Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πλήρωσες τελωνείο φίλε dimitriosara?

 

Όχι φίλε μου δεν πλήρωσα...ζήτα από τον πωλητή να σου το στείλει με EMS με σημείωση "gift"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.expansys.com.gr/asus-padfone+station-230097/

 

λίγο ακριβό ίσως, αλλά για να δούμε τι θα περιέχει! μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις αφμ

ενδοκοινοτικών συναλλαγών και να μην πληρώσεις φπα!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους σκέφτονται να πάρουν αυτή την φανταστική συσκευή,θα τους πρότεινα να αποφύγουν να αγοράσουν την Ευρωπαική έκδοση του padphone αλλά την Ταιβανέζικη η οποία είναι και 32gb έναντι 16gb που είναι η ευρωπαική όπως επίσης και πως τα ταιβανέζικα είναι μέχρι στιγμής απροβλημάτιστα έναντι των άλλων.Επίσης και η τιμή των ευρωπαικών είναι πολύ υψηλότερη και με λιγότερα χαρακτηριστικά;)

π.χ Στα χρήματα που ζητάει το expansys παιρνεις 32αρι ταιβανέζικο+ταμπλέτα+stylous+original asus case για την ταμπλέτα:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η πρόταση σου φίλε dimitriossara είναι η καλύτερη γι' αυτό θα το παραγγείλω κι εγώ από ebay

 

Σου εύχομαι φίλε να το έχεις όσο πιο σύντομα γίνεται ετσί ώστε να χαρείς αυτό το υπερόπλο της Asus:)

Πραγματικά είναι το καλύτερο Notebook που είχα ποτέ και σαν τηλέφωνο το πιο γρήγορο.

Προχθές που βρέθηκα με έναν φίλο και συμφορουμίτη ο οποίος έδωσε 650 ευρώ για να πάρει το galaxy s3,τα ψιλοκοντράραμε και μπορώ να πω πως σε κάποια σημεία όπως το ιντερνετ π.χ το padphone λειτουργούσε πιο γρήγορα και πιο smooth:D

Αφήστε που όποιος το βλέπει και το πιάνει στα χέρια του παθαίνει πλάκα με την ποιότητα κατασκευής:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ να είσαι καλά. Μόλις το παράγγειλα από δω http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370626609317#shId και αναμένω με ανυπομονησία ...

 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ:D

Ετοιμάσου να πάθεις πλάκα:p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους!!

Σκεφτομαι και εγω να το φερω απ εξω λογο κοστους μπορει να μου πει κανεις τι παιζει με το πληκτρολογιο ελληνικα συμβολα σιγουρα δεν εχει αλλα εχει τουλαχιστον αγγλικα ή τιποτα ταιβανεζικα και θα τρεχω ? ελληνικο menu εχει το κινητο?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

Σκεφτομαι και εγω να το φερω απ εξω λογο κοστους μπορει να μου πει κανεις τι παιζει με το πληκτρολογιο ελληνικα συμβολα σιγουρα δεν εχει αλλα εχει τουλαχιστον αγγλικα ή τιποτα ταιβανεζικα και θα τρεχω ? ελληνικο menu εχει το κινητο?

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ολα τα android φιλε μου εχουν επισημα Ελληνικα μεσα στο μενου..οπως επισης και το πληκτρολογιο γραφει κανονικα ελληνικα απλα δεν εχει επανω ελληνικα συμβολα...αλλα αυτο δεν ειναι θεμα:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου... ναι μπορει να εχεις δικιο και να μην ειναι το θεμα αλλα για μενα ηταν ενα θεματακι :)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου... ναι μπορει να εχεις δικιο και να μην ειναι το θεμα αλλα για μενα ηταν ενα θεματακι :)

 

Κυκλοφορει με δυο ειδων πληκτρολογια(μιλαμε για hardware πληκτρολογια παντα και οχι για software)το ενα ειναι με αγγλικα και ταϊβανεζικα και το αλλο ειναι το Ευρωπαϊκό με μόνο αγγλικούς χαρακτήρες επάνω.Εγώ πάντως έχω το πρώτο και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα μιας και όλα τα πληκτρολόγια είναι όλα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κανείς τι γίνεται με το expansys? Βασικά όταν λέει διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας, πόσο καιρό κάνει να έρθει?

 

XAXAXAX, μόλις έκανα refresh... έρχεται σε 2 μέρες του φουλ πακέτο! ΟΛΕΕ!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με το expansys? Βασικά όταν λέει διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας, πόσο καιρό κάνει να έρθει?

 

XAXAXAX, μόλις έκανα refresh... έρχεται σε 2 μέρες του φουλ πακέτο! ΟΛΕΕ!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Στο expansys σημερα,λεει κατοπιν παραγγελιας.

Αντιθετα θα ειναι διαθεσιμο στις 20 Σεπτεμβριου απο amazon.de στα 699 ευρω.Καλυτερη τιμη σαφως.

http://www.amazon.de/PadFone-Tablet-PC-Qualcomm-Android-Stylus/dp/B008U5PC46/ref=sr_1_8?s=computers&ie=UTF8&qid=1347690651&sr=1-8

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο expansys σημερα,λεει κατοπιν παραγγελιας.

Αντιθετα θα ειναι διαθεσιμο στις 20 Σεπτεμβριου απο amazon.de στα 699 ευρω.Καλυτερη τιμη σαφως.

http://www.amazon.de/PadFone-Tablet-PC-Qualcomm-Android-Stylus/dp/B008U5PC46/ref=sr_1_8?s=computers&ie=UTF8&qid=1347690651&sr=1-8

Πανακριβο για σκετο 16αρι χωρις πληκτρολογιο:cry:

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά παρήγγειλα το φουλ πακέτο από expansys στα 711, με επιλογή χωρίς να πληρώσω φπα (χρειάζεται ειδικό αφμ). Κατά την γνώμη μου συμφέρει πιο πολύ από όλα!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά παρήγγειλα το φουλ πακέτο από expansys στα 711, με επιλογή χωρίς να πληρώσω φπα (χρειάζεται ειδικό αφμ). Κατά την γνώμη μου συμφέρει πιο πολύ από όλα!

Φουλ πακετο το expansys δεν εχει φιλε μου;)

Το φουλ πακετο περιλαμβανει: padphone+station+keyboard+stylous+sleeve

Ασε που ειναι 16αρι με ευρωπαικη ρομ που δεν ειναι και οτι καλυτερο:(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό είναι σε κατάσταση shipped και το περιμένω αύριο πως και πως!

Θέλω κάποιες επεξηγήσεις- βοήθειες:

1) Ποια micro sd έχετε δοκιμάσει

2) Οι φορτιστές για το station και το dock πρέπει να είναι οι ίδιοι, ενώ του κινητού όχι σωστά?

3) Υπάρχει car charger για το station ή για το κινητό?

4) Υπάρχει κάποια καλή θήκη στην οποία να χωράει και πληκτρολόγιο?

5) Η ανάλυση όταν το συνδέεις με την τηλεόραση είναι οκ?

 

Το κινητό ήρθε!

Μια βασική ερώτηση

Αλλάζει η γλώσσα του hardware keyboard με shortcut? όπως το alt-shift για παράδειγμα?

 

Edit: αλλάζει με Ctrl+Space αν έχεις επιλεγμένο το Asus Keyboard. Αλλιώς με Ctrl+Shift βγάζει επιλογή πιο πληκτρολόγιο θες να χρησιμοποιήσεις

Edited by maden123456

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Η Asus έχει βαλθεί να μας τρελάνει εντελώς και ετοιμάζει event 16ης Οκτωβρίου σε Μιλανο και Ταιπει όπου θα ανακοινώσει και επισημα το Asus Padfone 2.

Για να δούμε τι τρελό project θα μας δείξει.

http://www.theverge.com/2012/9/20/3363090/asus-padfone-2-october-16th

 

edit:Συμφωνα με ολες τις ενδειξεις το Asus Padfone 2 θα ενσωματωνει 4.7 ιντσες HD οθονη,13 MP camera και το θηριο Quad Core Snapdragon S4 συν 2GB Ram.

http://www.engadget.com/2012/09/21/asus-padfone-2-box-perhaps/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η Asus έχει βαλθεί να μας τρελάνει εντελώς και ετοιμάζει event 16ης Οκτωβρίου σε Μιλανο και

edit:Συμφωνα με ολες τις ενδειξεις το Asus Padfone 2 θα ενσωματωνει 4.7 ιντσες HD οθονη,13 MP camera και το θηριο Quad Core Snapdragon S4 συν 2GB Ram.

 

Τούμπανο η συσκευή !

Ολο και καθυστερώ την αγορά του S3, από τη μία η ανακοίνωση της Samsung που έρχεται, από την άλλη η ανακοίνωση της Asus, έτσι όπως πάει το πράγμα, θα φτάσουμε στην ανακοίνωση του S4 !!

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο η συσκευή !

Ολο και καθυστερώ την αγορά του S3, από τη μία η ανακοίνωση της Samsung που έρχεται, από την άλλη η ανακοίνωση της Asus, έτσι όπως πάει το πράγμα, θα φτάσουμε στην ανακοίνωση του S4 !!

 

Παντως το Padfone 2 μην περιμενεις νωριτερα απο την Ανοιξη,εδω στο 1 υπηρχε χαρακτηριστικη καθυστερηση στην κυκλοφορια του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειδη βγηκαν περισσοτερες πληροφοριες απο το Asus Padfone 2

http://www.theverge.com/2012/10/12/3495356/asus-padfone-2-video-new-docking-station

Και εδω live stream απο την παρουσιαση-ανακοινωση της Asus την Τριτη

http://www.asus.com/mobile/padfone2/

Και εδω μια φωτο

https://twitter.com/evleaks/status/256904746168881152/photo/1

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...