Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια, ηθελα ναξερα,αυτοι που λενε οτι η μπαταρια τους κρατουσε 2 μερες και οτι με σκληρη χρηση ηταν πολυ πανω,το Ρ κρατουσαν ή ονειρευονταν?

πραγματικα,σημερα απλα το εχω ανοιχτο,εγκατεστησα 10 εφαρμογες και σιμ εβαλα το απογευμα,με 10 λεπτα ομιλια..η μπαταρια απλα μολις τελειωσε.απο πληρη φορτιση!ηταν σε wifi ολη μερα,αλλα δεν εκανε απολυτως τιποτα.,μεχρι τις 4 ειδικα ηταν μες τη θηκη.

 

τελος παντων,μια ερωτηση,ειχα μια εκδηση του navigon για το arc S, το 4.11

θα μπορει αυτο οπως ειναι να παιξει στο Ρ ή πρεπει να βαλω αλλο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια, ηθελα ναξερα,αυτοι που λενε οτι η μπαταρια τους κρατουσε 2 μερες και οτι με σκληρη χρηση ηταν πολυ πανω,το Ρ κρατουσαν ή ονειρευονταν?

πραγματικα,σημερα απλα το εχω ανοιχτο,εγκατεστησα 10 εφαρμογες και σιμ εβαλα το απογευμα,με 10 λεπτα ομιλια..η μπαταρια απλα μολις τελειωσε.απο πληρη φορτιση!ηταν σε wifi ολη μερα,αλλα δεν εκανε απολυτως τιποτα.,μεχρι τις 4 ειδικα ηταν μες τη θηκη.

 

τελος παντων,μια ερωτηση,ειχα μια εκδηση του navigon για το arc S, το 4.11

θα μπορει αυτο οπως ειναι να παιξει στο Ρ ή πρεπει να βαλω αλλο?

Για να δεις που πηγε η μπαταρια πας Μενου>ρυθμισεις>μπαταρια και αν πατησεις σε καποιο εικονιδιο σου βγαζει και ωρα χρησης.

 

Το navigon λογικα θα παιξει, η τελευταια εκδοση νομιζω ειναι η 4.6.0.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις που πηγε η μπαταρια πας Μενου>ρυθμισεις>μπαταρια και αν πατησεις σε καποιο εικονιδιο σου βγαζει και ωρα χρησης.

 

ναι τα ξερω αυτα, αλλα το θεμα ειναι οτι θα επρεπε να κραταει λιγο ακομα,ουτε σιμ δεν ειχε μεσα..τελος παντων,σε μια εβδομαδα θα εχω καλυτερη εικονα.

παντως το κινητο ειναι πιο γρηγορο σε ολα,αλλα τα ελαφρα κολληματακια δε λειπουν,δεν ειναι 100% smooth δηλαδη οπως ενα Lumia 800 που ειχα για 2 μερες και το εστηνα.

παρολα αυτα,η πληροτητα σε εφαρμογες και η ευκολια αν εχεις εξοικιωθει με το anroid το κανουν ιδανικη επιλογη..(και ειδικα αν δεν εχεις τρομερες απαιτησεις)

 

Το navigon λογικα θα παιξει, η τελευταια εκδοση νομιζω ειναι η 4.6.0.

 

θα το δοκιμασω αυριο μιας και η μπαταρια δε με αφησε,και ηθελα να κανω σωστη φορτιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κόσμε :p

θέλω να ρωτήσω κάτι για καπιο λόγο εξαφανίστηκαν όλες οι επαφές κι ενώ πήγαινα να κάνω ανάκτηση από το αρχείο back up

δεν εμφανιζόταν πάλι τίποτα, αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων και δούλεψαν όλα κανονικά..

συνέβει σε κανέναν άλλο αυτό ??

Edited by jsonx
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,το ψαχνω απο χθες,και πραγματικα ντρεπομαι να το ρωταω,αλλα δεν το βρισκω με τιποτα:

πως δημιουργουμε φακελους στην αρχικη οθονη???

με το arc S κρατουσα το δαχτυλο μου πατημενο και ελεγε δημιουργια φακελου, εδω βγαζει μονο πανω δεξια και αριστερα τα 2 συμβολα,δεξια τον σταυρο που σου ανοιγει διαφορα,αλλα δημιουργεια φακελου δεν βλεπω πουθενα!μονο συντομευσεις,widgets κτλ!

τι γινεται?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,το ψαχνω απο χθες,και πραγματικα ντρεπομαι να το ρωταω,αλλα δεν το βρισκω με τιποτα:

πως δημιουργουμε φακελους στην αρχικη οθονη???

με το arc S κρατουσα το δαχτυλο μου πατημενο και ελεγε δημιουργια φακελου, εδω βγαζει μονο πανω δεξια και αριστερα τα 2 συμβολα,δεξια τον σταυρο που σου ανοιγει διαφορα,αλλα δημιουργεια φακελου δεν βλεπω πουθενα!μονο συντομευσεις,widgets κτλ!

τι γινεται?

 

Απλα πετας 1 εφαρμογη πανω στην αλλη και σε ρωταει αν θες να δημιουργησεις νεο φακελο!

Απλο και πρακτικο!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Απλα πετας 1 εφαρμογη πανω στην αλλη και σε ρωταει αν θες να δημιουργησεις νεο φακελο!

Απλο και πρακτικο!:)

 

α καλααααα, μιλαμε οτι ασχολουμαι με το κινητο μιαμιση μερα για να βρω τους φακελους!!!δεν πηγε το μυαλο μου..γιατι να κανουν τη ζωη μας δυσκολη δηλαδη?καλα ηταν στο μενου η δημιουργια..τελος παντων,ευχαριστω!

απο μπαταρια,δε βλεπω να σωνομαστε παντως αν δεν κανουν κατι γιατι σιγουρα κατι φταιει στη διαχειριση της ενεργειας με την οθονη

θα δοκιμασω με κλειστο το bravia engine και τερμα κατω την φωτεινοτητα να δω διαφορα αυριο...

ελεγα οτι το arc S ειναι τραγικο,αλλα μπροστα του ηταν τερας αντοχης.. (το Ν8 που βγαζει 2-3 ημερες με ιδια χρηση τι να πει :p :lol: )

 

edit: Ρε παιδια, στα μηνυματα που εχει ρυθμιση για να χωραει πολλους χαρακτηρες στα ελληνικα???δεν το βρισκω με τιποτα!

 

Οσο για τη μπαταρια,αν δεν σκαλιζεις το κινητο ολη μερα,αλλα κανεις χρηση,πχ πολλα τηλ κτλ, βγαζει πολυ περισσοτερο,μιας και η οθονη μενει σβηστη την περισσοτερη ωρα..χθες με περισσοτερη ουσιαστικη χρηση (οχι σκαλισμα κτλ),κυριως τηλ,σμσ εμεινε στο 50% μεχρι το βραδυ.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχει απο χθες το βραδυ και καθε φορα που αποσυνδεομαι απο το ιντερνετ,ειτε απο ασυρματο δικτυο ειτε απο 3g,μου βγαζει το παραπανω μηνυμα.

Του εκανα επανεκινηση αλλα παλι τα ιδια.

Μηπως καποιος απο εσας εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα κι αν ναι πως το ελυσε.

Το μονο <περιεργο> που εκανα ηταν που χρησιμοποιησα την εφαρμογη app cache cleaner.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

edit: Ρε παιδια, στα μηνυματα που εχει ρυθμιση για να χωραει πολλους χαρακτηρες στα ελληνικα???δεν το βρισκω με τιποτα!

 

-> Φιλε δοκιμασε GoSms Pro και ασε την Sony να παιζει με το ASCII Encoding στα μηνυματα :p

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qYi5nb3NtcyJd

-> και με το greek language pack:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms.el&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qYi5nb3Ntcy5lbCJd

 

Εχει απο χθες το βραδυ και καθε φορα που αποσυνδεομαι απο το ιντερνετ,ειτε απο ασυρματο δικτυο ειτε απο 3g,μου βγαζει το παραπανω μηνυμα.

Του εκανα επανεκινηση αλλα παλι τα ιδια.

Μηπως καποιος απο εσας εχει αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα κι αν ναι πως το ελυσε.

Το μονο <περιεργο> που εκανα ηταν που χρησιμοποιησα την εφαρμογη app cache cleaner.

Ευχαριστω!

 

Σε τι μορφη μηνυματος στο εμφανιζει; δηλαδη είναι pop-up; στο εμφανιζει μεσω third-party προγραμματος που χρησημοποιεις;

αν μπορεις γινε λιγο πιο συγκεκριμενος. Μπορει το app cache να σβηνει και αποθηκευμενα στοιχεια του δικτύου IPvDNS (3G), ισως....

το πιο απλο φυσικα, σβηνεις το app cach κανεις restart και το δοκιμαζεις παλι :happy:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το εμφανιζε στο κατω μερος της οθονης σν pop-up.Εσβησα 2 εφαρμογες με wallpapers που ειχα κατεβασει εκεινο το βραδυ,εκανα επανεκινηση και μεχρι στιγμης δεν το εχει ξαναβγαλει.(Περιεργο μου φαινεται κι εμενα)

Σ'ευχαριστω για τον χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έχει ένας φίλος μου το P και θέλει να κάνει την αναβάθμιση σε ICS, αλλά του βγάζει ότι έχει το τελευταίο λογισμικό.. Το έχει πάρει από το Γερμανό, αν δεν κάνω λάθος... Έχει ακούσει ότι σε μερικά κινητά η αναβάθμιση γίνεται χειροκίνητα από τον υπολογιστή... Mpoρεί να βοηθήσει κάποιος; :happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κακο εχει παραγινει με την μπαταρια... Τις προαλλες μετα απο πληρη φορτιση μου εβγαλε 30 ωρες!! αν και με μολις 2μισή ωρες ανοιχτη οθόνη... (βλ. scr.shots)

Στις επομενες δυο φορτισεις με το ζορι να εβγαλε 10 ωρες!!! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??? μιλαμε ακομη και να μην το πειραζω καθολου, σε αναμονη ακομη κ με κλειστο το wifi, η μπαταρια τρεχει πιο γρηγορα απ'οτι τρεχει το νερο οταν κανει μπανιο η αδερφη μου.

Επειδη πολλοι εχουν αναφαρει οτι με διαφορετικο φορτιστη εχουν πετυχει μεγαλυτερη αυτονομια, λεω να δοκιμασω κ εγω ομως φοβαμαι μην προκαλεσουν καμια βλαβη στην μπαταρια του κινητου, καθως οπως συνιστουν τα manuals πρεπει να χρησιμοποιουμε μονο τον φορτιστη του κατασκευαστη.

Ο ενας ειναι στα 500mAh κ ο αλλος στα 1000, να δικομασω ή υπαρχει καποιος κινδυνος??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κακο εχει παραγινει με την μπαταρια... Τις προαλλες μετα απο πληρη φορτιση μου εβγαλε 30 ωρες!! αν και με μολις 2μισή ωρες ανοιχτη οθόνη... (βλ. scr.shots)

Στις επομενες δυο φορτισεις με το ζορι να εβγαλε 10 ωρες!!! ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??? μιλαμε ακομη και να μην το πειραζω καθολου, σε αναμονη ακομη κ με κλειστο το wifi, η μπαταρια τρεχει πιο γρηγορα απ'οτι τρεχει το νερο οταν κανει μπανιο η αδερφη μου.

Επειδη πολλοι εχουν αναφαρει οτι με διαφορετικο φορτιστη εχουν πετυχει μεγαλυτερη αυτονομια, λεω να δοκιμασω κ εγω ομως φοβαμαι μην προκαλεσουν καμια βλαβη στην μπαταρια του κινητου, καθως οπως συνιστουν τα manuals πρεπει να χρησιμοποιουμε μονο τον φορτιστη του κατασκευαστη.

Ο ενας ειναι στα 500mAh κ ο αλλος στα 1000, να δικομασω ή υπαρχει καποιος κινδυνος??

 

παντως εγω ειδα τεραστεια αλλαγη,οταν στις ρυθμισης ενεργειας επελεξα εξοικονομηση για την αυτοματη φωτεινοτητα,οποτε την εχει στο χαμηλοτερο δυνατο υψος και επισης το χρησιμοποιω αρκετα αλλα δεν το σκαλιζω,δηλαδη τηλεφωνα,σμσ και ιντερνετ,αλλα μετα το αφηνω, οποτε σβηνει η οθονη και μου βγαζει εως 2 μερες. βεβαια με αναλογη χρηση το αρκ εβγαζε παραπανω,και θα ειχα περιεργεια με την εφαρμογη του FB ενεργη ποσο θα εβγαζε,η οποια ξεζουμιζε το αρκε (μουχε βγαλει και 4-5 ωρες μονο με λιωσιμο) αλλα καταληγω στο οτι οσο πιο λιγο χρησιμοποιεις οθονη,τοσο καλυτερα.

επισης σωστες φορτισεις στην πρηζα κλειστο το βραδυ και οχι στο usb του υπολογιστη οπου οποιο κινητο και να φορτισα δεν κραταγε καθολου,δεν ξερω γιατι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω ειδα τεραστεια αλλαγη,οταν στις ρυθμισης ενεργειας επελεξα εξοικονομηση για την αυτοματη φωτεινοτητα,οποτε την εχει στο χαμηλοτερο δυνατο υψος και επισης το χρησιμοποιω αρκετα αλλα δεν το σκαλιζω,δηλαδη τηλεφωνα,σμσ και ιντερνετ,αλλα μετα το αφηνω, οποτε σβηνει η οθονη και μου βγαζει εως 2 μερες. βεβαια με αναλογη χρηση το αρκ εβγαζε παραπανω,και θα ειχα περιεργεια με την εφαρμογη του FB ενεργη ποσο θα εβγαζε,η οποια ξεζουμιζε το αρκε (μουχε βγαλει και 4-5 ωρες μονο με λιωσιμο) αλλα καταληγω στο οτι οσο πιο λιγο χρησιμοποιεις οθονη,τοσο καλυτερα.

επισης σωστες φορτισεις στην πρηζα κλειστο το βραδυ και οχι στο usb του υπολογιστη οπου οποιο κινητο και να φορτισα δεν κραταγε καθολου,δεν ξερω γιατι.

 

Δυστυχως, το κινητο εχει απιστευτη οθονη αλλα η αυτονομια ειναι απαγοευτικη! Το περισσοτερο που μπορει να βγαλει αυτο

το κινητο με μια μετρια χρηση (κατα την προσωπικη μου χρηση) ειναι 12 ωρες! Ακομα και με ICS που βελτιωθηκε σημαντικα

το standby-mode, εξακολουθει να αποτελει "πληγμα" στη ενοια που λεγεται αυτονομια. Αυτος ηταν ο λογος ο οποιος στραφηκα

στο U. Φυσικα και ειναι ενα downgrade σε ολους τους τομεις συγκριτικα με το P, αλλα δεν μπορουσα να φανταστω οτι καθε φορα

θα επρεπε να σκεφτομαι πριν ενεργοποιησω την οθονη και καταναλωσει μπαταρια...! Απιστευτο κινητο αλλα δυστυχως μερικες φορες

ειναι καλο να κοιταμε στο συνολο και το τι μας εξυπηρετει η καθε συσκευη! Απλα σαν fun της Sony & android μου αρεσε απιστευτα

το design και το επιλεξα με αυτο το κρητηριο.

 

Τελος σχετικα με την φορτιση του usb ποτε δεν θα ειναι σωστη λογω των διακιμανσεων του bus! ειδικα αν χρησημοποειται και

hub χωρις external power supply.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω πρόβλημα κ εγω τωρα τελευταία με την μπαταρια..μου βγαζει πρωτο στην καταναλωση το λειτουργικο συστημα android,πολυ μπροστά απο την οθόνη.Απ' οτι φαίνεται το os δουλεύει άσκοπα τον cpu..υπάρχει καμία λύση εκτός απο το φορμάτ?Είναι δύσκολο να το ξαναστήσω,θα το κάνω μια και καλή οταν βγεί η jb..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω ειδα τεραστεια αλλαγη,οταν στις ρυθμισης ενεργειας επελεξα εξοικονομηση για την αυτοματη φωτεινοτητα,οποτε την εχει στο χαμηλοτερο δυνατο υψος και επισης το χρησιμοποιω αρκετα αλλα δεν το σκαλιζω,δηλαδη τηλεφωνα,σμσ και ιντερνετ,αλλα μετα το αφηνω, οποτε σβηνει η οθονη και μου βγαζει εως 2 μερες.

Αυτο ακριβως συμπερανα κι εγω φιλε την πρωτη φορτιση με ενεργοποιημενο το Extended Standby Mode και εβγαλα τα παραπανω αποτελεσματα (κοντα 32 ώρες), αλλα δυστυχως απο την επομενη φορτιση ξαναγυρισα στα παλια...

Btw, το φορτιζεις με το δικο του, ή τον φορτιστη του Arc?

 

Παιδιά εχω πρόβλημα κ εγω τωρα τελευταία με την μπαταρια..μου βγαζει πρωτο στην καταναλωση το λειτουργικο συστημα android,πολυ μπροστά απο την οθόνη.Απ' οτι φαίνεται το os δουλεύει άσκοπα τον cpu..υπάρχει καμία λύση εκτός απο το φορμάτ?Είναι δύσκολο να το ξαναστήσω,θα το κάνω μια και καλή οταν βγεί η jb..

Αυτο συμβαινει πραγματι κ σε μενα, περιστασιακα, ακομη κ οταν η οθονη ειναι κλειστη. Αυτο που ισως βοηθησει ειναι να εχεις κλειστες τις περιττές εφαρμογες ή να ενεργοποιησεις οπως ειπα πιο πριν το Extended Standby Mode απο τις ρυθμισεις ενεργειας, το οποιο απ'οτι εχω καταλαβει μετα απο 15 λεπτα αφου σβησει η οθονη, κλεινει ολες τις εφαρμογες και το Data Traffic για εξοικονομηση ενεργειας.

 

 

Παντως, κατι θετικο... εχθες πριν πεσω η μπαταρια ήταν στο 4%. Το απενεργοποιησα και το κουμπωσα στον φορτιστη της αδερφης μου (1000mA) και σημερα το πρωί με εξεπληξε! Αυτη τη στιγμη ειμαι 88% μπαταρία με 43 λεπτά οθόνη!!:w00t: τη στιγμη που, οπως εχουν αναφερει κ αλλοι κατοχοι, με τα κοινα στάνταρ του κινητου καθε 20 λεπτα οθονης αντιστοιχει σε 10% μπαταρίας!

 

Μακάρι να συνεχισει έτσι!!!:clap::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως συμπερανα κι εγω φιλε την πρωτη φορτιση με ενεργοποιημενο το Extended Standby Mode και εβγαλα τα παραπανω αποτελεσματα (κοντα 32 ώρες), αλλα δυστυχως απο την επομενη φορτιση ξαναγυρισα στα παλια...

Btw, το φορτιζεις με το δικο του, ή τον φορτιστη του Arc?

 

 

Αυτο συμβαινει πραγματι κ σε μενα, περιστασιακα, ακομη κ οταν η οθονη ειναι κλειστη. Αυτο που ισως βοηθησει ειναι να εχεις κλειστες τις περιττές εφαρμογες ή να ενεργοποιησεις οπως ειπα πιο πριν το Extended Standby Mode απο τις ρυθμισεις ενεργειας, το οποιο απ'οτι εχω καταλαβει μετα απο 15 λεπτα αφου σβησει η οθονη, κλεινει ολες τις εφαρμογες και το Data Traffic για εξοικονομηση ενεργειας.

 

 

Παντως, κατι θετικο... εχθες πριν πεσω η μπαταρια ήταν στο 4%. Το απενεργοποιησα και το κουμπωσα στον φορτιστη της αδερφης μου (1000mA) και σημερα το πρωί με εξεπληξε! Αυτη τη στιγμη ειμαι 88% μπαταρία με 43 λεπτά οθόνη!!:w00t: τη στιγμη που, οπως εχουν αναφερει κ αλλοι κατοχοι, με τα κοινα στάνταρ του κινητου καθε 20 λεπτα οθονης αντιστοιχει σε 10% μπαταρίας!

 

Μακάρι να συνεχισει έτσι!!!:clap::lol:

 

λοιπον,σημερα,με αρκετα μηνυματα στο whatsapp μεσω data καμια ωρα, και με wifi & data ανοιχτα απο το πρωι, και κανα 20λεπτο κλησεις,η μπαταρια ειναι τωρα στο 67%

 

ΟΜΩΣ δεν εχω βαλει την εξοικονομηση ενεργειας που λες εσυ,γιατι δε θελω να κοβονται οι συνδεσεις..

εχω βαλει στις ρυθμισεις οθονης, στην φωτεινοτητα τη λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας,

και απο τοτε ειδα διαφορα.

Βεβαια, η οθονη ειναι πολυ σκοτεινη,οποτε τι να το κανεις το καταπληκτικη.τελος παντων,παντως κραταει πολυ περισσοτερο.

οσο για το τι καιει περισσοτερο,εφοσον επεσε τοσο η οθονη,ειναι πρωτο στο συστημα anroid τωρα,με 40%,αλλα τοσο ηταν και πριν,απλα η οθονη ηταν λιγο πανω απο 40% ενω τωρα ειναι στο 30%..

 

Γενικα το κινητο θεωρω οτι αξιζει τα λεφτα του και αν τα τεχνικα του τα ειχε το αρκ δε θα το αλλαζα ποτε..διοτι η λιγο μικροτερη οθονη με εχει ζορισει στο γραψιμο,και επισης το swype στο αλλο λειτουργουσε πιο εξυπνα απο ο,τι εδω.

πχ γραφεις μια λεξη,και δεν πεφτει μεσα αλλα υπαρχει παραδιπλα.αν αντι να πατησεις το βελακι δεξια να δεις τις προτεινομενες,πατησεις καποιο γραμμα,αλλαζει η λεξη. στο παλιο λοιπον αν εσβηνες το γραμα γυρνουσε στις προηγουμενες επιλογες,ενω τωρα αφηνει μονο μια λεξη..αυτο,επειδη πολλες φορες λογω μικροτερων κουμπιων, το παθαινω,μουχει σπασει λιγο τα νευρα καθως τα λιωνω τα μηνυματα σε whatsapp/viber αλλα οκ,μικρο το κακο...

το αρκ ηταν απολαυση και το μεγεθος του κινητου ηταν τελειο,καθως λογω σχηματος και παχους δεν σε ενοχλουσε καθολου.

συμπερασμα:

οποιο και απο τα 2 να ειχα,μου κανει το ιδιο, για αλλους λογους το ενα και για αλλους το αλλο, και γιατι ακομα δεν εχω πολλες απαιτησεις (εννοω πως δεν εχω ουτε καν fb πλεον που το αρκ γονατιζε)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έχει ένας φίλος μου το P και θέλει να κάνει την αναβάθμιση σε ICS, αλλά του βγάζει ότι έχει το τελευταίο λογισμικό.. Το έχει πάρει από το Γερμανό, αν δεν κάνω λάθος... Έχει ακούσει ότι σε μερικά κινητά η αναβάθμιση γίνεται χειροκίνητα από τον υπολογιστή... Mpoρεί να βοηθήσει κάποιος; :happy:

 

Καλησπερα φιλε κι εγω το ιδιο προβλημα αντιμετοπιζω αν βρεις καποια λυση στειλε pm....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έχει ένας φίλος μου το P και θέλει να κάνει την αναβάθμιση σε ICS, αλλά του βγάζει ότι έχει το τελευταίο λογισμικό.. Το έχει πάρει από το Γερμανό, αν δεν κάνω λάθος... Έχει ακούσει ότι σε μερικά κινητά η αναβάθμιση γίνεται χειροκίνητα από τον υπολογιστή... Mpoρεί να βοηθήσει κάποιος; :happy:

Κατεβασε το στο pc σου και δοκιμασε http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όταν στις ρυθμισης ενεργειας επελεξα εξοικονομηση για την αυτοματη φωτεινοτητα,οποτε την εχει στο χαμηλοτερο δυνατο υψος και επισης το χρησιμοποιω αρκετα αλλα δεν το σκαλιζω,δηλαδη τηλεφωνα,σμσ και ιντερνετ,αλλα μετα το αφηνω, οποτε σβηνει η οθονη και μου βγαζει εως 2 μερες

Με 2 μέρες αυτονομία σε smartphone ξέρω πολύ κόσμο που θα κανε τεμενάδες να το έχει. Εγώ με οποιοδήποτε smartphone μου δίνει πάνω από 24 - 30 ώρες (εννοείται με χρήση για mail, φωτογραφίες, browsing κλπ) θα ήμουν σε πελάγη ευτυχίας!

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Με 2 μέρες αυτονομία σε smartphone ξέρω πολύ κόσμο που θα κανε τεμενάδες να το έχει. Εγώ με οποιοδήποτε smartphone μου δίνει πάνω από 24 - 30 ώρες (εννοείται με χρήση για mail, φωτογραφίες, browsing κλπ) θα ήμουν σε πελάγη ευτυχίας!

 

είμαι και εγώ ένας από αυτούς. μακάρι το nexus s να κράταγε 2 μέρες αλλά δεν...

για αυτό πήρε και βραβειο το xperia p.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην παρω κανεναν στο λαιμο μου,μιλαω για τη χρηση που κανω εγω. απλα συγκρινω την αποδοση σε διαφορετικες ρυθμισεις και απο μιση μερα το εφτασα στις 2. σαφως δεν κανω καταχρηση ουτε το σκαλιζω χωρις λογο..

χθες που το πειραξα παραπανω εφτασε μεχρι 48% στη 1 τη νυχτα. επομενως ειναι ενα κινητο που αν το ρυθμισεις σωστα και το χειριστεις λιγο προσεκτικα βγαζει ανετα τη μερα. και αυτο θεωρω πως αρκει για τους περισσοτερους (με 48% δεν θεωρω οτι βγαζει 2 ημερες καθως θα σου μεινει μες την 2η μερα,οποτε για μενα 1,5 ημερα= 1 ημερα.)

Σαφως και δεν ευχαριστιεμαι ομως την οθονη του,καθως η φωτεινοτητα ειναι τερμα κατω, ουτε ξερω με εφαρμογες τυπου fb πως θα πηγαινε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα, σας διαβαζω εδω και καιρο, αλλα σπανια γραφω.

Παρατηρησα και εγω τις κιτρινες αποχρωσεις στις φωτογραφιες, σε σημειο που οι ανθρωποι που απεικονιζοναι ειναι λες και εχουν ικτερο!

Ξερουμε εαν γινεται κατι με αυτο, εαν μπορει να γινει κατι στο μελλον εστω;

Link to comment
Share on other sites

Οπου μπορεις να απενεργοποιεις το φλας,βοηθαει πολυ ιδιαιτερα σε εσωτερικους χωρους....

μπορει να σε βοηθησει η ρυθμιση παρτυ (παντα για εσωτερικους χωρος)

αν δεν δεις προκοπη μπορεις να δοκιμασεις καμια εφαρμογη τυπου camera zoom fx.

Οσον αφορα τις εξωτερικες λυψεις,δε νομιζω να εχεις ιδιαιτερο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...