Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.

Μια χαρη θελω αν ειναι ευκολο.Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να περασω cmw στο κινητο μου?Εχω ρουτ και το busybox.Απλα θελω εναν τροπο σχετικα ευκολο αλλα και σιγουρο για να περασω cmw.

Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Μια χαρη θελω αν ειναι ευκολο.Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να περασω cmw στο κινητο μου?Εχω ρουτ και το busybox.Απλα θελω εναν τροπο σχετικα ευκολο αλλα και σιγουρο για να περασω cmw.

Ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308493

 

1.Κάνεις extrack το αρχείο που θα κατεβάσεις

2.Ανοίγεις το cwm-install-en.bat

3.Ακολουθάς τις οδηγείες

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308493

 

1.Κάνεις extrack το αρχείο που θα κατεβάσεις

2.Ανοίγεις το cwm-install-en.bat

3.Ακολουθάς τις οδηγείες

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου το εκανα και περασε.

Τωρα θελω μια ρομ να μου κανεις προταση σταθερη σε 4.3 και πανω που να μπορω να παιζω λιγο και με τον επεξεργαστη.Χωρις bugs.

Το κινητο μου εχει την 96 με κλειδωμενο bootloader ρουτ byzubox αλλα και cmw.

 

Και αν ειναι και ευκολο μια γρηγορη οδηγεια για το πως θα περασω την ρομ..Ευχαριστω

Η και καποιος αλλος που να εχει δοκιμασει καμια με τα παραπανω specs

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα λογαριασμο μονο και μονο για εναν λογο γιατι 9ελω μια βοηθεια περι αναβαθμισης του xperia S σε πιο καινουργιο android (π.χ. 4.2 4.3 4.4) απο το επισημο που παρεχει η Sony..

μηπως γνωριζει καποιος πως μπορει να γινει αυτο χειροκινητα?

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση του viber σας δουλεύει κανονικά στο κινητό; Εμένα όποτε μου έρχεται μήνυμα και το ανοίγω από την μπάρα ειδοποιήσεων, κολλάει για μερικά δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται.. Να είναι πρόβλημα της τελευταίας έκδοσης, ή να δημιουργεί πρόβλημα κάτι άλλο στο κινητό μου;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα λογαριασμο μονο και μονο για εναν λογο γιατι 9ελω μια βοηθεια περι αναβαθμισης του xperia S σε πιο καινουργιο android (π.χ. 4.2 4.3 4.4) απο το επισημο που παρεχει η Sony..

μηπως γνωριζει καποιος πως μπορει να γινει αυτο χειροκινητα?

 

Αν μέχρι τώρα έκανες μόνο τις ενημερώσεις που έστελνε η σονυ στο κινητό σου και δεν έχεις ασχοληθεί με κάτι παραπάνω, έχεις διάβασμα.

Για να περάσεις 4.4 πρέπει να κάνεις unlock bootloader, root, cwm, flash kernel, flash rom.

Γιατί χρειάζεσαι νεότερη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Αν μέχρι τώρα έκανες μόνο τις ενημερώσεις που έστελνε η σονυ στο κινητό σου και δεν έχεις ασχοληθεί με κάτι παραπάνω, έχεις διάβασμα.

Για να περάσεις 4.4 πρέπει να κάνεις unlock bootloader, root, cwm, flash kernel, flash rom.

Γιατί χρειάζεσαι νεότερη έκδοση?

 

 

Το ξεκίνησα μάλλον λάθος,έχει βάλει κάποιος,στο συγκεκριμένο κινητό κάποια πιο καινούργια έκδοση???όπως 4.3 ή 4.4 και αν ναι,λειτουργεί καλύτερα????

Και όντως,,χρειάζομαι πολύ διάβασμα....

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το Xperia S παιδια... θελω να μαθω τι παιζει με τις φωτογραφιες... 12MP... Βγαζει καλες ? υπαρχει πουθενα δειγμα καπου ? εχει ανεβασει καποιος απο εσας φωτο ?

 

Επισης με τη μπαταρια τι παιζει ? ποσο κραταει ? Ποση ωρα οθονη ?

 

Αυτοματη φωτεινοτητα στην 4.1.2 εχει ? Stamina Mode Εχει ?

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Θέλει να κάνει ένα φιλαράκι root στο xperia s του με firmware 6.2.B.1.96. Μετά από πολύ ψάξιμο στο net είδα ότι η έκδοση αυτή δεν είναι rootable και πρέπει να περάσω μια έκδοση πιο παλιά. Δοκίμασα το flashtool αλλά δε μπορώ να το κάνω (αν θέλετε σας δίνω και λεπτομέρειες στο που κολλάω).

Υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνουμε το κινητό root;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Θέλει να κάνει ένα φιλαράκι root στο xperia s του με firmware 6.2.B.1.96. Μετά από πολύ ψάξιμο στο net είδα ότι η έκδοση αυτή δεν είναι rootable και πρέπει να περάσω μια έκδοση πιο παλιά. Δοκίμασα το flashtool αλλά δε μπορώ να το κάνω (αν θέλετε σας δίνω και λεπτομέρειες στο που κολλάω).

Υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνουμε το κινητό root;

 

Δες στο παρακάτω link και κάνε το άφοβα, το έχω κάνει επανειλημμένα στο δικό μου χωρίς πρόβλημα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2417672

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία πολλά κολλήματα μου παρουσιάζει το κινητό.. :(

Άλλες φορές κολλάει ο ήχος στις κλήσεις και δεν ακούγομαι και δεν ακούω.. Τραβάω video και ο ήχος δεν είναι συγχρονισμένος με την εικόνα.. Μου κολλάει το πληκτρολόγιο, στο viber πιο πολύ..

Παρουσιάζονται και σε άλλους τέτοια προβλήματα;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία πολλά κολλήματα μου παρουσιάζει το κινητό.. :(

Άλλες φορές κολλάει ο ήχος στις κλήσεις και δεν ακούγομαι και δεν ακούω.. Τραβάω video και ο ήχος δεν είναι συγχρονισμένος με την εικόνα.. Μου κολλάει το πληκτρολόγιο, στο viber πιο πολύ..

Παρουσιάζονται και σε άλλους τέτοια προβλήματα;

 

Δοκιμασε μια επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ροοταρω συμφωνα με τα πιο πανω λινκ. Το flashtool λεει οτι ειναι κλειδωμενοωτο τηλεφωνο. Προφανως ο bootloader. Θεωρητικα το ροοταρισμα αυτο κανει και σε κλειδωμενους οπως λεει μεσα. Χρειαζομαι απλα να ξεκλειδωσω ή κατι διαφορετικο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγνωμη για το off topic, αλλα που ακριβως βρισκουμε τις πωλησεις

κινητων απο χρηστες του forum?

 

Ευχαριστω και συγνωμη και παλι..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και συγνωμη για το off topic, αλλα που ακριβως βρισκουμε τις πωλησεις

κινητων απο χρηστες του forum?

 

Ευχαριστω και συγνωμη και παλι..:cry:

Συχνές απορίες για το Buy and Sell

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ροοταρω συμφωνα με τα πιο πανω λινκ. Το flashtool λεει οτι ειναι κλειδωμενοωτο τηλεφωνο. Προφανως ο bootloader. Θεωρητικα το ροοταρισμα αυτο κανει και σε κλειδωμενους οπως λεει μεσα. Χρειαζομαι απλα να ξεκλειδωσω ή κατι διαφορετικο?

 

Δοκίμασε αυτό

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

 

Με αυτο το εχω κάνει εγω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το Xperia S παιδια... θελω να μαθω τι παιζει με τις φωτογραφιες... 12MP... Βγαζει καλες ? υπαρχει πουθενα δειγμα καπου ? εχει ανεβασει καποιος απο εσας φωτο ?

 

Επισης με τη μπαταρια τι παιζει ? ποσο κραταει ? Ποση ωρα οθονη ?

 

Αυτοματη φωτεινοτητα στην 4.1.2 εχει ? Stamina Mode Εχει ?

 

Την ημέρα εγώ προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος. Το βράδυ το ledάκι είναι κάπως αδύναμο. Και όχι δεν φταίει το ότι πριν από αυτό είχα το xenon του satio :lol:

Με την μπαταρία δεν μπορείς να πεις ακριβώς. Θα έλεγα ότι έχει συνηθισμένη διάρκεια ζωής. Από το 20 ώρες με όλα ανοιχτά μέχρι 3 μέρες με όλα κλειστά. Η οθόνη φυσικά θα σου τρώει το περισσότερο...

Αυτόματη φωτεινότητα με την έννοια του αισθητήρα όχι είναι η αλήθεια. Υπάρχει η επιλογή του να στέλνεις τη φωτεινότητα στο max από το widget με ένα κλικ και μετά εκεί που την είχες ρυθμίσει ξανά.

Το stamina mode υπάρχει μόνο από το Τ και έπειτα νομίζω.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα εγώ προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος. Το βράδυ το ledάκι είναι κάπως αδύναμο. Και όχι δεν φταίει το ότι πριν από αυτό είχα το xenon του satio :lol:

Με την μπαταρία δεν μπορείς να πεις ακριβώς. Θα έλεγα ότι έχει συνηθισμένη διάρκεια ζωής. Από το 20 ώρες με όλα ανοιχτά μέχρι 3 μέρες με όλα κλειστά. Η οθόνη φυσικά θα σου τρώει το περισσότερο...

Αυτόματη φωτεινότητα με την έννοια του αισθητήρα όχι είναι η αλήθεια. Υπάρχει η επιλογή του να στέλνεις τη φωτεινότητα στο max από το widget με ένα κλικ και μετά εκεί που την είχες ρυθμίσει ξανά.

Το stamina mode υπάρχει μόνο από το Τ και έπειτα νομίζω.

 

Καλησπερα. Οχι Το stamina mode το εχει και το S

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σαν επιλογή, απλά έχω την εντύπωση ότι λειτουργεί διαφορετικά σε νεότερες συσκευές.
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για το πως περνάς custom firmware στο xperia s? τα τελευταια 3 χρόνια ασχολούμαι μόνο με samsung και είμαι εντελώς άσχετος για το πως γίνεται η διαδικασία σε sony. απλά μπήκα στη διαδικασία να το ψάξω, γιατί μια φίλη έχει σοβαρό πρόβλημα με τη μπαταρία του xperia s (κρατάει 5-6 ώρες) και θα'θελα να βρω ένα τρόπο να τη βοηθησω...

Αν φυσικά δεν είναι θέμα rom και έχετε άλλου είδους λύση, θα χαιρόμουν να βοηθήσετε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για το πως περνάς custom firmware στο xperia s? τα τελευταια 3 χρόνια ασχολούμαι μόνο με samsung και είμαι εντελώς άσχετος για το πως γίνεται η διαδικασία σε sony. απλά μπήκα στη διαδικασία να το ψάξω, γιατί μια φίλη έχει σοβαρό πρόβλημα με τη μπαταρία του xperia s (κρατάει 5-6 ώρες) και θα'θελα να βρω ένα τρόπο να τη βοηθησω...

Αν φυσικά δεν είναι θέμα rom και έχετε άλλου είδους λύση, θα χαιρόμουν να βοηθήσετε...

 

 

http://forum.xda-developers.com/xperia-s/s-development

 

καλο διάβασμα.

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...