Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο κινδυνεύουμε για vs!!

 

Το Asus ειναι τόσο δυνατό που ακόμα και συνδεδεμένο στην ταμπλετα με ανάλυσή 1280 χ 800 βγάζει τά ιδια αποτελέσματα στα benchmarks.....

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι από τά πιο δυνατα δυπυρηνα και θα συμπληρώσω ότι ακολουθεί τά καλύτερα των τετραπυρηνων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε γενικές γραμμές ο TEGRA 3 δεν έχει ιδιαίτερες διαφορές με τα διπυρηνα KRAIT. Σε κάποια benchmarks υπερέχει η μεν διάταξη σε κάποια ή άλλη. Είναι χαρακτηριστικό τα ΗΤC που τα πρώτα 8S με KRAIT έριχναν σε αρκετά σημεία στο HOX με TEGRA (υπάρχουν αρκετά σχετικά benchmarks στο gsmarena) η το παράδειγμα τα διπυρηνα αμερικανικά HOX να υπερτερούν σε benchmarks των τετραπυρηνων ευρωπαϊκών (στο anandtech υπάρχουν σχετικά τεστ).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από παμπλικ καλαμάτας που ρώτησα δεν υπάρχει και δεν ξέρουν αν θα έχουν στο μέλλον. γενικότερα που κοίταξα στο νετ δεν υπάρχουν καταστήματα που να το έχουν. τελικά είμαστε οι άτυχοι που δεν πρόλαβαν? απορία: η μπαταρία τελικά πόσο κρατάει (για όσουν έχουν το κινητό καιρό)?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα ενα τελευταιο σε καταστημα. Αξιζει συνολικα, ωστε να φυγω απο Galaxy S2 και να μη μετανιωσω; :confused:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έβαά το smart keybord αλλά πάλι 70 χαρακτήρες βγάζει στα μνματα μόνο στα αγγλικά μένει 160 κάνω κάτι λάθος? τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έβαά το smart keybord αλλά πάλι 70 χαρακτήρες βγάζει στα μνματα μόνο στα αγγλικά μένει 160 κάνω κάτι λάθος? τι πρέπει να κάνω?

 

Φιλέ μου βαλέ το "Handcent SMS" και πιστευω θα εισαι μια χαρα!Εμενα μου λεει 160 για το 1ο και μετα στο 2ο 156!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έβαά το smart keybord αλλά πάλι 70 χαρακτήρες βγάζει στα μνματα μόνο στα αγγλικά μένει 160 κάνω κάτι λάθος? τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έβαά το smart keybord αλλά πάλι 70 χαρακτήρες βγάζει στα μνματα μόνο στα αγγλικά μένει 160 κάνω κάτι λάθος? τι πρέπει να κάνω?

 

Το πρόβλημα δεν είναι στο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς αλλά στην εφαρμογή μηνυμάτων.

Βάλε το Handcent SMS ή το Go SMS

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι στο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς αλλά στην εφαρμογή μηνυμάτων.

Βάλε το Handcent SMS ή το Go SMS

Με το Go SMS εγώ που το δοκιμασα ειχα παλι 70 ενω με το Handcent SMS ειμαι μια χαρα το λεω και παρα πανω!

Link to comment
Share on other sites

Με το Go SMS εγώ που το δοκιμασα ειχα παλι 70 ενω με το Handcent SMS ειμαι μια χαρα το λεω και παρα πανω!

Στο gosms πας Ρυθμίσεις Αποστολής / Ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις ( το τικάρετε) / Υποστηριζόμενες γλώσσες ( επιλέγετε Μέθοδος ελληνικών SMS)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από παμπλικ καλαμάτας που ρώτησα δεν υπάρχει και δεν ξέρουν αν θα έχουν στο μέλλον. γενικότερα που κοίταξα στο νετ δεν υπάρχουν καταστήματα που να το έχουν. τελικά είμαστε οι άτυχοι που δεν πρόλαβαν? απορία: η μπαταρία τελικά πόσο κρατάει (για όσουν έχουν το κινητό καιρό)?

 

με νορμαλ χρηση 24 ωρες..λιγο τσεκαρισμα τα εμαιλ λιαγα τιλεφονα και λιγο σερφαρισαμα...

με παιχνιδια και ολα ανοιχτα αν σε βγαλει 14ωρω πες ευχαριστω....απο μπαταρια δεν τα παει και τοσο καλα.....:wacko:

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες. πήγα προσωπικά στο παμπλικ καλαμάτας και ρωτάω τον πρώτο υπεύθυνο για αν το φέρουν πάλι. κοιτάει και μου λέει τέλος του μήνα αλλά με άγνωστη τιμή (όχι πολύ συνεργάσιμος). μετά από λίγο ρωτάω άλλον και κοιτάει και μου απαντά ότι υπάρχουν σε στοκ σε άλλα καταστήματα και αν θέλω μπορώ να το παραγγείλω (μου επιβεβαίωσε ότι θα ξαναέχουν αλλά η τιμή μπορεί να είναι αν όχι η ίδια ίσως μεγαλύτερη). όντως το παρήγγειλα και σάββατο το πολύ δευτέρα θα το έχω και εγώ. τιμή 399 με το παντ. συμπέρασμα: πηγαίνετε σε κάποιον λίγο συνεργάσιμο και θα κάνετε τη δουλειά σας!
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που θα το πω αλλα τα ατομα ειναι πραγματικα ηλιθια στα public εχουν στοκ και αντι να τα πουλήσουν που τα θελει ο κοσμος καθοντε και τα κοιτανε

μετα καταταλα τους φτεει η κριση που δεν εχουν δουλεια,εγω πηρα την συσκευη και ηθελα αλλα 2 και δεν μπορουσα να παραγγειλω (παντα μεσω ιντερνετ δεν εχω εδω κατάστημα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οσο αναφορα στο θεμα της μπαταριας εμανα μου εστρωσε πολυ! με βαρια χρηση μου κραταει 30-37 ωρες ΑΝΕΤΑ!

 

Α μόλις ηρθε και η θηκη! Για καποιον που ψαχνει σε αυτο το στυλ ειναι απιστευτη !πολυ ποιοτικη και το κινητο κουμπώνει τελεια!

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Heat-Setting-Case-Cover-For-Asus-Padfone--Stylus-Pen-E61X/261082879626/item

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οσο αναφορα στο θεμα της μπαταριας εμανα μου εστρωσε πολυ! με βαρια χρηση μου κραταει 30-37 ωρες ΑΝΕΤΑ!

 

Α μόλις ηρθε και η θηκη! Για καποιον που ψαχνει σε αυτο το στυλ ειναι απιστευτη !πολυ ποιοτικη και το κινητο κουμπώνει τελεια!

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Heat-Setting-Case-Cover-For-Asus-Padfone--Stylus-Pen-E61X/261082879626/item

 

Οταν λες βαρια χρηση , τι εννοεις; Η οθονη ποσες ωρες ειναι ανοιχτη μεχρι να φθασει 10% ;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες βαρια χρηση , τι εννοεις; Η οθονη ποσες ωρες ειναι ανοιχτη μεχρι να φθασει 10% ;;

 

Βαρια χρηση εννοω 4-5 κλησεις ,20-30 μηνυματα , 30 λεπτα παιχνιδια περιπου , δεδομενα ή wi-fi πολλες ωρες

ανοιχτα και κανα 30λεπτο για σερφαρισμα. Αυτα:)

Link to comment
Share on other sites

Βαρια χρηση εννοω 4-5 κλησεις ,20-30 μηνυματα , 30 λεπτα παιχνιδια περιπου , δεδομενα ή wi-fi πολλες ωρες

ανοιχτα και κανα 30λεπτο για σερφαρισμα. Αυτα:)

 

Ε εντάξει, έτσι το κάνω και εγώ να κρατήσει. :p

Εγώ αν δε σερφάρω 2-3 ώρες τη μέρα δε μου πάει καλά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πωλειται...

Καλησπερα σε ολους. Αγορασα το set την περασμενη Πεμπτη απο Public Ν. Ερυθραιας. Το προοριζα για συγκεκριμενη χρηση αλλα δε με καλυπτει. Οποιος ενδιαφερεται ας επικοινωνησει. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ενδιαφέρομαι μόνο για το κινητό, αν κάποιος έχει το σετ σε καλή τιμή - κατάσταση, ας στείλει πμ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λιγο υπήρχε μια αγγελία για ένα padfone που ήταν προς πώληση.... τι έγινε τελικά γιατί θελω νά ο αγοράσω.....
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Με πραγματικά βαριά χρήση, όπως ομιλία λίγο λιγότερο από μία ώρα, ανταλλαγή μηνυμάτων μέσω whatsapp ανά τακτά χρονικά διαστήματα, wifi-bluetooth-3g-gps μονίμως ανοιχτά, SIP εφαρμογή ανοιχτή όλη μέρα και καμια ώρα σερφάρισμα κρατάει βαριά 12 ώρες.

 

Πάντως σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σας πω για ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα με το station. Καταρχάς να σημειώσω ότι το τηλέφωνο είναι αγορασμένο το Σεπτέμβριο και δεν είναι από την τρομερή γκάφα των Public/Multirama. Ξαφνικά τη προηγούμενη εβδομάδα αντιμετώπισε πρόβλημα το όλο πακέτο, καθότι όταν κούμπωσα το padfone στο station, μετα το feedback με δόνηση άρχισε να βγάζει έναν περιστρεφόμενο κύκλο σχηματισμένο από μικρά κυκλάκια στο κέντρο της οθόνης και να μην κάνει switch το display.

 

Έπειτα απο restore, θεωρώντας ότι πρόκειται για κάποιο software κόλλημα του app/service που κάνει αυτήν τη δουλειά επικοινώνησα με το support της asus στο 0080044.... και έπειτα από 2 συνολικά τηλεφωνήματα και δύο ανταλλαγές e-mail, το επόμενο πρωί ήταν η UPS σπίτι μου για να παραλάβει το station (μόνο αυτό έστειλα, από δική μου απερισκεψία) και να το πάει στη Τσεχία.

 

Την ΕΠΟΜΕΝΗ μέρα, έλαβα e-mail που μου έλεγαν ότι αφού δοκίμασαν το station με 5 δικές τους συσκευές, δεν διαπίστωσαν κανένα πρόβλημα σε αυτό και θα πρέπει να στείλω το padfone. Μιλώντας ξανά με το 00800 για τα διαδικαστικά μου είπαν δώστε μας 1-2 μέρες να δούμε μήπως μπορέσουμε να σας εξασφαλίσουμε δωρεάν μεταφορικά ΚΑΙ για τη δεύτερη αποστολή και αύριο περιμένω την τελική τουσ απάντηση, για να στείλω το τηλέφωνο.

 

Εκπληκτικό και ταχύτατο support.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά τη προηγούμενη εβδομάδα αντιμετώπισε πρόβλημα το όλο πακέτο, καθότι όταν κούμπωσα το padfone στο station, μετα το feedback με δόνηση άρχισε να βγάζει έναν περιστρεφόμενο κύκλο σχηματισμένο από μικρά κυκλάκια στο κέντρο της οθόνης και να μην κάνει switch το display.

 

Θυμάμαι πως είχα διαβάσει για κάτι τέτοιο σε κάποιο άρθρο/review του. Έλεγε πως μάλλον έπαιζε κάτι με το κούμπωμα που όπως το έχουν κάνει είναι λίγο άτσαλο και ότι αν το έβγαζε και το έβαζε ξανά αργά και "σωστά" τότε όλα ήταν οκ.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, να θυμισω κατι που και εγω εμαθα αργοτερα αλλα οχι πολυ αργα οτι το τηλεφωνο δεν εξαγεται απο το station με τραβηγμα αλλα γυριζοντας το καπακι προς τα πισω ΜΟΝΟ 90 μοιρες.

Προσθετω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και απο το τηλεφωνο και απο το station σαν tablet. Το μονο που θα ζηταγα ηταν ενα λαμπακι ειδοποιησεων.

Κατα τ αλλα κανενα παραπονο μεχρι τωρα (1 μηνας περιπου).

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως είχα διαβάσει για κάτι τέτοιο σε κάποιο άρθρο/review του. Έλεγε πως μάλλον έπαιζε κάτι με το κούμπωμα που όπως το έχουν κάνει είναι λίγο άτσαλο και ότι αν το έβγαζε και το έβαζε ξανά αργά και "σωστά" τότε όλα ήταν οκ.

 

Δυστυχώς οσο αργά και σωστά να το εκανα, δεν ειχα αποτελεσμα.

 

@gharar 90 μοιρες ειναι πολυ καθότι δεν θεωρω οτι αντεχει οντως 90 μοιρες, αλλα και παλι δεν στο κανει το κινητο pop-out. Αναγκαστικα Το ανοιγεις περιπου στις 60 και το τραβας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...