Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακολουθησα την παραπανω διαδικασια και ολα πηγαν καλα, περασε με επιτυχια η καινουρια ρομ. Θελω ομως να περασω αυτη που προτεινε ο Αντρεας http://forum.xda-developers.com/showthread.php?.t=2606528. Τι πρεπει να κανω απο εδω και περα

 

Ενώ έχεις CWM πρέπει υποχρεωτικά να κάνεις Unlock Bootloader αφού θα εγκαταστήσει άλλον Kernel.Μετά περνάς την Rom και τα Gapps.Μετά ενεργοποιείς το ART.

 

Προτείνω να κατεβάσετε τα παρακάτω Gapps που περιέχουν μόνο το PlayStore και τον συγχρονισμό μέσω Google.Με αυτόν τον τρόπο καταναλώνεται λιγότερη μπαταρία.ΠΡΟΣΟΧΗ.Κατεβάστε τα Core Gapps:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012857

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενώ έχεις CWM πρέπει υποχρεωτικά να κάνεις Unlock Bootloader αφού θα εγκαταστήσει άλλον Kernel.Μετά περνάς την Rom και τα Gapps.Μετά ενεργοποιείς το ART.

 

Προτείνω να κατεβάσετε τα παρακάτω Gapps που περιέχουν μόνο το PlayStore και τον συγχρονισμό μέσω Google.Με αυτόν τον τρόπο καταναλώνεται λιγότερη μπαταρία.ΠΡΟΣΟΧΗ.Κατεβάστε τα Core Gapps:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2012857

 

Το ART πως ενεργοποειται;

 

τη διαδικασια απο την αρχη μεχρι το τελος βημα - βημα που μπορω να τη βρω, γιατι τα εχω χασει λιγακι

Edited by mafiagalou

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

1.Κάνεις Unlock Bootloader

2.Περνάς την Rom και τα Gapps μέσα στο κινητό

3.Ξεκινάς το CWM

4.Κάνεις factory reset,wipe cache,

5.wipe dalvik στο μενού advanced

6.wipe system partition μέσα στο μενού mounts and storage

7.Επιλέγεις και περνάς την Rom και μετά τα Gapps

8.Restart και είσαι έτοιμος

9.Αφού ανοίξει το κινητό πήγαινε στις ριθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο και κάνε συνεχόμενα κλικ στον -αριθμό έκδοσης- μέχρι να εμφανιστεί το μήνυμα -είστε πλέον προγραμματιστής

8.Μετά στις ριθμίσεις,στο υπομενού -επιλογές για προγραματιστές-πήγαινε κάτω κάτω στην -επιλογή χρόνου εκτέλεσης- και επέλεξε ART

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησε το "καπάκι" της usb από τη σιλικόνη του. Θα μπορέσω κάπως να το διορθώσω αυτό ή να βάλω κόλλα και να κάνω το σταυρό μου; :P
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησε το "καπάκι" της usb από τη σιλικόνη του. Θα μπορέσω κάπως να το διορθώσω αυτό ή να βάλω κόλλα και να κάνω το σταυρό μου; :P

παρε ενα καινουργιο http://www.ebay.com/itm/New-data-charging-USB-HDMI-rubber-plug-cover-for-Sony-Xperia-S-LT26-LT26i-LT26ii-/271177609831?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3f2371f267

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο αλλά και τι να κάνεις, έτσι δεν το αφήνεις. Χώρια που είναι κρίμα να λέμε για 3-4 ευρώ όταν παίρναμε τη συσκευή στα 500+ :p
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κολλάς ;;

Το ίδιο θέμα είχα στο xperia p με το καπάκι της σιμ που είναι και μεταλλικό και το κόλλησα.

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κολλάς ;;

Το ίδιο θέμα είχα στο xperia p με το καπάκι της σιμ που είναι και μεταλλικό και το κόλλησα.

 

Πήρα ένα σετ ήδη. Δεν δοκίμασα να το κολλήσω για να πω την αλήθεια επειδή δεν νομίζω ότι θα αντέξει η κόλλα αυτό το διαρκές άνοιξε κλείσε. Από την άλλη θα μου πεις τι έχω να χάσω. Αλλά δεν είχα κόλλα είναι η αλήθεια εύκαιρη :lol:

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Εγω 2 φορά το αλλαζω, πηρα 3 usb covers μονο, οχι hdmi στα 9$ έτσι για να εχω...

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=271382654982

Αλλά είναι ακριβά...

Link to comment
Share on other sites

Καποια καλη rom που να περναει με κλειδωμενο bootloader, εχετε να προτεινετε;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, θέλω να περάσω την xperia nature 3.1

εχω στοκ στο κινητό την .96,unrooted και χωρίς cwm.

τι πρέπει να κάνω βρε παιδιά για να περάσω την συγκεκριμένη ρομ γιατί ο τυπος στο xda τα γράφει λίγο μπερδεμένα..

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, θέλω να περάσω την xperia nature 3.1

εχω στοκ στο κινητό την .96,unrooted και χωρίς cwm.

τι πρέπει να κάνω βρε παιδιά για να περάσω την συγκεκριμένη ρομ γιατί ο τυπος στο xda τα γράφει λίγο μπερδεμένα..

 

να γινεισ root και να περασεισ το cwm.. :D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

επειδή η nature έχει κάποια ψιλο bugs έχετε να προτείνετε κάποια άλλη?

 

αυτην εδω την εχει περασει κανεις; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2461504

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θεματάκι που ακόμα δεν έχω λύσει ούτε με αναβαθμίσεις ούτε με τίποτα.

 

Μερικές φορές όταν καλώ κάποιον αριθμό ο άλλος απαντάει αλλά εγώ δεν ακούω τίποτα.Η κλήση χρονομετρείται και εμένα με ακούνε κανονικά αλλά εγώ δεν ακούω τίποτα.Αν κλείσω και ξανακαλέσω αμέσως τότε όλα είναι εντάξει.

Το έχει κανένας άλλος αυτό;Πως θα το λύσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα θεματάκι που ακόμα δεν έχω λύσει ούτε με αναβαθμίσεις ούτε με τίποτα.

 

Μερικές φορές όταν καλώ κάποιον αριθμό ο άλλος απαντάει αλλά εγώ δεν ακούω τίποτα.Η κλήση χρονομετρείται και εμένα με ακούνε κανονικά αλλά εγώ δεν ακούω τίποτα.Αν κλείσω και ξανακαλέσω αμέσως τότε όλα είναι εντάξει.

Το έχει κανένας άλλος αυτό;Πως θα το λύσουμε;

Aν θυμαμαι καλα ειχα αναποδα αυτο το προβλημα, δηλαδη δεν με ακουγαν ενω εγω ακουγα κανονικα. Το δικο μου προβλημα εφτιαχνε μονο με επανεκκινση.

Το πηγα για σερβις και απο τοτε μεχρι σημερα που το εχει η αδελφη μου δεν εχει προβλημα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δυο χρονια εχεις εγγυηση, οποτε εισαι εντος-επισκευη δωρεαν ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειχε παρουσιαστεί κ σε μενα. Γινεται οταν κατα την κληση αν δν εχεις αρκετο σημα 3g κ γυρισει σε gsm δν ακους τπτ κ απλα περναν τα λεπτα..δοκιμασε ν το χεις γυρισμενο μοσο σε gsm να δεις τι κάνει.

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εχω το TrackID.

Ενω δουλευε μια χαρα,απο εχθες οταν προσπαθω να αναγνωρισω ενα τραγουδι,μου βγαζει το παρακατω μηνυμα...

Another application is using the microphone,close it and try again.

 

Μπορει να μου πει καποιος τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το TrackID.

Ενω δουλευε μια χαρα,απο εχθες οταν προσπαθω να αναγνωρισω ενα τραγουδι,μου βγαζει το παρακατω μηνυμα...

Another application is using the microphone,close it and try again.

 

Μπορει να μου πει καποιος τι συμβαινει?

 

Προφανώς μιλάς για αναγνώριση κομματιού απ' το ραδιόφωνο. Το κάνει και σε μένα και άλλους μετά την τελευταία αναβάθμιση. Φταίει η εφαρμογή. Να δούμε αν θα ακούσει τα σχόλια μας στο Play η Sony και το διορθώσει. Αν και το βλέπω χλωμό...

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Δυο χρονια εχεις εγγυηση, οποτε εισαι εντος-επισκευη δωρεαν ;)

Νόμιζα είχα μόνο ένα χρόνο οπότε ότι χρειαστεί έχουμε λίγο καιρό ακόμη.:)

 

Ειχε παρουσιαστεί κ σε μενα. Γινεται οταν κατα την κληση αν δν εχεις αρκετο σημα 3g κ γυρισει σε gsm δν ακους τπτ κ απλα περναν τα λεπτα..δοκιμασε ν το χεις γυρισμενο μοσο σε gsm να δεις τι κάνει.

Το γύρισα στην επιλογή "μόνο gsm" δοκιμαστικά να δω αν θα το ξανακάνει.Επειδή δεν γνωρίζω και πολλά χάνω κάτι με την συγκεκριμένη επιλογή(ίσως στις ταχύτητες όταν μπαίνω internet μέσω δικτύου) ;

Η default επιλογή ήταν wcdma(προτιμώμενο)/gsm.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα είχα μόνο ένα χρόνο οπότε ότι χρειαστεί έχουμε λίγο καιρό ακόμη.:)

 

Το γύρισα στην επιλογή "μόνο gsm" δοκιμαστικά να δω αν θα το ξανακάνει.Επειδή δεν γνωρίζω και πολλά χάνω κάτι με την συγκεκριμένη επιλογή(ίσως στις ταχύτητες όταν μπαίνω internet μέσω δικτύου) ;

Η default επιλογή ήταν wcdma(προτιμώμενο)/gsm.

Η επιλογη μονο gsm οπως σωστα εγραψες εχει αργη συνδεση στο ιντερνετ μεσω δικτυου.

Το θετικο με το μονο gsm ειναι οτι θα εχεις καλυτερη αποδοση=διαρκεια στη μπαταρια για τον λογο οτι το τηλεφωνο ΔΕΝ θα ψαχνει να βρει wcdma(3g).

Κρατησε το στο μόνο gsm, οταν θες να μπεις στο ιντερετ μεσω δικτυου θα το αλλαζεις σε wcdma(προτιμώμενο)/gsm, οταν βγενεις απο το ιντερνετ θα το αλλαζεις παλι σε gsm.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...