Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ως προς τα προαναφερθέντα συμφωνώ και με τους... 2!!!!

 

Είναι αλήθεια πως το παράχεσε και η Sony με ένα τσουβάλι μοντέλα που δεν υποστηρίζονται στο after sales επαρκώς καθώς αναβαθμίσεις παίρνουν αλλά χωρίς να λύνονται πολλά και φυσικά το λειτουργικό τους αναβαθμίζεται πάντα τελευταίο συγκριτικά με την πιο δυνατή στο χώρο αυτόν τον καιρό Samsung (χαρακτηριστικά φίλος που έχει το nexus s έχει από τον Σεπτέμβριο jb!!! Για κινητό ΠΡΟΠΕΡΣΥΝΟ δλδ respect στο after sales τους οι της Samsung)

 

Από την άλλη και μιλώντας για το δικό μας κινητό αλλά και για άλλα μοντέλα που τσεκάρω, απλά δεν παίζεται η Sony στην απόδοση των χρωμάτων και σε οθόνη, η ποιότητα κατασκευής του p όχι μόνο δεν υστερεί σε σχέση με του siii αλλά το κάνει να φαίνεται σαν κινέζικη φθήνια παρά το glossy εξωτερικό του, και φυσικά είναι μια χαρά ωραίο κινητό.

 

Τώρα αυτό με την κάμερα, τις φρίκης στις αναβαθμίσεις κτλ και μένα με χαλάει αλλά γι αυτό και η Sony δεν είναι πρώτη μάλλον!

Link to comment
Share on other sites

Ως προς τα προαναφερθέντα συμφωνώ και με τους... 2!!!!

 

Είναι αλήθεια πως το παράχεσε και η Sony με ένα τσουβάλι μοντέλα που δεν υποστηρίζονται στο after sales επαρκώς καθώς αναβαθμίσεις παίρνουν αλλά χωρίς να λύνονται πολλά και φυσικά το λειτουργικό τους αναβαθμίζεται πάντα τελευταίο συγκριτικά με την πιο δυνατή στο χώρο αυτόν τον καιρό Samsung (χαρακτηριστικά φίλος που έχει το nexus s έχει από τον Σεπτέμβριο jb!!! Για κινητό ΠΡΟΠΕΡΣΥΝΟ δλδ respect στο after sales τους οι της Samsung

Το nexus s ειναι κατασκευη απο τη samsung για λογαριασμο της google.

H samsung δεν βγαζει αναβαθμισεις για αυτο το τηλεφωνο, της βγαζει η google.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όπως για κάθε nexus....

 

Δεν είναι όμως αρνητικό το γεγονός ένα κινητό μοντέλο 2010 να έχει jb από 9/2012 και συ σε μια mid συσκευή μοντέλου 2012 να περιμένεις Μάρτιο - Απρίλιο;

Link to comment
Share on other sites

Όπως για κάθε nexus....

 

Δεν είναι όμως αρνητικό το γεγονός ένα κινητό μοντέλο 2010 να έχει jb από 9/2012 και συ σε μια mid συσκευή μοντέλου 2012 να περιμένεις Μάρτιο - Απρίλιο;

 

Αν δεν παινεψει η google το σπιτι της θα πεσει κ θα την πλακωσει

Link to comment
Share on other sites

Το nexus s ειναι κατασκευη απο τη samsung για λογαριασμο της google.

H samsung δεν βγαζει αναβαθμισεις για αυτο το τηλεφωνο, της βγαζει η google.

Σκέψου ότι η google έκανε ~3 μήνες από την παρουσίαση για να τη δώσει στο τηλέφωνο της....

Δυστυχώς ή ευτυχώς όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να προσαρμόσουν και να βάλουν τη "σαβούρα" τους...

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απορία, ναι ξέρω η κάμερα με το φλάς έχει θέμα, το έχω αποδεχθεί και βγάζω φωτογραφίες στα 6mp αλλά μήπως κανείς έχει παρατηρήσει και άλλο πρόβλημα της καμερας όταν ενεργοποιείται μέσα σε εφαρμογές?

 

Συγκεκριμένα,αν την ενεργοποιήσω για να βγάλω φωτογραφία μέσω του instagram ή άλλου app μου εμφανίζει την εικόνα σαν να είναι πιο δεξιά από ότι στην πραγματικότητα και η μισή αριστερή οθόνη είναι μαυρισμένη,αυτό το κάνει σε όλα τα app που έχουν την δυνατότητα λήψης φωτογραφίας.

Βέβαια αν την βγάλω τελικά την φωτογραφία εντός instagram για παραδειγμα βγαινει κανονική και όχι όπως μου την εμφανιζει την ώρα λήψης!

nokia 3310-->sony ericsson T610-->samsung E360 :O -->samsung J700 -->LG GT505-->Sony Xperia P
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγηκε η GB ολοι λεγαμε για κατι εξαιρετικο στον χωρο των andoid ....Μεχρι στιγμης ειναι η καλυτερη εκδοση που εχει βγαλει η google...Καποια στιγμη ολοι περιμεναμε την ics και λεγαμε οτι κατι καινουργιο θα γινει....Απο οτι βλεπω ομως αρκετοι δεν ειναι ευχαριστημενοι (ενα μεγαλο ποσοστο χρηστων πρωτειμαει την GB ) και περιμενουν με αγωνια και ανυπομονησια ποτε θα μπει η JB....Και αναρωτιεμαι εγω ο απλος χρηστης.....Μηπως και αυτη η εκδοση δεν ανταποκρινεται στις προσδοκιες μας????

Μηπως τα κινητα μας δεν ανταποκριθουν στις απαιτησεις της????? Μηπως τελικα ολες αυτες οι αναβαθμισεις γινονται για εμπορικους λογους - με την εννοια οτι σε ενα παλιοτερο μοντελο δεν θα κατσει τοσο καλα οσο σε ενα φρεσκο με τις προδιαγραφες της JB - και οδηγουν τους χρηστες σε αγορα καινουργιων μοντελων????

Μηπως να αφησουμε τα κινητα μας στην εκδοση με την οποια πρωτοβγηκαν (και απο οτι ειχα δει δουλευαν μια χαρα και σε αυτονομια και σε καμερα και σε λειτουργιες εφαρμογων....)????

Σιγουρα η τεχνολογια και οι εξελιξεις τρεχουν και θελουμε να ειμαστε μεσα σε ολα....Αλλα τελικα μηπως και εμεις ζηταμε περισσοτερα απο συσκευες που μπορουν να μας δωσουν λιγοτερα?????

Οποτε φιλοι μου ας περιμενουμε με υπομονη τις εξελιξεις....Θα την δουμε και την JB !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι με τις κ@ύλες του καθενός! Πολύ απλά όταν το κινητό σου θεωρηθεί obsolete και η εταιρία πάψει να το υποστηρίζει καταφεύγεις σε custom Rom rooting κτλ (αν δεν το χεις κάνει ήδη)
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ σημαντικοτερο ειναι οτι αν μεινεις πισω στο λειτουργικο χανεις τα καλουδια των εφαρμογων που γραφονται για το νεο λειτουργικο. Επισης μην ξεχναμε οτι απο την εκδοση 2 στην 4.Χ οι διαφορες ειναι τεραστιες και δικαιολογουνται καποιες αρυθμιες, η εκδοση 4.1 ειναι αριστη πραγματικα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το juice defender φαίνεται να κάνει δουλειά...

 

Για να κάνω tethering πρέπει να είμαι ρουτ; Αρνείται πεισματικά να γίνει hotspot το κινητακι μου! Κατά τα αλλα εξαιρετικό... Ότι πιο όμορφο είχα ποτέ σε κινητό..

 

Και λίγο flame... Καλύτερο από το 4s σε όλα εκτός από την αυτονομία!

 

Οπως πολυ σωστα ειπε και ο zxr δεν χρειαζεσαι Root for Tethering δεν εχει καμια σχεση η μεταξυ τους λειτουργικοτητα. Για το tethering

βεβαιωσου για τα παρακατω:

1.// Οι ρυθμισεις απο το παροχεα ιντερνετ i.e. Vodafone είναι σωστες, προσοχη στο ΜCC - MNC αν δεν εχει σεταριστει σωστα μπορει

μεν το κινητο να μπαινει στο ιντερνετ αλλα το tethering να γινεται limitless.

2.// Αν υπαρχει προβλημα με WAP/WAP2 PSK η συσκευη που θα συνδεθει στο hotspot να εχει ισάξιους χαρακτηρες (ASCII-HEX/DEC)

στην ιδια κωδικοποιηση / γλωσσα (i.e. english-american keyboard).

3.// Aν βρισκεσαι κοντά σε wireless router χαμηλωσε το Range Channel sto 7-8 max και δοκιμασε παλι. Αν ειναι δυνατον disable

το N η τελειως κλειστο το Channel.

4.// Σπανιο αλλα συμβαινει, αν εισαι σε GingerBread , σιγουρεψου οτι ειναι κλειστος ο "εντοπισμος σφαλματων". Παντα τρεχει

το trigger setting, για να αποδοσει την συνδεση στο USB.

5.// Αν χρησημοποιεις κάποιο task killer κανε τον κοπο για ενα unistall και δοκιμασε παλι για ευλογους λογους.

 

Hope that helps at first instance, δοκιμαζεις και μας λες!

Link to comment
Share on other sites

1.// Οι ρυθμισεις απο το παροχεα ιντερνετ i.e. Vodafone είναι σωστες, προσοχη στο ΜCC - MNC αν δεν εχει σεταριστει σωστα μπορει

μεν το κινητο να μπαινει στο ιντερνετ αλλα το tethering να γινεται limitless.

 

ξέρουμε ποιες πρεπει να ειναι αυτες οι ρυθμισεις σε cosmote whats up? στο ideos x5 pro που είχα πριν δουλευε κανονικοτατα! τωρα μου κανει ορατο το κινητο στον υπολογιστη... συνδεομαι... αλλα δεν εχει ιντερνετ ο υπολογιστης! μικρο το προβλημα θα μου πεις, αλλα ειναι προβλημα...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

elephantas

Χθες, 19:38

 

 

Παράθεση από giorgos_1979 >

 

δυστυχως η SONY ξερει μονο να βγαζει καθε μερα κ απο ενα μοντελο φιλε μου,απο υποστηριξη ενημερωσεις κτλ πασχει πολυ...

βλεπω να γυριζω ξανα στη SAMSUNG!

 

σε ενα μηνα εχεις την jellybean.

 

δεν καταλαβα. γιατι κλαιγεσαι; η ζωη σου θα γινει καλυτερη δηλαδη;;

ποσα πραγματα νομιζεις θα αλλαξουν;

 

και αν νομιζεις οτι ειναι λογος να γυρισεις στην samsung για να παρεις μια ενημερωση , λιγο καιρο πιο πριν. καντο.

σιγα τον λογο. πανε παρε ενα κατωτερης ποιοτητας κινητο.

 

φιλε μου πιστεψε με μου αρεσει παρα πολυ το P μου,απλα ειναι αυτο που ειπωθηκε παραπανω,οτι η SONY βγαζει παρα πολλα μοντελα κ δεν δινει την δεουσα προσοχη στα ηδη υπαρχοντα..επετρεψε μου λοιπον να βγαζω το παραπονο μου.:confused:σε καμια περιπτωση δεν θελω να προκαλεσω διαμαχη μεταξυ μας για τις εταιρειες.:)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

hi guys και απο μένα! εδώ και 3 βδομάδες είμαι χαρούμενος κάτοχος ενός xperia P!

 

Έχω κάνει root στο παρελθόν σε htc desire αλλά τώρα σε τι μου χρησιμεύει στο P? Εφόσον δεν έχει microsd δλδ για να μεταφέρεις εφαρμογές κτλπ. Στο να βγάζω bloatware? Ρυθμίζονται κάπως οι 160 χαρακτήρες στην stock app του κινητού? Το handset sms δεν μαρέσει και τόσο D:

Link to comment
Share on other sites

To root πάντα είναι χρήσιμο. Για τα bloatware και μόνο αξίζει. Αν το κινητό σου προορίζεται για την ελληνική αγορά υπάρχει επιλογή για εξοικονόμηση κόστους. Αν όχι τότε αυτό (άλλη μια χρησιμότητα του root)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To root πάντα είναι χρήσιμο. Για τα bloatware και μόνο αξίζει. Αν το κινητό σου προορίζεται για την ελληνική αγορά υπάρχει επιλογή για εξοικονόμηση κόστους. Αν όχι τότε αυτό (άλλη μια χρησιμότητα του root)

 

Αυτό με την ελληνική αγορά δεν το κατάλαβα! Explain plix!

 

Ty για το link!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ελληνική αγορά δεν το κατάλαβα! Explain plix!

 

Ty για το link!

 

Αν η συσκευη ειναι ελληνικη και οχι "φερμενη" απεξω.. (χοντρικα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

hi guys και απο μένα! εδώ και 3 βδομάδες είμαι χαρούμενος κάτοχος ενός xperia P!

 

Έχω κάνει root στο παρελθόν σε htc desire αλλά τώρα σε τι μου χρησιμεύει στο P? Εφόσον δεν έχει microsd δλδ για να μεταφέρεις εφαρμογές κτλπ. Στο να βγάζω bloatware? Ρυθμίζονται κάπως οι 160 χαρακτήρες στην stock app του κινητού? Το handset sms δεν μαρέσει και τόσο D:

 

Για τους 160 χαρακτηρες κοιτα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1887765

Πρεπει να εισαι root για να το κανεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ειμαι ετοιμος να δωσω το Note 1 μου μιας και μετα απο 4 μηνες δεν συμβιβαστηκα με τη φορητοτητα και μεγεθος του και θα το δωσω,βρηκα το P στα 235 ειναι πολυ καλη τιμη νομιζω,αξιζει αυτη τη περιοδο και σε αυτα τα χαρακτηριστικα(δυπυρηνο,1gb ram κτλπ)?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει καμιά καλή rom; υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσουμε σε jelly bean;

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ειμαι ετοιμος να δωσω το Note 1 μου μιας και μετα απο 4 μηνες δεν συμβιβαστηκα με τη φορητοτητα και μεγεθος του και θα το δωσω,βρηκα το P στα 235 ειναι πολυ καλη τιμη νομιζω,αξιζει αυτη τη περιοδο και σε αυτα τα χαρακτηριστικα(δυπυρηνο,1gb ram κτλπ)?

Ευχαριστω

 

δεν θες κατι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα διαβαζω τοσες ωρες ολα τα ποστ και ειδα θεματα σοβαρα με την μπαταρια και την αναβαθμιση απο 2.3 σε 4.04.Εχετε αναβθμιστει ολοι?το θεμα μπαταριας μετα απο πολυμηνη χρηση-εμπειρια σας εχει βελτιωθει?Οι κιτρινιλες στης φωτο λυθηκε το Bug?
Link to comment
Share on other sites

Παραθετω την καταναλωση του P, μεσω φορτισης USB, μιας που εχω ανεβασει μονο μεσω πριζας! :)

 

Η χρηση ηταν μεση, και κυριως τη δευτερη μερα που εβγαλε η μπαταρια. Προσωπικα, πλεον ειμαι ευχαριστημενος απο την αυτονομια του! :)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες οθόνη??Είναι δυνατόν???Μου έχει βγάλει και εμένα κάτι τέτοια τρελά(6 ώρες πχ),αλλά αρχίζω και πιστεύω οτι καμιά φορά δεν δουλεύει σωστά ο μετρητής..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...