Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 50Ε παραπανω τα αξιζει το xperia s απο το p η οχι?

ειχα neo v και ημουν πληρως ικανοποιημενος...

πειτε μου για να παω να το παρω σημερα...

Αν δεν εχεις προβλημα με τα 50 ευρω, θα ελεγα οτι αξιζει.

Αλλα ποιο πολυ αξιζει αντι για 50 να βαλεις 65 ευρω και να παρεις το xperia t (αν σου αρεσει).

Πιστευω οτι 15 ευρω διαφορα απο s σε t δεν υπαρχει λογος να παρει καποιος το s, εκτος αν υπαρχει θεμα ομορφιας που ο καθε ενας εχει διαφορετικη αποψη. :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπα το βλεπω να παιρνω τελικα το Ρ.

ουσιαστικα μεγαλυτερες οθονες εχουν τα αλλα.και ειδικα η 4,5 θα μου ειναι πολυ μεγαλη.

εδω με την 3,7 του Neo v ημουν οκ οποτε υποθετω με την 4αρα και με μεγαλυτερη αναλυση θα ειμαι παλι οκ.

εξαλλου δε περισσευει και το 50αρικο...

αν ειχαν τιποτα τεραστιες διαφορες να ελεγα.

τι χρωμα λετε?σκεφτομουν κοκκινο.βεβαια θα παω να τα δω το απογευμα.πως καταλαβαινω αν ειναι παραεισαγωγης?τι γραφει στο κουτι?

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο ατού του xperia P είναι η φωτεινότητα της οθόνης (η πιο φωτεινή οθόνη της αγοράς, ελέω white pixel). Αν σε ενδιαφέρει η ευκρινεια της οθόνης σε εξωτερικούς χώρους, το Ρ είναι μονόδρομος. Και το μεγαλύτερο μείον η μπαταρία του. Αν και με το ρουτ κάπως βελτιώνεται. Εγώ το κινητό το έχω από τον Σεπτέμβρη και είμαι ευχαριστημενος, δεν μου έχει βγάλει προβλήματα. Η συμβουλή του αγαπητού expendable με βρίσκει σύμφωνο. Πήγαινε δες τα και τα δύο από κοντά κι αυτό που θα σου κάνει το κλικ, αγορασε το.

Υ. Γ.η οθόνη του xperia P με την στοκ ταπετσαρία χάνει πολύ(όπως κατάλαβες κι εδώ υπάρχουν οι κολλημένοι :D)

 

Έτσι ακριβώς, η αναγνωσιμότητα της οθόνης του Ρ είναι το μεγαλύτερο ατού σε σχέση με το mini.

Επειδή τα είχα και τα 2 για δεύτερα να πω ότι αν το φίλο τον ενδιαφέρει το έξω τότε το mini αποριπτεται απλά.

Ασε που δεν έχει και αυτόματη φωτεινότητα και κάνει τα πράγματα χειρότερα.

Θυμάμαι ήμουν στο αμάξι και το ειχα κάτω απ τη μέση και βγαίνοντας έξω δέχτηκα κλήση και κάτω απ το ήλιο δεν έβλεπα τίποτα και ξαναμπήκα στο αμάξι να βρω τα κοντρόλ να ανεβάσω στο τέρμα τη φωτεινότητα μπας και το σώσουμε καπως :)

Απ την άλλη το mini έχει πιο ομαλό δούλεμα και μιας και το πήρα τελευταίες παρτίδες είχε άψογο τατς επιπέδου S3 κανονικού!

Και αυτονομία

Εγώ πάντως μια και αυτά πρωτίστως είναι τηλέφωνα προτιμώ το Ρ άνετα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μπα το βλεπω να παιρνω τελικα το Ρ.

ουσιαστικα μεγαλυτερες οθονες εχουν τα αλλα.και ειδικα η 4,5 θα μου ειναι πολυ μεγαλη.

εδω με την 3,7 του Neo v ημουν οκ οποτε υποθετω με την 4αρα και με μεγαλυτερη αναλυση θα ειμαι παλι οκ.

εξαλλου δε περισσευει και το 50αρικο...

αν ειχαν τιποτα τεραστιες διαφορες να ελεγα.

τι χρωμα λετε?σκεφτομουν κοκκινο.βεβαια θα παω να τα δω το απογευμα.πως καταλαβαινω αν ειναι παραεισαγωγης?τι γραφει στο κουτι?

Στο κουτι θα γραφει πχ EL,EN,DE,IT, ή κατι αλλο. Αν τα αρχικα που θα γραφει στο κουτι παραπεμπτουν στα αρχικα καποιας ευρωπαικης χωρας δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Με το καλο :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μπα το βλεπω να παιρνω τελικα το Ρ.

ουσιαστικα μεγαλυτερες οθονες εχουν τα αλλα.και ειδικα η 4,5 θα μου ειναι πολυ μεγαλη.

εδω με την 3,7 του Neo v ημουν οκ οποτε υποθετω με την 4αρα και με μεγαλυτερη αναλυση θα ειμαι παλι οκ.

εξαλλου δε περισσευει και το 50αρικο...

αν ειχαν τιποτα τεραστιες διαφορες να ελεγα.

τι χρωμα λετε?σκεφτομουν κοκκινο.βεβαια θα παω να τα δω το απογευμα.πως καταλαβαινω αν ειναι παραεισαγωγης?τι γραφει στο κουτι?

 

Αν το παρεις απο γερμανο, βονταφον, γουιντ κλπ, ΔΕΝ θα ειναι παραεισαγωγης σιγουρα. Αν αποφασισεις να το χτυπησεις απο ηλεκτρονικο καταστημα, διευκρυνισε τους, οτι θες ελληνικης αντιπροσωπιας και κατα την παραλαβη τσεκαρε στο κουτι του αμα γραφει την ελλαδα πανω. :) Να ξερεις οτι και να μην ειναι ελληνικης , ειναι το ιδιο πραγμα αρκει παντα να προοριζεται για ευρωπαικη αγορα!

 

edit: δεν ειδα οτι απαντησε και ο φιλος karthan !

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ξερετε αν οι καινουργιες παρτιδες του χπερια π εχουν μεσα στο κουτι τους περασμενη την εκδοση αντροιντ 4? στο μιντια μαρκτ ειδα πως εγραφε πανω στο κουτι αντροιντ 4.

 

Όντως από το Μediamarkt που το αγόρασα την περασμένη εβδομάδα, είχε την 4.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα σε κοκκινο.ειναι παραεισαγωγης.για γερμανια πηγαινε.φοραει απο μαμα 4.0.4

πρωτες εντυπωσεις.η οθονη μου ειναι μια χαρα ,αν επαιρνα αλλο με μεγαλυτερη θα μου φαινοταν υπερβολη.απο ποιοτητα κατασκευης φαινεται αρκετα καλο.ψαχνω τωρα για να δω ελατωμματα για να το προλαβω αν ειναι στις 7 μερες του doa.

απο αυριο μεθαυριο παω και για ροοτ γιατι βλεπω αρκετη σαβουρα.ποιος οδηγος κανει για το Ρ?

α ηταν και καινουργια παραλαβη αυτο που πηρα,περιμενα γιατι εκεινη την ωρα ξεφορτωναν.

Link to comment
Share on other sites

Για root μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον οδηγό στην υπογραφή μου. Για ελαττώματα έλεγξε καμένα pixel(ειδικά σε μαύρο background), κιτρινίλες στην οθόνη, αν δέχεσαι κανονικά κλήσεις, αν κλείνει το wifi, αν η κάμερα στα 8mp με flash βγάζει τις μισές φωτογραφίες με μαύρο χρώμα κτλ. Αυτά είναι μερικά που έχουν αναφερθεί εδώ και κει.

 

Καλοδούλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Για root μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον οδηγό στην υπογραφή μου. Για ελαττώματα έλεγξε καμένα pixel(ειδικά σε μαύρο background), κιτρινίλες στην οθόνη, αν δέχεσαι κανονικά κλήσεις, αν κλείνει το wifi, αν η κάμερα στα 8mp με flash βγάζει τις μισές φωτογραφίες με μαύρο χρώμα κτλ. Αυτά είναι μερικά που έχουν αναφερθεί εδώ και κει.

 

Καλοδούλευτο.

 

Σε ευχαριστω,ξεκιναω δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Μιας που συνηθως ανεβαζουμε τις καλυτερες επιδοσεις μας στο θεμα μπαταριας, ειπα να ανεβασω μια φορα και τις χειροτερες μου επιδοσεις τις οποιες πετυχα σημερα!!! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

το διαβασα και ποιο πανω εχει κανεις προβλημα με το φλασ την ωρα που τραβαει φωτο στην νυχτα;εχω την αισθηση οτι υπολειτουργει και η φωτο ερχονται σκοτεινες .το εχει κανεις αλλος το προβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι καιεγώ μιας και το ζαχαρώνω για 2ο αν τελικά δε πάρω το S4 και μείνω με το note2.

Το είχα τι κινητό πριν 10 μήνες, το ξέρω λοιπόν, το θέμα είναι δε ξέρω πως τα πάει με τη jb, τη πήρε κατ αρχήν και μετά στη πράξη πως είναι, του έχει πέσει βαριά ή όλα ok?

Θα εκτιμούσα 1 απάντηση :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για root μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον οδηγό στην υπογραφή μου. Για ελαττώματα έλεγξε καμένα pixel(ειδικά σε μαύρο background), κιτρινίλες στην οθόνη, αν δέχεσαι κανονικά κλήσεις, αν κλείνει το wifi, αν η κάμερα στα 8mp με flash βγάζει τις μισές φωτογραφίες με μαύρο χρώμα κτλ. Αυτά είναι μερικά που έχουν αναφερθεί εδώ και κει.

 

Καλοδούλευτο.

 

Λεπον,εβαλα το flashtool 0.9.8 που μου ειχε μεινει απο το neo V.

αλλα δε με αφηνει να πεταξω μεσα το κερνελ για να προχωρησω...

επισης στις ρυθμισεις,στο επαναφορα που ακριβως θα μου πεταξει αυτο για να κανω επαναφορα το αρχειο?γιατι δεν μου βγαζει τωρα καμια επιλογη τετοια.τη βγαζει μετα μονο του?

Link to comment
Share on other sites

το διαβασα και ποιο πανω εχει κανεις προβλημα με το φλασ την ωρα που τραβαει φωτο στην νυχτα;εχω την αισθηση οτι υπολειτουργει και η φωτο ερχονται σκοτεινες .το εχει κανεις αλλος το προβλημα ;

 

Εγώ μία φωτογραφία που έβγαλα δεν μου το παρουσίασε, θα δοκιμάσω και σήμερα. Πάντως είναι αναγνωρισμένο το bug από πολλά άτομα. Λογικά με το update σε JB θα διορθωθεί. Σε GB δεν νομίζω να υπάρχει αυτό το bug οπότε μάλλον του ICS είναι (σε συνδυασμό με τον κώδικα της Sony).

 

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι καιεγώ μιας και το ζαχαρώνω για 2ο αν τελικά δε πάρω το S4 και μείνω με το note2.

Το είχα τι κινητό πριν 10 μήνες, το ξέρω λοιπόν, το θέμα είναι δε ξέρω πως τα πάει με τη jb, τη πήρε κατ αρχήν και μετά στη πράξη πως είναι, του έχει πέσει βαριά ή όλα ok?

Θα εκτιμούσα 1 απάντηση :)

 

Μέσα στον Απρίλη λογικά θα πάρει την JB. Εκτός απροόπτου λογικά δεν θα ζορίζεται μιας και έχει καλό hardware, εκτός αν κάνει καμιά πατάτα η Sony.

 

Λεπον,εβαλα το flashtool 0.9.8 που μου ειχε μεινει απο το neo V.

αλλα δε με αφηνει να πεταξω μεσα το κερνελ για να προχωρησω...

επισης στις ρυθμισεις,στο επαναφορα που ακριβως θα μου πεταξει αυτο για να κανω επαναφορα το αρχειο?γιατι δεν μου βγαζει τωρα καμια επιλογη τετοια.τη βγαζει μετα μονο του?

 

Τι εννοείς δεν σε αφήνει; Το έκανες unzip το kernel; Μετά παίρνεις το ftf αρχείο και το πετάς στο λευκό μέρος του flashtool (εκεί που λέει τις πληροφορίες - log). Για το restore είναι η εφαρμογή Backup & Restore νομίζω εμένα την άνοιξε αυτόματα και απλά πατάς restore, αν δεν στην ανοίξει όταν βρίσκεσαι στο κατάλληλο βήμα της διαδικασίας rooting, υπάρχει σαν εφαρμογή να την ανοίξεις μόνος σου. Αν δεν υπάρχει στο κινητό σου κατεβάζεις το apk από xda.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν σε αφήνει; Το έκανες unzip το kernel; Μετά παίρνεις το ftf αρχείο και το πετάς στο λευκό μέρος του flashtool (εκεί που λέει τις πληροφορίες - log). Για το restore είναι η εφαρμογή Backup & Restore νομίζω εμένα την άνοιξε αυτόματα και απλά πατάς restore, αν δεν στην ανοίξει όταν βρίσκεσαι στο κατάλληλο βήμα της διαδικασίας rooting, υπάρχει σαν εφαρμογή να την ανοίξεις μόνος σου. Αν δεν υπάρχει στο κινητό σου κατεβάζεις το apk από xda.

 

Ναι το ξεζιπαρα και δε με αφηνει να το πεταξω μεσα,μου βγαζει απαγορευτικο...

το αναγνωριζει το κινητο κανονικα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζοντας παντος σε 6 mp αναλυση δεν υπαρχει θεμα οποτε προσορινα και περιμενοντας την jb μενω στα 6 mp .δεν ξερω αν εχει σημασια η εκδοση μου ειναι 6.1.1.β.1.54
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζοντας παντος σε 6 mp αναλυση δεν υπαρχει θεμα οποτε προσορινα και περιμενοντας την jb μενω στα 6 mp .δεν ξερω αν εχει σημασια η εκδοση μου ειναι 6.1.1.β.1.54

 

Το κάνει και σε εμένα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση το κάνει σε όλους. Αλλά μόνο στα 8mp. Προσωρινά μπορεί να λυθεί αν ανεβάσετε απο τις ρυθμισεις της κάμερας την φωτεινότητα στο +1.3 αν δεν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις συνδεδεμένο το κινητό; Μετά το συνδέεις, ίσως γι'αυτό να μην σε αφήνει.

 

Οχι ξεσυνδεμενο το εχω.

δοκιμασα τα παντα.το ξεσυνδεσα εκανα επανεκινηση το εβαλα.το εβαλα το εβγαλα κτλ κτλ αλλα τιποτα...

 

αυτο με το φλας το κανει και σε μενα.η μαυριλα που βγαζει κατω,σωστα?

εκτος οτι πρεπει να το κανει μονο στα 8mp αν βαλεις φλας για τα ματια παλι δε το κανει οποτε θεμα firmware ειναι.με καμια αναβαθμιση φανταζομαι θα φτιαξει?η να το παω πισω?:p

 

Τελικα το καταφερα,τα εβαλα στο firmwares και το βρηκε.προσπαθησα να το φλασαρω στο 559 και τα παιξε το κινητο.του ριχνω μια τωρα με το sus να ρθει στα ισα του...λεει κιολας οτι βρηκε και αναβαθμιση.για να δουμε...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το καταφερα,τα εβαλα στο firmwares και το βρηκε.προσπαθησα να το φλασαρω στο 559 και τα παιξε το κινητο.του ριχνω μια τωρα με το sus να ρθει στα ισα του...λεει κιολας οτι βρηκε και αναβαθμιση.για να δουμε...

 

Περίεργο, ποια έκδοση είχες περασμένη όταν ξεκίνησες την διαδικασία. Την 4.0.4 φαντάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι 4.0.4 .την 1.54 συγκεκριμενα.

δε ξερω γιατι αλλα δε μπορει να τη περασει τη .559.

ενω τα κανω ολα και λεει στο flashtool να βγαλω το κινητο και να το κανω επανεκκινηση το βγαζω το ανοιγω και δε γινεται τιποτα απο αυτα που θα πρεπε.δηλαδη ανοιγει κανονικα,δειχνει οτι ακομα εχει 1.54 και δε βγαζει και στο restore τιποτα...εν ολιγοις δε το φλασαρει!

και τη πρωτη φορα που το δοκιμασα τα παιξε και κολλησε και του ριξα με το sus επαναφορα και αναβαθμιση γιατι δεν μπορουσα να κανω τιποτα αλλο!μονο επανεκκινηση με τα κουμπια αλλα μετα παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγες μερες πηρα το xperia P, που ειναι και το πρωτο μου Android κινητο.

Ολα τελεια αλλα μολις το πηρα δεν προσεξα καθολου με τις πρωτες φορτισεις, δηλαδη απλα το φορτισα μιση ωρα οπως ελεγε και η συσκευασια, και μετα το φορτιζα μεχρι το 100% οταν η μπαταρια επεφτε στο 20-30%. Μονο μια φορα το φορτισα 6 ωρες κλειστο το βραδι.

Πιστευετε οτι θα εχω καποιο προβλημα αργοτερα με την μπαταρια; Και αν ναι τι θα λεγατε να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις προβλημα.απλα ασε το μια δυο φορες να στερεψει τελειως απο μπαταρια και μετα φορτιζε το
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Ωστόσο καλό θα ήταν μια στο τόσο να αφήνεις τη μπαταρία να κάνει έναν πλήρη κύκλο αποφόρτισης πριν το ξαναβάλεις στην πρίζα και μετά να το φορτίζεις μέχρι το 100%. Αυτό θα βοηθήσει και στο να είναι πιο ακριβής η ένδειξη που σου δίνει για το υπόλοιπο της μπαταρίας, αν και ορισμένες φορές πραγματικά τρελαίνεται και μπορεί πχ από το 17% να πάει στο 0% και να σβήσει μόλις το κρατήσεις δύο λεπτά στα χέρια σου!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...