Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον τελικα χθες εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μολις το ξανανοιξα μου ηρθε ενημερωση για την 4.0.4...η συγκεκριμενη απο οτι διαβασα διορθωνει πολλες ατελειες βελτιωνει την καμερα και απο οτι ακουγετε και την μπαταρια ..το κινητο εχει γινει ποιο smooth και θα ελεγε οτι κατι ψιλοκολημματα εχουν εξαφανιστει...διατηρω την επιφυλαξη μου ακομα για την αυτονομια αλλα οσον αφορα την οθονη κινηται σε πολυ καλα επιπεδα και εδεν εχω εντοπισει κιτρινιλες..επισης να σημειωσω αν και δεν ειμαι υπερμαχος των μετρησεων οτι το ετρεξα μολις τωρα με antutu και μου εβγαλε σκορ 11037!!!! οσο δηλαδη περιπου τα 4πυρηνα και απορρω αν αυτο ειναι εφικτο σε 2πυρινο...αυτα προς το παρον...

 

Ο krait δεν είναι σαν τους υπόλοιπους διπύρηνους. Έχει τεχνολογία στα 28nm που τον έκανε ισάξιο με τους τετραπύρηνους πρώτης γενιάς που είδαμε (πχ tegra 3).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα και αλλα κινητα με krait..κανενα δεν επιασε ομως τετοιο σκορ...και ναι η μπαταρια αρχισε να στρωνει...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νεώτερο για την άφιξη του 2 στην Ελλάδα; ή τουλάχιστον ποιος πάροχος θα το φέρει;;;

 

Στην Ελλαδα οχι αλλα στην υπολοιπη Ευρωπη(Γερμανια-Ιταλια) ηδη εχουν αρχισει οι πρωτες πωλησεις και κυριως μεσα στον Γεναρη αναμενεται και στα 2 χρωματα(λευκο-μαυρο) περισσοτερα κομματια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

1ερωτηση να σου κανω.....

 

το παραγγειλα και εγω και θα ηθελα να μαθω τελικα ποσο σου κραταει η μπαταρια....βγαζει μια μερα η οχι?????

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

1ερωτηση να σου κανω.....

 

το παραγγειλα και εγω και θα ηθελα να μαθω τελικα ποσο σου κραταει η μπαταρια....βγαζει μια μερα η οχι?????

Αν ρωτας εμενα αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι εχθες απο τις 5 η ωρα το απογευμα που το βγαλα απο την πριζα μεχρι σημερα το πρωι στις 10 που το ξαναβαλα ειχε 42% ακομα ...δηλαδη σε 17 ωρες ...πιστευω ειναι καλα...αρα θα βγαζει 24ωρο με υπολοιπο κανα 20%....εχει επισης ενα προγραμμα εξοικονομησης ενεργειας που στην ουσια εχει αποκλεισει τον αυτοματο συγχρονισμο και με αυτοματη φωτεινοτητα εχει καλα αποτελεσματα...απο χρηση facebook ,αρκετα μηνυματα ,κλησεις ,gazzeta,myphone,ανοιχτο το wifi και το imo,λιγο μουσικη ,και το μειλ συνεχεια ανοιχτο ...αυτα πιστευω να σε κατατοπισα....παντως θα το δεις στην πραξη ειναι πολυ καλο τηλεφωνο και θα το δεις μολις περασεις την 4.0.4...πολυ smooth πολυ ευκολο στο χερι και πολυ ποιοτικο κατα τη γνωμη μου..

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω μια παραγγελια χθες απο τα Public στα 270€ νομιζοντας οτι αφορουσε μονο το τηλεφωνο (σκεφτηκα πως η τιμουλα ηταν πολυ καλη για μια τοσο ποιοτικη συσκευη με 4.3 οθονη και διπυρηνο Krait :D). Μετα παρατηρησα (στην παραγγελια μου) οτι σε αυτη την τιμη ηταν και το tablet. Τωρα βλεπω πως η τιμη για το πακετο ειναι στα 400€ και πως το τηλεφωνο δεν πωλειται μονο του. Θα δειξει απο Δευτερα αν θα το παρω :) Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε μου στα 270 το παραγγειλα..αλλα μην χαιρεσε δεν θα μα κατσει.....πολυ φθηνο για να ειναι πραγματικο.......
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παράγγειλα σήμερα απο multirama! 270 σκέτη συσκευή.

Την προσφορά του Public την είδα αλλά δεν διευκρίνιζε αν ήταν και το station στην τιμή!

Σήμερα βέβαια το έχει 400 με την ίδια περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παράγγειλα σήμερα απο multirama! 270 σκέτη συσκευή.

Την προσφορά του Public την είδα αλλά δεν διευκρίνιζε αν ήταν και το station στην τιμή!

Σήμερα βέβαια το έχει 400 με την ίδια περιγραφή.

 

 

και 270 μονο το κιν νομιζω πως τα αξιζει...τωρα αν θες και το station τοτε ριξε μια ματια στο e-bay....... αντε να δουμε αν θα ερθουν με το καλο...ειμαστε 3 σε αναμονη τοτε....:):):)

 

Αν ρωτας εμενα αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι εχθες απο τις 5 η ωρα το απογευμα που το βγαλα απο την πριζα μεχρι σημερα το πρωι στις 10 που το ξαναβαλα ειχε 42% ακομα ...δηλαδη σε 17 ωρες ...πιστευω ειναι καλα...αρα θα βγαζει 24ωρο με υπολοιπο κανα 20%....εχει επισης ενα προγραμμα εξοικονομησης ενεργειας που στην ουσια εχει αποκλεισει τον αυτοματο συγχρονισμο και με αυτοματη φωτεινοτητα εχει καλα αποτελεσματα...απο χρηση facebook ,αρκετα μηνυματα ,κλησεις ,gazzeta,myphone,ανοιχτο το wifi και το imo,λιγο μουσικη ,και το μειλ συνεχεια ανοιχτο ...αυτα πιστευω να σε κατατοπισα....παντως θα το δεις στην πραξη ειναι πολυ καλο τηλεφωνο και θα το δεις μολις περασεις την 4.0.4...πολυ smooth πολυ ευκολο στο χερι και πολυ ποιοτικο κατα τη γνωμη μου..

 

μια χαρα τοτε.....αν βγαζεις ενα 15 ωρες τοτε εμενα μ αρκει......πιστευω το4,3 ειναι το καλυτερο μεγεθος...εχει αυτοματη φωτεινοτητα???

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παράγγειλα σήμερα απο multirama! 270 σκέτη συσκευή.

Την προσφορά του Public την είδα αλλά δεν διευκρίνιζε αν ήταν και το station στην τιμή!

Σήμερα βέβαια το έχει 400 με την ίδια περιγραφή.

 

Στο public τελικά τι πακέτο δίνουν????

σκεφτομαι να το παρω απο multirama αλλα αξιζει?εκει που κολλαω ειναι στην οθονη,μην εχει κιτρινιλες η τιποτα παραξενο.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο public τελικά τι πακέτο δίνουν????

σκεφτομαι να το παρω απο multirama αλλα αξιζει?εκει που κολλαω ειναι στην οθονη,μην εχει κιτρινιλες η τιποτα παραξενο.

 

Στα Public πλεον δινουν πακετο τηλεφωνο+tablet στα 400€. Στα multirama 270€ μονο το τηλεφωνο. Για μενα και οι δυο επιλογες αξιζουν αναλογα με τις αναγκες καποιου.

 

Οσον αφορα την οθονη. Την συγκεκριμενη την φορανε ενα σωρο συσκευες οπως τα HTC One S, Huwaei P1, Moto Razr XT910, Moto Razr i κλπ. Νομιζω ειχες καποιες απο αυτες οποτε μαλλον εμεις πρεπει να ρωτησουμε εσενα για την οθονη :D

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Στο public τελικά τι πακέτο δίνουν????

σκεφτομαι να το παρω απο multirama αλλα αξιζει?εκει που κολλαω ειναι στην οθονη,μην εχει κιτρινιλες η τιποτα παραξενο.

 

Την συσκευή την περιεργάστηκα αρκετές φορές σε 3 διαφορετικά καταστήματα και δεν είδα τίποτα το περίεργο!

Αν δεν καίγεσαι για tablet πάρε μόνο την συσκευή 270 και αν ξεστοκάρουν τa tablet σε κανα δίμηνο που θα έρθει και το 2 εχει καλώς...

Ενημερωτικά το tablet σκέτο στο public έχει 130.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Xperia T πρόσφατα και ακόμα δεν έχω καν κάνει τη μετάβαση σε αυτό, και σκέφτομαι να το πουλήσω και να πάρω το Padfone σε αυτήν την τέλεια τιμή.

Η ερώτησή μου είναι αν ρουτάρεται.

Δε θέλω να περάσω custom ROMs αλλά να ρουτάρω τη ROM που έχει από τη μαμά του. Γίνεται;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Xperia T πρόσφατα και ακόμα δεν έχω καν κάνει τη μετάβαση σε αυτό, και σκέφτομαι να το πουλήσω και να πάρω το Padfone σε αυτήν την τέλεια τιμή.

Η ερώτησή μου είναι αν ρουτάρεται.

Δε θέλω να περάσω custom ROMs αλλά να ρουτάρω τη ROM που έχει από τη μαμά του. Γίνεται;

 

Πιθανοτατα γινεται.ψαξε στο google για XDA developers ,ειχα δει οτι ειχαν βγαλει αρκετα για το συγκεκριμενο μοντελο.

Το P δεν σου αρεσε? εγω μεταξυ των δυο επέλεξα το Padfone.

Αν και αποψη μου ειναι οτι δεν θελει root , εχει 16 gb εσωτερικη μνημη -βαζεις οσες εφαρμογες θες ,απλα θα φας τις στοκ εφαρμογες στην μαπα:D

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Xperia T πρόσφατα και ακόμα δεν έχω καν κάνει τη μετάβαση σε αυτό, και σκέφτομαι να το πουλήσω και να πάρω το Padfone σε αυτήν την τέλεια τιμή.

Η ερώτησή μου είναι αν ρουτάρεται.

Δε θέλω να περάσω custom ROMs αλλά να ρουτάρω τη ROM που έχει από τη μαμά του. Γίνεται;

 

Νομιζω οτι γινεται. Δες εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1706588

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Στα Public πλεον δινουν πακετο τηλεφωνο+tablet στα 400€. Στα multirama 270€ μονο το τηλεφωνο. Για μενα και οι δυο επιλογες αξιζουν αναλογα με τις αναγκες καποιου.

 

Οσον αφορα την οθονη. Την συγκεκριμενη την φορανε ενα σωρο συσκευες οπως τα HTC One S, Huwaei P1, Moto Razr XT910, Moto Razr i κλπ. Νομιζω ειχες καποιες απο αυτες οποτε μαλλον εμεις πρεπει να ρωτησουμε εσενα για την οθονη :D

 

Κοίτα,στο razr η οθόνη είχε μεγαλείο του κίτρινου,στο huawei ήταν αρκετά καλή.

 

 

 

 

 

Την συσκευή την περιεργάστηκα αρκετές φορές σε 3 διαφορετικά καταστήματα και δεν είδα τίποτα το περίεργο!

Αν δεν καίγεσαι για tablet πάρε μόνο την συσκευή 270 και αν ξεστοκάρουν τa tablet σε κανα δίμηνο που θα έρθει και το 2 εχει καλώς...

Ενημερωτικά το tablet σκέτο στο public έχει 130.

Αυτό θα κάνω,άλλωστε για το κινητό καίγομαι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το απιστευτο έγινε. Αγόρασα από τα public και το κινητό και την ταμπλετα μαζί στα 270,61 εύρο.

Το καλύτερο? Μου έδωσαν padfone 32GB.... Τρελό.

Πως το έκανα? Έκανα online παραγγελία την παρασκευή το βράδυ που άλλαξαν την τιμή, σάββατο πρωί πήγα και τούς είπα ότι θα λείπω τελικά και αν γίνεται να το παραλαβω από εδω.... φυσικά μου απάντησαν... φυσικά και πάγωσαν όταν είδαν στο σύστημα τούς την παραγγελία μου και τά δύο μαζί στα 270, έβαζε δωρο την ταμπλετα με κόστος 0,01 εύρο. Σάββατο μεσημέρι πούλησα και το κορυφαίο razr+atrix lapdock στα 230 εύρο.

Τρέλα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγω ότι μετά από το χαμό και τα λάθη που κάνανε στο ιντερνετ πηγα το σάββατο από καταστημα public και πήρα τηλέφωνο και ταμπλετα με 280 ευρώ!!! Ελπίζω όσοι το παραγγείλατε να παραλάβετε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγω ότι μετά από το χαμό και τα λάθη που κάνανε στο ιντερνετ πηγα το σάββατο από καταστημα public και πήρα τηλέφωνο και ταμπλετα με 280 ευρώ!!! Ελπίζω όσοι το παραγγείλατε να παραλάβετε κανονικά.

 

μπραβο ρε φιλε....μακαρι να μου κατσει κ εμενα....το κιν πως ειναι????

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι λενε και τα υπόλοιπα παιδιά, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, γρήγορο για τά δικό μου δεδομενα (πριν ειχα ενα xperia mini) η μπαταρία φαινεται να ειναι καλή αλλά μου φαινεται λιγο σιγανό το ηχείο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα σκέτο από multirama με 270€ τιμή Internet! Για το ηχείο αλλάξτε music player + πειράξτε τον ισοσταθμιστη! Σε όλα τα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου (εκτός του neo v που είναι η λειτουργία xLloud) είδα μεγάλη διαφορά! Θα πάρω και το tablet station όταν τα λεφτά.... :D

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγω ότι μετά από το χαμό και τα λάθη που κάνανε στο ιντερνετ πηγα το σάββατο από καταστημα public και πήρα τηλέφωνο και ταμπλετα με 280 ευρώ!!! Ελπίζω όσοι το παραγγείλατε να παραλάβετε κανονικά.

 

Το είχες παραγγείλει πριν μέσω ιντερνετ ή όχι?

Γιατί εγώ πήγα το Σάββατο σε ενα public (Mall) και το είχε 350!!Ρώτησα και μου είπε οτι 270 έχει μεσω δικτύου...όταν γύρισα και πήγα να το παραγγείλω μέσω δικτύου είχε πάει στα 399:angry::angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

Όχι και αυτό είναι το αστείο/περίεργο της υπόθεσης, αν και στο χαρτί που μου έδωσε για να πάω στο ταμείο να το πάρω είχε σημειώσει κάτι για τιμή web.

Πήγα απλά και ρώτησα την κοπέλα πόσο έχει, κοίταξε στον υπολογιστή και μου είπε 280, μόλις το άκουσα μου έπεσε το σαγόνι και το πήρα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πηγα και παρελαβα και εγω το πακετακι μου. Στους τυχερούς και εγω αφού με 270 πήρα και το station.

 

Νωρις για περισσότερες λεπτομέρειες αλλά οι πρωτες εντυπώσεις μου από το τηλεφωνο ειναι πολύ θετικές.

 

Υ.Γ 32άρι και το δικό μου

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πηγα και παρελαβα και εγω το πακετακι μου. Στους τυχερούς και εγω αφού με 270 πήρα και το station.

 

Νωρις για περισσότερες λεπτομέρειες αλλά οι πρωτες εντυπώσεις μου από το τηλεφωνο ειναι πολύ θετικές.

 

Υ.Γ 32άρι και το δικό μου

 

Όχι και αυτό είναι το αστείο/περίεργο της υπόθεσης, αν και στο χαρτί που μου έδωσε για να πάω στο ταμείο να το πάρω είχε σημειώσει κάτι για τιμή web.

Πήγα απλά και ρώτησα την κοπέλα πόσο έχει, κοίταξε στον υπολογιστή και μου είπε 280, μόλις το άκουσα μου έπεσε το σαγόνι και το πήρα αμέσως.[/

 

 

το station εχει μεσα και τον στυλο????

 

πηρα σημερα τηλ το puplic και τους ρωτησα σε πιο σταδιο ειναι η παραγγελια μου...και μετα απο 15 λεπτα μ ηρθε e-mail οτι μ το εστειλαν.....ελπιζω να μ στειλουν κ εμενα 32αρι.....

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...