Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοουνε καλυματα της οθονης?

 

Τις πλαστικές μεμβράνες (αυτοκόλλητες - ζελατίνες) που τις τοποθετούμε για αποφυγή φθοράς της οθόνης (γρατσουνιές κτλ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα από birdphone και η συσκευασία είχε και nfc tags και hdmi καλώδιο ενώ δεν μου τα είχαν αναφέρει από το κατάστημα επειδή ρώτησα τι αξεσουάρ θα περιέχει. Περίεργο που σε κάποιους δεν τα είχε μέσα η συσκευασία.

Το κουτι του για ποιες χωρες γραφει οτι ειναι?

Είμαι περίεργος να δω τι θα σου πουν αν αλλάξεις τα πλαστικά και είναι σαν καινούρια και τους το ξανά πας πίσω....

Το ιδιο σκεφτομουν :lol: Αυτο θα εκανα και θα εβαζα καποιον φιλο-γνωστο μου να το παει :lol:

τι εννοουνε καλυματα της οθονης?

Αν καταλαβα καλα δεν γραφει για καλυματα οθονης, γραφει: και τα καλυματα και την οθονη.

Τελικά τίποτα..Η ίδια η SONY μου λέει ότι δέχονται μόνο την γνώμη της ARVATO..

Τους λέω ότι δεν είναι δυνατόν επειδή είναι γρατσουνισμένα τα καλύμματα να μην μου αλλάζουν την οθόνη με τα καμμένα πίξελ!

Δεν με νοιάζουν στην τελική τα καλύμματα εγώ την ΟΘΟΝΗ θέλω να μου αλλάξετε και μου απαντάνε το επικό:

" Ναι αλλά εμείς δεν κάνουμε μερικές επιδιορθώσεις αλλά μόνο ολικές που σημαίνει πως θα σας αλλάξουμε και τα καλύμματα και την οθόνη και επειδή τα καλλύματα είναι εκτός εγγύησης δεν θα σας τα αλλάζουμε άρα ούτε και την οθόνη!!!!!!"

Τι να πω.. Επικοινώνησα ήδη με γραφείο συνήγορου του καταναλωτή, με ιν.κα. και γενική γραμματεία καταναλωτή..

Περιμένω απαντήσεις στα εμαιλ που έστειλα...Άκουσον άκουσον..

Εν τω μεταξύ η οθόνη από ebay βγαίνει περίπου 70 ευρώ με το digitizer αλλά α. δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι να το κάνω β. γιατί να δώσω έστω και 1 ευρώ για κάτι που έχει εγγύηση..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Enigma 2.0, πολυ καλη! Σε συνδυασμο με το sliding xp kernel, δινει εξαιρετικο αποτελεσμα

 

Φίλε μπορείς να δώσεις πληροφορίες σχετικά με την ρομ; αν σου είναι εύκολο από που την κατεβάζω και αν έχει οδηγίες εγκατάστασης.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι του για ποιες χωρες γραφει οτι ειναι?

 

Αυτό που το βλέπω; αν είναι πίσω στο κουτί κάτω κάτω που λέει για κάτι copyrights έχει: EN,FR,PB,RU,XL. Επίσης κάτω δεξιά έχει την σημαία της Γαλλίας στο κουτί. Όταν το άνοιξα πάντως η γλώσσα ήταν στα Σουηδικά ή κάτι τέτοιο.

 

Μία ερώτηση, επειδή μου ήρθε με GB το update να το κάνω αφού φορτίσει στο 100% η μπαταρία ή δεν παίζει ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι του για ποιες χωρες γραφει οτι ειναι?

 

Το ιδιο σκεφτομουν :lol: Αυτο θα εκανα και θα εβαζα καποιον φιλο-γνωστο μου να το παει :lol:

 

Αν καταλαβα καλα δεν γραφει για καλυματα οθονης, γραφει: και τα καλυματα και την οθονη.

 

Ναι ρε παιδιά..Όχι καλύμματα οθόνης..Τα καλύμματα (το αλουμινένιο σασί) της συσκευής.

 

Είμαι περίεργος να δω τι θα σου πουν αν αλλάξεις τα πλαστικά και είναι σαν καινούρια και τους το ξανά πας πίσω....

 

Έχει καταχυρωθεί το ιμει (το έγραφε άλλωστε στην απόδειξη αγοράς) και επειδή αυτό που λες το έχει κάνει φίλος του στο πρόσφατο παρελθόν και του είπαν πως είναι εκτός εγγύησης λόγω μη εξουσιοδοτημένης παρέμβασης στην συσκευή!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

 

Το ιδιο σκεφτομουν :lol: Αυτο θα εκανα και θα εβαζα καποιον φιλο-γνωστο μου να το παει :lol:

Όοοοοοοχι Θανάση! Εγώ ο ίδιος θα πήγαινα! Να με δούνε πάλι κατάφατσα!

Έχει καταχυρωθεί το ιμει (το έγραφε άλλωστε στην απόδειξη αγοράς) και επειδή αυτό που λες το έχει κάνει φίλος του στο πρόσφατο παρελθόν και του είπαν πως είναι εκτός εγγύησης λόγω μη εξουσιοδοτημένης παρέμβασης στην συσκευή!!

Το ξέρω φίλε μου. Για αυτό και θα πήγαινα πάλι ο ίδιος. Όχι για να το παίξω ξύπνιος και να πάρω αυτό που θέλω με κουτοπονηριά αλλά με τσαμπουκά για να τους αποδείξω πως το επίχειρημα ότι τα χτυπημένα πλαστικά σχετίζονται με τα καμμένα pixel είναι βλακώδες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το περίμενα. Μόλις βρήκα 4 καμένα πίξελ(3 άσπρα 1 κόκκινο) στο xperia p που παρέλαβα σήμερα...

Α ρε Sony.

 

Εδώ πρέπει να απευθυνθώ για αντικατάσταση;

http://www.sony.gr/support/el/repair

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το περίμενα. Μόλις βρήκα 4 καμένα πίξελ(3 άσπρα 1 κόκκινο) στο xperia p που παρέλαβα σήμερα...

Α ρε Sony.

 

Εδώ πρέπει να απευθυνθώ για αντικατάσταση;

http://www.sony.gr/support/el/repair

 

Πας εκει που το πηρες και ζητας αντικατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ηρθε εσας το update για jb?

 

Μπα,διάβασες κάτι;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

γραψτε λαθος διαβασα ενα post στην προηγουμενη σελιδα και καταλαβα λαθος ακυρος ο συναγερμος :P
Link to comment
Share on other sites

της θεσσλονικης το servise Sony Xperia η αντιπροσωπεια δηλαδη

 

2310500500

Δωδεκανησου 21 2ος οροφος

8:30 εως τις 16:30 ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό εδώ μπορεί να δουλέψει για επέκταση της μνήμης, μέσω OTG;

http://dx.com/p/c310-otg-tf-card-reader-w-usb-to-micro-usb-adapter-for-samsung-i9100-i9300-i9220-n7100-174106

 

Μιλάω για σύνδεση micro SD σε micro USB.

Απ'ότι βλέπω όμως κάνει μόνο για samsung, γνωρίζει κάποιος άλλη παρόμοια λύση;

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Για καμμενα πιξελ εχει καλυψη εστω και για ενα?

η θελει καποιο αριθμο και πανω?

Link to comment
Share on other sites

Η sony εχει εγγύηση για 2 καμμένα πίξελ. Επιβεβαιωμένο τηλεφωνικός και μέσω e-mail απο τη sony mobile.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλά πάμε από μπαταρία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 14 Απριλίου λένε θα έχει βγει. Οι εκπρόσωποι λένε πως ήδη έχει αρχίσει η αναβάθμιση απλά γίνεται αναλόγως τον carrier/serial της συσκευής γι'αυτό και καθυστερεί.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 14 Απριλίου λένε θα έχει βγει. Οι εκπρόσωποι λένε πως ήδη έχει αρχίσει η αναβάθμιση απλά γίνεται αναλόγως τον carrier/serial της συσκευής γι'αυτό και καθυστερεί.

 

Φιλε μου που το διαβασες αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...