Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από ελληνικό internetiko κατάστημα. Το αυτοκόλλητο στο κουτί αναφέρει DE.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από ελληνικό internetiko κατάστημα. Το αυτοκόλλητο στο κουτί αναφέρει DE.

 

Τοτε το κινητο προοριζοταν για τη γερμανικη αγορα. Δεν εχει καμια διαφορα. Εκτος απο τα μηνυματα που λογικα δεν θα εχει επιλογη εξοικονομηση κοστους. Αλλα με το handcent sms ή το go sms, διορθωνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ειμαι ετοιμος να δωσω το Note 1 μου μιας και μετα απο 4 μηνες δεν συμβιβαστηκα με τη φορητοτητα και μεγεθος του και θα το δωσω,βρηκα το P στα 235 ειναι πολυ καλη τιμη νομιζω,αξιζει αυτη τη περιοδο και σε αυτα τα χαρακτηριστικα(δυπυρηνο,1gb ram κτλπ)?

Ευχαριστω

 

Και εγώ έδωσα το Samsung Galaxy ACE, με σκοπό να μου δώσουν Iphone 4s... αλλά τελικά δεν έκατσε.

Οπότε λέω να πάω για το Xperia P. Υπάρχει κάτι καλύτερο στα λεφτά του? 230ευρω το βρίσκω και εγώ σε internetiko κατάστημα.

Τα περισσότερα προβλήματα διορθώθηκαν?

Αξίζει να πάει κάποιος στο Xperia S με 300ευρώ?

Θέλω να ρολάρει... νεράκι! βαρέθηκα τα κολλήματα του ACE όταν έβαζες 2 εφαρμογές παραπάνω.

Οι φωτογραφίες τι λένε? έχουν καμία σχέση με τις φωτογραφίες που τράβαγε το Sonyericsson C905 ?

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έδωσα το Samsung Galaxy ACE, με σκοπό να μου δώσουν Iphone 4s... αλλά τελικά δεν έκατσε.

Οπότε λέω να πάω για το Xperia P. Υπάρχει κάτι καλύτερο στα λεφτά του? 230ευρω το βρίσκω και εγώ σε internetiko κατάστημα.

Τα περισσότερα προβλήματα διορθώθηκαν?

Αξίζει να πάει κάποιος στο Xperia S με 300ευρώ?

Θέλω να ρολάρει... νεράκι! βαρέθηκα τα κολλήματα του ACE όταν έβαζες 2 εφαρμογές παραπάνω.

Οι φωτογραφίες τι λένε? έχουν καμία σχέση με τις φωτογραφίες που τράβαγε το Sonyericsson C905 ?

 

Επειδη κ εγω βρισκομουν στο διλημμα μεταξυ P και S, τελικα πηρα το S, λογω καλυτερης μπαταριας, οθονης. Δεν εχω μετανιωσει κ ειδικα τωρα με την τιμη του S να εχει κατρακυλισει ετσι νομιζω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κ εγω βρισκομουν στο διλημμα μεταξυ P και S, τελικα πηρα το S, λογω καλυτερης μπαταριας, οθονης. Δεν εχω μετανιωσει κ ειδικα τωρα με την τιμη του S να εχει κατρακυλισει ετσι νομιζω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη!

 

Οι τιμές πάντα κατρακυλάνε. Είτε του S, είτε του P, είτε του U...

Το θέμα ειναι αν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα δύο, και έχει δει διαφορά στην απόδοση σε καθημερινή χρήση με email, facebook, και κανα σερφαρισμα στο internet, όλα με 3g.

Ηδη και το 230ευρω μου κάθεται λίγο βαρύ!

Με ενδιαφέρει ένα τηλέφωνο που θα λειτουργεί απροβλημάτιστα , χωρίς κολλήματα, με τα εξής :

 

Android 4 και πάνω

Google Maps

Facebook

Facebook Messenger

Gmail

Viber

Tango

GPS Program στη μηχανή

(ίσως) GPS θαλάσσης

Σερφαρισμα (ιδιαίτερα σε ένα site εταιρικό)

1200 επαφές στο Google Account μου

και ραδιόφωνο στο ψάρεμα! :)

με μόνιμα ανοιχτό 3g και Bluetooth

και να βγάζει κατ ελάχιστο 24ωρες η μπαταρία του. (εννοείτε ότι με το GPS ανοιχτό, αντιλαμβάνομαι ότι θα πέφτει η μπαταρία)

Δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα ούτε root, ούτε σκαλίσματα, ούτε πειράγματα.

απλά να δουλεύει!

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν κρατήσει ένα Samsung Galaxy S II στα 269ευρώ.

Τώρα να δεις σε τι δίλλημα είμαι!

Τα φθηνά P όπως ρώτησα, είναι Γερμανικά. Κανονικά με εγγύηση απο την Sony, για 2 χρόνια.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν κρατήσει ένα Samsung Galaxy S II στα 269ευρώ.

Τώρα να δεις σε τι δίλλημα είμαι!

Τα φθηνά P όπως ρώτησα, είναι Γερμανικά. Κανονικά με εγγύηση απο την Sony, για 2 χρόνια.

 

Όντως τρελό δίλημμα!Αν δε σε ενοχλεί η μπαταρία του p παρτο!

Εγώ που το πήρα από τη Vodafone ήταν Ελληνικό,ένος φίλου Γερμανικό!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μετα που ειδα την εμφανιση του xperia ζοριζομαι για το S2. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΧΡΗΣΗ.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Μετα που ειδα την εμφανιση του xperia ζοριζομαι για το S2. Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΧΡΗΣΗ.

 

Χμμ εμένα τουλάχιστον με βγάζει μέρα με μέτρια χρήση,3g,Facebook,tapatalk,chrome κ λίγο gps

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές πάντα κατρακυλάνε. Είτε του S, είτε του P, είτε του U...

Το θέμα ειναι αν κάποιος τα έχει δουλέψει και τα δύο, και έχει δει διαφορά στην απόδοση σε καθημερινή χρήση με email, facebook, και κανα σερφαρισμα στο internet, όλα με 3g.

Ηδη και το 230ευρω μου κάθεται λίγο βαρύ!

Με ενδιαφέρει ένα τηλέφωνο που θα λειτουργεί απροβλημάτιστα , χωρίς κολλήματα, με τα εξής :

 

Android 4 και πάνω

Google Maps

Facebook

Facebook Messenger

Gmail

Viber

Tango

GPS Program στη μηχανή

(ίσως) GPS θαλάσσης

Σερφαρισμα (ιδιαίτερα σε ένα site εταιρικό)

1200 επαφές στο Google Account μου

και ραδιόφωνο στο ψάρεμα! :)

με μόνιμα ανοιχτό 3g και Bluetooth

και να βγάζει κατ ελάχιστο 24ωρες η μπαταρία του. (εννοείτε ότι με το GPS ανοιχτό, αντιλαμβάνομαι ότι θα πέφτει η μπαταρία)

Δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα ούτε root, ούτε σκαλίσματα, ούτε πειράγματα.

απλά να δουλεύει!

 

24 ώρες με την παραπάνω χρήση που αναφέρεις και ειδικά χωρίς root κτλ δεν θα την βγάζεις με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνιμα ανοικτό,3g Bluetooth δυσκολεύομαι να βρω έστω και ένα που θα σου κανε τη δουλειά γενικότερα, πόσω μάλλον με κάτω από 230€

 

Ούτε με 650€ κινητό εκτιμώ δεν θα 'βγαιναν με όλα αυτά ανοικτά 24 ώρες

 

Το p πάντως όχι

Link to comment
Share on other sites

Μόνιμα ανοικτό,3g Bluetooth δυσκολεύομαι να βρω έστω και ένα που θα σου κανε τη δουλειά γενικότερα, πόσω μάλλον με κάτω από 230€

 

Ούτε με 650€ κινητό εκτιμώ δεν θα 'βγαιναν με όλα αυτά ανοικτά 24 ώρες

 

Το p πάντως όχι

 

Ισως το galaxy note 2 που εχει την καλυτερη μπαταρια της αγορας. Αλλα τοτε αλλαζουμε τελειως επιπεδο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

24 ώρες με την παραπάνω χρήση που αναφέρεις και ειδικά χωρίς root κτλ δεν θα την βγάζεις με τίποτα.

 

βασικα δυσκολα να βρει ο φιλος κινητο που να βγαζει μια μερα με αυτη τη χρηση.... :worry:

 

 

Μου έχουν κρατήσει ένα Samsung Galaxy S II στα 269ευρώ.

Τώρα να δεις σε τι δίλλημα είμαι!

Τα φθηνά P όπως ρώτησα, είναι Γερμανικά. Κανονικά με εγγύηση απο την Sony, για 2 χρόνια.

 

 

το s2, ειναι ανωτερο τεχνολογικα απο το p σε ολα, εκτος απο την οθονη κατα τη γνωμη μου... Αλλα εχει 2 αρνητικα που τα θεωρω ιδιαιτερα σημαντικα! πρωτα απ ολα δεν εχει ωραια εμφανιση σε συγκριση με το p και δευτερον, ειναι παντοφλα και.... (φθηνο)πλαστικο! Απο μπαταρια δεν εχω αποψη ....αλλα σιγουρα και το s2 δεν βγαζει μια μερα με τρελη χρηση.

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

βασικα δυσκολα να βρει ο φιλος κινητο που να βγαζει μια μερα με αυτη τη χρηση.... :worry:

 

Μηπως κατι δεν εξήγησα σωστά?

Δεν είπα ότι όλη μέρα είμαι στο facebook messenger, και στο google maps.

Ειπα τι ζητάω να τρέχει!

Οσο αφορά το 3G και το Bluetooth, νομίζω ότι το 2013 είναι αυτονόητα για κινητό τηλέφωνο. Δεν μιλάω ούτε για μόνιμο Wifi, ούτε για GPS.

Δηλαδή πώς μετράτε την μπαταρία? Σβηστά όλα, και να κάθεται το κινητό stand by δίπλα στο παράθυρο?

Μου φαίνεται απίθανο να μην βγάζει η μπαταρία μία μέρα. Οριακά, σχεδόν, την βγάζει το Galaxy ACE που έχω.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καταλαβει οτι το θεμα της μπαταριας οφειλεται στο αναμα της οθονης.....

Το κινητο μου βγαζει ανετα 2 μερες ανοιχτο οσο δεν παταω να αναψει η οθονη...(εννοω οτι δεν την αναβω ασκοπα) ,απο πισω παιζει το ραδιο και αρκετες ωρες ειμαι σε 3g και λιγες σε 2g (οταν ειμαι σπιτι δεν μου χρειαζεται το 3g οποτε το αλλαζω)....

Βεβαια εχω περασει custom rom (την Jelly cream απο xda ) χρησιμοποιω το Easy Battery Saver που το εχω παραμετροποιησει στις αναγκες μου και πλεον δεν εχω να φορτιζω καθε μερα αλλα καθε δυο μερες....Εννοειτε οτι γινετε και εβδομαδιαια αποφορτιση και φορτιση συν calibration...

Με την οθονη και τις οικονομιες της δεν ασχολουμαι πια...η φωτεινοτητα ειναι στο φουλ και απλος εχω βαλει την συνθηκη αυτοματου φωτισμου και ολα τα αλλα τα κανει το Easy Battery saver...Blue tooth δεν χρησιμοποιω γιατι ειμαι με το hands free λογω ραδιοφωνου ....αλλα πιστευω οτι ο φιλος με την χρηση που θελει αν περασει τις σωστες εφαρμογες θα βγαζει οριακα το 24ωρο...χωρις gps....Αν βαλει και gps μαλλον θα χρειαστει και τον φορτιστη μαζι !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καταλαβει οτι το θεμα της μπαταριας οφειλεται στο αναμα της οθονης.....

Το κινητο μου βγαζει ανετα 2 μερες ανοιχτο οσο δεν παταω να αναψει η οθονη...(εννοω οτι δεν την αναβω ασκοπα) ,απο πισω παιζει το ραδιο και αρκετες ωρες ειμαι σε 3g και λιγες σε 2g (οταν ειμαι σπιτι δεν μου χρειαζεται το 3g οποτε το αλλαζω)....

Βεβαια εχω περασει custom rom (την Jelly cream απο xda ) χρησιμοποιω το Easy Battery Saver που το εχω παραμετροποιησει στις αναγκες μου και πλεον δεν εχω να φορτιζω καθε μερα αλλα καθε δυο μερες....Εννοειτε οτι γινετε και εβδομαδιαια αποφορτιση και φορτιση συν calibration...

Με την οθονη και τις οικονομιες της δεν ασχολουμαι πια...η φωτεινοτητα ειναι στο φουλ και απλος εχω βαλει την συνθηκη αυτοματου φωτισμου και ολα τα αλλα τα κανει το Easy Battery saver...Blue tooth δεν χρησιμοποιω γιατι ειμαι με το hands free λογω ραδιοφωνου ....αλλα πιστευω οτι ο φιλος με την χρηση που θελει αν περασει τις σωστες εφαρμογες θα βγαζει οριακα το 24ωρο...χωρις gps....Αν βαλει και gps μαλλον θα χρειαστει και τον φορτιστη μαζι !!!!!!!!!!!!!

 

Είπαμε το θέμα μπαταρία είναι ανάλογα τη χρήση που του κάνει ο καθένας.εμένα μέρα βγάζει με μέτρια χρήση,αν το αφήσω από τα χέρια μου βγάζω κ δύο μέρες,αν δε το αφήσω από τα χέρια μου δέκα ώρες βία!

Διάβασα κάπου στο τοπικ του sole ένας έβγαλε 6 μέρες κ λογικά μάλλον δε τον ακούμπησε καν το κινητό του!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα χα.....6 μερες???? Μαλλον δουλευε με αλλο κινητο!!!!!!!!!!

Οχι εγω το χρησιμοποιω κανονικα (για τις δικες μου αναγκες), δεν το αφηνω απο πανω μου εκτος τις ωρες που κοιμαμαι... εχω και καποια screenshot αλλα δεν τα εχω περασει στον υπολογιστη για να βγαλω εδω. Πιστευω αυριο να εχω περισσοτερο χρονο και να τα περασω για να δουμε τις ωρες λειτουργιας μηπως βγαλουμε κατι καλο....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν λαμβάνεις υπόψη την ποιότητα κατασκευής και την εξωτερική εμφάνιση, αλλά μόνο τις δυνατότητες τότε το sii θα χτυπήσεις

 

Απλά αν δεν θες κάτι το πολύ τρελά εξεζητημένο, να ξέρεις πως ο διπύρηνος στο 1ghz, η ram και κυρίως η όμορφη οθόνη δεν έχουν να ζηλέψουν και πολλά!

 

Εν ολίγοις είσαι στο δίλημμα να πάρεις ένα αυτοκίνητο 1600cc ή ένα 1800cc ενώ το όριο στην Εθνική είναι τα 140 και η τροχονόμευση έντονη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαλλον θα το τσιμπησω αυριο μεθαυριο θελω να μου πειτε πως ειναι απο ποιοτητα κατασκευης.

Η πισω πλευρα που ειναι απο αλουμινιο γρατζουνιεται ευκολα? Εχω δει κατι αναφορες που λενε οτι ξεφλουδιζει (εχω δει και φωτογραφιες) και γενικα οτι δεν ειναι καλη η πισω πλευρα.

Επισης σας τριζει καθολου το αποσπωμενο καπακι?

Η jelly bean επισης ποτε ερχεται?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μαλλον θα το τσιμπησω αυριο μεθαυριο θελω να μου πειτε πως ειναι απο ποιοτητα κατασκευης.

Η πισω πλευρα που ειναι απο αλουμινιο γρατζουνιεται ευκολα? Εχω δει κατι αναφορες που λενε οτι ξεφλουδιζει (εχω δει και φωτογραφιες) και γενικα οτι δεν ειναι καλη η πισω πλευρα.

Επισης σας τριζει καθολου το αποσπωμενο καπακι?

Η jelly bean επισης ποτε ερχεται?

 

Ευχαριστω.

 

Συμφωνα με την sony την JB θα την παρει τον Μαρτιο (νομιζω προς το τελος).

Για μενα η ποιοτητα κατασκευης ειναι Αριστη....Εχω το Μαυρο και ξεφλουδισμα δεν εχω δει ακομα....Εκτος απο ενα σημαδι που εκανε στην πανω δεξια γωνια μια φορα που μου επεσε.Το βαζω και το βγαζω συνεχως στην τσεπη μου χωρις να του εχω θηκη και δεν εχει παθει τιποτα αλλο....

Το αποσπωμενο καπακι μια φορα το εβγαλα και το εβαλα και απο τοτε ουτε το ενοχλω ουτε με ενοχλει....Σφηνωτο ειναι και δεν κουνιεται καθολου.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την sony την JB θα την παρει τον Μαρτιο (νομιζω προς το τελος).

Για μενα η ποιοτητα κατασκευης ειναι Αριστη....Εχω το Μαυρο και ξεφλουδισμα δεν εχω δει ακομα....Εκτος απο ενα σημαδι που εκανε στην πανω δεξια γωνια μια φορα που μου επεσε.Το βαζω και το βγαζω συνεχως στην τσεπη μου χωρις να του εχω θηκη και δεν εχει παθει τιποτα αλλο....

Το αποσπωμενο καπακι μια φορα το εβγαλα και το εβαλα και απο τοτε ουτε το ενοχλω ουτε με ενοχλει....Σφηνωτο ειναι και δεν κουνιεται καθολου.....

Eυχαριστω για την γρηγορη απαντηση φιλε. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν λαμβάνεις υπόψη την ποιότητα κατασκευής και την εξωτερική εμφάνιση, αλλά μόνο τις δυνατότητες τότε το sii θα χτυπήσεις

 

Απλά αν δεν θες κάτι το πολύ τρελά εξεζητημένο, να ξέρεις πως ο διπύρηνος στο 1ghz, η ram και κυρίως η όμορφη οθόνη δεν έχουν να ζηλέψουν και πολλά!

 

Εν ολίγοις είσαι στο δίλημμα να πάρεις ένα αυτοκίνητο 1600cc ή ένα 1800cc ενώ το όριο στην Εθνική είναι τα 140 και η τροχονόμευση έντονη

 

Η εμφάνιση φυσικά και με ενδιαφέρει. Αν δεν με ενδιέφερε, δεν θα το συζητάγαμε καθόλου. Θα είχα ήδη πάρει το S II.

Απο θέμα αντοχής, τα Samsung είναι πολύ καλά. Εβλεπα το πρωι ενα video στο youtube, δοκιμη πεσίματος Sii και Iphone. Δεν έπαθε σχεδόν τίποτα το Sii όπως και αν το πετάξαν κάτω.

Και το ACE που έχω, δεν έχει πάθει τίποτα απο τις τούμπες που έχει φάει.

Απο θέμα εμφάνισης, δεν το συζητώ. Το Xperia είναι πολύ μπροστά.

Οπως επίσης με ενδιαφέρει ιδιαίτερα και η φωτογραφική μηχανή, και απο ότι διαβάζω, έχετε προβλήματα στα 8mpixel.

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

E στην φωτογραφική μηχανή πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημένος από την 8άρα του XP. Η μπροστινή είναι για τα παναγύρια. Έχω την εντύπωση ότι το κινητό που έχω στο avatar μου είχε καλύτερη απόδοση εικόνας (απλά έχουν περάσει τα χρόνια και δεν είμαι σίγουρος :lol: )

 

Από εκεί και πέρα διαλέγεις.

 

SII: Καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά (κυρίως λόγω επεξεργαστή και support από developers), άσχημο, κακή ποιότητα κατασκευής

XP: Καλύτερη οθόνη, Ομορφιά/ποιότητα υλικών, σάπια μπαταρία :O

Link to comment
Share on other sites

οχι και κακη ποιοτητα κατασκευης το S2 μην λεμε οτι θελουμε
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...