Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν ειναι λυση η παραπανω...Δεν ειναι συμβατο με το κινητο μας.Υπομονη και θα βγει ετοιμη λυση.Το περασμα παλιου kernel και μετα ξανα του ιδιου μπορει να προκαλεσει πολλα...Να ξερετε οτι αναλογα την χωρα του κινητου αλλα και του παροχου υπαρχουν αλλες εκδοσεις λογισμικου.Για να πετυχει αυτο θα πρεπει η να περασετε ολοι την world generic η πολυ απλα να περιμενετε αλλη λυση οπως κανω και εγω παρα το γεγονος οτι εχω περασμενη την generic.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν ειναι λυση η παραπανω...Δεν ειναι συμβατο με το κινητο μας.Υπομονη και θα βγει ετοιμη λυση.Το περασμα παλιου kernel και μετα ξανα του ιδιου μπορει να προκαλεσει πολλα...Να ξερετε οτι αναλογα την χωρα του κινητου αλλα και του παροχου υπαρχουν αλλες εκδοσεις λογισμικου.Για να πετυχει αυτο θα πρεπει η να περασετε ολοι την world generic η πολυ απλα να περιμενετε αλλη λυση οπως κανω και εγω παρα το γεγονος οτι εχω περασμενη την generic.

 

Εγώ πάντως το έκανα με την μέθοδο του doomlord και δεν είχα κανένα πρόβλημα .

Τα γράφει πολύ αναλυτικά ( καλά κανει ) και φαίνεται βουνό . Αλλά στην πραγματικότητα τα βήματα είναι τρία .

Φλασαρισμα kernel 211 ,Root ,φλασαρισμα kernel 96.

Επίσης να πω ότι με την 96 είδα καλύτερη αυτονομία και καλύτερη διαχείριση ram .

Ένα - όχι τόσο σοβαρο - bug που είχα δει από την 200 υπάρχει και εδώ .

Όταν χτυπήσει μια αφύπνιση και κάνεις αναβολή, μενει μια ειδοποίηση στην notification bar .

Μέχρι την 55 αν πατούσες πάνω στην ειδοποίηση γινόταν απενεργοποίηση . Από την 200 και μετα αυτό δεν λειτουργεί .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση..η world generic που περασα εχει μεσα το facebook με αποτελεσμα η απλη εκδοση του. greenify να το βλεπει σαν εφαρμογη συστηματος και να μην μου δινει την δυνατοτητα να το αδρανοποιω..καμμια λυση??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως υπάρχει λύση για το ξεκλείδωμα του τηλεφώνου απο το handsfree, καταντάει άκρως εκρευνηστικο, επίσης με την ενημέρωση του FB χάθηκε μια μπάρα με ειδοποιήσεις που υπήρχε στο notification bar γίνεται να ξαναεμφανιστεί? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση..η world generic που περασα εχει μεσα το facebook με αποτελεσμα η απλη εκδοση του. greenify να το βλεπει σαν εφαρμογη συστηματος και να μην μου δινει την δυνατοτητα να το αδρανοποιω..καμμια λυση??

 

Αν είσαι ρουτ τότε με το Titanium Backup μπορείς να τη μετατρέψεις από εφαρμογή συστήματος σε εφαρμογή χρήστη οπότε θα μπορείς να την αδρανοποιήσεις με το greenify.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ τότε με το Titanium Backup μπορείς να τη μετατρέψεις από εφαρμογή συστήματος σε εφαρμογή χρήστη οπότε θα μπορείς να την αδρανοποιήσεις με το greenify.

Το δοκιμασα αλλα θελει την donate εκδοση για να το κανει..καποια αλλη λυση υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα θελει την donate εκδοση για να το κανει..καποια αλλη λυση υπαρχει?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και το /system/app mover από το playstore. Είναι δωρεάν και κάνει σωστά τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το facebook η μπάρα θα εμφανιστεί μέσα από τις ρυθμίσεις του.

 

Για την εφαρμογή του facebook μπορείς αν είσαι root να την βγάλεις και να την κάνεις download από το μάρκετ.

 

Για το Ροοτ τώρα επιμένω ότι δεν είναι ότι καλύτερο αυτό δεν είπα ότι δεν γίνεται αλλά μπορεί μια στα τόσα κινητά να βγάλει σφάλμα!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις και το /system/app mover από το playstore. Είναι δωρεάν και κάνει σωστά τη δουλειά.

Με σωσες!!thanks!κερναω ρακι!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το facebook η μπάρα θα εμφανιστεί μέσα από τις ρυθμίσεις του.

 

Για την εφαρμογή του facebook μπορείς αν είσαι root να την βγάλεις και να την κάνεις download από το μάρκετ.

 

Για το Ροοτ τώρα επιμένω ότι δεν είναι ότι καλύτερο αυτό δεν είπα ότι δεν γίνεται αλλά μπορεί μια στα τόσα κινητά να βγάλει σφάλμα!

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί λες για το root, όσα κινητα ειχα και εχω τα κανω root, και ποτε δεν ειχα προβλήματα, ισα ισα που εβγαζα την σαβούρα και ηταν καλύτερα, (fb, Twitter, καιρός άχρηστα widgets,κτλ, )

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί λες για το root, όσα κινητα ειχα και εχω τα κανω root, και ποτε δεν ειχα προβλήματα, ισα ισα που εβγαζα την σαβούρα και ηταν καλύτερα, (fb, Twitter, καιρός άχρηστα widgets,κτλ, )

Φιλε μου δεν λεω να μην κανεις η να το κανεις..Οτι θελει ο καθε ενας..Αναφερομαι σε αυτο που λετε και για αυτο το κινητο μονο.Γιατι με την αλλαγη της εκδοσης η Σονυ εκανε αλλαγες μεσα στην δομη του με αποτελεσμα να μην εχει βγει ακομα ,να το πω σωστος, τροπος για ροοτ..Με αποτελεσμα να πρεπει να περαστει αλλος κερνελ για να γινει και μετα ξανα ο δικος του..Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι καθε κινητο αναλογα με την χωρα αλλα και τον παροχο εχει αλλη εκδοση λογισμικου..οχι εκδοση μην τα μπερδευουμε..ε εκει μεσα μπορει να γινει το προβλημα..Και παλι μπορει!!!

Απλα μια σημβουλη παω να δωσω..Αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να μπρικαρω την συσκευη μου εγω προσωπικα και το ξαναλεω εγω δεν θα το κανω..Ο καθε ενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει...Δεν κρινω και δεν ειπα ποτε να μην κανει η να κανει κανεις κατι...Αν ειναι δυνατον...

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν λεω να μην κανεις η να το κανεις..Οτι θελει ο καθε ενας..Αναφερομαι σε αυτο που λετε και για αυτο το κινητο μονο.Γιατι με την αλλαγη της εκδοσης η Σονυ εκανε αλλαγες μεσα στην δομη του με αποτελεσμα να μην εχει βγει ακομα ,να το πω σωστος, τροπος για ροοτ..Με αποτελεσμα να πρεπει να περαστει αλλος κερνελ για να γινει και μετα ξανα ο δικος του..Αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι καθε κινητο αναλογα με την χωρα αλλα και τον παροχο εχει αλλη εκδοση λογισμικου..οχι εκδοση μην τα μπερδευουμε..ε εκει μεσα μπορει να γινει το προβλημα..Και παλι μπορει!!!

Απλα μια σημβουλη παω να δωσω..Αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να μπρικαρω την συσκευη μου εγω προσωπικα και το ξαναλεω εγω δεν θα το κανω..Ο καθε ενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει...Δεν κρινω και δεν ειπα ποτε να μην κανει η να κανει κανεις κατι...Αν ειναι δυνατον...

 

Ok, κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Για τον λόγο λοιπόν ότι οι καιροί είναι δύσκολοι καλό είναι αν θέλουμε να κάνουμε κάτι στο κινητό μας να το ψάχνουμε όχι λαμβάνοντας υπόψιν μόνο μια γνώμη αλλά συνέχεια.Όχι τίποτα άλλο αλλά είναι κρίμα να χαλάσει το κινητό από Αμέλια δική μας.Στα πρακτικά τώρα.... Κάπου είδα ότι δεν θα αργήσει να βγει μια σωστή και με ένα κλικ λύση για ροοτ.Τώρα ποτέ που θα σ ας γελάσω.Άκουσα ότι είναι στις δοκιμές.Σε νεώτερα θα ποστάρω λινκ.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρήσει κανεις οτι ο ηχος κατα την διαρκεια της κλήσης ειναι χαμηλότερος με τις τελευταιες αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

 

Έχει κανένας κατεβασμένο το "DooMKernel v06" γιατί έχει πέσει το d-h.st/ και δεν βρίσκω mirror link να κατεβάσω.

 

Αν το έχει κάποιος και μπορεί να το ανεβάσει σε κάποιον hoster ας απαντήσει παρακαλώ ..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

 

Έχει κανένας κατεβασμένο το "DooMKernel v06" γιατί έχει πέσει το d-h.st/ και δεν βρίσκω mirror link να κατεβάσω.

 

Αν το έχει κάποιος και μπορεί να το ανεβάσει σε κάποιον hoster ας απαντήσει παρακαλώ ..

 

Ευχαριστώ!

 

Ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1253853 τον έχει σε 3 εκδόσεις. Overclocked, medium overclocked και not overclocked. Τα link που δίνει λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Παλιότερα είχα γράψει για τα προβλήματα του τηλεφώνου (ελαφρά σκιώδη κίτρινα σύννεφα στο κάτω μέρος της οθόνης μετά από έντονη χρήση,υποτονική ακουστικότητα του εσωτερικού ηχείου,αποφόρτιση της μπαταρίας μες στη μέρα....).

Το πήγα στο service της Πάτρας, είδαν τις ελαφρές κιτρινίλες και το κράτησαν για να το στείλουν Αθήνα.

Όταν μου επεστράφη (σε 6 ημέρες), είδα ότι δεν είχαν αλλάξει οθόνη, αλλά στο θέμα της ακουστικότητας άλλο πράγμα......Βελτίωση 100%. Τώρα χαίρεσαι να μιλάς και να ακούς το συνομιλητή σου καθαρά και δυνατά....... Η δε μπαταρία κρατά άνετα δύο ημέρες.. με τη χρήση που έκανα και πριν.....

Τι να πω;;;;;; Η γνωμάτευση της επισκευής έλεγε μόνον "αναβάθμιση οκ"....

Άμα θέλουν όλα γίνονται:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η νέα lock screen όσο κερδίζει σε εμφάνιση τόσο χάνει σε λειτουργικότητα..

Τόσο καιρό ξεκλείδωνε στην τσέπη μου όταν δεχόμουν μήνυμα στο viber και άνοιγε η οθόνη.. χθες όμως δέχτηκα μια κλήση, άνοιξε η οθόνη, ε και μετά μόνο πρόταση γάμου δεν έκανα!! πήρε 15 τηλέφωνα, αλλαξε ρυθμίσεις, μπήκε στα μηνύματα, ανέβασε φωτογραφία στο fb κι έκανε check in.. Ότι να 'ναι δηλαδή..

 

Ε και πλέον, αναγκαστικά, έβαλα να ξεκλειδώνει με μοτίβο.. Όσο ωραία κι αν είναι η κανονική οθόνη κλειδώματος, αν δεν κάνει αυτό που πρέπει, να το κρατάει κλειδωμένο, τι να την κανω.. :-/

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η νέα lock screen όσο κερδίζει σε εμφάνιση τόσο χάνει σε λειτουργικότητα..

Τόσο καιρό ξεκλείδωνε στην τσέπη μου όταν δεχόμουν μήνυμα στο viber και άνοιγε η οθόνη.. χθες όμως δέχτηκα μια κλήση, άνοιξε η οθόνη, ε και μετά μόνο πρόταση γάμου δεν έκανα!! πήρε 15 τηλέφωνα, αλλαξε ρυθμίσεις, μπήκε στα μηνύματα, ανέβασε φωτογραφία στο fb κι έκανε check in.. Ότι να 'ναι δηλαδή..

 

Ε και πλέον, αναγκαστικά, έβαλα να ξεκλειδώνει με μοτίβο.. Όσο ωραία κι αν είναι η κανονική οθόνη κλειδώματος, αν δεν κάνει αυτό που πρέπει, να το κρατάει κλειδωμένο, τι να την κανω.. :-/

 

Που έκανε check-in? Halo's pocket? :lol:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα.. Σε ένα μαγαζί δίπλα από τη δουλειά μου.. :p Δε λες πάλι καλά που ανέβασε ένα wallpaper και δεν ανέβασε καμία δικιά μου άκυρη φωτογραφία να γίνω και ρεζίλι.. χαχαχαχα

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Άσε άσε.. :lol::lol:

 

Επίσης πήρα χθες και αυτή τη θήκη: https://www.skroutz.gr/s/2975629/Case-Mate-Smooth-Cases-Blue-Xperia-S.html

Της casemate... Πολύ καλή.. Αν σας αρέσει το χρώμα, καλύπτει πλήρως το κινητό.. :) Βγαίνει και σε κόκκινο, ροζ, και μωβ νομίζω..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρήσει κανεις οτι ο ηχος κατα την διαρκεια της κλήσης ειναι χαμηλότερος με τις τελευταιες αναβαθμίσεις?

 

παιδια εχει κανεις το παραπανω θεμα?

χρησιμοποιησα του αδερφου μου το nexus4 και ηενταση του ηταν διπλασια σχεδον.

 

Σκεφτομαι να κανω φορματ το κινητο και να του περάσω την τελευταια εκδοση ξανα...

θα στρωσει λετε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...