Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι..γιαυτο και γω δεν παιρνω ποτε κινητο απο τα πρωτα κομματια.για να δουμε τι παιζει με το συγκεκριμενο.

 

Και τα επόμενα κομμάτια του xperia s είχαν θέματα.πολλά κομμάτια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τα επόμενα κομμάτια του xperia s είχαν θέματα.πολλά κομμάτια

 

Να δω σε ποια παρτίδα θα καταφέρει να διορθώσει αυτό το πρόβλημα η Sony.

Link to comment
Share on other sites

Να δω σε ποια παρτίδα θα καταφέρει να διορθώσει αυτό το πρόβλημα η Sony.

 

Σύντομα πιστεύω,στα service πάντως υπάρχουν πολλά κομμάτια για φτιάξιμο,κρίμα.

Ελπίζω να μην δω τα ιδία και στο p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το χω παραγγείλει στο ασημι,φαινεται ωραίος ο συνδυασμός,μαύρο δεν το παίρνω γιατι θα υπαρχουν σιγουρα ξεφλουδισματα με την χρηση

 

 

 

Και εγω για ασημι μαλλον θα παω αν και με φαγουριζει το κοκκινο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για ασημι μαλλον θα παω αν και με φαγουριζει το κοκκινο...

 

Το ασημί είναι πολύ όμορφο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα πιστεύω,στα service πάντως υπάρχουν πολλά κομμάτια για φτιάξιμο,κρίμα.

Ελπίζω να μην δω τα ιδία και στο p

 

Μακάρι γιατί είναι κρίμα πάνω που κάνει δυνατή αρχή να έχει τέτοια προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό με χει κερδίσει προς το παρόν,κατάλληλο μέγεθος,ποιότητα κατασκευής όπως όλα δείχνουν,καλή οθόνη κι επίσης αυτή την φορά παίρνει τις εντολές απευθείας από τα πλήκτρα πού βρίσκονται στο διάφανο σημείο της συσκευής,δεν έκαναν το ίδιο λάθος με το xperia s,θετικό κι αυτό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τα διεθνή φόρουμ τα πράτα σχόλια για την μπαταρία του είναι άκρως απογοητευτικά .... 2 φορτίσεις μέσα σε ένα 24ωρό :wacko: :wacko:

Το θετικό είναι πως δεν έχει ακουστεί κανένα άλλο παράπονο ή πρόβλημα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητό με χει κερδίσει προς το παρόν,κατάλληλο μέγεθος,ποιότητα κατασκευής όπως όλα δείχνουν,καλή οθόνη κι επίσης αυτή την φορά παίρνει τις εντολές απευθείας από τα πλήκτρα πού βρίσκονται στο διάφανο σημείο της συσκευής

 

φαίνεται πως διαθέτει όλα τα χαρακτηριστικά που πρέπει να διαθέτει ένα smartphone και παραπάνω.

τα smart tags τα δοκίμασες καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τα διεθνή φόρουμ τα πράτα σχόλια για την μπαταρία του είναι άκρως απογοητευτικά .... 2 φορτίσεις μέσα σε ένα 24ωρό :wacko: :wacko:

Το θετικό είναι πως δεν έχει ακουστεί κανένα άλλο παράπονο ή πρόβλημα

 

 

Λινκ??

Μηπως και αυτο με καποιο update θα λυθει, σαν το S???

Link to comment
Share on other sites

Λινκ??

Μηπως και αυτο με καποιο update θα λυθει, σαν το S???

 

GSMarena πήγαινε ... βρε την σελίδα με τα χαρακτηριστικά του κινητού και διάβασε από κάτω τα σχόλια. υπάρχουν πολλά για την μπαταρία.

 

Ποιο Update ? είναι πολύ μικρή η μπαταρία του ... 1305mAh

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Λινκ??

Μηπως και αυτο με καποιο update θα λυθει, σαν το S???

 

Μη νομίζεις οτι βελτιώθηκε και πολύ του S με τα updates...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, το καλύτερο νέο κινητό της Sony. Εξαιρετικές «αναλογίες» μεγέθους, βάρους και δυνατοτήτων, και κορυφαία ποιότητα κατασκευής. Το ασημένιο που έχω δει από κοντά είναι πολύ όμορφο, αλλά είναι ενδιαφέρον και το μαύρο.

 

Όσο για την τιμή του, τα έχουμε πει αυτά. Όταν θέλεις να αποκτήσεις πρώτος ένα κορυφαίο smartphone θα το πληρώσεις και ακριβότερα... Αλλιώς κάνεις υπομονή 4-5 μήνες.;)

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω μαζί σου σχεδόν σε όλα. στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι το P είναι το καλύτερο από όλα γιατί το "καλύτερο" έχει να κάνει με το τι θέλει ο καθένας. Είναι κορυφαίο στην κατηγορία του, θα έλεγα και νομίζω ότι η=για αυτό η sony λανσάρει όλο νέα μοντέλα για όλα τα γούστα αυτό τον καιρό. Ακριβώς επειδή πιστεύει ότι πρέπει να καλύψει διαφορετικές ανάγκες χρηστών.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω μαζί σου σχεδόν σε όλα. στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι το P είναι το καλύτερο από όλα γιατί το "καλύτερο" έχει να κάνει με το τι θέλει ο καθένας. Είναι κορυφαίο στην κατηγορία του, θα έλεγα και νομίζω ότι η=για αυτό η sony λανσάρει όλο νέα μοντέλα για όλα τα γούστα αυτό τον καιρό. Ακριβώς επειδή πιστεύει ότι πρέπει να καλύψει διαφορετικές ανάγκες χρηστών.

 

Εάν αναφέρεσαι στο προηγούμενο δικό μου post, ο λόγος που λέω πως για μένα το P είναι το καλύτερο από τα 3 νέα κινητά της Sony, έχει να κάνει ακριβώς με τις «ζυγισμένες» αναλογίες του στις διάφορες παραμέτρους. Η οθόνη του, για παράδειγμα, δεν έχει μεν το μέγεθος και την ευκρίνεια της οθόνης του S, αλλά είναι πιο φωτεινή από αυτή του S και στο μέγεθός της βάζει κάτω όλες σχεδόν τις άλλες οθόνες, ενώ είναι αρκούντως μεγάλη σε σχέση με το συνολικό του μέγεθος. Ουσιαστικά πιστεύω ότι με το P η Sony «παντρεύει» με τον καλύτερο τρόπο τα χαρακτηριστικά των S και U, και γι΄αυτό το χαρακτηρίζω ως «καλύτερο», με την έννοια ότι πιστεύω πως καταφέρνει να καλύψει με το «ζύγισμά» του περισσότερο κοινό από ότι θα καταφέρουν τα άλλα 2.

 

Για την μπαταρία του που διάβασα πιο πάνω, εμένα με σκληρή χρήση μου έβγαλε άνετα 2 μέρες στο διάστημα που το είχα. άλλωστε οι περισσότεροι χρήστες που θα σκάσουν 450 ευρώ για ένα κινητό, μάλλον έχουν και άλλα πράγματα να ασχοληθούν μέσα στην ημέρα από το να κάθονται επάνω από ένα κινητό (δουλειές, οικογένεια, φίλοι κλπ), οπότε μια χρήση υπό τα παραπάνω δεδομένα δε νομίζω ότι θα αφήσει κανένα παραπονεμένο για την αυτονομία της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ όμορφο τηλέφωνο, αρκετά καλά χαρακτηριστικά (όπως προκύπτει κι από το Hands On) αλλά με τιμή κοντά στα 450€ είναι σχεδόν απλησίαστο. Κρίμα, αλλά με τέτοιες τιμές ωθούν τον κόσμο στο να κρατάει το τηλέφωνό του 2 με 3 χρόνια..
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οι Ιάπωνες ξέρουν γιατί έβαλαν τη συγκεκριμένη μπαταρία στο Xperia P..

Έχουν εμπιστοσύνη στον καινούριο τους επεξεργαστή που σχεδίασαν (1GHz dual-core ST-E U8500 NovaThor) που διαχειρίζεται τέλεια την κατανάλωση ενέργειας και φυσικά πάντα με τη βοήθεια της

τεχνολογίας WhiteMagic!:)

Οπότε ας μην κοιτάμε μόνο τα mAh...

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

Για μένα, το καλύτερο νέο κινητό της Sony. Εξαιρετικές «αναλογίες» μεγέθους, βάρους και δυνατοτήτων, και κορυφαία ποιότητα κατασκευής. Το ασημένιο που έχω δει από κοντά είναι πολύ όμορφο, αλλά είναι ενδιαφέρον και το μαύρο.

 

Όσο για την τιμή του, τα έχουμε πει αυτά. Όταν θέλεις να αποκτήσεις πρώτος ένα κορυφαίο smartphone θα το πληρώσεις και ακριβότερα... Αλλιώς κάνεις υπομονή 4-5 μήνες.;)

 

για το ασημενιο παω κι εγω,μου φαινεται ωραια η αντιθεση,το μαυρο πολυ μουντο δειχνει.

ελπιζω κι απο κοντα το ασημι να ειναι τελειο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τα διεθνή φόρουμ τα πράτα σχόλια για την μπαταρία του είναι άκρως απογοητευτικά .... 2 φορτίσεις μέσα σε ένα 24ωρό

Το θετικό είναι πως δεν έχει ακουστεί κανένα άλλο παράπονο ή πρόβλημα

Σε αυτό το μικρό hands on αναφέρεται το παρακάτω:

Το κινητό που είχα στα χέρια μου για 4 μέρες, χρειάστηκε να το φορτίσω… 3 φορές, με εντατική χρήση σε πλοήγηση στο web, email, και πρόσβαση σε κοινωνικά δίκτυα. Όχι πολλά τηλέφωνα ή SMS, ούτε πολλές φωτογραφίες.

Για κανονικό χρήστη και για μοντέλο προπαραγωγής, εμένα μια χαρά μου φαίνεται και σίγουρα είναι μακριά από τη φόρτιση 2 φορές την ημέρα.

 

Η συσκευή φαίνεται πάντως πολύ καλή.

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

για το ασημενιο παω κι εγω,μου φαινεται ωραια η αντιθεση,το μαυρο πολυ μουντο δειχνει.

ελπιζω κι απο κοντα το ασημι να ειναι τελειο.

 

To μαύρο είναι πιο «σοβαρό», για κάποιον χρήστη που θα ήθελε κάτι τέτοιο. Το ασημένιο είναι πιο «φωτεινό», αλλά ταιριάζει λιγότερο με το ντύσιμο «σακάκι - γραβάτα» :p

Link to comment
Share on other sites

Aπό τα τρία χρώματα το ασημένιο μου αρέσει και εμένα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Aπό τα τρία χρώματα το ασημένιο μου αρέσει και εμένα.

 

Συμφωνω ειδικα τωρα που ερχεται και καλοκαιρακι:)

Ασε που θα δειχνει και πιο εντονη την αισθηση της ποιοτητας της μεταλικης κατασκευης!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

http://www.eprice.com.tw/mobile/talk/4551/4768422/

Από τα λίγα που διέκρινα είδα 1,8 GB για εφαρμογές(καλό) και 591 ΜΒ ελεύθερη RAM την δεδομένη στιγμή(επίσης καλό)......και άλλα που μου άρεσαν.......:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μένει να δούμε την τιμή που θα έρθει. Αν έρθει κάτω από τα 400 θα είναι σούπερ!
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μένει να δούμε την τιμή που θα έρθει. Αν έρθει κάτω από τα 400 θα είναι σούπερ!

 

450 το βλεπω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...