Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το απόγευμα θα πάω να παραλάβω το τηλέφωνο ... Αν δεν κάνω λάθος παίρνει Micro-sim σωστά ? Πόσες μέρες χρειάζεται για να αλλάξω τη Sim μου ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωπ!μεγειες φιλε!!καντου 2-3 φορτισεις και πες μας απο μπαταρια πως τα παει.τα χρωματα καλα;το browsing?

Η αισθηση που αφηνει στο χερι;πες τα ολα! :p

Ολα σωστά,πολύ φωτεινή οθόνη,ήχος στο ακουστικό δυνατός-ηχείο σαν το arc (το συγκρίνω γιατί το είχα).

Κάμερα πολύ γρήγορή,zoom παντού και στο 1080p που δεν έχει καθόλου σπασίματα.

Σαν συσκευή ελαφρια αίσθηση και πολύ στιβαρή κατασκευή.Ταχύτητα στο μενού και παντού γρήγορη και smoothness παράλληλα,ram στα 500 σταθερά(αλλά έχω 8 widgets και κάποια shortcuts μόνο στις οθόνες-γενικά δεν θέλω να φορτώνω τις οθόνες).Είναι το πρώτο κινητό που δεν με προβληματίζει το live wallpaper γιατί δεν επηρεάζει καθόλου την εναλλαγή των οθονών και τίποτα γενικώς,ο NovaThor με το 1GB ram δίνει ρεστα,πραγματικά έκανα ενα βήμα μπρος,υποδειγματική λειτουργία.Τώρα θα κάνω τους κύκλους φόρτισης για να στρώσει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ολα σωστά,πολύ φωτεινή οθόνη,ήχος στο ακουστικό δυνατός-ηχείο σαν το arc (το συγκρίνω γιατί το είχα).

Κάμερα πολύ γρήγορή,zoom παντού και στο 1080p που δεν έχει καθόλου σπασίματα.

Σαν συσκευή ελαφρια αίσθηση και πολύ στιβαρή κατασκευή.Ταχύτητα στο μενού και παντού γρήγορη και smoothness παράλληλα,ram στα 500 σταθερά(αλλά έχω 8 widgets και κάποια shortcuts μόνο στις οθόνες-γενικά δεν θέλω να φορτώνω τις οθόνες).Είναι το πρώτο κινητό που δεν με προβληματίζει το live wallpaper γιατί δεν επηρεάζει καθόλου την εναλλαγή των οθονών και τίποτα γενικώς,ο NovaThor με το 1GB ram δίνει ρεστα,πραγματικά έκανα ενα βήμα μπρος,υποδειγματική λειτουργία.Τώρα θα κάνω τους κύκλους φόρτισης για να στρώσει η μπαταρία.

 

Χαιρομαι πολυ με αυτα που ακουω..Για το σημα δεν θα ρωτησω γιατι τα θεωρω αστεια αυτα που ακουγονται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοδούλευτο!!!

μία ερώτηση και από εμένα: κανονικές βιντεοκλήσεις κάνει?

όχι μέσω skype ή αλλου προγράμματος!

μέσω δικτύου με ενδιαφέρει αν κάνει βιντεοκλήσεις!

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα πάω να παραλάβω το τηλέφωνο ... Αν δεν κάνω λάθος παίρνει Micro-sim σωστά ? Πόσες μέρες χρειάζεται για να αλλάξω τη Sim μου ?

1-2 λεπτα για να την παρεις στα χερια σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ολα σωστά,πολύ φωτεινή οθόνη,ήχος στο ακουστικό δυνατός-ηχείο σαν το arc (το συγκρίνω γιατί το είχα).

Κάμερα πολύ γρήγορή,zoom παντού και στο 1080p που δεν έχει καθόλου σπασίματα.

Σαν συσκευή ελαφρια αίσθηση και πολύ στιβαρή κατασκευή.Ταχύτητα στο μενού και παντού γρήγορη και smoothness παράλληλα,ram στα 500 σταθερά(αλλά έχω 8 widgets και κάποια shortcuts μόνο στις οθόνες-γενικά δεν θέλω να φορτώνω τις οθόνες).Είναι το πρώτο κινητό που δεν με προβληματίζει το live wallpaper γιατί δεν επηρεάζει καθόλου την εναλλαγή των οθονών και τίποτα γενικώς,ο NovaThor με το 1GB ram δίνει ρεστα,πραγματικά έκανα ενα βήμα μπρος,υποδειγματική λειτουργία.Τώρα θα κάνω τους κύκλους φόρτισης για να στρώσει η μπαταρία.

 

αυτά είναι. κινητάκι που πηγαίνει γρήγορα με χαμηλή τιμή.

περιμένουμε εντυπώσεις και για τη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Είχα τις επιφυλάξεις μου με αυτά που διάβασα τις τελευταίες μέρες αλλά τελικά ήθελα να το δω με τα μάτια μου και έτσι το πήρα από vnp,δεν το μετάνοιωσα τελικά,κανένα θέμα απολύτως με το κινητάκι-φυσάει.....:):)

 

Καλοριζικο φιλε, περιμενουμε εντυπωσεις απο την κινηταρα :)

Link to comment
Share on other sites

καλοδούλευτο!!!

μία ερώτηση και από εμένα: κανονικές βιντεοκλήσεις κάνει?

όχι μέσω skype ή αλλου προγράμματος!

μέσω δικτύου με ενδιαφέρει αν κάνει βιντεοκλήσεις!

 

ευχαριστώ.

 

Μόνο η σειρά Galaxy κάνει κάτι τέτοιο..

 

Παιδιά μήπως να αλλάζαμε και τον τίτλο πλέον;;:p:)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απλά φυσάει! Όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά του είναι άψογα! Ξέρουμε SAR;

 

0,92 Νομίζω. Αρκετά ψηλό

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το σκεφτομαι για το P. ειδα η τιμη του επεσε σημαντικα στα σκρουτζομαγαζα! :)

 

μπαταρια και κιτρινιλες (αληθεια δεν εχω καταλαβει ακριβως αν υπαρχει ή οχι προβλημα) ειναι τα μονα 2 που με κανουν να το σκεφτομαι προς το παρον!

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η σειρά Galaxy κάνει κάτι τέτοιο..

 

Παιδιά μήπως να αλλάζαμε και τον τίτλο πλέον;;:p:)

 

συνεχίζει να ισχύει αυτό?

το λες επειδή το έχεις το κινητό ή υποθέτεις?

αν δεν το έχεις, παρακαλω να μου απαντήσει κάποιος που έχει το κινητό και το έχει σκαλίσει όσον αφορά τις κανονικές βιντεοκλήσεις.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε αυτή η δυνατότητα θα το ανέφερε. Η Samsung έχει πειράξει τον κώδικα του android και μπορεί να κάνει βιντεοκλήσεις μέσω δικτύου..
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους... :D

εξαιρετικό κινητακι σε εξαιρετικές διαστάσεις και καλή ποιότητα κατασκευής...

μόνο να έπερνε καρτες sd... :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το SAR αν και έχω βάλει λινκ μερικές σελίδες πριν είναι 0,78 και όχι 0,92.

Απαντώντας σε κάποια ερωτήματα,για τις βιντεοκλήσεις δεν με αφορά αλλά η μπροστινή κάμερα χρησιμοποιείται για gtalk,skype που και πάλι δεν το δούλεψα.

Εβγαλα και το προεγκατεστημένο screen protector και έγινε ακόμα πιο βελούδινη η αίσθηση.

Δοκίμασα το λεγόμενο death grip και φυσικά δεν υφίσταται,τώρα είμαι στις 14 ώρες με συνεχές ξεσκι....:X και λέει 49% η μπαταρία.

Επεται συνέχεια αλλά μέχρι τώρα μου έχει αφήσει μόνο θετικές εντυπώσεις:)

Link to comment
Share on other sites

Το SAR αν και έχω βάλει λινκ μερικές σελίδες πριν είναι 0,78 και όχι 0,92.

Απαντώντας σε κάποια ερωτήματα,για τις βιντεοκλήσεις δεν με αφορά αλλά η μπροστινή κάμερα χρησιμοποιείται για gtalk,skype που και πάλι δεν το δούλεψα.

Εβγαλα και το προεγκατεστημένο screen protector και έγινε ακόμα πιο βελούδινη η αίσθηση.

Δοκίμασα το λεγόμενο death grip και φυσικά δεν υφίσταται,τώρα είμαι στις 14 ώρες με συνεχές ξεσκι....:X και λέει 49% η μπαταρία.

Επεται συνέχεια αλλά μέχρι τώρα μου έχει αφήσει μόνο θετικές εντυπώσεις:)

 

Δυσκολεύομαι να το πιστέψω αυτό για τις 14 ώρες . 14 ώρες σερί ανοιχτά τα data ή όχι ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να το πιστέψω αυτό για τις 14 ώρες . 14 ώρες σερί ανοιχτά τα data ή όχι ?

 

Εννοείται τα data ανοιχτα,κλειστά θα τάχα?:wacko:.....τότε τι το πήρα το P?(μου φαίνεται εντελώς άσκοπο κάποιος να παίρνει Android συσκευή και να μην έχει βάλει πριν data,πχ. ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 25-35-45 κλπ.)

Κάτι άλλο ευχάριστο είδα το οποίο δεν ηξερα για τα Sony,παίζει avi αρχεία(του έβαλα μια ταινία 1 GB και την έπαιξε μια χαρά με τον ενσωματωμένο player στην HDMI συνδεδεμένη FullHD τηλέοραση).

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δείχνει να ναι πολύ καλό,περισσότερα αύριο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 3 ώρες στα χέρια μου. Από κατασκευή - οθόνη προσωπικά εντυπωσιάστηκα ... Για μπαταρία θα δούμε. ΑΚόμα είμαι στο στάδιο της εγκατάστασης

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Στα 399 το βλέπω τώρα σε Πλαίσιο και you. Χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών έχει 1,8 gb, όπως αναφέρθηκε σε ποστ; Σε ποιό χρώμα το πήρατε/παραγγείλατε; Edited by Frpix
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...