Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,εχει παρατηρησει κανεις οταν τραβαει φωτογραφια το βραδυ οτι δεν συγχρονιζεται το φλας με τη καμερα,με αποτελεσμα οι φωτογραφιες να βγαινουν ειτε σκοτεινες ειτε μισες-μισες;;Μονο σε μενα συμβαινει;;

Το εγραψαν τα παιδια στις προηγουμενες σελλιδες.

Ρε παιδιά .

Έκανα αναβάθμιση στην 54 και το root έμεινε !

Πως εγινε αυτο ?

Την εκανες OTA ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά .

Έκανα αναβάθμιση στην 54 και το root έμεινε !

Πως εγινε αυτο ?

 

Όσο ήσουν root είχες βγάλει τίποτα εφαρμογές;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όσο ήσουν root είχες βγάλει τίποτα εφαρμογές;

Συστήματος εννοείς ?

Όχι . Είχα παγώσει μόνο τον home και τα μηνύματα .

Link to comment
Share on other sites

Συστήματος εννοείς ?

Όχι . Είχα παγώσει μόνο τον home και τα μηνύματα .

 

Αν είχες βγάλει οποιαδήποτε εφαρμογή συστήματος δε θα σε άφηνε να τη κάνεις ota κ θα έπρεπε να τη κάνεις με sus,άρα σωστά κράτησε το root!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά σε όλους

 

από όσο εχω δει τις 2 εβδομάδες που το έχω στα χέρια μου η μπαταρία οριακά φτάνει τις 2 μέρες. πάντως είναι πολύ καλό σαν κινητό

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες βγάλει οποιαδήποτε εφαρμογή συστήματος δε θα σε άφηνε να τη κάνεις ota κ θα έπρεπε να τη κάνεις με sus,άρα σωστά κράτησε το root!

Αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές ? Με ΟΤΑ μένει το root?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το βρισκω;;;;

Για δες τα ποστ, το ιδιο προβλημα εχεις?

Μπορώ να πω και εγώ πλεόν ότι έχω οριστικά το Xperia P,πολύ όμορφο κινητό και αρκετά δυνατό!

 

Απλά μια ερώτηση, έχει κανείς θέμα με την φωτογραφική όταν βγάζει φωτογραφίες με φλας?

 

Συγκεκριμένα εμένα σε κάποιες φωτογραφίες (1 στις 4-5) ενώ δείχνει κανονικά την φωτογραφία καθώς την βγάζω, μετά στην τελική φωτογραφία η μισή είναι μαυρισμένη.

 

Ναι και σε εμενα το κανει.Ποιο συγκεκριμενα οταν βγαζω φωτογραφιες το βραδυ (εχω βγαλει 3 με το Android 4.0.4) το φλας βγαινει αλλα ειναι πολυ σκοτεινες οταν παω να τις δω.Απο οτι εχω διαβασει σε forums της Sony η αναβαθμισει επηρεαζει την καμερα.

 

Εμενα φιλε μου, τις εμφανιζει σκουροχρωμες τις φωτος που εχει χρησιμοποιηθει φλας. Οποτε το χω απενεργοποιησει και βγαζω χωρις φλας ;) Ετσι ειναι μια χαρα!

 

Αυτο μου το κανει οταν τραβαω κοντινες φωτογραφιες η' σε σημεια που αντανακλαει το φλας.....

Απο οτι εχω καταλαβει οταν υπαρχει σταθερο σημειο πισω απο αυτο που θες να φωτογραφησεις το φλας αντανακλαει και μαυριζει την μιση φωτο.....Οταν φωτογραφηζεις με φλας σε ανοικτο πεδιο βγαινει μια χαρα η φωτο......

 

κ εγω προβλημα με την καμερα δυστυχως...μετα την αναβαθμιση σε ICS οι κοντινες ληψεις που απαιτουν φλας δυστυχως βγαινουν μισες..το αλλο μισο καλυπτεται απο μαυρο σκοταδι...:mad::mad:

υποψιαζομαι οτι πλεον ολες οι ληψεις (κοντινες-μακρινες) που απαιτουν φλας οταν το ενεργοποιησεις θα βγαζουν μισες φωτος..:cry:

θα το τσεκαρω το βραδυ για πιο σιγουρα..

κριμα παντως να χαλασει ενα απο τα δυνατα (κατ εμε) σημεια του..ας ελπισουμε να διορθωθει σε κανα ypdate..

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω αλλά εφόσον δεν φταίει η συσκευή ίσως η Sony με αναβαθμιση το διορθώσει.

Πάντως εμένα το κάνει όντως σε κοντινές λήψεις αλλά και πάλι όχι πάντα,δηλαδή η ίδια φωτογραφία μετά από reboot μου βγήκε κανονική!

Ελπιζω να φτιαξει ολοκληρωτικά, γιατί η κάμερα είναι καλή, οπότε μην ψάχνουμε φως κάθε φορά που θέλουμε να βγάλουμε μια φωτογραφία :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες θέλω τη βοήθεια σας

έκανα το pc wifi hotspot και ενώ το παλιό μου κινητό (wildfire) το βλέπει και συνδέετε κανονικά το xperia p δεν το βλέπει καν ξέρετε τη μπορεί να φταίει?

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλους,

 

Πρόσφατα απέκτησα το Xperia P και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εκτός από την μπαταρία που τελειώνει σχετικά γρήγορα με την χρήση που κάνω.

 

Έχετε να προτείνεται καμια θήκη για το κινητό ?

 

Ευχαριστώ

 

παιδια εχετε να προτεινετε καμια καλη θηκουλα για φιλο απο e-bay?

 

Πήρα τελικά και τις δυο!

Η 2. μου άρεσε περισσότερα - καλό πλαστικό, πιο χονδρό ...

 

Έφυγε παραγγελιά για αυτή τη θήκη

1. BUTTERFLY PATTERN HARD RUBBER BACK CASE COVER + SCREEN FOR SONY XPERIA P LT22i

 

ίσως θα πάρω και την παρακάτω

2. Sony Xperia P Hybrid Rubberised Back Cover Case / Shell / Shield - Solid Red

 

Εντυπώσεις αργότερα - μετά την παραλαβή...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αυτή τη ένδειξη της μπαταρίας? Έχω κάνει πλήρη φόρτιση με εντελώς άδεια μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στις ρυθμίσεις μήπως εχεις απενεργοποιήσει το 3g...Γιατί αν είσαι με 2g δίκτυο,έχεις τρομερά αργές συνδέσεις.

 

Δεν βρησκω απο που να δω αν εχω τσεκαρισμενο το 3G ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρησκω απο που να δω αν εχω τσεκαρισμενο το 3G ;

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος :

Ρυθμίσεις, περισσότερα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, λειτουργία δικτύου

Εκοι κοίταξε τι έχεις επιλέξει. Θα πρέπει να είναι WCDMA/GSM

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές ? Με ΟΤΑ μένει το root?

Ναι, έτσι έχει αναφερθεί.

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος αυτή τη ένδειξη της μπαταρίας? Έχω κάνει πλήρη φόρτιση με εντελώς άδεια μπαταρία

Φαίνεται ότι κάτι ξεζουμίζει την μπαταρία. Σε κάποιο σημείο μάλιστα βλέπω ότι σταματά η παροχή ρεύματος σαν να αποσυνδέθηκε η μπαταρία ή να έκανε restart.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος :

Ρυθμίσεις, περισσότερα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, λειτουργία δικτύου

Εκοι κοίταξε τι έχεις επιλέξει. Θα πρέπει να είναι WCDMA/GSM

 

Αυτο εχει επιλεγμενο....

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε το πρόβλημα με την λήψη φωτογραφίας με φλας στα 8MP, θα λυθεί με καινούριο firmware που βγαίνει. Αν "πιάνουν τα χέρια σας", περάστε από XDA που υπάρχει η λύση. Εναλλακτικά ώσπου να βγει το firmware, τραβάτε τις φωτογραφίες σε 6MP (16:9)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσπαθω να του κανω ροοτ αλλα τπτ κανω τα βηματα ενα ενα μου εγκαθιστατε τρια προγραμματα το supersu παω να το τρεξω και μου λεει οτι δεν υπαρχει το SU binary και το supersu δεν μπορει να το εγκαταστησει και οτι αυτο ειναι προβλημα επισεις μου εγκαθιστατε το root app delete και το terminal emulator (αληθεια τι ειναι αυτο ? τι κανει ? )
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα του φλας στις βραδινες φωτογραφιες η σονυ αμερικης μου απαντησε το εξης:

(δεν νομιζω οτι βοηθα και πολυ...)

 

Thank you for contacting Sony Xperia™ Online Support.

 

In regards to your inquiry, we are really sorry to hear that you are having problems with your phone camera and the problem of not been able to take quality pictures when flash is use. I suggest for you to do a settings reset to the device and if the problem continues you can try doing a factory data reset. If after these troubleshooting the problem persist you need to perform a software repair by using PC Companion if you are using a Windows OS PC or Sony Bridge for Mac if you have a Mac computer. Thank you for being part of our Sony Xperia™ family.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να το αγορασω απλα δε μπορω να καταλαβω πως γινετε η παντοφλα που εχω απο το 2006 να εχει Li-Ion 1200 mAh battery(αυτονομια 10 μερες με cpu undercloak) και 6 χρονια μετα να εχει το Xperia P 1305 mAh .Πως γινεται η Sony να βαζει τετοια μπαταρια σε ενα τοσο καλο κινητο με τοσες απαιτησεις cpu , extra λαμπερη οθοναρα, wifi ,δυνατο ηχειο ..κ.α. Νομιζω οποιος καταφερνει και κλεινει δυο μερες πρεπει να νιωθει ηρωας.Κριμα γιατι ειναι οτι πιο ελκυστικο στην αγορα απο αποψη ποιοτητας/τιμης Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να το αγορασω απλα δε μπορω να καταλαβω πως γινετε η παντοφλα που εχω απο το 2006 να εχει Li-Ion 1200 mAh battery(αυτονομια 10 μερες με cpu undercloak) και 6 χρονια μετα να εχει το Xperia P 1305 mAh .Πως γινεται η Sony να βαζει τετοια μπαταρια σε ενα τοσο καλο κινητο με τοσες απαιτησεις cpu , extra λαμπερη οθοναρα, wifi ,δυνατο ηχειο ..κ.α. Νομιζω οποιος καταφερνει και κλεινει δυο μερες πρεπει να νιωθει ηρωας.Κριμα γιατι ειναι οτι πιο ελκυστικο στην αγορα απο αποψη ποιοτητας/τιμης

 

Το τέλειο κινητό δεν θα βγει ποτέ.

Όλα έχουν τα αρνητικά τους. Και σε αυτή την περίπτωση τα θετικά είναι πολύ περισσότερα και ειδικά σε χαμηλή τιμή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επιτελους πριν λιγο παραγγειλα το p κ περιμενω με αγωνια να το παραλαβω :p:lol::)μια ερωτηση τωρα, να βαλω στην οθονη την προστατευτικη μεμβρανη για να μην γρατζουνιστει ????:wacko::blink:
Link to comment
Share on other sites

Οπότε εχω βάλει διπλή...Έχουν και τα ελληνικά απο το εργοστάσιο μεμβράνη?Γιατί στο S υπήρχε διαφοροποίηση.Είναι δύσκολο να εντοπίσω αν έχει μεμβράνη ή οι γωνίες που βλέπω είναι σχήμα του γυαλιου της οθόνης..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

μα επιτελους τι καθεστε και λετε για ελληνικα, γερμανικα, βουλγαρικα, γαλλικα και εγω δεν ξερω απο που....

 

ενα εργοστασιο τα βγαζει και ολα ειναι ιδια.

 

ξεκοληστε επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

μα επιτελους τι καθεστε και λετε για ελληνικα, γερμανικα, βουλγαρικα, γαλλικα και εγω δεν ξερω απο που....

 

ενα εργοστασιο τα βγαζει και ολα ειναι ιδια.

 

ξεκοληστε επιτελους.

 

Αυτο δεν ειναι απαραιτητο.. το οτι βγαινουν απο ενα εργοστασιο δε σημαινει οτι ειναι ολα ιδια, με την εννοια οτι αναλογα για ποια αγορα προοριζονται διαφερει το περιεχομενο της συσκευασιας ή οπως στα symbian δεν εχεις ακομα και την ελληνικη γλωσσα. Απλα το να το κανουμε τοσο θεμα ισως ειναι υπερβολη, ομως δεν ειναι ανυπαρκτο θεμα.

πχ εμενα τα σονυ δεν ειχαν καλωδιο hdmi ενω αλλων εχουν.. και θα με ενοιαζε αν η TV μου δεν ειχε wifi και τελεια συνδεσιμοτητα ασυρματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...