Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις τελευταιες ημερες με εχει προβληματισει αρκετα η μπαταρια... Χαρακτηριστικα το αφισα για 30-40 λεπτα χωρις να το ακουμπησω (αναμονη) κ με το που το κοιταω εχει πεσει 8 με 10%! τρελα πραγματα!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου οπως ειναι γνωστο τα πλήκτρα αυτα χρησημοποιουν capacitive coupling -> capacitive sensing που σημαινει οτι οποιοδηποτε

ερεθισμα αντιδρα με τις συγκριτικες τιμές, βάση αμεσότητας την επαφής, θέσης ακομα και θερμοτητας/υγρασίας. Μπορει ελαχιστη σκονη, και μη "καθαρο δακτυλο" μπορει να δωσει λαθος πυκνωτικες τιμες επομενως ms(μs) καθυστερησης. Και εμενα μου το εχει κανει μερικες φορες και απλα καθαριζω με ενα πανακι το trasparent-bar και ειναι οκ! Οποτε no worries at all!

 

Καταλαβαίνω περίπου τι εννοείς programmer,απλά μιλόντας με ιδανικές συνθήκες,δηλαδή καθαρό transparency bar,χέρια κλπ,το home button είναι το πιο ευαίσθητο..με το που ακουμπήσει το δέρμα(μπορεί να μη νοιώσεις οτι το αγγίζεις καν)λειτουργεί..ενω τα άλλα δύο και ειδικά το αριστερό θέλουν πιο προσεκτικό πάτημα..Το ξέρω,είμαι λίγο ψείρας που το ανακάλυψα αλλά προσπαθώ να καταλάβω αν φταίει το δικό μου ή είναι η κατασκευή του τέτοια που τυχαίνει μερικά πλήκτρα αφής να υστερούν σε ευαισθησία σε σχέση με άλλα..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Η Sony ανακοίνωσε πριν από λίγο ποιες συσκευές της θα αναβαθμιστούν σε Android Jelly Bean αλλά και ποιες θα παραμείνουν τελικά σε Android Ice Cream Sandwich.

Έτσι, τα πρόσφατα και υψηλών προδιαγραφών Xperia T, TX και V θα αναβαθμιστούν σε Android 4.1 από τα μέσα του πρώτου τριμήνου της επόμενης χρονιάς. Σειρά θα έχουν μετά οι global εκδόσεις των Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia go και Xperia J, χωρίς να έχει ανακοινωθεί συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα ή να έχει γίνει γνωστό το τι θα συμβεί με τις εκδόσεις που έχουν κυκλοφορήσει σε συγκεκριμένες χώρες του κόσμου.

Όσον αφορά τις συσκευές που δεν θα αναβαθμιστούν περαιτέρω, εκεί βρίσκουμε κάθε μέλος της σειράς Xperia που κυκλοφόρησε το 2011 και δέχθηκε προηγουμένως την αναβάθμιση σε Ice Cream Sandwich. Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση, η εταιρεία δεν μπορεί να προχωρήσει σε αναβάθμιση των συσκευών αυτών λόγω του ότι δεν μπορεί να εγγυηθεί από εκείνο το σημείο και έπειτα την εμπειρία χρήσης και ποιότητα της συσκευής.

http://www.myphone.gr

 

Εγώ περίμενα να φθάναμε στην έκδοση 5.0 γιατί το κινητό μας έχει αυτές τις ικανότητές.Απαράδεκτη πολιτική από Sony αν αληθεύουν τα γραφώμενα του άρθρου.Δηλαδή η Apple είναι χαζή που το iphone 3GS του έδωσε και το IOS 6 (το έχει η γυναίκα μου)?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω αγορασει το soyn xperia p εδω και 2 βδομαδες χθες εκανα την αναβαθμιση σε 4.0.4 αλλα μερικες απο τις εφαρμογες που κατεβαζω δεν μπορω να τις βρω πουθενα.Αν μπορει καποιος ας βοηθησει γιατι ειμαι κανουριος στο android λογισμικο και δεν ξερω ακομη πολλα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω αγορασει το soyn xperia p εδω και 2 βδομαδες χθες εκανα την αναβαθμιση σε 4.0.4 αλλα μερικες απο τις εφαρμογες που κατεβαζω δεν μπορω να τις βρω πουθενα.Αν μπορει καποιος ας βοηθησει γιατι ειμαι κανουριος στο android λογισμικο και δεν ξερω ακομη πολλα.

 

Φιλε εγω το εχω πανω απο 2 μηνες κ αναβαθμισει δεν εχω παρει ακομα!!!!! Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθήσω:(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω αγορασει το soyn xperia p εδω και 2 βδομαδες χθες εκανα την αναβαθμιση σε 4.0.4 αλλα μερικες απο τις εφαρμογες που κατεβαζω δεν μπορω να τις βρω πουθενα.Αν μπορει καποιος ας βοηθησει γιατι ειμαι κανουριος στο android λογισμικο και δεν ξερω ακομη πολλα.

 

Φιλε μου αν μπορεις να μας εξηγησες μας με περισοτερες λεπτομεριες τι ενοεις "δεν μπορεις να της βρεις". Εγκαταστεις εφαρμογες απο το

Market - Googleplay η προσπαθεις να εγκαταστησεις τις εφαρμογες μεσω καποιου expolorer (i.e Astro File Manager, ES e.t.c.)???

Γιατι το πιο λογικο που φαινεται ειναι να μην εχεις "τικαρει" την επιλογη >> Ασφαλεια > Αγνωστες πηγες <<.

 

Καταλαβαίνω περίπου τι εννοείς programmer,απλά μιλόντας με ιδανικές συνθήκες,δηλαδή καθαρό transparency bar,χέρια κλπ,το home button είναι το πιο ευαίσθητο..με το που ακουμπήσει το δέρμα(μπορεί να μη νοιώσεις οτι το αγγίζεις καν)λειτουργεί..ενω τα άλλα δύο και ειδικά το αριστερό θέλουν πιο προσεκτικό πάτημα..Το ξέρω,είμαι λίγο ψείρας που το ανακάλυψα αλλά προσπαθώ να καταλάβω αν φταίει το δικό μου ή είναι η κατασκευή του τέτοια που τυχαίνει μερικά πλήκτρα αφής να υστερούν σε ευαισθησία σε σχέση με άλλα..

 

Φιλε orfea, εμενα ολα τα button εχουν το ιδιο στο sensitivity, και μπορω να πω οτι ολα θελουν προσεκτικο πατημα με ολη

την επιφανεια του "δακτυλου". Οποτε πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις. Και μιλωντας για sensitivity το καλυτερο

το εχω συναντησει στο U. Μην ξεχναμε οτι στο P λογω οτι βρισκονται πανω στην trasparent bar υπαρχει και μια λογικη

καθυστερηση στην ευαισθησια του ερεθισματος για ευνοητους λογους :happy:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν μπορεις να μας εξηγησες μας με περισοτερες λεπτομεριες τι ενοεις "δεν μπορεις να της βρεις". Εγκαταστεις εφαρμογες απο το

Market - Googleplay η προσπαθεις να εγκαταστησεις τις εφαρμογες μεσω καποιου expolorer (i.e Astro File Manager, ES e.t.c.)???

Γιατι το πιο λογικο που φαινεται ειναι να μην εχεις "τικαρει" την επιλογη >> Ασφαλεια > Αγνωστες πηγες <<.

 

Για παραδειγμα κατεβασα την εφαρμογη handcent greek απο το google play την εκανα εγκατασταση κανονικα εχω τικαρει την επιλογη αγωστες πηγες αλλα και παλι δεν μπορω να βρω καπου την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε orfea, εμενα ολα τα button εχουν το ιδιο στο sensitivity, και μπορω να πω οτι ολα θελουν προσεκτικο πατημα με ολη

την επιφανεια του "δακτυλου". Οποτε πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις. Και μιλωντας για sensitivity το καλυτερο

το εχω συναντησει στο U. Μην ξεχναμε οτι στο P λογω οτι βρισκονται πανω στην trasparent bar υπαρχει και μια λογικη

καθυστερηση στην ευαισθησια του ερεθισματος για ευνοητους λογους :happy:

 

Ευχαριστώ programmer...φταίει το γεγονός οτι παραείμαι ψείρας μερικές φορές με τα αντικείμενα και πάντα βρήσκω "φυσιολογικές"ατέλειες..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Για παραδειγμα κατεβασα την εφαρμογη handcent greek απο το google play την εκανα εγκατασταση κανονικα εχω τικαρει την επιλογη αγωστες πηγες αλλα και παλι δεν μπορω να βρω καπου την εφαρμογη.

 

Α,, οκ καταλαβα! Προφανως ενοεις τα extension packages. Για να στο εξηγησω απλα, σκεψου το firefox (browser) τι συμβαινει οταν

εγκαταστεις καποιο extension. Αυτο δεν φαινεται απο μονο του σαν package-standalone αλλα προγραμματιστικα μια class-interface

το καλει μεσω του προγραμματος. Ακομα μια απλα, οτι ειναι βοηθητικο επιπλεον του προγραμματος δεν θα φαινεται σαν

"συντομευση" στο κυριο μενου αλλα θα εμφανιζεται σαν εγκατεστημενο πακετο. Για να το βρεις θα κανεις το εξης απλο:

Απο την γραμμη ειδοποιησεων > Ρυθμισεις > Εφαρμογες, θα ψαξεις μεσα στην λιστα και θα το βρεις. Τωρα αν για καποιο λογο

η εφαρμογη χρησημοποει και Root_Resources απο τις ετικετες επιλεγεις > Ολα, για να δεις ολες τις εγκατηστεμενες εφαρμογες

συμπεριλαμβανομενου και του συστηματος. Τσεκαρε αυτα και οτι αλλο θελεις μας λες.

 

 

Ευχαριστώ programmer...φταίει το γεγονός οτι παραείμαι ψείρας μερικές φορές με τα αντικείμενα και πάντα βρήσκω "φυσιολογικές"ατέλειες..

Χαχα, καλα κανεις φιλε! ετσι ειναι οταν παιρνεις κατι που κοστιζει (400 ευρω), καλο ειναι να το ψαχνεις! Απλα ειναι νομος οτι

οταν ψαχνεις συνεχεια κατι, σιγουρα θα βρεις κατι που θα σε κανει να νομιζεις οτι ειναι ελλατωματικο η οπως ανεφερες και

εσυ οτι εχει ατελειες.

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες 2ατέλειες που χει αυτό το κινητό είναι η μπαταρία του και το ψόφιο ηχείο του

 

Άντε και επειδή η jb θα αργήσει για τους καυλωμένους του να ασχολούνται με την παραμετροποίηση

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες 2ατέλειες που χει αυτό το κινητό είναι η μπαταρία του και το ψόφιο ηχείο του

 

Άντε και επειδή η jb θα αργήσει για τους καυλωμένους του να ασχολούνται με την παραμετροποίηση

 

Εγώ θα συμφωνήσω για το ηχείο πολύ ψόφιο δεν ακούγεται δυνατά ο ήχος κλήσης & messenger έχω χάσει πολλές συνομιλίες και δεν αντιλήφθηκα έγκαιρα sms.Αλλά μουσική ακούω άνετα είτε από ράδιο μέσω ιντερνέτ, fm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Σκεφτομαι να παρω το Xperia P, μετα απο πολυ ψαξιμο και μιας και μια επιδοτηση που εχω τελικα θα την παρει η αδερφη μου,ηθελα κατι σχετικα πιο δυνατο απο το ARC S που εχω,αλλα και οικονομικο (σχετικο και αυτο).

Επειδη το arc S εχει μικρη ραμ αλλα και μονοπυρηνο, θεωρω οτι το P θα ειναι αρκετα πιο γρηγορο κατι που με ενδιαφερει και θα ηθελα την αποψη σας,γιατι δε θα ηθελα να μετανοιωσω την αγορα αυτη. Εξαλλου σαν σχεδιο το κινητο μου μαρεσει πααρα πολυ και δεν τρελαινομαι τοσο για Ρ ως προς αυτον τον παραγοντα,αλλα θελοντας να το χαρισω στην κοπελα μου,ημουν αναμεσα στο να το ξαναπαρω σε λευκο (ειτε για αυτη αν της αρεσε ειτε για εμενα,ετσι για αλλαγη) ή να παω σε κατι αλλο λιγο πιο καλο περιπου σε αυτα τα λεφτα. ειχα αποφασισει για Lumia 800,αλλα οσο υπαρχουν ελειψεις και περιορισμοι δε με ψηνει,ισως στην επομενη επιδοτηση καποιο βελτιωμενο 920...

οποτε τωρα για αυτο,τι λετε?αξιζει?δεδομενου οτι εχω το arc S,(το Ρ το βλεπω ουδετερα σχεδιαστικα) και κυριως ως προς την ταχυτητα,ο διπυρηνος κανει τιποτα ή μονο για παιχνιδια ειναι?(Δεν παιζω,θελω στην καθημερινοτητα,στις πολλες εφαρμογες που ειναι ανοιχτες πχ να βλεπω διαφορα,και στην ταχυτητα που τις ανοιγει)

Τελος,χρωμα μαλλον μαυρο λεω,αλλα και το κοκκινο φαινεται πολυ ενδιαφερον..

σας ευχαριστω για την προσοχη σας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

...........

Τελος,χρωμα μαλλον μαυρο λεω,αλλα και το κοκκινο φαινεται πολυ ενδιαφερον..

σας ευχαριστω για την προσοχη σας..

 

Επίσημη εισαγωγή σε κόκκινο χρώμα, δεν νομίζω να έχει γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη εισαγωγή σε κόκκινο χρώμα, δεν νομίζω να έχει γίνει...

 

το birdphone το εχει,δεν προκειται να το παρω απο αλλου..

το θεμα ειναι αξιζει?θα δω διαφορα?ή το διπυρηνο εχει νοημα μονο σε συγκεκριμενες εφαρμογες και παιχνιδια και στην καθημερινοτητα θα ειναι πιο αργο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο και ελληνικής εισαγωγής δε πάνε μαζί.

Και φυσικά θα δεις διάφορα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο και ελληνικής εισαγωγής δε πάνε μαζί.

Και φυσικά θα δεις διάφορα

 

το παρηγγειλα σε μαυρο τελικα,ωραιο το κοκκινο αλλα φοβαμαι οτι θα το μετανοιωσω.

απο εκει και περα,δεν με νοιαζει αν θα ειναι παραεισαγωγης,δεν τα χτωσταω στις ελληνικες αντιπροσωπειες να τα σκαω 50,100 και 150 παραπανω,πραγματικα οι τιμες εχουν πολυ μεγαλη διαφορα. το απογευμα θα το εχω..ευχαριστω για τις απαντησεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα σε μαυρο τελικα,ωραιο το κοκκινο αλλα φοβαμαι οτι θα το μετανοιωσω.

απο εκει και περα,δεν με νοιαζει αν θα ειναι παραεισαγωγης,δεν τα χτωσταω στις ελληνικες αντιπροσωπειες να τα σκαω 50,100 και 150 παραπανω,πραγματικα οι τιμες εχουν πολυ μεγαλη διαφορα. το απογευμα θα το εχω..ευχαριστω για τις απαντησεις..

 

Πολυ καλη επιλογη φιλε Νικο. Απο αυτα που λεγαμε κατα καιρους, σιγουρα θα χαρεις την αγορα σου περισσοτερο απο το arc s. Και την διαφορα δεν θα την κανει τοσο ο διπυρηνος επεξεργαστης οσο η 1 γιγα ραμ.

Οσο για τις εφαρμογες και το μεγεθος τους, θα χαρεις να περνας εφαρμογες..:)

 

Παιρνει microsim φιλε.:)

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη επιλογη φιλε Νικο. Απο αυτα που λεγαμε κατα καιρους, σιγουρα θα χαρεις την αγορα σου περισσοτερο απο το arc s. Και την διαφορα δεν θα την κανει τοσο ο διπυρηνος επεξεργαστης οσο η 1 γιγα ραμ.

Οσο για τις εφαρμογες και το μεγεθος τους, θα χαρεις να περνας εφαρμογες..:)

 

Παιρνει microsim φιλε.:)

 

οπα,την πατησαμε, κλειστη η wind, αυριο θα το λειτουργησω δηλαδη..

μολις το παρελαβα!θα τα βαλω διπλα διπλα στην κοπελα μου με το arc S και οποιο διαλεξει,θα κρατησω το αλλο.

λογικα το arc S θα παρει,και ελπιζω να το ευχαριστηθω το Ρ μιας και αυτο ακριβως μου ελειπε απο το αλλο,η ραμ και λιγο ο επεξεργαστης.ομως ναι,μεχρι τωρα εκανα οικονομια στις εφαρμογες που εβαζα και σε αυτες που λειτουργουσα,πχ του fb (πριν το κλεισω) την σταματησα καθως σερνοταν ολο το κινητο και ρουφουσε την μπαταρια!μονο το σχεδιο λιγο με χαλασε,το αλλο ειναι πιο ομορφο και κομψο,αλλα οκ.δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.

ισως με την επομενη γενια της σονυ που ερχονται, πιστευω θα ειναι ολοκληρωμενο το πακετο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οπα,την πατησαμε, κλειστη η wind, αυριο θα το λειτουργησω δηλαδη..

μολις το παρελαβα!θα τα βαλω διπλα διπλα στην κοπελα μου με το arc S και οποιο διαλεξει,θα κρατησω το αλλο.

λογικα το arc S θα παρει,και ελπιζω να το ευχαριστηθω το Ρ μιας και αυτο ακριβως μου ελειπε απο το αλλο,η ραμ και λιγο ο επεξεργαστης.ομως ναι,μεχρι τωρα εκανα οικονομια στις εφαρμογες που εβαζα και σε αυτες που λειτουργουσα,πχ του fb (πριν το κλεισω) την σταματησα καθως σερνοταν ολο το κινητο και ρουφουσε την μπαταρια!μονο το σχεδιο λιγο με χαλασε,το αλλο ειναι πιο ομορφο και κομψο,αλλα οκ.δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.

ισως με την επομενη γενια της σονυ που ερχονται, πιστευω θα ειναι ολοκληρωμενο το πακετο

 

επειδη ακριβως ειμαι των social εφαρμογων οπως εσυ (whatsapp,viber κ.λ.π φανταζομαι) δεν θα χεις κανενα προβλημα.Δεν θα κολλησει πουθενα.Θα περασεις οσες εφαρμογες θες και μαζι με τα updates τους δεν θα χεις κανενα προβλημα.Και επιτελους θα χεις ενα φυσιολογικο multitasking χωρις να γωνατιζει το συμπαν..Ξεχνα αυτα που σου εκανε το Arc S.(εχουμε κανει παρομοια μεταβαση γιαυτο μιλαω εκ πειρας.)

Δεν το χω το xperia P. Περιμενω εντυπωσεις για αυτα τα 2-3 πραγματακια που λεμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη ακριβως ειμαι των social εφαρμογων οπως εσυ (whatsapp,viber κ.λ.π φανταζομαι) δεν θα χεις κανενα προβλημα.Δεν θα κολλησει πουθενα.Θα περασεις οσες εφαρμογες θες και μαζι με τα updates τους δεν θα χεις κανενα προβλημα.Και επιτελους θα χεις ενα φυσιολογικο multitasking χωρις να γωνατιζει το συμπαν..Ξεχνα αυτα που σου εκανε το Arc S.(εχουμε κανει παρομοια μεταβαση γιαυτο μιλαω εκ πειρας.)

Δεν το χω το xperia P. Περιμενω εντυπωσεις για αυτα τα 2-3 πραγματακια που λεμε.

 

αυριο θα μπορω να σου πω..γιατι το arc S τοχω τεσταρει με ολους τους τροπους (εκτος απο ροοτινγκ που εκανα μονο στην αρχη αλλα το επανεφερα,και με την 4 ηταν μανουρα),οποτε αυριο που θα εχω μικρο σιμ και θα ειναι φορτισμενο,δεν εχει καθολου μπαταρια τωρα οποτε θα το βαλω το βραδυ μεχρι το πρωι για 1η φορτιση..

 

μια ερωτηση,το κουτι ειχε καλωδιο HDMI σε εσας?στο youtube σε ολα τα unboxing videos ετσι δειχνει,αλλα εγω δεν βρηκα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα μπορω να σου πω..γιατι το arc S τοχω τεσταρει με ολους τους τροπους (εκτος απο ροοτινγκ που εκανα μονο στην αρχη αλλα το επανεφερα,και με την 4 ηταν μανουρα),οποτε αυριο που θα εχω μικρο σιμ και θα ειναι φορτισμενο,δεν εχει καθολου μπαταρια τωρα οποτε θα το βαλω το βραδυ μεχρι το πρωι για 1η φορτιση..

 

μια ερωτηση,το κουτι ειχε καλωδιο HDMI σε εσας?στο youtube σε ολα τα unboxing videos ετσι δειχνει,αλλα εγω δεν βρηκα..

 

Εμενα φιλε Νικο,δεν ειχε,μονο τα smart tags ειχε μεσα.

Το τηλεφωνο ειναι γερμανικο αγορασμενο απο vnp.

Το δικο σου τι προελευσης ειναι?(το καλο ειναι,οτι τα γερμανικα περνουν πολυ νωρις τις αναβαθμησεις)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα φιλε Νικο,δεν ειχε,μονο τα smart tags ειχε μεσα.

Το τηλεφωνο ειναι γερμανικο αγορασμενο απο vnp.

Το δικο σου τι προελευσης ειναι?(το καλο ειναι,οτι τα γερμανικα περνουν πολυ νωρις τις αναβαθμησεις)

 

θα τα καβατζωνουν στο ταξιδι..αν δεν ηταν ο μοναδικος τροπος να προβαλεις κατι θα τους επαιρνα να ρωτησω,αλλα με την TV μου συνδεομαι με dlna κτλ..οποτε μικρο το κακο.

που την βλεπω την προελευση? (δεν την εχω ανοιξει τη συσκευη μιας και εκτος απο microsim που δεν εχω,ηρθε με τελειως αδεια μπαταρια.(μου κανει εντυπωση καθως ολα εχουν παντα λιγη, εκτος αν το κινητο δεν λειτουργει.. :lol::lol: :p. θα δειξει το πρωι που θα το βγαλω απο την πριζα)

στο κατω μερος του κουτιου γραφει: SL 1261κτλ και μετα DE..

ναναι denmark? slovenia?εχουμε καμια ιδεα?

οσο για τις αναβαθμισεις,μια περιμενουμε,σιγουρα..οποτε που θα παει,θα την παρουμε καποτε...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα τα καβατζωνουν στο ταξιδι..αν δεν ηταν ο μοναδικος τροπος να προβαλεις κατι θα τους επαιρνα να ρωτησω,αλλα με την TV μου συνδεομαι με dlna κτλ..οποτε μικρο το κακο.

που την βλεπω την προελευση? (δεν την εχω ανοιξει τη συσκευη μιας και εκτος απο microsim που δεν εχω,ηρθε με τελειως αδεια μπαταρια.(μου κανει εντυπωση καθως ολα εχουν παντα λιγη, εκτος αν το κινητο δεν λειτουργει.. :lol::lol: :p. θα δειξει το πρωι που θα το βγαλω απο την πριζα)

στο κατω μερος του κουτιου γραφει: SL 1261κτλ και μετα DE..

ναναι denmark? slovenia?εχουμε καμια ιδεα?

οσο για τις αναβαθμισεις,μια περιμενουμε,σιγουρα..οποτε που θα παει,θα την παρουμε καποτε...

 

Ενταξει γερμανικο ειναι,εγω παντως και στο P και στο S(γερμανικα και τα δυο),παιρνω τις αναβαθμησεις,το πολυ σε μια εβδομαδα,εαν οχι αμεσως,το ιδιο και σε ενα arc s,που ειχα!!!

Το δικο μου si ειναι 1261-2616.

Αντε και καλοριζικο:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει γερμανικο ειναι,εγω παντως και στο P και στο S(γερμανικα και τα δυο),παιρνω τις αναβαθμησεις,το πολυ σε μια εβδομαδα,εαν οχι αμεσως,το ιδιο και σε ενα arc s,που ειχα!!!

Το δικο μου si ειναι 1261-2616.

Αντε και καλοριζικο:):)

 

σευχαριστω! απο τα νουμερα καταλαβαινουμε την προελευση δηλαδη?

μιας και τα ειχες ολα,απο καμερα τι λεει?το arc S ειναι καλο,αλλα οχι σαν το Ν8 που θα κρατησω σαν 2ο..

αυτο ειναι γενικα καλυτερο?μιας και δεν το εβγαλαν για ναυαρχιδα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω! απο τα νουμερα καταλαβαινουμε την προελευση δηλαδη?

μιας και τα ειχες ολα,απο καμερα τι λεει?το arc S ειναι καλο,αλλα οχι σαν το Ν8 που θα κρατησω σαν 2ο..

αυτο ειναι γενικα καλυτερο?μιας και δεν το εβγαλαν για ναυαρχιδα..

 

Σε'μενα η καμερα ειναι πολυ καλη(εχουν αναφερθει προβληματα σε αλλους,μετα την ics)

Aπο το arc ειναι μαλον λιγο καλυτερη,ετσι νομιζω εγω,αν και δεν ειναι το ατου μου οι φωτογραφιες,βιντεο κτλπ:rolleyes:

Με την ice cream,παντος πεταει,και ειναι πολυ πιο ομορφο.

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...