Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παίδες! Λοιπον... Ερωτηση.

Ενας φιλος μου θελει να αγορασει ενα μεταχειρισμενο ipad3.

Το προβλημα ειναι οτι με ρωταει πως θα ξεχωρισει οτι ειναι το 3 και οχι το 2 για παραδειγμα...

Του ειπα να τσεκαρει την οθονη αλλα καθοτι ψιλοασχετος αμφιβαλλω αν θα καταλαβει τη διαφορα της απλης με τη ρετινα...(ειδικα απ τη στιγμη που δεν θα τα εχει κ τα δυο διπλα-διπλα)

 

Αρα τι να του πω να κοιταξει;

 

 

Kανεις? :confused: :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, ο πιο άμεσος τρόπος είναι απλά να συγκινεί τις συσκευασίες πώλησης.

Άλλος τρόπος είναι μέσω της οθόνης. Λίγο να δώσει προσοχή, θα το καταλάβει. Στην ανάγκη, ας πάει σε ένα μαγαζί όπου μπορεί να βρει και τα δύο iPads ώστε να δει από κοντά πως είναι.

 

Στις παρακάτω εικόνες μπορείς να δεις τις συσκευασίες και των δύο iPads.

 

iPad2 --- iPad 3

http://assets.ilounge.com/images/reviews_apple/ipad3/5.jpg

 

 

 

iPad 3

---

iPad 2

http://assets.ilounge.com/images/reviews_apple/ipad3/6.jpg

 

 

Πηγή

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχειε αναφερθει στις προηγουμενες σελιδες...εχει να κανει με τον κωδικο της συσκευης που αναγραφεται πισω στο κουτι
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!

Εχω τo ipad εδω και δυο μερες κ εχω κανει καποιες βλακειουλες στις ρυθμισεις με τα mail κλπ :Ρ

 

Με επαναφορα ρυθμισεων κ περιεχομενου επανερχεται σε εργοστασιακες ρυθμισεις και σβηνει ολα τα περιεχομενα (σβηνει και τις εφαρμογες?)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!

Εχω τo ipad εδω και δυο μερες κ εχω κανει καποιες βλακειουλες στις ρυθμισεις με τα mail κλπ :Ρ

 

Με επαναφορα ρυθμισεων κ περιεχομενου επανερχεται σε εργοστασιακες ρυθμισεις και σβηνει ολα τα περιεχομενα (σβηνει και τις εφαρμογες?)?

Γιατί δεν διαγράφεις τον λογαριασμό του mail και να τον ξαναδημιουργήσεις; ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το update που δωσανε το περασατε; Αν ναι, ειστε ευχαριστημενοι;

 

Αν εννοεις το 5.1.1 ναι ολα καλα...Περασε το αφοβα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής σχετικά με το iMessage.

Εγώ και ένας φίλος μου έχουμε iPhone και iPad. Όταν στέλνω από το iPhone iMessage ο φίλος μου το λαμβάνει και στο iPhone του και στο iPad του. Όταν του στέλνω από το iPad το λαμβάνει μόνο στο iPhone του. Το ίδιο συμβαίνει και από τη δική του πλευρά και προς τα μένα.

Υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει με το νούμερο της sim στο iPad. Να διευκρινίσω ότι τα iPad είναι 4G/WIFI και έχουν μέσα κάρτα sim.

Υπάρχει κάποιος που ξέρει ήδη τι γίνεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το camera connection kit ειναι συμβατο με το νεο ιπαντ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

χθες έγινε αναβάθμιση OTA στα carier settings της COSMOTE σε 2,2.

Στο iPhone 4s παραμένουν στην έκδοση 2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

χθες έγινε αναβάθμιση OTA στα carier settings της COSMOTE σε 2,2.

Στο iPhone 4s παραμένουν στην έκδοση 2

 

Η αναβάθμιση ειχε να κάνει με το hotspot που στο iPad 3 είχε κάποιο θέμα η COSMOTE.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Exω το εξής πρόβλημα.Ενώ έχω ήχο παντού(youtube,games,songs)δεν έχω ήχο σε τίποτα που είναι live tv είτε με safari είτε με εφαρμογή.(Justin.tv και άλλα).Δεν το είχα αυτό το πρόβλημα πάντα.Ξαφνικά προέκυψε τις 2 τελευταίες ημέρες.Δεν θυμάμαι να πείραξα κάτι.Κάποια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Εχω προσπαθησει να βαλω το βυσμα των ακουστικων στην υποδοχη του iPad 3,και βλεπω οτι δυσκολευεεται πολυ να μπει,και επιδη ειμαι και φοβιλος,δεν τολμαω να το πιεσω πολυ.

Υπαρχει κατι που μπορει να κανω ή να αποφυγω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Εχω προσπαθησει να βαλω το βυσμα των ακουστικων στην υποδοχη του iPad 3,και βλεπω οτι δυσκολευεεται πολυ να μπει,και επιδη ειμαι και φοβιλος,δεν τολμαω να το πιεσω πολυ.

Υπαρχει κατι που μπορει να κανω ή να αποφυγω;

 

Της apple ακουστικά? Και μένα κάτι αλλα που έχω μπαίνουν με δυσκολία,ενω της apple πιο εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

Της apple ακουστικά? Και μένα κάτι αλλα που έχω μπαίνουν με δυσκολία,ενω της apple πιο εύκολα!

 

Κατα διαβολικη συμπτωση,μεσα στα απειρα ακουστικα που εχω,οπως βλεπεις κατω κατω,υπαρχει και ενα ζευγαρι της Apple,τα λευκα απο το παλαιο iPod,εκεινα με τους μαγνητες Νεοδυμιου,και πραγματι μια χαρα μπαινουν.

Να εισαι καλα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ακουστικά με 3,5mm mini-jack είναι συμβατά με τη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ακουστικά με 3,5mm mini-jack είναι συμβατά με τη συσκευή.

 

Ναι μεν,αλλα οπως λεει και ο φιλος,τα Apple ακουστικα,μια χαρα μπαινουν.Τα αλλα,φαινεται να ζοριζονται για αγνωστους λογους.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχει κανει καποιος jb να μας πει πως ανταποκρινεται η συσκευη??

 

Τέλεια!

Βεβαίως πρόβλημα με jb σε οποιαδήποτε συσκευή μπορεί να δείς μονο αν δεν ξέρεις τι περνάς από cydia ή περνάς cracked εφαρμογές.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές ναι άλλες μπορεί να σε στείλει για restore και στησιμο της συσκευης απο την αρχή

Απλ´α θέλουν προσοχή οι cracked εφαρμογές- tweaks απο cydia και αν είναι συμβατές με την έκδοση iOS που βρισκόμαστε.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θεμα το ειχα και εγω στο iphone 4s.Άσε δεν είναι τίποτα απλώς σαν καινούργιο είναι σκληρό με τη χρηση θα φτιάξει.
Link to comment
Share on other sites

Χτες παρηγγειλα και γω ενα iΡad 16GΒ Λευκο απο το Βirdphοne.Αντε και ανυπομονω να ερθει!

 

Μονο μην με ξενερωσει με καμια κιτρινιλα ή bleeding γιατι μια 500αρα ειναι αυτη.:P

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου απο multirama δεν έχει καθόλου που είχαν ακουστεί πολλά.

Καλό είναι να μην έχει αλλά και να σου κάτσει κάτι τέτοιο (χτυπα ξύλο) θα στο αλλάξουνε με λίγη πίεση.

Με το καλό να το δεχθείς το εργαλείο να το χαρείς, αυτή η οθόνη είναι άλλο πράγμα!!!

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...