Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τι λετε γι αυτη την θηκη την εχει δοκιμασει κανενας?

http://viewitem.eim.ebay.gr/For-Sony-Ericsson-LT26i-Xperia-S-UK-Clear-Gel-Jelly-Case-Cover--3-Screen-Guards/181055201896/item

 

εγω εχω αυτην αλλα εχει γινει χαλια και φανταστειτε λερωνετε μεσα στο τζιν που την εχω τι να πω

http://viewitem.eim.ebay.gr/FOR-SONY-ERICSSON-XPERIA-S-LT26i-SLINE-TPU-GEL-CASE-COVER--SCREEN-PROTECTORWHITE/140733033802/item?variant0=WHITE&transId=755058622004

 

Έχω αυτήν και είναι τέλεια.

 

Δεν προσθέτει πάχος στο κινητό, έχει καλό πιάσιμο, και την συστήνω σε ΌΛΟΥΣ ΣΑΣ :p

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο που δεν καταλαβαινω σε αυτα τα προγραμματα ειναι το εξης. Ενεργοποιειταο το gps αυτοματα ή πρεπει να το χουμε εμεις ενεργοποιημενο?

 

Καθε εφαρμογη ,μαλλον εχει αλλες απαιτησεις ,ο κερβερος θελει το δορυφορικο ανοιχτο ,το Xperia θελει τα δεδομενα ..

Αυτο που που μου αρεσε στο Χπ ηταν η ευκολια ..εφ'οσον εχει καποιος τα data traffic always on ..

Με λιγα λογια εχουμε 3 εφαρμογες για -σχεδον-καθε γουστο

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι προτου καποιος μπει στον κοπο να αλλαξει προχωρημενες ρυθμισεις, να εγκαταστησει Mods πασης φυσεως, να κανει root, να βαλει CWM, να βαλει εκεινο να κανει το αλλο κοκ, πρεπει να υπαρχει ενα σχετικο υποβαθρο του τι ειναι τι. Αυτο προυποθετει καποια μελετη βασικων εννοιων κ πραγματων. Μια καλη πηγη κ αξιοπιστη ειναι το γνωστο στους πιο πολλους site xda developers. Δεν θελω να φανω υπεροπτης ή κατι αλλο. Κανεις δεν γεννηθηκε με ολα αυτα μεσα στο κεφαλι του. Επισης δεν πρεπει να πεφτουμε στην "παγιδα" του Mod. Δηλ βλεπουμε μια εφαρμογη ή ενα Mod κ αμεσως μας πιανει η καουρα να το κανουμε κ εμεις. Σκεφτειτε... θα μου προσφερει κατι η αλλαγη? Με καλυπτει η ηδη υπαρχουσα εφαρμογη / firmware / rom? Μην ξεχνατε οτι ολα οσα κανουμε δεν ειναι χωρις συνεπειες. Τα πραγματα στραβωνουν πολυ ευκολα. Τι θα κανω αν γινει πατατα κ το τηλ μου γινει bricked? Πως θα ξανακλειδωσω τον ερημο τον bootloader ωστε να μην χασω την εγγυηση? Δεν λεω οτι ειναι τοσο δυσκολο πια, αλλα αν ξεκινας απο το μηδεν, διαβασε λιγο πρωτα ενημερωσου τι γινεται τι υπαρχει τι ειναι τι, κ μετα αλλαξε του τα φωτα στο mod. Το φορουμ υπαρχει για να μας βοηθησει ολους μας, αλλα θα ειναι πολυ πιο ευκολο να παιρνουμε οδηγιες απο αλλους συν-φορουμιτες μας αν ηδη γνωριζουμε μερικα βασικα πραγματα.

Παιδια ολα αυτα ειναι προσωπικες μου αποψεις, δεν θελω να προσβαλω κανεναν, κ τα αναφερω χωρις κακια, αλαζονεια, ή εγωισμο. Επισης αυτο που εχω παρατηρησει μετα απο απειρα root, mod, ξεκλειδωματα, εφαρμογες, τροποποιησεις, κ δε συμαζευεται ειναι οτι η καθε συσκευη στην πλειονοτητα των περιπτωσεων δουλευει μια χαρα με το original λογισμικο χωρις καμια τροποποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Ανδρεας!

Ειμαι με μαμα rom. Eκανα root, εβγαλα πολυ ''σαβουρα'' που δεν μου χρειαζεται και εβαλα cwm. Αλλαξα Statusbar και boot animation, αυτα....

 

Με αφορμη το ποστ σου να βαλω καποια λινκ :)

Ορολογία του Android http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

Android: Μύθοι και πραγματικότητα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316309

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085 :up:

Συγχρονισμός επαφών και φωτογραφίων με το Gmail http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286275

INFO All that u need to know before u begin http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526866

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας....Έφτιαξαν το viber:)Το Xperia s γενικά είναι αυτονομο;γιατί προσπαθούν να μου στείλουν διάφορα μέσω Bluetooth και εγώ σε άλλους αλλά δεν γίνεται....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας,έχω ένα πρόβλημα με την εξοικονόμηση ενέργειας καθώς απενεργοποιείται όταν ενεργοποιείται αυτόματα ο αυτόματος συγχρονισμός και το WiFi και αρχίζει να με νευριάζει αυτή η κατάσταση! Όποιος ξέρει ας με βοηθήσει ... Edited by Kostef
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανε πάλι update το viber, και δεν έχει κανένα πρόβλημα, δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα στο mail που τους είχα στείλει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,από χθες το κινητό μου έκανε κάποια κολλήματα και σήμερα εδώ και μια ώρα έχει κολλήσει.Το είχα βάλει να φορτίσει,το βγάζω από τη μπρίζα και τώρα είναι το λαμπάκι της φορτισης αναμένο και το λευκό διάφανο μέρος.Δεν αποκρίνεται...

Ξέρει κανείς τι μπορέι να γίνει?Μη μου πείτε να αδειάσει η μπαταρία γιατί την κάτσαμε μέχρι να αδειάσει.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εβαλε η κοπελα μου στο κινητο ενα widget μπαταριας κ αφου εκανε σκαν το αντιβαϊρους (avg) την ιδια στιγμη που το κατεβασαμε,μετα απο δυο εβδομαδες που καναμε σκαν εβγαλε οτι αυτο το widget ειναι adware.τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση;
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

πως μπαινω σε recovery mode με την τελευταια ICS unrooted κλπ, απειραχτο δλδ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,από χθες το κινητό μου έκανε κάποια κολλήματα και σήμερα εδώ και μια ώρα έχει κολλήσει.Το είχα βάλει να φορτίσει,το βγάζω από τη μπρίζα και τώρα είναι το λαμπάκι της φορτισης αναμένο και το λευκό διάφανο μέρος.Δεν αποκρίνεται...

Ξέρει κανείς τι μπορέι να γίνει?Μη μου πείτε να αδειάσει η μπαταρία γιατί την κάτσαμε μέχρι να αδειάσει.....:mad:

Πατησε μαζι παρατεταμενα τα πληκτρα power on off και volume up και θα κενει επανεκκινηση.

Ηδιαφανη μπαρα οσο και να την πατας δεν κανει τιποτα, πατησε της τρεις τελιτσες ;)

καλημερα παιδια.εβαλε η κοπελα μου στο κινητο ενα widget μπαταριας κ αφου εκανε σκαν το αντιβαϊρους (avg) την ιδια στιγμη που το κατεβασαμε,μετα απο δυο εβδομαδες που καναμε σκαν εβγαλε οτι αυτο το widget ειναι adware.τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση;

Αν κατεβαζεις μονο απο το επισημο play θα σου ελεγα να βγαλεις το αντιβαϊρους, δεν υπαρχει λογος να το εχεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για θυμιστε μου πως στην ευχη μπορουμε να γραφουμε.160 χαραχτηρες σε μηνυμα??εχω τικαρισμενη την επιλογη στις ρυθμισεις μηνυματων αλλα τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να μου πείτε μια εφαρμογή ώστε να μπορώ να κλείσω τις εφαρμογές που μένουν ανοιχτές backround στο κινητό,

δεν του έχω βάλει root ξέρω οτι τις κλείνεις και απο τις ρυθμίσεις αλλα ειναι χρονοβόρο. ειδα αυτη λεει τίποτα? γενικά σου κρατάει περισσότερο η μπαταρία με αυτή την εφαρμογή

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rechild.advancedtaskkiller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZWNoaWxkLmFkdmFuY2VkdGFza2tpbGxlciJd

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτήν και είναι τέλεια.

 

Δεν προσθέτει πάχος στο κινητό, έχει καλό πιάσιμο, και την συστήνω σε ΌΛΟΥΣ ΣΑΣ :p

 

Την παρήγγειλα σήμερα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για θυμιστε μου πως στην ευχη μπορουμε να γραφουμε.160 χαραχτηρες σε μηνυμα??εχω τικαρισμενη την επιλογη στις ρυθμισεις μηνυματων αλλα τιποτα..

Εγω εχω κάνει αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092784#post4092784

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για θυμιστε μου πως στην ευχη μπορουμε να γραφουμε.160 χαραχτηρες σε μηνυμα??εχω τικαρισμενη την επιλογη στις ρυθμισεις μηνυματων αλλα τιποτα..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5uZXh0c21zIl0.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω εδώ και 3 μήνες το XRERIA S και έχει αρχίσει να μου δημιουργεί κάποια προβληματάκια.Η αλήθεια είναι οτι είμαι και λίγο άσχετη γι αυτο θα ήθελα τη βοήθειά σας.

1.Δεν ξέρω πως να κάνω kill τις εφαρμογές από το κινητό χωρίς να κατεβάσω κάποιο task killer.

2.Όταν βλέπω τις φωτογραφίες αναβοσβήνουν,δεν ξέρω και πως να το εξηγήσω,ή όταν μπαίνω από τον chrome και θέλω να κάνω εναλλαγή μεταξύ των καρτελών zoomάρει και επανέρχεται πάλι για 1 λεπτό περίπου κρατάει όλο αυτό.

3.Εδώ και 2 μέρες κολλάει πολύ το μενού.

Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε αυτό που συμβαίνει και να με βοηθήσετε!Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω εδώ και 3 μήνες το XRERIA S και έχει αρχίσει να μου δημιουργεί κάποια προβληματάκια.Η αλήθεια είναι οτι είμαι και λίγο άσχετη γι αυτο θα ήθελα τη βοήθειά σας.

1.Δεν ξέρω πως να κάνω kill τις εφαρμογές από το κινητό χωρίς να κατεβάσω κάποιο task killer.

2.Όταν βλέπω τις φωτογραφίες αναβοσβήνουν,δεν ξέρω και πως να το εξηγήσω,ή όταν μπαίνω από τον chrome και θέλω να κάνω εναλλαγή μεταξύ των καρτελών zoomάρει και επανέρχεται πάλι για 1 λεπτό περίπου κρατάει όλο αυτό.

3.Εδώ και 2 μέρες κολλάει πολύ το μενού.

Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε αυτό που συμβαίνει και να με βοηθήσετε!Ευχαριστώ:)

kill κανουμε κρατωντας το πληκτρο home πατημενο για μερικα δευτερολεπτα. διαφορετικα καλο θα ειναι μια στο τοσο να γινεται καποια επανεκινηση.

Εχεις κανει ολα τα update?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα εχει τρελαθει να κολαει το μενου,η εναλαγες της οθονης,ο τηλεφωνικος καταλογος και γενικα βαρυνε το κινητο,εχθες πηγα να παρω ενα τηλ απο τον τηλ καταλογο και αυτο πηρε ενα νουμερο ασχετο που με ειχε καλεση νωριτερα,τι συμβαινει ρε παιδια;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατεβάσατε κάποια εφαρμογή από το market και σας το κολλάει; Δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα... :confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Balakia και εμένα μου τα κάνει αυτά.έχω κάνει όλα τα updates.το σκέφτηκα αυτό για τις εφαρμογές και γι αυτό διέγραψα τις 'ύποπτες' αλλά τίποτα.

 

Και επανεκκίνηση του κάνω συχνά,γενικά το προσέχω παρά πολύ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Balakia και εμένα μου τα κάνει αυτά.έχω κάνει όλα τα updates.το σκέφτηκα αυτό για τις εφαρμογές και γι αυτό διέγραψα τις 'ύποπτες' αλλά τίποτα.

 

 

Μια απ τα ιδια,η μπαταρια του μουκραταει μιση μερα τον τελευταιο καιρο με αρκετα τηλ λιγο ιντερνετ μεσω δυκτιου ,κατα της 7 30 το αποσυνδεσα απο την φορτιση και εχω κανα μισαωρο ηδη που το φορτιζω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω εδώ και 3 μήνες το XRERIA S και έχει αρχίσει να μου δημιουργεί κάποια προβληματάκια.Η αλήθεια είναι οτι είμαι και λίγο άσχετη γι αυτο θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

3.Εδώ και 2 μέρες κολλάει πολύ το μενού.

Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε αυτό που συμβαίνει και να με βοηθήσετε!Ευχαριστώ:)

 

Ποιόν launcher έχεις; Αν έχεις τον παλιό της Sony δοκίμασε να βάλεις τον καινούριο. Είναι πολύ πιο smooth και δεν έχει κολλήματα. Τα link βρίσκονται σε κάποια post πιο πίσω. Μόλις τα βρω θα κάνω edit και θα στα δώσω.

Νατος: http://www.xperiablog.net/2012/12/23/new-sony-xperia-home-launcher-version-5-1-s-0-0-leaks/

Edited by Jplab1981
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...