Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μiku, όλα σου τα μηνύματα είναι "γραφείο τύπου". Γιατι έτσι; ΕΣΥ, δεν έχεις κάτι να γράψεις;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία σειρά του Netflix, η μεταφορά του βιβλίου η Παναγία της θάλασσας.

 

Αξίζει να το δείτε νομίζω.

Βάζω την περιγραφή του βιβλίου

 

14ος αι. Η πόλη της Βαρκελώνης βρίσκεται στη στιγμή της μεγαλύτερης ακμής της· έχει επεκταθεί προς τη Ριμπέρα, την ταπεινή συνοικία των ψαράδων, οι κάτοικοι της οποίας αποφασίζουν να χτίσουν, με τα χρήματα των μεν και τους κόπους των δε, τον μεγαλύτερο ναό που ξέρουμε αφιερωμένο στην Παναγία: τη Σάντα Μαρία ντελ Μαρ.

 

Μια κατασκευή παράλληλη στην περιπετειώδη ιστορία του Αρνάου, ενός δουλοπάροικου που ξεφεύγει από τις βιαιότητες του φεουδάρχη αφέντη του και καταφεύγει στη Βαρκελώνη, όπου καταφέρνει να γίνει πολίτης της και, συνάμα, ελεύθερος άνθρωπος.

 

Ο νεαρός Αρνάου εργάζεται ως οδηγός αλόγων, ως φορτοεκφορτωτής πλοίων, ως στρατιώτης και ως αργυραμοιβός. Μια ζωή εξοντωτική, πάντα υπό την προστασία της εκκλησίας της Μαρ, που θα τον οδηγήσει από την εξαθλίωση του φυγάδα στην αριστοκρατία και στον πλούτο. Αλλά ακόμα και σε αυτή την προνομιούχα θέση θα τον φτάσει ο φθόνος των ομοίων του, οι οποίοι υφαίνουν μια βρόμικη συνωμοσία, που τον ρίχνει στα χέρια της Ιεράς Εξέτασης...

 

Η "Παναγιά της θάλασσας" είναι ένα μυθιστόρημα που στην πλοκή του διασταυρώνεται η πίστη με την εκδίκηση, η προδοσία με τον έρωτα, ο πόλεμος με την πανούκλα, σε έναν κόσμο σημαδεμένο από την έλλειψη θρησκευτικής ανοχής, την υλική φιλοδοξία και την κοινωνική απομόνωση. Όλα αυτά δεν κάνουν τούτο το έργο απλώς συναρπαστικό, αλλά το μετατρέπουν στην πιο γοητευτική και φιλόδοξη αναδημιουργία φώτων και σκιών της φεουδαρχικής περιόδου.

 

 

 

SM-G965F

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το black mirror.. εντάξει τι να πεις, τέλεια σειρά, μακάρι να παίξει γρήγορα η 5η σεζόν.

Μόλις έκανα συνδρομή στο Netflix.. αμ κάποιος θέλει συνεταιριστικό τότε p.m

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

.......῎.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μiku, όλα σου τα μηνύματα είναι "γραφείο τύπου". Γιατι έτσι; ΕΣΥ, δεν έχεις κάτι να γράψεις;

Σαν τι θα ήθελες δηλαδή να γράψω;Νήμα προτάσεων δεν είναι;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω να προτεινω https://www.imdb.com/title/tt6272384/?ref_=nv_sr_1 γαλλικης παραγωγης,αλλα απ το πρωτο επ σε κρατα σε μεγαλη αγωνια,ενω οι ερμηνειες ειναι καταπληκτικες ιδιως της πρωταγ που δεν ειναι αλλη μια ομορφη ηθοπιος.εχει μονο 6 επ με μια ωραια ανατροπη θα λεγα.

επισης αρχισε το Manifest που λενε πως ειναι ο διαδοχος του Λοστ:lol:.βεβαια αυτο λεγανε και για το Crossing και εφαγε κανσελ η σειρα.παντως το πρωτο επ ηταν υποσχομενο ιδιως ετσι πως τελιωσε.

και γα να μη ξεχναμε αρχισε και ο νεος κυκλος 5ος του How to get away with murder:D

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που τους αρέσουν τα Βρετανικά προτείνω Line of Duty και Broadchurch. Χαζομάρα του netflix που δεν έχει όλους τους κύκλους του Line of Duty.

 

Επίσης κάτι που μου αρέσει πάρα πάρα πολύ και περιμένω να βρω την σωστή παρέα για να απολαύσω το δεύτερο κύκλο, 'Norsemen', ιδιαίτερο βέβαια...copy paste του βρετανικού χιούμορ από τους Νορβηγούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω να προτεινω https://www.imdb.com/title/tt6272384/?ref_=nv_sr_1

και γα να μη ξεχναμε αρχισε και ο νεος κυκλος 5ος του How to get away with murder:D

 

Θα την χάσω πάλι για 2 βράδια την γυναίκα μου μόλις βγει στο Netflix.

Link to comment
Share on other sites

εχω να προτεινω https://www.imdb.com/title/tt6272384/?ref_=nv_sr_1 γαλλικης παραγωγης,αλλα απ το πρωτο επ σε κρατα σε μεγαλη αγωνια,ενω οι ερμηνειες ειναι καταπληκτικες ιδιως της πρωταγ που δεν ειναι αλλη μια ομορφη ηθοπιος.εχει μονο 6 επ με μια ωραια ανατροπη θα λεγα.

επισης αρχισε το Manifest που λενε πως ειναι ο διαδοχος του Λοστ:lol:.βεβαια αυτο λεγανε και για το Crossing και εφαγε κανσελ η σειρα.παντως το πρωτο επ ηταν υποσχομενο ιδιως ετσι πως τελιωσε.

και γα να μη ξεχναμε αρχισε και ο νεος κυκλος 5ος του How to get away with murder:D

 

σχολια χρηστων:

5/10

The worse french series i have ever seen

:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

σχολια χρηστων:

5/10

The worse french series i have ever seen

:p:lol:

Ναι αλλα:

 

1. Δεν μας λενε ποια αλλη γαλλικη σειρα εχουν δει που να τους αρεσε. (Παρεπιπτοντως τσεκαρετε και το Marseille)

 

2. Εκ πειρας εχω μαθει να δινω ελαχιστο βαρος στην αποψη καποιου που κανει εξοφθαλμα γραμματικα/ορθογραφικα λαθη. Αφου κανει λαθη εκει, πιθανοτατα θα κανει λαθος και αλλου.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sick Note(Season 2)

Sick-Note-season-2-poster-Sky-1-key-art.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt5770788/?ref_=nv_sr_1

 

Αρκετα καλυτερη της πρωτης. Στο ιδιο καφρικο χιουμορ των Αγγλων και τα 8 επεισοδια φευγουν νερακι. Αναμενω την τριτη σεζον. 7/10

Link to comment
Share on other sites

Έκανε πρεμιέρα στο netflix το ''the haunting of hill house''

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε πρεμιέρα στο netflix το ''the haunting of hill house''
Στα υπόψη

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν εχω καταληξει αν το la casa de papel ηταν οντως τοσο κορυφαιο οσο το hype που εκανε αυτο το καλοκαιρι.
Link to comment
Share on other sites

Έκανε πρεμιέρα στο netflix το ''the haunting of hill house''

Απόψεις περί αυτού?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δει ακόμη.. φαίνεται ωραίο όμως.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

ειδα το πρωτο επεισοδιο του hauntig hill.ενα εχω να πω.ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ:).ειχε αρκετα creepy σκηνες οπως το περιμενες. και ενα καλο φιναλε για επομενο επ.

θα λεγα οτι πιο πολυ φερνει σε δραμα με δοση χορορ.κατι οπως ηταν η εκτη αισθηση.αρα προτεινεται

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ότι το έβλεπα ευχάριστα το έβλεπα. Απλά σε μερικές φάσεις γελαγα από μέσα μου με την αφέλεια ορισμένων γεγονότων απλά για να προχωρήσει το σενάριο. Αυτά.

ακομα δεν εχω καταληξει αν το la casa de papel ηταν οντως τοσο κορυφαιο οσο το hype που εκανε αυτο το καλοκαιρι.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το Castle Rock Πάρα πολύ καλό στα 4 πρωτα επεισόδια!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα ανεβάσει το netflix τους υπόλοιπες σεζόν από τους 100 και αν μπορούμε να το βρούμε και πουθενά αλλού με ελληνικούς υπότιτλους;

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα ανεβάσει το netflix τους υπόλοιπες σεζόν από τους 100 και αν μπορούμε να το βρούμε και πουθενά αλλού με ελληνικούς υπότιτλους;

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει παντού για κατέβασμα και υπότιτλους επίσης. Εδώ και μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παντού για κατέβασμα και υπότιτλους επίσης. Εδώ και μήνες.
Ευχαριστώ, έκανα ένα search και το βρήκα!!!

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απόψεις περί αυτού?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξεκίνα το.Δεν είναι τέλειο αλλά έχει ενδιαφέρον!Ωραία ιστορία αλλά πολλά μπρος πίσω στο χρόνο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες ώρες , 10 νέα επεισόδια του καταπληκτικού "Making a murderer"!!!
Θυμάμαι τη πρώτη σεζόν με είχε αφήσει με την απορια. Για να δούμε τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι τη πρώτη σεζόν με είχε αφήσει με την απορια. Για να δούμε τωρα.

 

Ο καθενας εβγαζε το πορισμα του στην πρωτη. Εγω θεωρω οτι ειναι πραγματικα αθωος αλλα καπου επρεπε να ριξουν το φταιξιμο. Μερικους δεν τους παει καθολου σε αυτη τη ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...