Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δε μπορώ να το βρω το SINNER στο netflix;; οεο ;
Πες μου ότι έχεις ελληνική γλώσσα στο account και αναρωτιέσαι γιατί δεν βρίσκεις πόσες σειρές.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι έχεις ελληνική γλώσσα στο account και αναρωτιέσαι γιατί δεν βρίσκεις πόσες σειρές.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Κι όμως αγγλικά έχω

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως αγγλικά έχω
Τότε μήπως φταίει που μένω εξωτερικό εγώ;

Ρωτά κανένα άλλο άτομο από Ελλάδα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τότε μήπως φταίει που μένω εξωτερικό εγώ;

Ρωτά κανένα άλλο άτομο από Ελλάδα.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Ούτε σε μένα έβγαινε όταν το είχα ψάξει για τη γυναίκα

Έχμ...πες το έτσι,Ελλάδα τι έχει τελικά είναι το ερώτημα?και γιατί πρέπει να αλλάζουμε γλώσσα δεν κατάλαβα,τι πολιτική είναι αυτή ?

Δεν τους αρέσουν τα € μας? Δεν τους τα δίνω

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πρωσοπικα πολες απο τις σειρες που καθισα να δω μετα απο μια σεζον τις κοψανε οποτε πλεων κοιταω να εχει πανω απο 2 που σημαινει δεν θα με αφησει παγωτο στο τελος επειδη δεν ειχε ακροαματικότητα.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα έβγαινε όταν το είχα ψάξει για τη γυναίκα

Έχμ...πες το έτσι,Ελλάδα τι έχει τελικά είναι το ερώτημα?και γιατί πρέπει να αλλάζουμε γλώσσα δεν κατάλαβα,τι πολιτική είναι αυτή ?

Δεν τους αρέσουν τα € μας? Δεν τους τα δίνω

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ Ελληνικά σε υπότιτλους/μενού εδώ και πολλά χρόνια, οπότε για άτομα σαν εσένα δεν είναι περιορισμός.

Αλλά παίζει ρόλο η ip φαίνεται.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Manhunt unabomber απλά καταπληκτικό... Ξαξτε το και λίγο παραπάνω από την σειρά

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fargo

 

απο τις πιο καλογραμμενες σειρες που εχω δει, καθε σεζον και νεα ιστορια

 

Making a Murderer

 

σε οσους αρεσουν τα documentary πολυ καλο!!

 

Big Little Lies

 

σε κραταει μεχρι το τελος και βλεπεται ανετα

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το mind hunter είναι κορυφή καιρό είχα να δω κάτι παρόμοιο!!!

 

+1. Αναμένουμε την δεύτερη σεζόν με "κρανιομένο" Holden!

Link to comment
Share on other sites

Είδα εχθές στην ΕΡΤ1, τα 2 πρώτα επεισόδια της σειράς, ''Η ΚΛΙΚΑ'' του BBC3.Ωραία πλοκή!Σε κάνει να περιμένεις πως και πως το νέο επεισόδιο, για να δεις που θα καταλήξει η ιστορία των φοιτητριών.'Τα πρώτα 2 επεισόδια τα έδειξε εχθές, Σάββατο η ΕΡΤ1, και θα ανέβουν και εδώ:http://series.ert.gr/clique/

Tα επόμενα 2 το άλλο Σάββατο στις 10 πάλι.Στην Αγγλία πήγε καλά και την έδειξε και το BBC1, μια και το 3 είναι μόνο online, και τώρα θα βγάλουν και 2 κύκλο, αν διάβασα καλά..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Netflix λογαριασμό έπαιρνα από ebay εγώ κάθε μήνα. Τώρα ένα που πήγα να αγοράσω δεν υπήρχε πλέον και μου έδωσαν τα λεφτά πίσω το ebay, ήταν μουφα μάλλον.. Κάθε φορά έβρισκα να αγοράσω μηνιαίους λογαριασμούς... Τώρα τίποτα.. Έχει κανείς καμιά ιδέα ή παίρνετε από netflix απευθείας;
Link to comment
Share on other sites

Netflix λογαριασμό έπαιρνα από ebay εγώ κάθε μήνα. Τώρα ένα που πήγα να αγοράσω δεν υπήρχε πλέον και μου έδωσαν τα λεφτά πίσω το ebay, ήταν μουφα μάλλον.. Κάθε φορά έβρισκα να αγοράσω μηνιαίους λογαριασμούς... Τώρα τίποτα.. Έχει κανείς καμιά ιδέα ή παίρνετε από netflix απευθείας;
Καλά για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό αφού μπορείς να σταματήσεις την συνδρομή οπότε θες;

Το βάζετε με 3 φίλους, δίνετε 3€ ο καθένας και τέλος.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αλλά παίζει ρόλο η ip φαίνεται.

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

την χρησιμοποιούν σαν εργαλείο για να κόβουν σειρές και ταινίες ανάλογα με την χώρα

εγώ πάντως τους έκοψα και τους έστειλα και ένα ωραιότατο email

για την διάκριση που γίνεται εις βάρος μας σε σύγκριση με άλλες χώρες,και δεν μιλάω για υπότιτλους που εκεί τους βρίσκω μια δικαιολογία αν θες.

δεν έχουν απαντήσει ακόμα....

σορυ για το off topic

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

την χρησιμοποιούν σαν εργαλείο για να κόβουν σειρές και ταινίες ανάλογα με την χώρα

εγώ πάντως τους έκοψα και τους έστειλα και ένα ωραιότατο email

για την διάκριση που γίνεται εις βάρος μας σε σύγκριση με άλλες χώρες,και δεν μιλάω για υπότιτλους που εκεί τους βρίσκω μια δικαιολογία αν θες.

δεν έχουν απαντήσει ακόμα....

σορυ για το off topic

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Και όταν θα απαντήσουν θα σου μιλήσουν για το Licensing.

Το Netflix δεν κάνει "διάκριση" εις βάρος μας, ούτε εις βάρος άλλων χωρών.

Αυτό που το πρώτο πράγμα που πάει στο μυαλό μας σε αντίστοιχες καταστάσεις είναι η "διάκριση εις βάρος μας" κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει.

 

Το Netflix είναι μία επιχείρηση. Και όπως κάθε επιχείρηση δεν το νοιάζει αν είσαι Έλληνας, Γερμανός ή Κογκολέζος. Θέλει το κέρδος. Το maximum κέρδος για αυτούς θα ήταν με minimum χρόνο (1 συμφωνία για όλες τις χώρες) να μπορεί να δείχνει τα πάντα παντού. Και περισσότερο κόσμο θα είχε και λιγότερο χρόνο θα έτρωγαν στο να κάνουν συμφωνίες ανά χώρα. Δυστυχώς ή ευτυχώς, αυτό δε γίνεται.

 

Περισσότερα στο Help Center του Netflix.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και όταν θα απαντήσουν θα σου μιλήσουν για το Licensing.

Το Netflix δεν κάνει "διάκριση" εις βάρος μας, ούτε εις βάρος άλλων χωρών.

Αυτό που το πρώτο πράγμα που πάει στο μυαλό μας σε αντίστοιχες καταστάσεις είναι η "διάκριση εις βάρος μας" κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει.

 

Το Netflix είναι μία επιχείρηση. Και όπως κάθε επιχείρηση δεν το νοιάζει αν είσαι Έλληνας, Γερμανός ή Κογκολέζος. Θέλει το κέρδος. Το maximum κέρδος για αυτούς θα ήταν με minimum χρόνο (1 συμφωνία για όλες τις χώρες) να μπορεί να δείχνει τα πάντα παντού. Και περισσότερο κόσμο θα είχε και λιγότερο χρόνο θα έτρωγαν στο να κάνουν συμφωνίες ανά χώρα. Δυστυχώς ή ευτυχώς, αυτό δε γίνεται.

 

Περισσότερα στο Help Center του Netflix.

Και ακούγεται λογικό.

Αν πχ στην Ελλάδα, έχει πάρει δικαιώματα να παίζεται η τάδε σειρά από το NOVA, δεν μπορεί και δεύτερος πάροχος να παίζει την ίδια σειρά.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Netflix λογαριασμό έπαιρνα από ebay εγώ κάθε μήνα. Τώρα ένα που πήγα να αγοράσω δεν υπήρχε πλέον και μου έδωσαν τα λεφτά πίσω το ebay, ήταν μουφα μάλλον.. Κάθε φορά έβρισκα να αγοράσω μηνιαίους λογαριασμούς... Τώρα τίποτα.. Έχει κανείς καμιά ιδέα ή παίρνετε από netflix απευθείας;

 

Εχω την εντύπωση οτι κανεις κωδικό το πρώτο καιρο ειναι τζαμπα και μετα το μηνα χρεωνει.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα και εχθές την μινι σειρά,2 επεισοδίων, ''Η ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ'' του ITV στην ΕΡΤ1.Της βάζω 8/10.Άξιζε να την δει κάποιος!Δείχνει το τι μπορεί να πράξει κάποιος και μέχρι που μπορεί να φτάσει, ώστε να σώσει τον άνθρωπό του , ενώ μας δείχνει και που μπορεί να φτάσει κάποιος, για να πάρει εκδίκηση!Όσοι θέλετε δείτε το εδώ:http://series.ert.gr/reckoning-episodia/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καθεισα να δω το THE EXORCIST την σειρα και το STAR TREK DISCOVERY 2017 ωραια γραφικα σε εκρήξεις απλα με ξενιζουν λιγο οι ηθοποιοί δεν μπορω να τους συνηθίσω σε σχεση με τους παλαιους.
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα και εχθές την μινι σειρά,2 επεισοδίων, ''Η ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ'' του ITV στην ΕΡΤ1.Της βάζω 8/10.Άξιζε να την δει κάποιος!Δείχνει το τι μπορεί να πράξει κάποιος και μέχρι που μπορεί να φτάσει, ώστε να σώσει τον άνθρωπό του , ενώ μας δείχνει και που μπορεί να φτάσει κάποιος, για να πάρει εκδίκηση!Όσοι θέλετε δείτε το εδώ:http://series.ert.gr/reckoning-episodia/

 

μμμ μεχρι και rss feed εχει το συγκεκριμενο,

οπου διαβαζεις previews κλπ:

http://series.ert.gr/feed/

 

μπραβο στην ερτ, καταπληκτικη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Big little lies..δυστηχως εκανα το λαθος να διαβασω πρωτα το βιβλιο,μιας και δεν ηξερα οτι βγηκε και σε σειρα.Και φυσικα ξερω τη σουπερ ανατροπη που θα χει.Παρολα αυτα η σειρα για καπιον που δεν διαβασε αυτο το βιβλιο,ειναι καλη,καθηλωτικη,σε κραταει,ενω μου φερε και λιγο απο desperate wifes. .

Μια αλλη καλη σειρα στο ιδιο επιπεδο ιστοριας με το παραπανω ειναι το 10 days in the valley.μια σεναριογραφος αστ σειρας ψαχνει να βρει τη κορη της απεγνωσμενα που πεσε θυμα απαγωγης..Ενω εχει αρχισει και ο δευτερος κυκλος του FALLING WATER .Σε πιο inception καταστασεις

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...