μπορώ να δώ streaming...τι μου λείπει;:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 436
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΡΕΛΑΒA EXTES TO zepada/zenithink 10' καιοι πρώτες εντυπώσεις ειναι εξαιρετικές! Θα ήθελα να ρωτήσω μόνον...τι προγραμμα πρεπει να αντικαταστήσω για να μπορώ να βλέπω μέσω ιντερνετ tv και να ακουω ράδιο (πχ e-radio.gr) γιατί πέρα από το youtube δεν μπορώ να δώ streaming...τι μου λείπει;:O

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.flashplayer&hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΕΛΑΒA EXTES TO zepada/zenithink 10' και οι πρώτες εντυπώσεις ειναι εξαιρετικές! Θα ήθελα να ρωτήσω μόνον...τι προγραμμα πρεπει να αντικαταστήσω για να μπορώ να βλέπω μέσω ιντερνετ tv και να ακουω ράδιο (πχ e-radio.gr) γιατί πέρα από το youtube δεν μπορώ να δώ streaming...τι μου λείπει;:O

 

Ο flash o 11 δεν δουλεύει στο C91 και όλως παραδόξως χρησιμοποιεί τον 10.2. Οδηγίες για εγκατάσταση και σωστή χρήση του εδώ.

 

Για ραδιόφωνο κατέβασε το Greek Radios και Tune In Radio από το Play Store. Ότι είναι συμβατό με Android από ιντερνετικό ραδιόφωνο θα το βρεις σε αυτές τις 2 εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

απο ελλαδα κ ποτε ρισταρτ..μαλλον ττο μερρυ μουφα ειναι

 

Από ποιο κατάστημα σε ρώτησε ο navystam!!

Επίσης πόσα χρήματα έδωσες?

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από passenger57 >

 

ΠΑΡΕΛΑΒA EXTES TO zepada/zenithink 10' καιοι πρώτες εντυπώσεις ειναι εξαιρετικές! Θα ήθελα να ρωτήσω μόνον...τι προγραμμα πρεπει να αντικαταστήσω για να μπορώ να βλέπω μέσω ιντερνετ tv και να ακουω ράδιο (πχ e-radio.gr) γιατί πέρα από το youtube δεν μπορώ να δώ streaming...τι μου λείπει;

 

https://play.google.com/st...shplayer&hl=el

Θανάσης.

 

εντάξει για flash εχω βάλει... για μεταδόσεις streaming τυπου microsof media player?? mms:/... ???

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα, αλλά το tablet έχει σοβαρό πρόβλημα στην οθόνη του. Συγκεκριμένα τα χρώματα είναι παραμορφωμένα με κόκκινα είδωλα σε κύκλους παντού. Αν πιέσω λίγο την πίσω πλευρα του tablet, η οθόνη δείχνει κανονικά. Προφανώς κάποια επαφή δεν είναι σωστή.

Τους έστειλα mail με φωτογραφία από το πρόβλημα και μόλις ξεκίνησα chat στο online τους... Για να δουμε τι λένε απο υποστήριξη...

Edited by thenetpoet
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι φαίνεται όλα οκ, μετα την online συνομιλία, μου έστειλαν φόρμα επιστροφής και αύριο πάω ταχυδρομείο να το στείλω για να μου το αλλάξουν με νέο.
Link to comment
Share on other sites

μετά απο 11 μέρες processing μου έστειλαν email με το tracking number αλλά 2 μέρες τώρα και ακόμα δεν έχω καταφέρει να δω που βρίσκεται το δέμα μου... :wacko: σαν την ελλάδα δουλεύουν και εκεί τα πράματα?:lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

e smart buy(240ε)νταξει πολλα εδωσα αλλα απ οτι βλεπω νο προμπλεμ. ρε παιδια εγω δε σκαμπαζα για παραγγελιες απο εξωτερικο μαλλον να πω οτι δεν ειχα καρτα πρηπεη.οποτε το πηρα απο δω τα σκασα αλλα......δεν μου βγαλε προωλημα.οπως ειπα ειχα κανει μια χαζομαρα και ειχα πειραξει β μ χιπ και ψιλοκολισε κ κατεωασα την εν λογω ρομαπο το σαιτ τους και απο τοτε παει μια χαρα. εχω βαλει ραμ μανατζερ προ με ριθμεισεις μουλτιτασκιν και πραγματι δε εχω παραπονο... κ σκαιπ δουλευω και μπατερυ καλυμπρεισον εκανα που με σταντ μπαι και ανοιχτο γουαι φαι και ολα κεινα τα κουμπακια ανοιχτα στο σταντ μπαι κρατα μπαταρια με κλειστη οθονη ετσι... 1 μερα και κατι ωρεσ και με σερφαρισμα την αλλη φορα παιδια στο ινερνετ το χα λιωσει κυριιολλεκτικα... κανα 6 ωρο σηγουρα.. αλλα θα δω ξανα και θα βαλω φωτο να δειτε..τζι πιεσ δουλευω με ναβιγκον με μπλουτουθ αντενα.μια χαρα δειχνει.και 32 γιγα καρτα μεσα εβαλα. οπως ειπα πιο παλια την εσωτερικη μνημη δεν μπορεσα να την κανω να δουλευει μολλον μπορεσα αλλα καρτα δεν την βλεπει.ετσι το αφηνεις οπως ειναι βαζεις καρτα μεγαλη και ολα οκ.. Edited by pablo3
Link to comment
Share on other sites

e smart buy(240ε)νταξει πολλα εδωσα αλλα απ οτι βλεπω νο προμπλεμ. ρε παιδια εγω δε σκαμπαζα για παραγγελιες απο εξωτερικο μαλλον να πω οτι δεν ειχα καρτα πρηπεη.οποτε το πηρα απο δω τα σκασα αλλα......δεν μου βγαλε προωλημα.οπως ειπα ειχα κανει μια χαζομαρα και ειχα πειραξει β μ χιπ και ψιλοκολισε κ κατεωασα την εν λογω ρομαπο το σαιτ τους και απο τοτε παει μια χαρα. εχω βαλει ραμ μανατζερ προ με ριθμεισεις μουλτιτασκιν και πραγματι δε εχω παραπονο... κ σκαιπ δουλευω και μπατερυ καλυμπρεισον εκανα που με σταντ μπαι και ανοιχτο γουαι φαι και ολα κεινα τα κουμπακια ανοιχτα στο σταντ μπαι κρατα μπαταρια με κλειστη οθονη ετσι... 1 μερα και κατι ωρεσ και με σερφαρισμα την αλλη φορα παιδια στο ινερνετ το χα λιωσει κυριιολλεκτικα... κανα 6 ωρο σηγουρα.. αλλα θα δω ξανα και θα βαλω φωτο να δειτε..τζι πιεσ δουλευω με ναβιγκον με μπλουτουθ αντενα.μια χαρα δειχνει.και 32 γιγα καρτα μεσα εβαλα. οπως ειπα πιο παλια την εσωτερικη μνημη δεν μπορεσα να την κανω να δουλευει μολλον μπορεσα αλλα καρτα δεν την βλεπει.ετσι το αφηνεις οπως ειναι βαζεις καρτα μεγαλη και ολα οκ..

Φίλε μου ωραίος εισαι που τα μοιραζεσαι μαζί μας αλλα πραγματικα για να βγαλει καποιος ακρη απ αυτα που γραφεις μετα χρειαζεται απανωτα 2 ντεπόν (αναβράζοντα χιλιάρια)

Link to comment
Share on other sites

:) Καλησπέρα και από εμένα !!

Αναμένεται (πολύ αναμονή όμως λόγω registered air mail) η άφιξη του tablet εναγωνίως και θέλω τα φώτα σας!!

 

- Τι είναι must από applications να περάσω??

- Καλύτερος τρόπος για να έχω Office στο tabletaki και κυρίως συγχρονισμός τα mail του outlook

- γενικές συμβουλές προς ναυτιλλομένους, χρήση, θηκούλα και κανενα παρελκόμενο που να είναι χρήσιμο !?! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη διαβαζω να γραφονται αρκετες σαχλαμάρες περι merimobiles σας ενημερωνω οτι ακομα και αυτοι που τα πουλανε στην Ελλαδα με καπελο 100+ ευρώ σε σχέση με το merimobiles ... από το merimobiles τα αγοραζουν και σας τα μεταπουλανε (και άλλες γνωστές china products ιστοσελίδες). Οχι πως το κατηγορω αυτο που κανουν , εμπόριο ονομαζεται, οποιος θέλει αγοραζει απο Ελλαδα και έχει και εγγυηση και το κεφαλακι του ησυχο , αλλα μην γραφετε ρε παιδια αρλουμπες οτι τα αγορασμενα απο merimobiles ειναι μουφα ενω τα αγορασμενα απο Ελλαδα ειναι ο.κ. γιατι θα σας παρει κανείς με τις πέτρες.

Και στην ουσία τωρα:

α) Η μπαταρία μετά απο 5-6 υπερπλήρεις εκφορτίσειες νομιζω εχει φτασει την μεγιστη αποδοση της και κραταει 7+ ώρες στο ιντερνετ με κελώδιο και 5+ ώρες με το wifi. Εσας ποσο κραταει ?

β) Παρατηρησα κι εγω αυτο που ανεφερε καποιος συμφορουμιτης μερικες σελίδες νωρίτερα: μαλλον οταν η μπαταρια πεσει χαμηλα (π.χ. 12%) πεφτει η αποδοση και κινειται αργα. Το παρατηρησε κανεις άλλος ?

γ) Οι εφαρμογές που βρισκουμε στο μαρκετ ειναι φιλτραρισμενες για χρηση σε οθονες ταβλετ ή ειναι οτι να' ναι ? Γιατι κατεβασα ενα αρκετα διασκεδαστικο παιχνιδακι με μια μηχανη αλλα παρατηρω λιγο θολα γραφικα σας να εχει γινει τεντωμα της εικονας για να καλυψει ολη την οθονη του ταβλετ , αρα υποψιαζομαι οτι το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για οθονες 3-4 ινστων για κινητα. Μπορουμε να φιλτραρουμε τα ποτολεσματα απο το μαρκετ λοιπόν ?

δ) Απ' οταν εγκατεστησα τον dolphin browser δεν ξανακολλησε ουτε μια φορα, βαλτε τον όλοι πάραυτα.

 

:) Καλησπέρα και από εμένα !!

Αναμένεται (πολύ αναμονή όμως λόγω registered air mail) η άφιξη του tablet εναγωνίως και θέλω τα φώτα σας!!

 

- Τι είναι must από applications να περάσω??

- Καλύτερος τρόπος για να έχω Office στο tabletaki και κυρίως συγχρονισμός τα mail του outlook

- γενικές συμβουλές προς ναυτιλλομένους, χρήση, θηκούλα και κανενα παρελκόμενο που να είναι χρήσιμο !?! :rolleyes:

 

Καλησπερα.

Εχω παραθεσει πληρη ερευνα περι θηκων στην σελίδα 3 καθως και φωτο της θηκης που τελικα αγορασα στην σελίδα 6 μαζί με σχόλια (καντε και μια αναζητηση στο νημα παιδες!). Το τί ειναι must είναι καθαρο δικό σου θεμα , δηλαδη τι χρηση θα κανεις, εμεις θα σου πουμε ? To μονο που μπορω εξαρχης να σου προτεινω ειναι να μην κανεις τον κοπο να χρησιμοποιησεις τον ενσωματωμενο browser, κολλαει, βαλε τον dolplin απο το market. Για office κτλ καλυτερα να σου πει καποιος άλλος, εγω εχω μια απλη εφαρμογη που απλως προβαλει τα word και powerpoint γιατι δεν με ενδιαφερει η δημιουργία.

καληνυχτα!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Επειδη διαβαζω να γραφονται αρκετες σαχλαμάρες περι merimobiles σας ενημερωνω οτι ακομα και αυτοι που τα πουλανε στην Ελλαδα με καπελο 100+ ευρώ σε σχέση με το merimobiles ... από το merimobiles τα αγοραζουν και σας τα μεταπουλανε (και άλλες γνωστές china products ιστοσελίδες). Οχι πως το κατηγορω αυτο που κανουν , εμπόριο ονομαζεται, οποιος θέλει αγοραζει απο Ελλαδα και έχει και εγγυηση και το κεφαλακι του ησυχο , αλλα μην γραφετε ρε παιδια αρλουμπες οτι τα αγορασμενα απο merimobiles ειναι μουφα ενω τα αγορασμενα απο Ελλαδα ειναι ο.κ. γιατι θα σας παρει κανείς με τις πέτρες.

Και στην ουσία τωρα:

α) Η μπαταρία μετά απο 5-6 υπερπλήρεις εκφορτίσειες νομιζω εχει φτασει την μεγιστη αποδοση της και κραταει 7+ ώρες στο ιντερνετ με κελώδιο και 5+ ώρες με το wifi. Εσας ποσο κραταει ?

β) Παρατηρησα κι εγω αυτο που ανεφερε καποιος συμφορουμιτης μερικες σελίδες νωρίτερα: μαλλον οταν η μπαταρια πεσει χαμηλα (π.χ. 12%) πεφτει η αποδοση και κινειται αργα. Το παρατηρησε κανεις άλλος ?

γ) Οι εφαρμογές που βρισκουμε στο μαρκετ ειναι φιλτραρισμενες για χρηση σε οθονες ταβλετ ή ειναι οτι να' ναι ? Γιατι κατεβασα ενα αρκετα διασκεδαστικο παιχνιδακι με μια μηχανη αλλα παρατηρω λιγο θολα γραφικα σας να εχει γινει τεντωμα της εικονας για να καλυψει ολη την οθονη του ταβλετ , αρα υποψιαζομαι οτι το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για οθονες 3-4 ινστων για κινητα. Μπορουμε να φιλτραρουμε τα ποτολεσματα απο το μαρκετ λοιπόν ?

δ) Απ' οταν εγκατεστησα τον dolphin browser δεν ξανακολλησε ουτε μια φορα, βαλτε τον όλοι πάραυτα.

 

επειδη διαβαζω αλλα δεν καταλαβαινω.

Τι σχεση εχει ο ντολφιν με τα κολληματα του ταμλετ?εγω ειχα ξαναγραψει οτι κολλαει το ταμπλετ γενικα και οχι στο ιντερνετ η ο browser.λεει συχνα ο launser δεν ανταποκρινετε κλπ.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω παραθεσει πληρη ερευνα περι θηκων στην σελίδα 3 καθως και φωτο της θηκης που τελικα αγορασα στην σελίδα 6 μαζί με σχόλια (καντε και μια αναζητηση στο νημα παιδες!). Το τί ειναι must είναι καθαρο δικό σου θεμα , δηλαδη τι χρηση θα κανεις, εμεις θα σου πουμε ? To μονο που μπορω εξαρχης να σου προτεινω ειναι να μην κανεις τον κοπο να χρησιμοποιησεις τον ενσωματωμενο browser, κολλαει, βαλε τον dolplin απο το market. Για office κτλ καλυτερα να σου πει καποιος άλλος, εγω εχω μια απλη εφαρμογη που απλως προβαλει τα word και powerpoint γιατι δεν με ενδιαφερει η δημιουργία.

καληνυχτα!

 

ΤΥ για την γρήγορη απάντηση!! :)

το είχα δει το ποστ και τις φωτογραφίες!! Ρώτησα μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος και κάποια άλλη (θήκη με πληκτρολόγιο, στιλ Ipad 360 κλπ κλπ) και επειδή οι εξωτερικές διαστάσεις είναι διαφορετικές ακόμα και σε ίδιας διάστασης οθόνης tablet.

 

Εφαρμογές δεν ξέρω αν υπάρχουν όλες. Χρειάζομαι Skype, Office, Dropbox, Outlook sync, pdf reader και αντίστοιχο του Teamviewer αν υπάρχει κάτι (το dolphin διάβασα ότι παίζει πολύ οπότε το έχω σημειώσει να το δω και να το βάλω).

Για το Skype είδα το νήμα, μολισ το πάρω στα χέρια μου θα το ψάξω, για τις υπόλοιπες εφαρμογές έχουμε κάποια πληροφορία ή κάτι σε αντίστοιχη εφαρμογή ??

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ για εφαρμογές:

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

 

Θα βρεις αρκετές από αυτές να είναι συμβατές με το tablet.

Link to comment
Share on other sites

Είδα την λίστα Navi55 TY , και έχω την ίδια απορία με τον Γιάννη

 

...........

γ) Οι εφαρμογές που βρισκουμε στο μάρκετ ειναι φιλτραρισμενες για χρηση σε οθονες ταβλετ ή ειναι οτι να' ναι ? Γιατι κατεβασα ένα αρκετα διασκεδαστικο παιχνιδακι με μια μηχανη αλλα παρατηρω λιγο θολα γραφικα σας να εχει γινει τεντωμα της εικονας για να καλυψει ολη την οθονη του ταβλετ , άρα υποψιαζομαι οτι το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για οθονες 3-4 ινστων για κινητα. Μπορούμε να φιλτραρουμε τα αποτελέσματα απο το μαρκετ λοιπόν ?

 

Επίσης ψάχνω για θήκες με πληκτρολόγιο κ χωρίς μήπως έχει κάποιος ακριβείς εξωτερικές διαστάσεις ?? ΤΥ :)

 

!!! Απλά Respect !! χαχαχα , η επιλογή του τραγουδιού τυχαία ?? :lol:

 

 

 

Ερώτηση: Είναι τελικά 10 point multitouch ή όχι ?!?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ πως μπορώ να έχω και ποντίκι και πληκτρολόγιο εξωτερικό στο ζεπαντ??? Ξέρει κανεις? δοκίμασα ενα usb hub και εκει πανω το usb πλητκτρολόγιο δεν λειτουργεί...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ πως μπορώ να έχω και ποντίκι και πληκτρολόγιο εξωτερικό στο ζεπαντ??? Ξέρει κανεις? δοκίμασα ενα usb hub και εκει πανω το usb πλητκτρολόγιο δεν λειτουργεί...

 

hub (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί) δεν λειτουργεί, το έχω διαβάσει σε Q&A σε κάποιο site.

αυτό δουλεύει σίγουρα και φαίνεται και πολύ πρακατικό http://www.merimobiles.com/2_4G_Ultra_Mini_Wireless_Keyboard_with_Touchpad_p/meri0439.htm

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από passenger57 >

 

ΠΑΙΔΙΑ πως μπορώ να έχω και ποντίκι και πληκτρολόγιο εξωτερικό στο ζεπαντ??? Ξέρει κανεις? δοκίμασα ενα usb hub και εκει πανω το usb πλητκτρολόγιο δεν λειτουργεί...

 

hub (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί) δεν λειτουργεί, το έχω διαβάσει σε Q&A σε κάποιο site.

αυτό δουλεύει σίγουρα και φαίνεται και πολύ πρακατικό http://www.merimobiles.com...p/meri0439.htm

 

δοκίμασα hub και usb πληκτρολόγιο επάνω του και δεν λειτουργεί...υπάρχει καποιος τρόπος να έχω συμβατικό ποντίκι και πλητκτρολόγιο ταυτόχρονα στο tablet? το έχει κάποιος δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα hub και usb πληκτρολόγιο επάνω του και δεν λειτουργεί...υπάρχει καποιος τρόπος να έχω συμβατικό ποντίκι και πλητκτρολόγιο ταυτόχρονα στο tablet? το έχει κάποιος δοκιμάσει?

 

Aσύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι. Τα logitech δουλεύουν απ'όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

nai εχεις δίκιο...σε ευχαριστώ πολύ...το δοκίμασα με το δικό μου λοτζτικεκ και δουλευει...αλλα θαψαξω για πιό μικρό σετάκι για τα ταξίδια

 

Ερωτήσεις....

 

1) Γιατι για να δώ μία φωτογραφία πρεπει να βάλω κάρτα μνήμης για να " φορτώσει " αλλά ειναι σπαστικό αυτό το πράγμα...

δεν γίνεται να φορτώνει στην εσωτερική μνήμη;

 

2) Σε ποια θέση πρεπει να αποθηκευω δεδομένα στην εσωτερική μνήμη...σε ποιό url? ( αυτά τα 8 GB δλδ).

 

 

3) Πως μπορώ by deafult να εγκαθιστώ τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

επειδη διαβαζω αλλα δεν καταλαβαινω.

Τι σχεση εχει ο ντολφιν με τα κολληματα του ταμλετ?εγω ειχα ξαναγραψει οτι κολλαει το ταμπλετ γενικα και οχι στο ιντερνετ η ο browser.λεει συχνα ο launser δεν ανταποκρινετε κλπ.

Γεια σας παίδες. Οσον αφορα τον dolphin, το ανεφερα γιατι προ ημερων ειχαμε αναφερει οτι ο ενσωματωμενος browser κολλουσε το ταβλετ και χρειαζοντα ρισταρτ. Και εξηγησα οτι με τον dolphin τελος αυατα τα κολληματα.

ΤΥ για την γρήγορη απάντηση!! :)

το είχα δει το ποστ και τις φωτογραφίες!! Ρώτησα μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος και κάποια άλλη (θήκη με πληκτρολόγιο, στιλ Ipad 360 κλπ κλπ) και επειδή οι εξωτερικές διαστάσεις είναι διαφορετικές ακόμα και σε ίδιας διάστασης οθόνης tablet.

Εφαρμογές δεν ξέρω αν υπάρχουν όλες. Χρειάζομαι Skype, Office, Dropbox, Outlook sync, pdf reader και αντίστοιχο του Teamviewer αν υπάρχει κάτι (το dolphin διάβασα ότι παίζει πολύ οπότε το έχω σημειώσει να το δω και να το βάλω).

Για το Skype είδα το νήμα, μολισ το πάρω στα χέρια μου θα το ψάξω, για τις υπόλοιπες εφαρμογές έχουμε κάποια πληροφορία ή κάτι σε αντίστοιχη εφαρμογή ??

Σχετικα με την θηκη, μετα απο αρκετες ημερες συνηπαρξης με την θηκη που ειχα παρει απο το ebay την προτεινω σε ολους ανεπιφυλακτα. Τα γαντζακια που εχει για να "συρταρωνει" και να συγκρατει το ταβλετ ειναι λιγο σφιχτα και αρχικα δεν μπαινει ανετα το ταβλετ, αλλα τα στραβωνεις/ανοίγεις ελαχιστα με το χερι η με μια πενσα και μετα "τσουρλαει αλαδωτο". Όσοι θελουν να προστατευσουν το zenithink τους αλλα δεν το σηκωνει η τσεπη τους να σκασουν πολλα φραγκα , τους την προτεινω ανεπιφυλακτα.

Σχετικα με το skype εχω να προσθεσω (ειδικα για εναν φιλο που ρωτουσΕ προ ημερων γιατι του εμφανιζε κατι κοκκινες γραμμες) οτι μετα που εγκατεστησα την νεα εφαρμογη skype απο το λινκ που μας παρεθεσε, πλεον το skype λειτουργει τελεια η εικονα του και ολα του, εκτος απο το γεγονος που δεν καταφερα ακομα να λυσω : το άλλο προσωπο με το οποίο μιλαμε έχει επιστροφη (ξανα ακουει την φωνη του με καθυστερηση μισο δευτερολεπτο).

 

hub (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί) δεν λειτουργεί, το έχω διαβάσει σε Q&A σε κάποιο site.

αυτό δουλεύει σίγουρα και φαίνεται και πολύ πρακατικό http://www.merimobiles.com/2_4G_Ultra_Mini_Wireless_Keyboard_with_Touchpad_p/meri0439.htm

 

Το αγορασα μαζι με το ταβλετ και οντως δουλευει αψογα

 

...Και στην ουσία τωρα:

α) Η μπαταρία μετά απο 5-6 υπερπλήρεις εκφορτίσειες νομιζω εχει φτασει την μεγιστη αποδοση της και κραταει 7+ ώρες στο ιντερνετ με κελώδιο και 5+ ώρες με το wifi. Εσας ποσο κραταει ?

β) Παρατηρησα κι εγω αυτο που ανεφερε καποιος συμφορουμιτης μερικες σελίδες νωρίτερα: μαλλον οταν η μπαταρια πεσει χαμηλα (π.χ. 12%) πεφτει η αποδοση και κινειται αργα. Το παρατηρησε κανεις άλλος ?

γ) Οι εφαρμογές που βρισκουμε στο μαρκετ ειναι φιλτραρισμενες για χρηση σε οθονες ταβλετ ή ειναι οτι να' ναι ? Γιατι κατεβασα ενα αρκετα διασκεδαστικο παιχνιδακι με μια μηχανη αλλα παρατηρω λιγο θολα γραφικα σας να εχει γινει τεντωμα της εικονας για να καλυψει ολη την οθονη του ταβλετ , αρα υποψιαζομαι οτι το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για οθονες 3-4 ινστων για κινητα. Μπορουμε να φιλτραρουμε τα ποτολεσματα απο το μαρκετ λοιπόν ?

δ) Απ' οταν εγκατεστησα τον dolphin browser δεν ξανακολλησε ουτε μια φορα, βαλτε τον όλοι πάραυτα.

...

Εχει καποιος να σχολιασει κατι στα ερωτηματα μου ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ στα χέρια μου και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

Γιάννη να σε συμβουλέψω να μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω από 20-30% γιατί μειώνεται η διάρκεια ζωής της. Όπως επίσης δεν πρέπει να αφήνουμε στο ρεύμα το τάμπλετ μετά την πλήρη φόρτιση γιατί δημιουργείται φορτίο το οποίο έχει σαν αποτέλεσμα πάλι την μείωση της διάρκειας ζωής της μπαταρίας....Εξαιρείται η πρώτη φόρτιση που καλό είναι να αφήνουμε το tablet παραπάνω 1-2 ώρες για να γίνει το calibration της μπαταρίας. Αυτά τα λίγα που έχω διαβάσει και μεταφέρω... :p

Edited by go2jimmys
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...