Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς οσο αργά και σωστά να το εκανα, δεν ειχα αποτελεσμα.

 

@gharar 90 μοιρες ειναι πολυ καθότι δεν θεωρω οτι αντεχει οντως 90 μοιρες, αλλα και παλι δεν στο κανει το κινητο pop-out. Αναγκαστικα Το ανοιγεις περιπου στις 60 και το τραβας.

 

Παιδια 75-80 μοιρες παει ανετα και αζοριστα!

Στις οδηγιες και στην συσκευασια του station λεει να αφαιρειται ΜΟΝΟ ετσι η συσκευη για να μην προκληθουν ζημιες και στις δυο συσκευες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το τσέκαρα και με μοιρογνωμονιο αλλά σχεδόν 90 μοίρες πάει όταν πρέπει να βγάλεις το κινητό από το station. Γύρω στις 60 μοίρες πάει απλά με το άνοιγμα, με λίγη πίεση ανοίγει σχεδόν μέχρι τις 90 ώστε να σπρώξει το κινητό προς τα πάνω. Εννοείται πως και πάλι το κινητό δεν ξεμπλοκάρει εντελώς και πρέπει να το τραβήξεις αλλά η δύναμη που απαιτείται με το χέρι είναι πολύ μικρή αν έχει πρώτα ξεκλειδωθεί.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

ακριβως, το λεει και στον οδηγο εγκατάστασής που εχει μεσα το κινητο οτι πρεπει ν ανοιγει μεγιστο 90 μοιρες, οχι παραπάνω και τοτε δυο μοχλοι στο station ξεκουμπωνουν το κινητο απο τα βυσματα. Μετα με ελαχιστο τραβηγμα βγαινει ανετα.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του σουπερ κινητού και έχω κάποιες αποριές αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

α) γίνεται να εμφανίζεται στην οθόνη κλήσης η φωτο. του καλούντα?

β) πήγα να εγκαταστήσω το αυρα αλλά μετα την εγκατάσταση πάω να κατεβάσω χάρτες και δίνει μήνυμα : error connect failed ETIMEDOUT (connection timed out)

γ) δε με άφηνε να τρέξω το navigon λόγω του ότι δεν είναι εφαρμογή κατεβασμένη από το market

 

τι μπορώ να κάνω?

το κινητό πάντως είναι καλύτερο από την πλειοψηφία που κυκλοφορούν και σίγουρα από το παλιό μου legend. μπορώ να πω οτί υπερέχει και από το μήλο...:cool:

 

οκ το aura.

Edited by nickale
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , πρίν την εξαγωγή του κινητού απο το station το απενεργοποιείται?

Εγω όταν το βγάζω εν ώρα λειτουργείας το κινητό σβήνει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , πρίν την εξαγωγή του κινητού απο το station το απενεργοποιείται?

Εγω όταν το βγάζω εν ώρα λειτουργείας το κινητό σβήνει....

 

Σβήνει εντελώς; Εγώ δεν θυμάμαι να είχα ποτέ τέτοιο θέμα και το τηλέφωνο μου μπαινοβγαίνει στο station αρκετές φορές καθημερινά (χωρίς να το απενεργοποιω).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει εντελώς; Εγώ δεν θυμάμαι να είχα ποτέ τέτοιο θέμα και το τηλέφωνο μου μπαινοβγαίνει στο station αρκετές φορές καθημερινά (χωρίς να το απενεργοποιω).

 

Τωρα που το ξαναδοκιμασα ειναι μια χαρα!:p

 

Εχει παρει κανεις καμια θηκη μεταφορας-προστασιας απο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το ξαναδοκιμασα ειναι μια χαρα!:p

 

Εχει παρει κανεις καμια θηκη μεταφορας-προστασιας απο ebay?

 

Για το station έχω παραγγείλει μια προστασίας/μεταφοράς (σχετικά φθηνή) από eBay και την αναμένω. Όταν με το καλό έρθει θα γράψω εντυπώσεις.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό, αλλά θεωρώ κοροιδία τα 700 ευρώ που το δίνει το μοναδικό κατάστημα στο σκρουτζ, ξέρεις κανείς μήπως πωλείται πουθενά αλλού στην Ελλάδα ή μήπως υπάρχει κάποιο αξιόπιστο σάιτ να το παραγγείλω και να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

κοίταξε στα παμπλικ. πήγαινε αυτοπροσώπως και προσπάθησε να συνεννοηθείς με κάποιον καλό υπάλληλο μήπως στο παραγγείλει από το στοκ. Έτσι έκανα και εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό, αλλά θεωρώ κοροιδία τα 700 ευρώ που το δίνει το μοναδικό κατάστημα στο σκρουτζ, ξέρεις κανείς μήπως πωλείται πουθενά αλλού στην Ελλάδα ή μήπως υπάρχει κάποιο αξιόπιστο σάιτ να το παραγγείλω και να μην έχω πρόβλημα με την εγγύηση?

 

Νομιζω υπαρχει στα Public Αγ. Παρασκευης στα €399.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 20 μερες αναμονης ηρθε η θηκη του κιν μου καθως και η μεμβρανες για την οθονη του κιν αλλα και του ταμπλετ.....

 

η θηκη μου κοστισε 5 ευρω και 3 + 3 μεμβρανες στα 3 ευρω...

 

η θηκη εφαρμοζη αρκετα καλα και δεν κανει το κιν καθολου μα καθολου παχι...ειναι παρα πολυ λεπτη και αρκετα ομορφη....οσο για τις ζελατινες μου τις εστειλαν μεσα σε ενα φακελο και δυχτηχως η ζελατινες του ταμπλετ ειναι για πεταμα...καπως πατηθηκαν και εχουν κανει και οι 3 ενα σπασιμο στο κεντρο,αλλα τουλαχιστον του κιν ειναι οκ...

 

τα παραγγειλα απο το ebay και συγκεκριμενα απο το hong kong..............

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δείχνει η θήκη. Δυστυχώς δεν έχουμε και παρά πολλές επιλογές γενικώς οπότε με βλέπω να παραγγέλνω και εγώ την ίδια. Είχα δίλημμα μεταξύ της μαύρης και της γκρι αλλά η μαύρη δείχνει όμορφη στην φωτο σου οπότε θα προχωρήσω σε παραγγελία :-)

 

Εγώ παρέλαβα αυτά τα screen-protectors, αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος. Χαλάνε αρκετά την αίσθηση της οθόνης τόσο οπτικά όσο και στην αφή.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007R3J57C/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_2/276-6845645-4818804?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=lpo-top-stripe&pf_rd_r=0XTQDGS6XX1A66BHQ990&pf_rd_t=201&pf_rd_p=103612307&pf_rd_i=B00AA7KXSM

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δείχνει η θήκη. Δυστυχώς δεν έχουμε και παρά πολλές επιλογές γενικώς οπότε με βλέπω να παραγγέλνω και εγώ την ίδια. Είχα δίλημμα μεταξύ της μαύρης και της γκρι αλλά η μαύρη δείχνει όμορφη στην φωτο σου οπότε θα προχωρήσω σε παραγγελία :-)

 

Εγώ παρέλαβα αυτά τα screen-protectors, αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος. Χαλάνε αρκετά την αίσθηση της οθόνης τόσο οπτικά όσο και στην αφή.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007R3J57C/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_2/276-6845645-4818804?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=lpo-top-stripe&pf_rd_r=0XTQDGS6XX1A66BHQ990&pf_rd_t=201&

 

f_rd_p=103612307&pf_rd_i=B00AA7KXSM

 

 

 

εγω φιλε μ μετα ειδα οτι εχει και γκρι.....αν το ειχα δει ποιο νωρις θα επαιρνα την γκρι....αν και το μαυρο δεν ειναι και ασχημο....

δυστηχως ειναι η μοναδικη θηκη που βρηκα....το μονο που με χαλαει ειναι οτιδεν το καλυπτει απο επανω.....

Edited by tasosarillas
asus padfone
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μ μετα ειδα οτι εχει και γκρι.....αν το ειχα δει ποιο νωρις θα επαιρνα την γκρι....αν και το μαυρο δεν ειναι και ασχημο....

δυστηχως ειναι η μοναδικη θηκη που βρηκα....το μονο που με χαλαει ειναι οτιδεν το καλυπτει απο επανω.....

 

Την ΙΔΙΑ είχα παραγγείλει αλλα σε ακριβότερη λίγο τιμή,αλλα δε μπόρεσα να την φόρεσε καθώς το πουλησα πριν έρθει η θήκη,γι αυτό και την έβαλα αγγελία.

Βασικά την πήρα σε γκρι χρώμα που διαφανιζει λίγο,ειναι σχεδόν το ίδιο χρώμα με το πίσω μέρος του κινητού,πανέμορφη και λεπτή όντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την ΙΔΙΑ είχα παραγγείλει αλλα σε ακριβότερη λίγο τιμή,αλλα δε μπόρεσα να την φόρεσε καθώς το πουλησα πριν έρθει η θήκη,γι αυτό και την έβαλα αγγελία.

Βασικά την πήρα σε γκρι χρώμα που διαφανιζει λίγο,ειναι σχεδόν το ίδιο χρώμα με το πίσω μέρος του κινητού,πανέμορφη και λεπτή όντως.

 

Ούτε ενα μήνα δεν το είχες το κιν κ το έδωσες??δεν σου άρεσε??

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγω αγορασα αυτην για το station : http://www.ebay.co.uk/itm/150889109605?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

πολυ καλες εντυπωσεις και καλη προστασια, ηρθε και πολυ γραηγορα, το station γινεται ολιγον τουβλο, αλλα εμενα τουλαχιστον δεν μ ενοχλει μια που το χρησιμοποιω στο σπιτι.

Πηρα και την παραπανω που εχει φωτο ο tasos για το κινητο αλλα με απογοητευσε μια που ναι μεν ειναι πολυ λεπτη αλλα αν την πιασεις απο το πλαι τριζει μια που δεν εφαρμοζει σωστα στο πλαι του κινητου, επισης δεν μπαινοβγαινει ευκολα για χρηση του station. Εγω βολευτηκα πολυ (αν και δεν το περιμενα) με μια θηκη πουγκι δερματινη Pier Garden απο το Γερμανο που εχω την εντυπωση οτι ειναι για το Galaxy SII αλλα ταιριαζει γαντι και κυριως μπαινοβγαινει ευκολα για χρηση του station. Κατα τ αλλα εντυπωσεις μετα απο 1 μηνα θετικοτατες!

Edited by gharar

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγω αγορασα αυτην για το station : http://www.ebay.co.uk/itm/150889109605?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

πολυ καλες εντυπωσεις και καλη προστασια, ηρθε και πολυ γραηγορα, το station γινεται ολιγον τουβλο, αλλα εμενα τουλαχιστον δεν μ ενοχλει μια που το χρησιμοποιω στο σπιτι.

Πηρα και την παραπανω που εχει φωτο ο tasos για το κινητο αλλα με απογοητευσε μια που ναι μεν ειναι πολυ λεπτη αλλα αν την πιασεις απο το πλαι τριζει μια που δεν εφαρμοζει σωστα στο πλαι του κινητου, επισης δεν μπαινοβγαινει ευκολα για χρηση του station. Εγω βολευτηκα πολυ (αν και δεν το περιμενα) με μια θηκη πουγκι δερματινη Pier Garden απο το Γερμανο που εχω την εντυπωση οτι ειναι για το Galaxy SII αλλα ταιριαζει γαντι και κυριως μπαινοβγαινει ευκολα για χρηση του station. Κατα τ αλλα εντυπωσεις μετα απο 1 μηνα θετικοτατες!

 

 

ναι ξεκινησε να τριζει και σε εμενα.....και μαλλον θα χειροτερεψει γιατι καθε φορα που το βαζω στο ταμπλετ πρεπει να την βγαλω.......

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

πολυ ησυχια σε αυτο το forum, αυτο μπορει να σημαινει δυο πραγματα:

ή πολυ λιγοι εχουν αγορασει αυτο το εξαιρετικο κινητο

ή ελαχιστοι εχουν παραπονα και αποριες για το κινητο.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ησυχια σε αυτο το forum, αυτο μπορει να σημαινει δυο πραγματα:

ή πολυ λιγοι εχουν αγορασει αυτο το εξαιρετικο κινητο

ή ελαχιστοι εχουν παραπονα και αποριες για το κινητο.

 

Δεν έχεις και άδικο...παρά πολύ ησυχία...εγω πάντως είμαι ευτυχισμένος με το κιν....μάθαμε τπτ για το αν θα πάρει jelly bean?????

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Το ναβιγκον δεν λειτουργεί σωστά, το ταπατολκ δεν λειτουργεί σωστά, η αυτόματη φωτεινοτητα για κλάματα, δυνατό αλλά όχι smooth , η αμολεδ που φοράει δεν ειναι τόσο φωτεινή όσο το μότο ραζρ καλύτερο μαυρο όμως. Η μπαταρία αδύναμη.... Αυτα προς το παρόν , α και ενα μπαγκ με το widget των επαφών...:D

 

Τελικά βρήκες άκρη με το navigon?????

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Φίλε θα πάρει σίγουρα την 4.1 και σχεδόν σίγουρα και την 4.2 ! 'Ψαρεψα' την Asus λέγοντας πως είμαι developer και ότι χρειάζομαι την 4.2 για να εκτελέσω μια εφαρμογή και μου είπε τα παραπάνω...

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Φίλε θα πάρει σίγουρα την 4.1 και σχεδόν σίγουρα και την 4.2 ! 'Ψαρεψα' την Asus λέγοντας πως είμαι developer και ότι χρειάζομαι την 4.2 για να εκτελέσω μια εφαρμογή και μου είπε τα παραπάνω...

 

και ποια από το τηλεφωνικό κέντρο νομίζεις ότι ξέρει αν θα πάρει το padfone την 4.2?? :lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...