Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Π.Χ εμενα συνεχιζει να μην λειτουργει το λαμπακι οταν εχω μια ειδοποιησει οταν η οθονη ειναι σβηστη.....Μολις πατησω να αναψει η οθονη τοτε ενεργοποιητε και η ειδοποιηση !!!!!!!!!!!

Αντιμετωπίζω κι εγώ παρόμοιο θέμα.Μήπως έχει να κάνει με την επιλογή "εξοικονόμηση ενέργειας'';

 

Μπαίνεις στα μηνύματα, πατάς το δεξί κουμπί και στις ρυθμίσεις δεν στο βγάζει;

Όχι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα....

Μετα απο ενα- δυο μηνες κατοχης του xperia Ρ μπορω να πω οτι το τηλεφωνο ισως ειναι απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν στην αγορα...Βεβαια αυτη η αποψη ειναι προσωπικη...Το θεμα της μπαταριας ειναι ενα προβλημμα που αφορα ολα τα smartphone αλλα με το σωστο στησιμο την σωστη χρηση (και αυτο ειναι προσωπικο θεμα....) και αρκετο ψαξιμο σε διαφορα φορουμ (οπως αυτο που ειμαστε και τους xda) μπορεις να το κανεις να πεταει....

Εγω μετα απο πολυ παιδεμα καταφερα να το ρουταρω (με τον γνωστο τροπο του flashtool...). Βεβαια στην αρχη με μπερδεψε λιγο γιατι ενω ειχα περασει αλλον Κερνελ αυτο εγραφε συνεχεια οτι εχει το 6.1.1.Β.1.54 με αποτελεσμα να μου βγαζει συνεχως οτι υπαρχει νεα ενημερωση και να μου δειχνει τον ιδιο Κερνελ... Προβληματακια υπαρχουν ακομα βεβαια αλλα αυτα ευθηνονται στα update της Sonny και οχι στην συσκευη....Π.Χ εμενα συνεχιζει να μην λειτουργει το λαμπακι οταν εχω μια ειδοποιησει οταν η οθονη ειναι σβηστη.....Μολις πατησω να αναψει η οθονη τοτε ενεργοποιητε και η ειδοποιηση !!!!!!!!!!! Επισης το θεμα της φωτογραφικης μηχανης που στα 8ΜΡ με φλας οι κοντινες φωτογραφιες μαυριζουν λυνεται με το να ρυθμισουμε την Καμερα στα 6 ΜΡ (προσωρινη λυση βεβαια!!!!!!!!)

Παρακατω εχω και καποιο φωτογραφικο υλικο που ισως σας βοηθησει να βγαλετε καποια συμπερασματα.....

Τωρα θα προσπαθησω να περασω και τον Κερνελ που πρωτεινει ο φιλος mpekas24 ...

 

ο ποιο ευκολος τροπος ειναι με CMW (prenium εκδοση, θα την βρεις αν ψαξεις λιγο τζαμπα).

τον περνας σε 2 λεπτα ακριβως. μπαμ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Π.Χ εμενα συνεχιζει να μην λειτουργει το λαμπακι οταν εχω μια ειδοποιησει οταν η οθονη ειναι σβηστη.....Μολις πατησω να αναψει η οθονη τοτε ενεργοποιητε και η ειδοποιηση !!!!!!!!!!!

και σε μενα μια απο τα ιδια...:((((((((

καμια λυση στον οριζοντα???

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι το κανει καμια φορα αυτο με το λαμπακι...οχι παντα! Για την ακριβεια το χω δει να γινεται 2-3 φορες τωρα τελευταια....
Link to comment
Share on other sites

Π.Χ εμενα συνεχιζει να μην λειτουργει το λαμπακι οταν εχω μια ειδοποιησει οταν η οθονη ειναι σβηστη.....Μολις πατησω να αναψει η οθονη τοτε ενεργοποιητε και η ειδοποιηση !!!!!!!!!!!

 

και σε μενα μια απο τα ιδια...:((((((((

καμια λυση στον οριζοντα???

 

εμενα παλι το κανει καμια φορα αυτο με το λαμπακι...οχι παντα! Για την ακριβεια το χω δει να γινεται 2-3 φορες τωρα τελευταια....

 

Έχει συναντήσει κάποιος άλλος το παραπάνω πρόβλημα; Υπάρχει κάποιο τρικ στις ρυθμίσεις που μας διαφεύγει;

Edited by chba
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

έχω ένα θεματάκι με το gps στην 4.0.4.

Ενώ το έχω ενεργοποιήσει δεν κλειδώνει τους δορυφόρους.

Κατέβασα και τα gps test και gps toolbox αλλά τπτ.

Μου μετράει τους δορυφόρους αλλά δεν κάνει fix για να lockάρει.

Κάνω download στο a-gps state κάνω και reset και download ξανά αλλά τπτ..

Καμμία βοήθεια;;

Link to comment
Share on other sites

Για πλοήγηση το sygic 12.1.3.

Βασικά το άφησα κανά τέταρτο στο gps test και βρήκε 11 και λόκαρε τους 4 και δίνει σήμα στο sygic (μέσα στο σπίτι μου).

Ίσως επειδή ήταν πρώτη φορά να ήθελε παραπάνω χρόνο και εξωτερικό χώρο, αν και το desire μου λοκάρει κανονικά μέσα στο σπίτι.

Θα το δοκιμάσω τώρα στην οδήγηση να δω πόση ώρα θα κάνει.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια ρυθμιση. Παλια ειχα και το Xperia Neo V και θυμομουν και εγω οτι εκει θα επρεπε να ειναι. Δυστηχως ομως δεν εχει.....fail.....βασικα εχει αρχισει και μου την δινει το Android.....

Δεν φταίει το Android για αυτό. Τα κινητά που προορίζονται για την Ελληνική αγορά μια χαρά έχουν τη συγκεκριμένη επιλογή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για πλοήγηση το sygic 12.1.3.

Βασικά το άφησα κανά τέταρτο στο gps test και βρήκε 11 και λόκαρε τους 4 και δίνει σήμα στο sygic (μέσα στο σπίτι μου).

Ίσως επειδή ήταν πρώτη φορά να ήθελε παραπάνω χρόνο και εξωτερικό χώρο, αν και το desire μου λοκάρει κανονικά μέσα στο σπίτι.

Θα το δοκιμάσω τώρα στην οδήγηση να δω πόση ώρα θα κάνει.

 

με το sole εγώ και sygic 12.2 σε δευτερόλεπτα κλειδώνει σε εξωτερικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Για πλοήγηση το sygic 12.1.3.

Βασικά το άφησα κανά τέταρτο στο gps test και βρήκε 11 και λόκαρε τους 4 και δίνει σήμα στο sygic (μέσα στο σπίτι μου).

Ίσως επειδή ήταν πρώτη φορά να ήθελε παραπάνω χρόνο και εξωτερικό χώρο, αν και το desire μου λοκάρει κανονικά μέσα στο σπίτι.

Θα το δοκιμάσω τώρα στην οδήγηση να δω πόση ώρα θα κάνει.

 

Αν ανοίξεις τα δεδομένα θα λοκαρει σε δευτερόλεπτα...

Link to comment
Share on other sites

Για πλοήγηση το sygic 12.1.3.

Βασικά το άφησα κανά τέταρτο στο gps test και βρήκε 11 και λόκαρε τους 4 και δίνει σήμα στο sygic (μέσα στο σπίτι μου).

Ίσως επειδή ήταν πρώτη φορά να ήθελε παραπάνω χρόνο και εξωτερικό χώρο, αν και το desire μου λοκάρει κανονικά μέσα στο σπίτι.

Θα το δοκιμάσω τώρα στην οδήγηση να δω πόση ώρα θα κάνει.

 

καθεσε και λες οτι δεν ποιανει το gps μεσα στο σπιτι.......

 

θα τρελαθω.

Link to comment
Share on other sites

καθεσε και λες οτι δεν ποιανει το gps μεσα στο σπιτι.......

 

θα τρελαθω.

 

Αν διαβάσεις λίγο παρακάτω θα δεις πως λέω ότι το desire μου πιάνει κανονικά μες στο σπίτι. Όπως και το iphone3gs που είχα παλιότερα και το xperia x10.

Όπως επίσης γράφω ότι κανονικά θέλει εξωτερικό χώρο το gps.

Στο θέμα μας τώρα.

Το gps δουλεύει κανονικά απλά ήθελε να ανοίξω το 3g για να επιτυχανθεί η διαδικασία.

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

μετά από 3 εβδομάδες που έχω το κινητό θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ καλό η μπαταρία κρατάει 2,5 μέρες max δεν έχω θέματα με τα wifi εκτός εάν εκπέμπει από τη συχνότητα 12 και πάνω τότε δεν τα βλέπει καν (μικρό θέμα).

το Σάββατο άνοιξα το ράδιο για καμιά ώρα και το έκλεισα κανονικά(17:00), το βράδυ το κινητό έμεινε από μπαταρία και όλη την μπαταρία την είχε φάει το λειτουργικό και το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι έτρεχε το ράδιο στο background είναι λογικό?

Link to comment
Share on other sites

μετά από 3 εβδομάδες που έχω το κινητό θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ καλό η μπαταρία κρατάει 2,5 μέρες max δεν έχω θέματα με τα wifi εκτός εάν εκπέμπει από τη συχνότητα 12 και πάνω τότε δεν τα βλέπει καν (μικρό θέμα).

το Σάββατο άνοιξα το ράδιο για καμιά ώρα και το έκλεισα κανονικά(17:00), το βράδυ το κινητό έμεινε από μπαταρία και όλη την μπαταρία την είχε φάει το λειτουργικό και το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι έτρεχε το ράδιο στο background είναι λογικό?

 

Δεν νομιζω....Εγω τα πρωινα εχω το ραδιο ανοιχτο απο τις 9 μεχρι τις 16.00 και η μπαταρια φτανει στο 50 με 40% μαζι με παραλληλη χρηση του κινητου ...Εξαλου το ραδιο απο την στιγμη που το κλεινεις με το κουμπι του η' αποσυνδεσεις το handsfree σταματαει να λειτουργει. Και μην ξεχνας οτι στο Android εφαρμογες που δεν χρειαζονται μετα απο λιγη ωρα κλεινουν μονες τους.....

Ισως κατι αλλο να φταιει εκτος αν τελικα δεν το ειχες κλεισει..........

 

Στο θεμα των πλοηγων Δοκιμαστε το COPILOT GPS που δεν χρειαζεται 3g και ιντερνετ για να κανει πλοηγηση....Ειναι free και λειτουργει μονο με το gps ....Απλος για οποιον του κανει τελικα θα πρεπει να κατεβασει την φωνητικη πλοηγηση που αυτη αγοραζεται.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω το Sony Xperia P. Έχει δυο μέρες που το πήρα. Έβγαλα 5-6 φωτογραφίες στην αρχή και ήταν τέλειες. Σε κάποια φάση σήμερα άρχισε να θολώνει σε ορισμένες φωτογραφίες (μάλλον δεν μπορούσε να εστιάσει καλά) και οσο και να προσπαθουσα ξανα και ξανά δεν ειχα καλό αποτέλεσμα.

 

Μόλις τώρα έβγαλα 3 φωτογραφίες σε δωμάτιο με φλας και ειναι σαν να εχει "κάψει" ενα μερος τους.

 

Το βίντεο οσο το δοκίμασα λειτουργεί κανονικά.

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην φωτογραφική του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Έχει συναντήσει κάποιος άλλος το παραπάνω πρόβλημα; Υπάρχει κάποιο τρικ στις ρυθμίσεις που μας διαφεύγει;

 

Το κάνει και σε μένα το πρόβλημα με το λαμπάκι. Δεν αναβοσβήνει για καμία ειδοποίηση όσο η οθόνη είναι κλειστή και ενεργοποιείται μόλις ανοίξω την οθόνη, δώρο άδωρο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η επιλογή εξοικονόμηση ενέργειας ( οταν η οθόνη εναι κλειστή ) στις ρυθμίσεις όπως στο sole ? Για παράδειγμα αυτό το κάνει και εμένα το sole όταν όμως έχω επιλέξει την εξοικονόμηση σε standby mode. Οταν βγάλω την επιλογή το λαμπάκι αναβοσβήνει κανονικά και συνέχεια όσο η οθόνη ειναι κλειστή.
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ANDROID Κ ΟΧΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ.

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα με ήχους σαν να πατάς κουμπιά ενώ μιλάς στο τηλέφωνο,οι οποίοι ακούγονται και σε σένα και στο συνομιλητή σου?Επίσης με το να ανοίγει κάποια ιστοσελίδα ενώ μιλάς στο τηλέφωνο και μετά να κολλάει και να μη μπορεί να βγει από αυτή?

 

Μπορεί να γίνεται είναι γενικότερα πρόβλημα του Android ή να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή,αλλά ρωτάω εδώ γιατί σε αυτή τη συσκευή μου έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα με ήχους σαν να πατάς κουμπιά ενώ μιλάς στο τηλέφωνο,οι οποίοι ακούγονται και σε σένα και στο συνομιλητή σου?Επίσης με το να ανοίγει κάποια ιστοσελίδα ενώ μιλάς στο τηλέφωνο και μετά να κολλάει και να μη μπορεί να βγει από αυτή?

 

Μπορεί να γίνεται είναι γενικότερα πρόβλημα του Android ή να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή,αλλά ρωτάω εδώ γιατί σε αυτή τη συσκευή μου έτυχε.

 

Οι ήχοι φαντάζομαι είναι ειδοποιήσεις. Μπορεί για το φέισμπουκ, κάποια κλήση ή καποιο e-mail, sms κλπ. Τώρα αυτό με τα κολλήματα που λες δεν το έχω συναντήσει. Δοκίμασε να κάνεις ένα reboot την συσκευή

 

Καλησπέρα,

 

Έχω το Sony Xperia P. Έχει δυο μέρες που το πήρα. Έβγαλα 5-6 φωτογραφίες στην αρχή και ήταν τέλειες. Σε κάποια φάση σήμερα άρχισε να θολώνει σε ορισμένες φωτογραφίες (μάλλον δεν μπορούσε να εστιάσει καλά) και οσο και να προσπαθουσα ξανα και ξανά δεν ειχα καλό αποτέλεσμα.

 

Μόλις τώρα έβγαλα 3 φωτογραφίες σε δωμάτιο με φλας και ειναι σαν να εχει "κάψει" ενα μερος τους.

 

Το βίντεο οσο το δοκίμασα λειτουργεί κανονικά.

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην φωτογραφική του κινητού?

 

Όντως υπάρχει θέμα με τον συγχρονισμό του φλάς και της κάμερας και αναμένεται νέα αναβάθμιση. Τώρα για την εστιάση της κάμερας δεν ξέρω. Γύρισε προσωρινά την κάμερα στα 6mp Και θα λυθεί το οποιο θέμα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ANDROID Κ ΟΧΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ.

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Καλώς ήρθες!

Δεν είναι κάτι που αλλάζει μέσα από τις ρυθμίσεις. Ίσως να μπορείς να το κάνεις χρησιμοποιώντας κάποια εφαρμογή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι ήχοι φαντάζομαι είναι ειδοποιήσεις. Μπορεί για το φέισμπουκ, κάποια κλήση ή καποιο e-mail, sms κλπ. Τώρα αυτό με τα κολλήματα που λες δεν το έχω συναντήσει. Δοκίμασε να κάνεις ένα reboot την συσκευή

 

 

Όχι,είναι σαν να πατάς κουμπιά του αριθμητικού πληκτρολογίου του τηλεφώνου και τα ακούει και αυτός που μιλάς μαζί του στο τηλέφωνο.Δεν είναι ειδοποιήσεις..

 

Αυτό με το κόλλημα συνέβη μόνο χθες,μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...