Jump to content

Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91


Plak4ever
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thanx αλλα ειναι για την ξαδερφη μου..εγω εχω ενα transformer tf101 και τραβαω τα βυζια μου με το ICS και τα προβληματα του

 

το ics έχει θεματακαι δηλαδη ? διοτι ο φιλος ενα προστ πριν απο εσενα δηλωνει υπερευχαριστημενος με το zenithink

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 436
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον το βρηκα απο πωλητη στο amazon με τα μεταφορικα 160 περιπου ευρω αλλα ερχεται απο αγγλια και σε 10 μερες περιπου το χει καποιος αν ανυπομονει ,και επειδη κυπρο ανοιγουν οτιδηποτε εκτος ευρωπης και φορτωνουν το αναλογο κοστος θα προτεινα απο κυπρο αγορες εντος ΕΕ ,καθοτι σε παλαιοτερη μου αγορα επωμιστηκα και 40 ευρω τελωνειο διοτι συμφωνα με το classification για τον φορο το ενταξαν σαν υπολογιστη το tablet ...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το βρηκα απο πωλητη στο amazon με τα μεταφορικα 160 περιπου ευρω αλλα ερχεται απο αγγλια και σε 10 μερες περιπου το χει καποιος αν ανυπομονει ,και επειδη κυπρο ανοιγουν οτιδηποτε εκτος ευρωπης και φορτωνουν το αναλογο κοστος θα προτεινα απο κυπρο αγορες εντος ΕΕ ,καθοτι σε παλαιοτερη μου αγορα επωμιστηκα και 40 ευρω τελωνειο διοτι συμφωνα με το classification για τον φορο το ενταξαν σαν υπολογιστη το tablet ...

Εισαι ομως 100% σιγουρος οτι τα φερνει απο Αγγλια? Διότι νομιζω οτι αρκετοι κινεζοι πωλητες δηλωνουν αγγλοι στο ebay (και στο αμαζον ισως). Ψαξτο για να εισαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

το ics έχει θεματακαι δηλαδη ? διοτι ο φιλος ενα προστ πριν απο εσενα δηλωνει υπερευχαριστημενος με το zenithink

 

γιάννη δεν μπορείς να συγκρίνεις 2 διαφορετικές συσκευές όσον αφορά την ics (και κάθε έκδοση android)

 

εδώ καλά καλά σε ίδια συσκευή υπάρχουν διαφορές όσον αφορά την ίδια έκδοση android

μιλάω για τις διαφορές που υπάρχουν στις κάθε rom και kernel

και εγώ στο κινητό μου που βάζω και δοκιμάζω πολλές rom με ics , άλλη είναι οκ , άλλη βγάζει προβλήματα κλπ κλπ (και σε gb συμβαίνει αυτό βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ομως 100% σιγουρος οτι τα φερνει απο Αγγλια? Διότι νομιζω οτι αρκετοι κινεζοι πωλητες δηλωνουν αγγλοι στο ebay (και στο αμαζον ισως). Ψαξτο για να εισαι σιγουρος.

 

dispatched from uk το amazon τους υποχρεωνει να αναφερουν απο που το στελουν :):)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

το tranformer με το ics τα εχει παιξει..οχι το δικο μου...ολου του κοσμου..η asus προσπαθει...αλλα ακομα δε καταφερνει να λυση τα προβληματα...

αλλα το θεμα δεν ειναι απαραιτητα του ICS που μπορει με το C91 να παιζει κανονικα..μακαρι

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

το tranformer με το ics τα εχει παιξει..οχι το δικο μου...ολου του κοσμου..η asus προσπαθει...αλλα ακομα δε καταφερνει να λυση τα προβληματα...

αλλα το θεμα δεν ειναι απαραιτητα του ICS που μπορει με το C91 να παιζει κανονικα..μακαρι

 

off topic βέβαια αλλά ξέρεις ποια είναι η λύση :) xda και custom rom

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εφελες?μόλις πήραν το ταμπλέτα και βλέπω ότι έχει εικονίδιό με σήμα όπως του κινητού.παίρνει κάρτα για τηλεφωνά?δεν είσαι κάποια υποδοχή..
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

και Bluetooth δειχνει να εχει αλλα δεν...και gps
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

και Bluetooth δειχνει να εχει αλλα δεν...και gps

 

τα εχει γιατι υποστηριζει external usb bluetooth ,οποτε χρειαζεται να υπαρχουν για να δουλεψει;)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

να ξεκινησω λοιπον καποιες ερωτησεις αφου το εψαξα λιγο.το εχω στην φόρτιση και παταω το κουμπι παρατεταμενα για να κλεισει και κλεινει μονο η οθονη.πως κλεινει τελειως?

πρεπει να το αφησω να φορτίσει 8αωρο+?

στο play δεν μου εμφανιζετε η επιλογη οι εφαρμογες μου.

τι καρτα να προτιμησω? εννοώ ταχυτητα 4,6,η 8?

η εφαρμογη facebook μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη με την ταμπλετα ενω στο κινητο με ιδια anroid την εχω.

τελικα για κυπρο πληρωσα 25,54€ στο ταχυδρομειο.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

να ξεκινησω λοιπον καποιες ερωτησεις αφου το εψαξα λιγο.το εχω στην φόρτιση και παταω το κουμπι παρατεταμενα για να κλεισει και κλεινει μονο η οθονη.πως κλεινει τελειως?

πρεπει να το αφησω να φορτίσει 8αωρο+?

στο play δεν μου εμφανιζετε η επιλογη οι εφαρμογες μου.

τι καρτα να προτιμησω? εννοώ ταχυτητα 4,6,η 8?

η εφαρμογη facebook μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη με την ταμπλετα ενω στο κινητο με ιδια anroid την εχω.

τελικα για κυπρο πληρωσα 25,54€ στο ταχυδρομειο.

 

δεν έχω την συσκευή αλλά ας απαντήσω σε όσα μπορώ

μήπως δεν πατάς σωστά το κουμπί; πρέπει να εμφανίσει ένα μενου και όχι απλα να κλείσει η οθόνη

η εκδοση ανδροιδ δεν εχει σχεση με τις εφαρμογες (καλα έχει αλλα οχι μονο) το τι εφαρμογες θα σου εμφανιζει το πλαυ αφορα το τι συσκευή βλέπει οτι έχεις , μια λύση είναι αλλαγή του fingerprint (αστο καλύτερα) μια αλλη να κατεβάσεις το αππ απο αλλου (αλλο μαρκετ)

οχι μη το βαλεις 8ωρο , αν μπορεις (ας με διορθωσει καποιος αν κανο λαθος) να κανεις 2-3 φορτισεις του στυλ ->φουλ φορτιση , φουλ αποφορτιση (να φτασει κανα 5%) και παλι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω την συσκευή αλλά ας απαντήσω σε όσα μπορώ

μήπως δεν πατάς σωστά το κουμπί; πρέπει να εμφανίσει ένα μενου και όχι απλα να κλείσει η οθόνη

η εκδοση ανδροιδ δεν εχει σχεση με τις εφαρμογες (καλα έχει αλλα οχι μονο) το τι εφαρμογες θα σου εμφανιζει το πλαυ αφορα το τι συσκευή βλέπει οτι έχεις , μια λύση είναι αλλαγή του fingerprint (αστο καλύτερα) μια αλλη να κατεβάσεις το αππ απο αλλου (αλλο μαρκετ)

οχι μη το βαλεις 8ωρο , αν μπορεις (ας με διορθωσει καποιος αν κανο λαθος) να κανεις 2-3 φορτισεις του στυλ ->φουλ φορτιση , φουλ αποφορτιση (να φτασει κανα 5%) και παλι το ιδιο

 

με το κουμπί οκ το βρήκα.παρατήρησα ότι πάει μέχρι 98% η φόρτιση.

ευχαριστώ.α πως βλέπουμε αν τελικά είναι αυτο με την 1

g?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

με το κουμπί οκ το βρήκα.παρατήρησα ότι πάει μέχρι 98% η φόρτιση.

ευχαριστώ.α πως βλέπουμε αν τελικά είναι αυτο με την 1

g?

 

αν τερματίζει εκεί απλά άστο, είναι θέμα της έκδοσης που φοράει (δεν το λες πρόβλημα)

τι εννοείς στο τέλος;

Link to comment
Share on other sites

αν τερματίζει εκεί απλά άστο, είναι θέμα της έκδοσης που φοράει (δεν το λες πρόβλημα)

τι εννοείς στο τέλος;

 

Ναι δεν το λέω σαν πρόβλημα αλλά σαν διαπίστωση.

Είχαν πει ποιο πάνω ότι δεν έχουν 512 μνήμη αλλά 1g πλεον

και ξερει κανεις καποια εφαρμογη για το fb για να σε ειδοποιει οταν υπαρχει καποιο καινουριο μηνυμα?

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

με το κουμπί οκ το βρήκα.παρατήρησα ότι πάει μέχρι 98% η φόρτιση.

ευχαριστώ.α πως βλέπουμε αν τελικά είναι αυτο με την 1

g?

Ασχετο, ποσες ώρες χρειαζεται για πληρη φορτιση μετα απο πληρη εκφορτιση ?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, ποσες ώρες χρειαζεται για πληρη φορτιση μετα απο πληρη εκφορτιση ?

 

δεν το εχω μετρησει ακριβως.το πρωι το αφησα κανα 2ωρο και γεμισε αλλα δεν ειδα ποτε...

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Υπαρχει προταση για οικονομικη θηκη? Εννοω θηκη φυλαξης που το φυλαζεις και οταν θες να το χρησιμοποιησεις το αφαιρεις, οχι να ειναι μονιμα γυρω απο το ταβλετ. Το να το αφηνω χωρις θηκη φυλαξης στο τραπεζι με 2 παιδια στο σπιτι μαλλον δεν ειναι καλη ιδεα!

 

Λοιπόν, σχετικα με τις θηκες που ρωτησα, μετα απο αναζητηση στο ebay με ορο "tablet 10 case", σας παραθετω τα εξης :

1) Η οικονομικοτερη θηκη της αγορας για 10άρι ταβλετ: soft sleeve

2) Η ιδια με την παραπανω αλλα σε διαφορα χρωματα: εδώ

3) Η οικονομικοτερη με δερματίνη τυπου κορνιζας: εδώ (προτιμηστε αλλον seller)

4) Σε soft sleeve παλι αλλα με φερμουαρ που ανοιγει στο πλαι: εδώ

5) Τέλος, παλι τυπου δερματινη κορνιζα αλλα ελαφρως καλυτερη ποιοτητας απο το προηγουμενο και με ελαφρως διαφορετικο τροπο ανοιγματος : εδώ.

 

Τα παραπανω αφορουν τους βασικοτερους τυπους θηκης που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη, και μάλιστα ολα με τιμη κατω απο 10€.

Εγω θα παραγγειλω ή τον τυπο 2 ή τον τυπο 5 (βολευει οταν θες να δεις καμια ταινιουλα και βαριεσαι να κρατας το ταβλέτ στα χερια σου ολη την ωρα).

 

 

Επισης, με 10 λιρες Αγγλιας (11 και κατι ευρω) υπαρχουν οι ερματιζες θηκες τυπου κορνιζα αλλα με ενσωματωμενο πληκτρολογιο usb: εδώ η οικονομικοτερη. Καθολου κακη φαση, το μονο που με προβληματιζει ειναι μηπως οταν κλεινει η θηκη το πληκτρολογιο πιεζει την οθονη τουzenithink και του κανει ζημια, θα πρπει οποτε κλεινω την θηκη να βαζω αναμεσα στο πληκτρολογιο και στην οθονη ενα προστατευτικο υφασμα...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.ηταν ανοιχτο το ταμπλετ και τωρα παταω το κουμπι για να ανοιξει η οθονη και δεν ανοιγει.ουτε με παρατεταμενο πατημα ουτε τιποτα.

η τελευταια ενεργεια που ειχα κανει ηταν να το συνδεσω στο pc.

το λεντακι αναβει και δειχνει οτι ειναι ον

οκ το βρηκα.εκανα reset απο την τρυπιτσα που εχει με μια βελονα.

ευχαριστω τον ταμπλετιστα για αλλη μια φορα.

εχει κανει κανεις βιντεοκληση με skype?

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

οκ το βρηκα.εκανα reset απο την τρυπιτσα που εχει με μια βελονα.

ευχαριστω τον ταμπλετιστα για αλλη μια φορα.

εχει κανει κανεις βιντεοκληση με skype?

 

At your services :)

 

Eίχα δοκιμάσει skype βιντεοκλήση και ήταν μια χαρά απ'ότι θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

At your services :)

 

Eίχα δοκιμάσει skype βιντεοκλήση και ήταν μια χαρά απ'ότι θυμάμαι.

 

δοκιμασα πριν απο το pc sto tablet και αντιστροφα με skype και η οθονη ειναι με καθετες κοκκινες -ασπρες γραμμες και ειναι απο πισω θαμπη η εικονα μου

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω έχεις την ics. Έχω το ίδιο πρόβλημα στο Ly-F1 με την επίσημη έκδοση skype.

Δοκίμασε την έκδοση skype_2.5.4.21.162

Σε μένα παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω έχεις την ics. Έχω το ίδιο πρόβλημα στο Ly-F1 με την επίσημη έκδοση skype.

Δοκίμασε την έκδοση skype_2.5.4.21.162

Σε μένα παίζει μια χαρά.

 

ναι ics έχω 4.0.3.θα την δοκιμάσω και θα σου πω

Δεν την βρίσκω αυτήν την έκδοση.έχεις μήπως το Λίνκ?

Άκυρο την βρήκα.ευχαριστώ

*

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή το παρέλαβα κι εγώ από το merimobiles. Μαζί με το C91 (1GB RAM VERSION και 7000MAh μπαταρία), αγόρασα και το Mini wireless Keyboard το οποίο αποδείχθηκε εργαλείο, ιδιαίτερα για την προβολή του C91 στην τηλεόραση. Έπαιξα H.D. βίντεο από το youtube τα οποία προβλήθηκαν άψογα. Είχα αγοράσει μία θήκη από το ebay την Leather Case Cover 10.1"Stand For ASUS Eee Pad Transformer , η οποία ήλθε την ίδια ημέρα με το τάμπλετ. Την έκοψα λίγο στα πλάγια για να μπορώ να χρησιμοποιώ την θύρα USB, έτσι έγινε λειτουργική και ταίριαξε με το C91. Αυτή τη θήκη την αγόρασα γιατί είναι οικονομική και δεν μοιάζει με κάτι άλλες φτηνιάρικες που πωλούν στο ebay.

Όλα καλά όχι!!!!

Με διαφορετικά προγράμματα μέτρησης της CPU αποδείχθηκε ότι <<τρέχει>> στα 800 mhz και όχι στα 1Ghz όπως αναγράφεται, η δε ανάλυση τις οθόνης είναι μικρότερη της αναγραφόμενης (δεν θυμάμαι ακριβώς).

Λάθος των προγραμμάτων ή εσκεμμένο λάθος λόγω Μάρκετινγκ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...