Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ, ευχαριστω για την απαντηση, ειδα το trailer, αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω, που θα το κατετασες; μυστηριο;
Link to comment
Share on other sites

οκ, ευχαριστω για την απαντηση, ειδα το trailer, αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω, που θα το κατετασες; μυστηριο;

 

Είναι ένας συνδυασμός δράματος και αγωνίας, με στοιχεία φαντασίας γιατί η βασική του υπόθεση είναι τι θα είχε συμβεί αν είχαν κερδίσει το Β' Παγκόσμιο οι δυνάμεις του Άξονα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Eμενα δε με ενθουσιασε ιδιαιτερα το The Man in the High Castle.

Απο τα φετινα αυτο που θα προτεινα ειναι το The Last Kingdom.

Περιμενω να δω πως θα εξελιχθουν τα 11.22.63(επιστημονικη φαντασια εδω) και το the night manager.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να ξεκινησω το House of Cards ειναι καλο?

Ποια αλλη σειρα ειναι πολυ καλη για να ξεκινησω εκτος απο το House of Cards?Τωρα τελειωσα με Suits το οποιο μου αρεσε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να ξεκινησω το House of Cards ειναι καλο?

Ποια αλλη σειρα ειναι πολυ καλη για να ξεκινησω εκτος απο το House of Cards?Τωρα τελειωσα με Suits το οποιο μου αρεσε πολυ.

 

Δεν είναι καλό. Είναι εξαιρετικό. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα διαφημιση σε ενα ελληνικο καναλι αλλα δεν ξερω ποτε/ωρες οποτε θα το ξεκινησω και εγω με το καλο και βλεπω για μετα που μαλλον θα το κοψουν λολ
Link to comment
Share on other sites

Λεω να ξεκινησω το House of Cards ειναι καλο?

Ποια αλλη σειρα ειναι πολυ καλη για να ξεκινησω εκτος απο το House of Cards?Τωρα τελειωσα με Suits το οποιο μου αρεσε πολυ.

 

Daredevil σεζον 2 βγαίνει σε 2 μερες (μπορείς να τις δεις και τις 2 μαζί,ειναι απο 10 επεισόδια η καθεμία). Jessica Jones έχει βγει 1 σεζόν επισης πολυ καλή.Και οι 2 αυτες ειναι σειρες με χαρακτηρες της Marvel και παραγωγης Netflix. Επισης για μενα το House of lies ειναι παρα πολυ καλη σειρα,δεν ξερω αν θα βρεις ελληνικους υποτιτλους ομως για ολες τις σεζον.

 

Απο φετεινες σειρές θα προτεινα Limitless που ειναι συνεχεια απο την ομωνυμη ταινια με τον Bradley Cooper. The Magicians η οποια ειναι πανω κατω σαν τον harry potter με ενηλικες. Quantico και Blindspot που ειναι και οι 2 αστυνομικες με λιγο μυστηριο κτλ. Φυσικα Better Call Saul που τωρα παιζεται η 2η σεζον και ειναι απο spinoff του Breaking Bad.

 

Αρκετα καλη σειρα επιστημονικης φαντασιας ειναι το The Expanse που ξεκινησε φετος και αυτη οπως και το The 100 που βρισκετε στην 3η σεζον αυτη τη στιγμη.

 

Αυτα θυμαμαι αυτη τη στιγμη :p

Edited by Angeris
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλό. Είναι εξαιρετικό. :)

 

Κορυφή ειναι!!!

Τελεια θα το ξεκινησω αμεσα σας ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Daredevil σεζον 2 βγαίνει σε 2 μερες (μπορείς να τις δεις και τις 2 μαζί,ειναι απο 10 επεισόδια η καθεμία). Jessica Jones έχει βγει 1 σεζόν επισης πολυ καλή.Και οι 2 αυτες ειναι σειρες με χαρακτηρες της Marvel και παραγωγης Netflix. Επισης για μενα το House of lies ειναι παρα πολυ καλη σειρα,δεν ξερω αν θα βρεις ελληνικους υποτιτλους ομως για ολες τις σεζον.

 

Απο φετεινες σειρές θα προτεινα Limitless που ειναι συνεχεια απο την ομωνυμη ταινια με τον Bradley Cooper. The Magicians η οποια ειναι πανω κατω σαν τον harry potter με ενηλικες. Quantico και Blindspot που ειναι και οι 2 αστυνομικες με λιγο μυστηριο κτλ. Φυσικα Better Call Saul που τωρα παιζεται η 2η σεζον και ειναι απο spinoff του Breaking Bad.

 

Αρκετα καλη σειρα επιστημονικης φαντασιας ειναι το The Expanse που ξεκινησε φετος και αυτη οπως και το The 100 που βρισκετε στην 3η σεζον αυτη τη στιγμη.

 

Αυτα θυμαμαι αυτη τη στιγμη :p

Ευχαριστω πολυ Angeris θα ριξω μια ματια σε ολες οσες μου εχεις προτεινει και σιγουρα θα ξεκινησω δυο σειρες τις επομενες ημερες.Απλα θα δω ποιες εχουν πολλα επεισοδια γιατι βαριεμαι να περιμενω να βγουν καινουρια ειδικα οταν η σειρα ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Colony

 

http://tvmazecdn.com/uploads/images/medium_portrait/14/37150.jpg

 

Airs on: United States USA Network (2016 - now)

Show Type: Scripted

Genres: Drama Science-Fiction

Status: Running

Episodes ordered: 10 episodes

Scheduled: Thursdays at 22:00

 

Λος Αντζελες στο κοντινό μέλλον μετα που έχουν καταλάβει τη γη εξωγήινοι, ο κόσμος έχει χωριστεί ανάμεσα σε αυτούς που συνεργάζονται μαζί τους και σε αυτούς που επαναστατούν.

Wow!! Το ξεκινάω άμεσα. Είδα ότι ανανεώθηκε και για 2η σαιζόν για 13 επεισόδια αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

The People v oj Simpson

 

Για όσους τους αρέσουν τα δικαστικά / πολιτικά είναι τέλειο. Άργησα να το πάρω χαμπάρι και αφου ειδα κατα λάθος το 3ο επεισόδιο στο Nova, κατεβασα τα 2 πρώτα και συνέχισα... Νέο κόλλημα!!

Link to comment
Share on other sites

The People v oj Simpson

 

Για όσους τους αρέσουν τα δικαστικά / πολιτικά είναι τέλειο. Άργησα να το πάρω χαμπάρι και αφου ειδα κατα λάθος το 3ο επεισόδιο στο Nova, κατεβασα τα 2 πρώτα και συνέχισα... Νέο κόλλημα!!

 

Περιμενω να τελιωσει και θα το δω με τη μια :p

 

Κανα 2-3 που ξεχασα, Scorpion η οποια βρισκεται στη 2η σεζον, μια ομαδα απο ιδιοφυες βοηθανε τη Homeland Security οπως μονο αυτοι μπορουν. Supergirl που ξεκινησε φετος,αν σας αρεσουν οι super ηρωες, η οποια θα κανει και crossover με τον Flash σε καποια φαση! Φυσικα Arrow και DC's Legends of Tomorrow

που διαδραματιζονται στο ιδιο συμπαν οπως flash και supergirl.

 

Teen Wolf, μια σειρα του MTV η οποια ξεκιναει λιγο χαλαρη αλλα γινεται πολυ καλη για μενα και πιστευω αξιζει μια ευκαιρια. Σημερα ξεκινησε το καινουργιο Criminal Minds : Beyond Borders και η 4η σεζον του The Americans (πολυ καλη σειρα κατασκοπειας που περνει μερος στην αμερικη κατα την διαρκεια του ψυχρου πολεμου).

 

How to Get Away with Murder τελιωνει σημερα η 2η σεζον του,μια ακομα φανταστικη σειρα της Shonda Rhimes.

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε κατι σε φαντασιας η παραφυσικο η θριλερ;εχω δει και μου αρεσαν πολυ fringe lost ,penny dreadful,ενω καποια αλλα οπως arrow και continuum παρολη την καλη ιδεα μου φανηκαν φτωχα σκηνοθετικα και σαν ηθοποιια...
Link to comment
Share on other sites

Απορω πως δεν έχω δει να αναφέρεται τουλάχιστον από τότε που παρακολουθώ το νήμα το Brooklyn 991.Μακράν ή καλύτερη κωμική σειρά που έχω παρακολουθήσει(υποκειμενικό).Οποίος δεν έχει παρακολουθήσει give it a try.
Link to comment
Share on other sites

+1 στο b99 , o μονος λογος που δεν το ανεφερα ειναι οτι το χιουμορ του ειναι εντελως αμερικανια(δεν ειναι κακο) και οτι δυσκολα θα βρει καποιος υποτιτλους γιαυτο,γιαυτο το αφησα κατα τα αλλα ειμαι τρελος φαν της σειρας.

 

Οπως επισης Happy Endings και its always sunny in philadelphia με Danny Devito. Μερικα δειγματα εδω

και
NIGHT MAN v DAY MAN!!!!!!! Edited by Angeris
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Απορω πως δεν έχω δει να αναφέρεται τουλάχιστον από τότε που παρακολουθώ το νήμα το Brooklyn 991. Μακράν ή καλύτερη κωμική σειρά που έχω παρακολουθήσει (υποκειμενικό). Οποίος δεν έχει παρακολουθήσει give it a try.

Όντως ειδικά νομίζω η 3 σεζόν είναι ακόμα καλύτερη με την προσθήκη του παλαβου στο καστ (ο οποίος btw είναι Έλληνας! ). Καιρό είχα να γελάσω έτσι με σειρά. Για εμένα μαζί με το it's always sunny in philadelphia (η οποία είναι μια κλάση μόνη της) ειναι οι καλύτερες κωμωδίες αυτή τη στιγμή..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Όντως ειδικά νομίζω η 3 σεζόν είναι ακόμα καλύτερη με την προσθήκη του παλαβου στο καστ (ο οποίος btw είναι Έλληνας! ). Καιρό είχα να γελάσω έτσι με σειρά. Για εμένα μαζί με το it's always sunny in philadelphia (η οποία είναι μια κλάση μόνη της) ειναι οι καλύτερες κωμωδίες αυτή τη στιγμή..

Αν και βλέπω το always sunny από την πρώτη σαιζόν και ήμουν μεγάλος fan, τα τελευταία χρόνια έχει πέσει πολλά επίπεδα.

Το Brooklyn Nine-Nine εννοείται ότι είναι εξαιρετική κωμική σειρά. Επίσης μου αρέσει πολύ το Last Man On Earth

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε κατι σε φαντασιας η παραφυσικο η θριλερ;εχω δει και μου αρεσαν πολυ fringe lost ,penny dreadful,ενω καποια αλλα οπως arrow και continuum παρολη την καλη ιδεα μου φανηκαν φτωχα σκηνοθετικα και σαν ηθοποιια...

 

Daredevil πιστεύω θα σου αρέσει πολύ! Φαντασίας -Δράσης με πολύ ωραία σκηνικά και πολύ πιο αληθοφανές ( ειδικά απο το arrow που με έχει ξενερώσει απίστευτα τις τελευταίες season). Give it a try! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα το Flaked, κυριως λογω του πρωταγωνιστη (πρωταγωνιστουσε στο κορυφαιο Arrested Development). Αρκετα καλο για το γουστο μου.

Δεν εχει σουπερ ηρωες, βαμπιρ, ζομπι, sci-fi. Εχει ομως ωραιοτατα ποπουδακια, και καλο σεναριο και ερμηνειες (ξαναγραφω βεβαια οτι εχω δει μονο το πρωτο επεισοδιο, δεν ξερω αν στα επομενα γινονται ολοι ζομπι ή ντυνονται ασφυκτικα ολες οι πρωταγωνιστριες :):)). Επισης εχουν βγει με τη μια ολα τα επεισοδια της σειρας, κατι πολυ βολικο.

 

Ερωτηση προς καποιον που παρακολουθει το Elementary: Στο imdb' το s04e17 γραφει "Air Date: 20 March". Αλλα το επεισοδιο δεν παιχτηκε, ουτε γραφει καπου για αναβολη ή για νεα ημερα προβολης. Ξερει κανεις κατι παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς καποιον που παρακολουθει το Elementary: Στο imdb' το s04e17 γραφει "Air Date: 20 March". Αλλα το επεισοδιο δεν παιχτηκε, ουτε γραφει καπου για αναβολη ή για νεα ημερα προβολης. Ξερει κανεις κατι παραπανω?

 

Εμενα παλι το auto-dl το κατεβασε :p

Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

μια νεα σειρα που βγηκε απ το ABC με τιτλο The Family ειναι αρκετα ενδιαφερουσα.,με ενα ωραιο καστ τζοαν αλεν αντριου μακαρθι.το στορι περιστρεφεται σε μια οικογενοια πλουσια σε μια μικρη πολη,ωπου ο γιος πεφτει θυμα απαγωγης, και ενας αντρας καταδικαζεται σε φυλακη για το υποτιθεμενο φονο του παιδιου.10 χρονια μετα ομως ο <ασωτος υος> επιστρεφει ξανα αλλαγμενος ομως, και φυσικα φυσικα,;),,και ψυχικα,και η αστυνομια προσπαθει να καταλαβει ποιος τον απηγαγε αφου ο γιος αντιφασκει σε καποια πραματα.

ενα καλο ψυχολογικο drama που θα θυμισει λιγο το prisoners και κατι απ το περσυνο bloodline

η σειρα ειναι 13 επεισοδια .τωρα αν εχει και β κυκλο who knows

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Αν και βλέπω το always sunny από την πρώτη σαιζόν και ήμουν μεγάλος fan, τα τελευταία χρόνια έχει πέσει πολλά επίπεδα.

Το Brooklyn Nine-Nine εννοείται ότι είναι εξαιρετική κωμική σειρά. Επίσης μου αρέσει πολύ το Last Man On Earth

Ναι πολύ καλή σειρά αλλά όχι να σε κάνει να γελάς τόσο πολύ όσο οι άλλες.. Το it's always sunny εγώ έχω μια τακτική. Βλέπω όλη τη σεζόν μαζί. Νομίζω αξίζει περισσότερο έτσι και δεν ξέρω μου βγάζει περισσότερο γέλιο. Δεν νομίζω ότι έχει πέσει το επίπεδο, έχει μερικά επεισόδια φανταστικά απλά ίσως συνηθισες την δυναμική των χαρακτήρων και δεν σου κάνει τόσο εντύπωση πια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...