Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο ελπιζω και εγω!!!οσο για την μπαταρια παιδια 1μερα και 15 ςρες μου κραταει και οταν το εβαλα ηταν στο 7%

 

εννοεις χωρις να ασχολεισαι μαζι του....

 

γτ αποκλειεται να σου εδωσε κοντα δυο μερες με ξεσκισμα.....

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iseeyoulite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pc2VleW91bGl0ZSJd

Φίλε μου το δοκίμασα σε neo v και δούλευε τέλεια...

 

Neo v με ics?

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εννοεις χωρις να ασχολεισαι μαζι του....

 

γτ αποκλειεται να σου εδωσε κοντα δυο μερες με ξεσκισμα.....

 

δεν ξερω τι εννοεις ξεσκησμα αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι ειχα κλισεις παραπανω απο 1ωρα περισοτερα απο 60 σμσ και ανοιγα τα δεδομενα οταν ηθελα να μπω στο διαδυκτιο η να κανω κανενα συγχρονισμο επισεις το κοινιτο κοιμηθηκε οσο και εγω δηλαδη απο της 6το πρωι μεχρι της 11...γενικα δεν ειπα καμια στιγμη αστο τωρα να μην μπω γτ θα πεσει η μπαταρια ακομη και οταν επεσε κατω απο το 20% το λειτουργουσα οπως θα εκανα με οποιαδηποτε συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Ναι με ics...λες να μην είναι συμβατό με ginger?

 

Με gb που δοκίμασα δεν είναι συμβατό λέει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αυτο ελπιζω και εγω!!!οσο για την μπαταρια παιδια 1μερα και 15 ςρες μου κραταει και οταν το εβαλα ηταν στο 7%

 

Εμένα δεν πάει κάτω από 10%, κλείνει από μόνο του :confused:

Link to comment
Share on other sites

3ώρες 49λεπτά 23δ

 

Οθόνη 28λεπτά

Facebook 10 λεπτά

κλήσεις 6λεπτά

3 sms

1,5 ώρα ραδιόφωνο

Data always on

Auto synch off

Live wallpaper off

 

Μπαταρία στο 77%

 

Κάθε μέρα και η μπαταρία πάει όλο και χειρότερα...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Runtime: 5ω 44λ 26δ

 

Προβολή 17λ 22δ

Κλήσεις 15λ 32δ

Σύστημα Android 26λ 43δ

Μουσική 30λ 20δ

Κυψέλη 5ω 44λ 26δ

 

Αυτά αποτελούν το 82% της κατανάλωσης ενέργειας.

 

Data always ON

Auto sync ON

Live wallpaper ON

GPS ON

Whitemagic ON

XLOUD ON

 

Βασικά, εκτός από wifi kai BT όλα τα υπόλοιπα ΟΝ

 

Υπολειπόμενη μπαταρία: 72%

Edited by stathisp
Συμπλήρωση στοιχείων
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το λίγο offtopic αλλά θα ήθελα να μάθω αν είχε κάποιος πρόβλημα με την υποστήριξη της Sony έχοντας αγοράσει από Ελληνικό κατάστημα που δεν ανήκει στο επίσημο δίκτυο της Sony.

σκέφτομαι να αγοράσω το Xperia P από κάποιο μαγαζί που βρίσκω στο skroutz.

Ευχαριστώ.

Edited by dimkn8
Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχω διαβαζει στις προηγουμενες σελιδες οτι δεν υπαρχει θεμα κανενα.16ωρες και 17λεπτα προολη 1ωρα και 50 λεπτα κλησεις 30 λεπτα λειτουργηκο 40 λεπτα ετιμοτητα κυψελης 16ωρες και 17 λεπτα αδρανεια 14 ωρες xperia clock(ξιπνιτηρη)21λεπτα wi-fi 1ωρα και 35 λεπτα mediaserver(δεν ξερω τι ειναι) 3 λεπτα. η μπαταρια ειναι αυτη την στιγμη στο 66%
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αλλα 2 λογια και απο μενα για το Ρ

Οθονη

οχι το μαυρο των amoled αλλα στο ηλιο απ τις καλυτερες σε smartphone που εχω δει

 

Καμερα

Μια χαρα ταχυτητα και καλες φωτο

 

Cpu,ram

απολυτως κανενα προβλημα,δε κολλαει κ ειναι αρκουντως γρηγορο,μαλιστα τετοια επαρκεια ram ειχα απ το s2 να τη δω!!!

 

Ποιοτητα

Απ τα δυνατα του σημεια

 

Επισης τα led κατω που αναβουν στις ειδοποιησεις με την εξτρα εφαρμογη φαινοντε μια χαρα!

 

Αρνητικα τωρα

Ζεστενετε αρκετα στο ζορισμα ιδιως αν του εχεις και τη θηκη puro με το διαφανες πλαστικο απ το πλαισιο

 

Τελικα δεν εστελνε 160 sms ελληνικα παρ οτι αγορασμενο απ το πλαισιο και παρ οτι εγραφε sony hellas

 

Η GB ειναι πισω σε σχεση με τη 4.04 του παγωτου

 

Και ενα απ τα κυριοτερα για μενα οτι δεν εχει ουτε αυτο αλλα και ουτε καποιο απ τη νεα σειρα xperia κεντρικο hard button στυλ σειρας galaxy η ακομα neo v h walkman κατι που για μενα ειναι μειον λειτουργικα καθως του στερει πρακτικοτητα στο ξυπνημα της συσκευης

Ειδικα οταν βαζεις θηκη το πλαινο γινετε ακομα πιο δυσχρυστο!

 

Αλλο αρνητικο ειναι η χαμηλη ενταση οταν σε καλουν ενω αντιθετα το ακουστικο ειναι οκανοποιητικο αν και οχι πιλυ δυνατο,το ιδιο και η ανοικτη ακροαση

 

Γενικα στα ματια μου φαινετε ενα τιμιο κινητο αλλα υπερκοστολογημενο στα 400€ του πλαισιου και με με μεγαλο πρακτικο μειον το τελευταιο αρνητικο που εγραψα

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να έχεις συνδεδεμένο πάνω τον φορτιστή και ταυτόχρονα κάποια άλλη συσκευή usb μέσω του usb otg, με κάποιο αντάπτορα ίσως?
Link to comment
Share on other sites

Cpu,ram

απολυτως κανενα προβλημα,δε κολλαει κ ειναι αρκουντως γρηγορο,μαλιστα τετοια επαρκεια ram ειχα απ το s2 να τη δω!!!

 

από τα πιο σημαντικά η μνήμη του xperia p γιατί με το υπερφόρτωμα των εφαρμογών που γίνεται χρειάζεται μία τόσο ισχυρή λύση

Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα αντεχει κατω απο το νερο?

 

6 ώρες......:-p

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

ποση ωρα αντεχει κατω απο το νερο?

Ούτε ένα δευερολεπτο. Δεν είναι αδιάβροχο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καποιο Update για τη μπαταρια του? καμμια βελτιωση?

 

ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω μετα απο παααααρα πολλη σκεψη. :p:lol:

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως για να ειμαι ειλικρινης δεν θα εμπιστευομουν κανενα αδιαβροχο καλυμα για χρηση κατω απο το νερο σε μια συσκευη των €400 :-P Τωρα για απλη χρηση προστασιας απο αμμο και οποιουδηποτε υγρου πιστευω πως ειναι οκ
Link to comment
Share on other sites

Σε γνωστή αλυσίδα κινητής τηλεφωνίας και υπολογιστών δεν γνώριζαν καν για το πρόβλημα τις μπαταρίας μου είπαν μάλιστα οτι ισως αυτοί που λένε κάτι τέτοιο απλα να θέλουν να δυσφημίσουν τη συσκευή 3 λαλούν και 2 χορεύουν μου φαίνεται...
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο να υποθέσω;; , εσύ πιστεύεις ότι ξέρουν τι τους γίνεται στις αλυσίδες κινητής; Εδώ δε ξέρουν για κινητά που πρόκειτε να τα πουλάει σύντομα η αλυσίδα τους, θα ξέρουν για προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

ok απλά το έγραψα γιατί μου φάνηκε πολύ περίεργο ρε παιδιά και το άτιμο έχει και 400 ευρώ εκεί...αν ενημερώνουν έτσι τους πελάτες θα τα κλείσουν σύντομα τα μαγαζάκια μου φαίνεται...φταίει μετά ο άλλος να τους πετάξει τη συσκευή στη μούρη?
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

καποιο Update για τη μπαταρια του? καμμια βελτιωση?

 

ειμαι στο τσακ να το παραγγειλω μετα απο παααααρα πολλη σκεψη. :p:lol:

 

Η μπαταρια δυστυχως ειναι το μονο αρνητικο του κατα την γνωμη μου! Με μια καλη φορτιση σε χαμηλοτερα mA και μια "ομαλη" χρηση θα σου δωσει ανετα μια μερα. Τωρα αν εισαι power user υπολογισε 6-8 ωρες max πριν χρειαστει παλι φορτιση. Εγω ημουν μεταξυ του U και του P και κατεληξα στο P για δυο προσωπικους λογους: RAM 1GB που ειναι πλεον απαραιτητη για μια ομαλη λειτουργεια και εσωτερικος χωρος 16GB (11.3GB) εστω και αν υπαρχει το Box. Βεβαια ειναι και καμερα 8MP, αλλα εγω θεωρησα σημαντικα τα 2 παραπανω. Οποτε αν η αυτονομια ειναι το πιο βασικο για σενα νομιζω οτι θα πρεπει να στραφεις αλλου. :-/

 

Υ.Γ: για περισοτερα σχολια σχετικα με την μπαταρια κοιτα και τα posts του Dual_Sun

ο οποιος εχει κανει κανονικο research στο θεμα της μπαταριας :-P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...