Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο με τρομάζει που δεν έχει καπάκι για να κρατάει το κινητό, αλλά πολύ "φοβάμαι" ότι παρόλα αυτά θα είναι το επόμενο μου τηλέφωνο. Είναι ότι πιο επαναστατικό έχω δει εδώ και χρόνια...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η τρελοAsus μας ανακοινωσε το Padfone2 και μαλιστα θα δινεται η δυνατοτητα αποκτησης του κινητου ειτε σκετο, ειτε με το tablet.

Στα χαρακτηριστικα οπως αναφερθηκε και πιο πανω.

Και μαλιστα διαθεσιμο και σε λευκο χρωμα:)

 

Quad Core Krait

13MP Camera

2GB Ram

4.7 ιντσες Οθονη,

http://www.engadget.com/2012/10/16/asus-padfone-2-lte-taiwan/

http://www.engadget.com/photos/asus-padfone-2-press-shots/#5363323

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει πιστεύω να το πάρει κάνεις χωρίς το tablet.

Από padfone γίνεται απλό phone :lol:

 

Εγώ ξενέρωσα πάντως μόλις είδα το 2 και χάρηκα που δεν πήρα το 1!

Όχι γιατί θα είχα "παλιό", αλλά προτιμώ την κατηγορία του 2 (4,7 hd κλπ) και απλά θα συμβιβαζομουν :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει πιστεύω να το πάρει κάνεις χωρίς το tablet.

Από padfone γίνεται απλό phone :lol:

 

Εγώ ξενέρωσα πάντως μόλις είδα το 2 και χάρηκα που δεν πήρα το 1!

Όχι γιατί θα είχα "παλιό", αλλά προτιμώ την κατηγορία του 2 (4,7 hd κλπ) και απλά θα συμβιβαζομουν :)

 

Εγω παντως Νικο ξενερωσα με την οθονη του tablet 1280 x800 που πας ρε Asus ντροπη σε 10ιντσο tablet,τοσο δυσκολο την οθοναρα του 700 transformer να βαλεις:(:wacko:

Χωρις sd support,χωρις καν μια usb θυρα της προκοπης να βαλεις,αντε και εδω παλι hdmi γιοκ.......αλλα το dlna που ειναι!...!?

Ουτε και αυτο καν!...!?

Το μοναδικο σε android που θα γουσταρα......αλλα η Asus μισες λυσεις.

Απο μενα για αυτο...:down:

Ελπιζω με το Padfone 3 με τα 8ρια να βαλει μια ταξη στο κατα τα αλλα πολυ κυριλατη και πρακτικη υλοποιηση της.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως Νικο ξενερωσα με την οθονη του tablet 1280 x800 που πας ρε Asus ντροπη σε 10ιντσο tablet,τοσο δυσκολο την οθοναρα του 700 transformer να βαλεις:(:wacko:

Χωρις sd support,χωρις καν μια usb θυρα της προκοπης να βαλεις,αντε και εδω παλι hdmi γιοκ.......αλλα το dlna που ειναι!...!?

Ουτε και αυτο καν!...!?

Το μοναδικο σε android που θα γουσταρα......αλλα η Asus μισες λυσεις.

Απο μενα για αυτο...:down:

Ελπιζω με το Padfone 3 με τα 8ρια να βαλει μια ταξη στο κατα τα αλλα πολυ κυριλατη και πρακτικη υλοποιηση της.

 

Δεν τα κοίταξα αυτά. .

Χωρίς hdmi, sd και με αυτή την ανάλυση, δεν γίνεται δουλειά (στο tablet)..

Link to comment
Share on other sites

Αντί να συζητάτε για το 2 (σας επαναφέρω on-topic :p ), για πείτε αν έλαβε Jellybean το 1.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέος κάτοχος padfone Από σήμερα.

Έχει κανείς ιδέα για καμία θήκη (αν υπάρχει σαν του ipad θα ήταν τέλεια)???

Βρίσκω στο διαδίκτυο κάτι κακάσχημες !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδω και μια εβδομαδα εχω το padfone 2 στα χερια μου...τρελο κολλημα:yahoo:

 

Ποτε προλαβες και το πηρες διοτι διαβαζα για Ιταλια τον επομενο μηνα:p

Καλοριζικο τοτε κανε κανα review ανοιγοντας καινουργιο θεμα στα Asus:)

Σε λευκο η μαυρο το πηρες και ποσο σου κοστισε?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποτε προλαβες και το πηρες διοτι διαβαζα για Ιταλια τον επομενο μηνα:p

Καλοριζικο τοτε κανε κανα review ανοιγοντας καινουργιο θεμα στα Asus:)

Σε λευκο η μαυρο το πηρες και ποσο σου κοστισε?

 

Δεν θα επαιρνα ποτε ευρωπαϊκο padfone μονο ταϊβανεζικο βαση εμπειριας μου;)

Το πηρα απο ταϊβαν μεσω ebay και μου κοστισε το μαυρο 32αρι στα 800 ευρω μαζι με το station:)

Το padfone 2 σε σχεση με το 1 και οποιοδηποτε αλλο smartphone ειναι σε αλλη διασταση,σε αλλο κοσμο...δεν εχει ουτε συγκριτικο,ουτε ανταγωνισμο:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επαιρνα ποτε ευρωπαϊκο padfone μονο ταϊβανεζικο βαση εμπειριας μου;)

Το πηρα απο ταϊβαν μεσω ebay και μου κοστισε το μαυρο 32αρι στα 800 ευρω μαζι με το station:)

Το padfone 2 σε σχεση με το 1 και οποιοδηποτε αλλο smartphone ειναι σε αλλη διασταση,σε αλλο κοσμο...δεν εχει ουτε συγκριτικο,ουτε ανταγωνισμο:p

 

1. Δωσε info για πωλητη (ενδεχομενο τελωνειο κλπ - βλεπω με EMS αποστελλεται,ζητησες κατι συγκεκριμενο απο τον αποστολεα)

2. Το μονο που με χαλασε ειναι που δεν εχει full hd οθονη η ταμπλετα

3. Δωσε review, info κλπ κλπ

4. Καλοριζικο

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

1. Δωσε info για πωλητη (ενδεχομενο τελωνειο κλπ - βλεπω με EMS αποστελλεται,ζητησες κατι συγκεκριμενο απο τον αποστολεα)

2. Το μονο που με χαλασε ειναι που δεν εχει full hd οθονη η ταμπλετα

3. Δωσε review, info κλπ κλπ

4. Καλοριζικο

 

Εχει πολλα μαγαζια στο ebay που τα πουλανε,δες κριτικες παρε και μια καλη προσφορα και εισαι οκ;)

Οσο για το τελωνειο,πλεον δεν το γλιτωνει κανεις διοτι ολα πλεον τα κεντρικα ελτα εχουν μεσα τμημα τελωνειακων:(

Η ταμπλετα το εχουμε ξαναπει,εχει ικανοποιητικοτατη αναλυση που οχι απλα δεν προβληματιζει αλλα ειναι χαρμα οφθαλμων.

 

Να πω πως εχθες το απογευμα πηγα μεχρι το πλαισιο και καναμε μαζι με τον διευθυντη του καταστηματος ο οποιος ειναι και φιλος μου ενα συγκριτικο με το galaxy note ii και η διαφορα υπεροχης σε ολα ητανε οχι απλα εμφανης αλλα με διαφορα υπερ του asus..δοκιμασαμε απο την καμερα,επεξεργαστη,οθονη μεχρι και κλειδωμα δορυφορων και σε ολα το asus υπερτερουσε με χαρακτηριστικη ανεση...οσο για ποιοτητα κατασκευης μεταξυ των δυο...no comment...ακομα και το iphone μοιαζει πλαστικουρα μπροστα του.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο εκτελωνισμος πόσο σου στοίχισε; η κάμερα του είναι πράγματι τόσο καλή;

Εχει πολλα μαγαζια στο ebay που τα πουλανε,δες κριτικες παρε και μια καλη προσφορα και εισαι οκ;)

Οσο για το τελωνειο,πλεον δεν το γλιτωνει κανεις διοτι ολα πλεον τα κεντρικα ελτα εχουν μεσα τμημα τελωνειακων:(

Η ταμπλετα το εχουμε ξαναπει,εχει ικανοποιητικοτατη αναλυση που οχι απλα δεν προβληματιζει αλλα ειναι χαρμα οφθαλμων.

 

Να πω πως εχθες το απογευμα πηγα μεχρι το πλαισιο και καναμε μαζι με τον διευθυντη του καταστηματος ο οποιος ειναι και φιλος μου ενα συγκριτικο με το galaxy note ii και η διαφορα υπεροχης σε ολα ητανε οχι απλα εμφανης αλλα με διαφορα υπερ του asus..δοκιμασαμε απο την καμερα,επεξεργαστη,οθονη μεχρι και κλειδωμα δορυφορων και σε ολα το asus υπερτερουσε με χαρακτηριστικη ανεση...οσο για ποιοτητα κατασκευης μεταξυ των δυο...no comment...ακομα και το iphone μοιαζει πλαστικουρα μπροστα του.

Link to comment
Share on other sites

οσο για ποιοτητα κατασκευης μεταξυ των δυο...no comment...ακομα και το iphone μοιαζει πλαστικουρα μπροστα του.

 

Το padfone δεν είναι πλαστικό?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είδα την προσφορά του public κι έχω μπει στην πρίζα.δίνουν και το πληκτρολόγιό μαζί???

Η οθόνη του τι λέει ρε παιδιά,καλή απεικόνισή?έχει παρουσιάσει κανένα θέμα με κιτρινιλες η κάτι άλλο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα είμουν σκεπτικός να αγοράσω συσκευή που η ίδια η εταιρία "μαζεψε¨γρήγορα απο την αγορά και που έχει 'ηδη ανακοινώσει νέο μοντέλο...
Link to comment
Share on other sites

Είδα την προσφορά του public κι έχω μπει στην πρίζα.δίνουν και το πληκτρολόγιό μαζί???

Η οθόνη του τι λέει ρε παιδιά,καλή απεικόνισή?έχει παρουσιάσει κανένα θέμα με κιτρινιλες η κάτι άλλο?

 

Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι. Αύριο που γυρίζω Αθήνα, θα πάω στο public να το δω από κοντά και βλέπουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..το κινητο το εχω παρει απο την δευτερα ...το πηρα απο τα public και κατα περιεργο τροπο μπορεσα να παρω μονο το κινητο ,οχι την ταμπλετα..να σημειωσω εδω την απαραδεκτη συμπεριφορα που αντιμετωπισα στο συνταγμα στο καταστημα..οι τυποι εχουν σε σταντ το πρωτο μοντελο και εχουν κοτσαρει τα χαρακτηριστικα απο το δευτερο στο ταμπελακι..μ αλιστα οταν το ειπα σε ενα υπαλληλο αντι να δει αν εχω δικιο μου ειπε κιολας οτι ενα padfone υπαρχει και ειναι αυτο...!!!!τεσπα το πηρα απο καταστημα αλλης περιοχης αλλα εχω ενα θεμα σοβαρο....το αγορασα επειδη ημουνα σε φαση να παρω ταμπλετ αλλα μιας και αυτο ειναι 2 σε 1 ειπα να το προτιμησω..στις 2 μερες ομως που εχω το κινητο διαπιστωσα οτι η μπαταρια του ειναι τραγικη..χθες πρωτη μερα αναγκαστηκα να το φορτισω 2 φοιρες απο το πρωι στις 9 ως το βραδυ και μετα παλι σημερα το ξαναφορτισα το εβγαλα απο την πριζα το απογευμα και αναγκαστηκα μετα απο 4 ωρες που επεσε στο 60 τα 100 χωρις να κανω σχεδον τιποτα να το ξαναφορτισω..με 93 τα εκατο αυτονομια στις 10.30 και τωρα εχω στις 1.30 58%...και σκεφτειτε οτι δεν κανω σχεδον καθολου χρηση..λιγο gazzeta λιγο facebook kai kana 2-3 μυνηματα και αυτοματους τους συχρονισμους...εντυπωση μου κανει οτι ενω εινια πχ στο 75% με το που ανοιξω να δω λιγο το κινητο και το αφησω παει στο 58 και μετα μπορει να μεινει εκει 1-2 ωρες...μολις ομως το ξαναπιασω πεφτει αμμεσως...και χανει καθε φορε πολλες μοναδες οχι μια μια..ειναι ισως το χειροτερο που μου ε χει συμβει σε μπαταρια και σκεφτομαι σοβαρα να το επιστρεψω για αλλαγη μηπως φταει το συγκεκριμενο κομματι γιατι αν ειναι γενικα ετσι το χω σκοτωσει αμμεσα...το κακο ειναι οτι δεν εχω και πολλες γνωμες για την αυτονομια του αλλα κατι λιγες που διαβασα λενε για μια μερα..το δικο μου τουλαχιστον ως τωρα ουτε 8 δε βγαζει..καμμια γνωμη καποιος ?ευχαριστω...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πόσο το αγόρασες το τηλέφωνο μόνο; Εκτός από την μπαταρία που μάλλον θα στρώσει με μερικές φορτίσεις έχει κάποιο άλλο μειονέκτημα; Γιατί το σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά και για τα δύο μαζί!

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πόσο το αγόρασες το τηλέφωνο μόνο; Εκτός από την μπαταρία που μάλλον θα στρώσει με μερικές φορτίσεις έχει κάποιο άλλο μειονέκτημα; Γιατί το σκέφτομαι και εγώ πολύ σοβαρά και για τα δύο μαζί!

Ευχαριστώ!!!

Το καλο ειναι οτι σημερα απο χθες αρχισε να στρωνει....το πηρα 355 ευρω σκετο οπως ειπα τη αλλη βδομαδα θα παρω και την ταμπλετα..το κινητο ειναι απο τα ποιοτικοτερα που ειχα στην κατοχη μου...μεχρι στιγμηε δεν μου εχει κολησει καθολου αλλα το μονο μου θεμα ειναι οτι το συγκεκριμενο δεν εχει παρει ota την 4.0,4 και πρεπει να την κανω χειροκινητα και ειναι λιγο πακετο...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

επισης ξερει κανενανς καποιον οδηγο για να περασω την official 4.0.4 χειροκινητα?γιατι ΟΤΑ δεν βλεπω να ερχετε αυτο το χρονο...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο νεώτερο για την άφιξη του 2 στην Ελλάδα; ή τουλάχιστον ποιος πάροχος θα το φέρει;;;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τελικα χθες εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μολις το ξανανοιξα μου ηρθε ενημερωση για την 4.0.4...η συγκεκριμενη απο οτι διαβασα διορθωνει πολλες ατελειες βελτιωνει την καμερα και απο οτι ακουγετε και την μπαταρια ..το κινητο εχει γινει ποιο smooth και θα ελεγε οτι κατι ψιλοκολημματα εχουν εξαφανιστει...διατηρω την επιφυλαξη μου ακομα για την αυτονομια αλλα οσον αφορα την οθονη κινηται σε πολυ καλα επιπεδα και εδεν εχω εντοπισει κιτρινιλες..επισης να σημειωσω αν και δεν ειμαι υπερμαχος των μετρησεων οτι το ετρεξα μολις τωρα με antutu και μου εβγαλε σκορ 11037!!!! οσο δηλαδη περιπου τα 4πυρηνα και απορρω αν αυτο ειναι εφικτο σε 2πυρινο...αυτα προς το παρον...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...