Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Motorola StarTAC


plankton69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει και 2 μαυρες, original γραφει, εκδοσεις, αλλα το 130 ειναι σε ακρως απαγορευτικη τιμη (360 ευρω...)

http://www.lekki.fr/en/15-motorola

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα τα λεφτά.... ήταν η παρακάτω διαφήμιση... είχε κάνει ΠΑΤΑΓΟ τότε!!!!!!

 

 

Ήταν το όνειρο καθενός να το αποκτήσει τότε !!!!!!!!!!

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αυτό το τηλέφωνο είχε ένα πρόβλημα. Όταν σου έστελνε κάποιος μήνυμα δε φαινόταν το όνομα αλλά ο αριθμός μόνο...
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν μου αρεσε το συγκεκριμενο τηλεφωνο , μπορω να πω οτι σχεδον το μισουσα :happy:

Με χαλαγανε τα παντα επανω του ( desing,κεραια,οθονη , το μενου της Motorola ) και επισης αν θυμάμαι καλα αυτα δεν ηταν που εγραφε '' Χαμηλ.Μπαταρ. '' οταν ηθελε φορτιση ? :lol:

Για το μενου,συμφωνω κι εγω.Απαισιο.Μπερδευομουνα συνεχεια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για το μενου,συμφωνω κι εγω.Απαισιο.Μπερδευομουνα συνεχεια.

 

Παιδιά φοβερό τηλ. Εγώ το έχω ακόμα και είναι σε κατάσταση καινούριου. Εχω την original slim μπαταρία και το τηλ λειτουργεί κανονικά. Μεγάλος έρωτας

Link to comment
Share on other sites

Το είχε ο κολλητός μου μέχρι που έκανε μια "βουτιά" και άρχισε να δονεί χωρίς σταματημό αν δεν του έβγαζες την μπαταρία! Θυμάμαι καλοκαίρι να γράφουμε αριθμούς στην άμμο για να στείλουμε κάποιο μήνυμα...δεν υπήρχε η δεν είχαμε βρει εμείς τον τρόπο να επιλέγουμε την επαφή αφού γράφαμε το μήνυμα! Ιστορικό κινητό...δεν θα το ξεχάσω ποτέ!!
Link to comment
Share on other sites

Τι μου θυμισατε τωραααα:)Πολυ ωραιο τηλεφωνο...και πολυυυυυ μπροστα για την εποχη του.Απο αλλο πλανητη...πραγματικά star!!
Link to comment
Share on other sites

το 1ο μου κινητό και εμένα. Νομίζω (& ελπίζω) ότι θα αποτελέσει πηγή έμπνευσης για το design ενός νέου κινητού κάποια στιγμή.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά.... ήταν η παρακάτω διαφήμιση... είχε κάνει ΠΑΤΑΓΟ τότε!!!!!!

 

 

Ήταν το όνειρο καθενός να το αποκτήσει τότε !!!!!!!!!!

Απίστευτο flashback! Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει μιλαμε για τοοο κινητο τοτε!Πηγαινα γ' γυμνασιου και το βρηκα πεταμενο στο δρομο κοντα στη παραλια καλοκαιρι!Απο καποιον επεσε προφανως γτ ηταν ανοιχτο το καπακι και μολις το αρπαξα η πρωτη κινηση ηταν να το κλεισω χαχα Αλλαξα sim και απεκτησα το πρωτο μου κινητο τοτε..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για το μενου,συμφωνω κι εγω.Απαισιο.Μπερδευομουνα συνεχεια.

 

Ναι και ξεχνάτε ότι για να στείλεις μήνυμα έπρεπε να είσαι αριθμομνήμων... καθώς δεν μπορούσες να διαλέξεις από τον τηλεφωνικό κατάλογο τον παραλήπτη....

 

Το είχα για 2 χρόνια περίπου, ως που με εγκατέλειψε μετά από την 3-4 πτώση από την τσέπη του πουκαμίσου μου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχουν σταματησει τα κλαμσελ σμαρτφονς, μονο ελαχιστα απλα βγαινουν πλεον. Εχω το Ν93 και με βολευει αφανταστα, και δεν πατιουνται τα πληκτρα και προστατευεται η οθονη... Ελεος με τις 5 ιντζες οθονη καντυμπαρ...

 

Το σταρτακ ειναι ενα μοντελο-οροσημο στην ιστορια των κινητων. Εφερε το ντιζαην στα κινητα αλλα και δημιουργησε μια τελειως νεα κατηγορια...

 

Απο κλαμσελ πλεον μονο αυτο υπαρχει πλεον αλλα δεν εχει ερθει ακομα αλλα ειναι και πανακριβο... http://www.esato.com/phones/Sharp-Aquos+007SH-807

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αισθάνομαι λοιπόν τυχερός που το έχω με τον φορτιστή του και ΔΟΥΛΕΥΕΙ ακομή... Ίσως όμως βρω μια μπαταρία να του αλλάξω! Δεν κρατάει πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι άκρως συλλεκτικό και το ήθελα πολύ στη συλλογή μου. Τελικά απέκτησα 3. Ένα τέλειο και εντελώς αχρησιμοποίητο, με κουτιά κλπ, ένα σε τέλεια κατάσταση αλλά σκέτη συσκευή και ένα άθλιο για ανταλλακτικά (αν κάποιος χρειάζεται ανταλλακτικά μου λέει).

 

Πάντως, όταν κυκλοφορούσε, αν και το είχα αποκτήσει για λίγο, δεν το συμπάθησα ποτέ. Εκτός από το μικρό μέγεθος, είχε απίστευτα χάλια menu (ΝΑΙ, δε διάβαζε τον κατάλογο στην αποστολή και λήψη SMS) και η Ελληνική μετάφραση ήτανε για κλάματα. Το "Χαμηλ. Μπαταρ." το συναντούσες μάλιστα σε ΟΛΑ τα Motorola για αρκετά χρόνια ... Μάλιστα, τόσο δεν το συμπαθούσα που το πήρα μαζί μου στο στρατό, με τη λογική ότι, ότι κι αν πάθει, δε με νοιάζει ..."

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ηταν το 2ο κινητό μου.......και το μοναδικό που έχει μείνει στην καρδιά μου!!!

Φοβερό design για την εποχή του, και όχι μόνο!!

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Θα γελάσετε τώρα αλλά θυμάμαι που το είχε ο Γκλέτσος στο ψίθυροι καρδιάς στο Mega (που το έβλεπε ολη η Ελλάδα τότε) και το ζήλευα πραγματικά. Ημουν πολύ μικρός όμως τότε για να έχω κινητό
Link to comment
Share on other sites

Απο κλαμσελ πλεον μονο αυτο υπαρχει πλεον αλλα δεν εχει ερθει ακομα αλλα ειναι και πανακριβο... http://www.esato.com/phones/Sharp-Aquos+007SH-807

...και δεν εχει καν ραδιοφωνο...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητο !!!!

Best off !!

 

Το ειχε ο πατερας μου το 70 με επιδοτηση νομιζω οπου το πηρα και εγω λιγο αργοτερα

και μετα πηρα το 130.

Πραγματικα το συγκεκριμενο το εχω πιο ψηλα απ'ολα τα προηγουμενα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λέμε "επιστροφή στο μέλλον".... Για τα εποχιακά δεδομένα είναι το κορυφαίο κινητό όλων των εποχών για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και η διαφήμιση άλλου προιόντος..:

 

"Η πρώτη μου συσκευή... και παντοτινή."

 

:)

 

Μας πεθάνατε τώρα... Μακάρι να το είχα ακόμα στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω μπαταρια για το 130.Απο τα ποιο αγαπημενα μου τηλεφωνα

 

Λογικά ΜΟΝΟ στο ebay. Σε λογικές τιμές τουλάχιστον και χωρίς πολύ ψάξιμο. Σε άλλη περίπτωση, ψάξε μικρά συνοικιακά μαγαζάκια για καμιά ξεχασμένη ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα πρωτη φορα στα χερια μου το Δεκεμβριο του 11'. Το εψαγνα για 1.5 χρονο απεγνωσμενα σε ebay και κατι αλλα σαπια sites. Στην αρχη, ειχα τρελαθει γιατι δεν περιμενα να το εχει μια γνωστη μου στο συρταρι της. Υστερα επι 2 βδομαδες αναζητουσα φορτιστη. Ματαια γιατι το κινητο ειναι σα να μην εχει καν μπαταρια πανω. Με την αποσυνδεση του καλωδιου κλεινει...

 

Το πιο ομορφο κινητο που εχει βγει ποτε! ( αλλα οταν το επιασα απο κοντα καταλαβα οτι ειναι πλαστικουρα )

 

 

Μοτορολα, καιρος για StarTac 4.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...