Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αντι να φθηναίνει ακριβαίνει.

Στα σκρουτζομάγαζα από 329 πήγε 347.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει βαλει κανεις στην οθονη του το πως το λενε αυτο το πλαστικο?:p

πως κολαει?και αν εχει καπου αλλου κανενα καλυτερο διχως να χανει την ποιοτητα τις φωτεινοτητας του?

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε γι'αυτο εδω?

καλο φαινετε να μια καλη λυση για συμπληρωμα

 

http://www.ebay.de/itm/Externer-Akku-Sony-Xperia-P-Nypon-LT22i-Micro-USB-Notfall-Akku-Ladegerat-/190641384323?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item2c631cab83

 

http://images.dp-tech.de/ab_productimages/portable-mobile-charger_micro-usb_2800mah_1.jpg

 

1500mAh

και

2800m​Ah

Edited by Dimis39
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα χτες απειρες ωρες να το κανω ρουτ με 1000000000000 τροπους περιπου αλλα τπτ,εκανα ρουτ το ζτε μπλειντ και το χπερια δεν γινετε με την καμια,
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε γι'αυτο εδω?

καλο φαινετε να μια καλη λυση για συμπληρωμα

 

http://www.ebay.de/itm/Externer-Akku-Sony-Xperia-P-Nypon-LT22i-Micro-USB-Notfall-Akku-Ladegerat-/190641384323?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item2c631cab83

 

http://images.dp-tech.de/ab_productimages/portable-mobile-charger_micro-usb_2800mah_1.jpg

 

1500mAh

και

2800m​Ah

 

Ωραια φάση, φιλε! Τι λες τώρα; ειναι μια καλη λυση οταν δεν εισαι σπιτι, η στο αυτοκινητο και χρειαζεσαι μια σιγουρια αυτονομιας! Απλα θα κοιταξω να το βρω και σε καμια αγγλικη σελιδα να δουμε και κανενα review και γενικοτερα πως δουλευει, γιατι τα γερμανικα μου ειναι χαλια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε γι'αυτο εδω?

καλο φαινετε να μια καλη λυση για συμπληρωμα

 

http://www.ebay.de/itm/Externer-Akku-Sony-Xperia-P-Nypon-LT22i-Micro-USB-Notfall-Akku-Ladegerat-/190641384323?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item2c631cab83

 

http://images.dp-tech.de/ab_productimages/portable-mobile-charger_micro-usb_2800mah_1.jpg

 

1500mAh

και

2800m​Ah

 

Το εχω για το ray και οντως ειναι πολυ καλη λυση..με αυτο δεν εχω μεινει ποτε απο μπαταρια..απλα φορριζει πολυ αργα.το μονο αρνητικο.εχω το 1500αρι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε κάτι τέτοιο πάρτε το απο Ελλάδα 1€ ακριβότερο. http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_520_91_141_312&products_id=49344
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε κάτι τέτοιο πάρτε το απο Ελλάδα 1€ ακριβότερο. http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_520_91_141_312&products_id=49344

 

Δεν ειναι το ευρω μονο απο Γερμανια 15.90 χωρις εξοδα αποστολης

το 2800

αλλα το καλο ειναι 3 χρονια εγγυηση

θα μου το φερουνε οι δικοι μου στις 17 αυτου του μηνος που θα ερθουνε με αδεια

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς επανέρχομαι γιατί το πρόβλημα επιμένει και από ότι φαίνεται είναι γενικευμένο.

Μετά την τελευταία αναβάθμιση το κινητό εχει σοβαρό πρόβλημα αποσύνδεσης από το δίκτυο GSM καθώς και αυθόρμητα restart τα οποία συμβαίνουν σε ανύποπτες στιγμές (τουλάχιστον 3 φορές την ημέρα σε στιγμές που το είδα - ποιος ξέρει πόσες άλλες).

Φαίνεται ότι συμβαίνει όταν το κινητό είναι σε GSM (πάντα το έχω 3G preferred - αλλά σε πολλές περιοχές γυρνάει φυσικά σε GSM).

ΔΕΝ βοηθάει το hard reset και η καθαρή εγκατάσταση προγραμμάτων όπως φαίνεται από άλλους που το δοκίμασαν.

 

Προσωπικά συστήνω να ΜΗΝ κάνετε την παραπάνω αναβάθμιση - δυστυχώς το τηλέφωνο έγινε παντελώς αναξιόπιστο καθώς δεν ξέρεις πότε θα χάσει το δίκτυο και πόση ώρα θα είναι έτσι (μόνο με restart επανέρχεται).

 

Ήδη είναι πολλές οι αναφορές σε όλο τον κόσμο - περισσότερα θα δείτε και εδώ

 

http://talk.sonymobile.com/thread/43345

 

+1

Ακριβώς όμως όπως τα γράφει ο Frogus!

Link to comment
Share on other sites

+1

Ακριβώς όμως όπως τα γράφει ο Frogus!

 

Στο δικό μου και σε αρκετών άλλων δεν συμβαίνει τίποτα από αυτά. Πολύ περίεργο.

 

Το κινητό μου λειτουργεί απροβλημάτιστα μετά την αναβάθμιση με μόνο μειονέκτημα πως η αυτονομία της μπαταρίας μειώθηκε κι άλλο.

 

Δυστυχώς μετά και το όλο θέμα με την JB 4.1 δεν θα ξαναπάρω κινητό που να μην είναι είτε Iphone είτε Nexus Phone έτσι ώστε να έχω άμεση και μεγάλη υποστήριξη από Software.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Sun συμμερίζομαι την αποψή σου αλλα πως να παρεις Nexus αφού τα εχουν κάνει κατι παντόφλες νααααα! Οι 4" πιστεύω ειναι η ιδανική διάσταση.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή βρήκα ένα xperia p σφραγισμένο ελληνικό στα 280ε αλλά χωρίς απόδειξη , καθώς ο πωλητής λέει πως είναι δώρο , σε περίπτωση που χρειαστώ service τι γίνετε? Ακόμα μπορώ μέσω imei να ελέγξω αν έχει κλαπεί από καμιά αποθήκη? Γιατί αν γίνει τίποτα δεν έχω όρεξη να τρέχω και να μου μείνει και ένα χαλασμένο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή βρήκα ένα xperia p σφραγισμένο ελληνικό στα 280ε αλλά χωρίς απόδειξη , καθώς ο πωλητής λέει πως είναι δώρο , σε περίπτωση που χρειαστώ service τι γίνετε? Ακόμα μπορώ μέσω imei να ελέγξω αν έχει κλαπεί από καμιά αποθήκη? Γιατί αν γίνει τίποτα δεν έχω όρεξη να τρέχω και να μου μείνει και ένα χαλασμένο τηλέφωνο.

 

Τι απαντηση περιμενεις αραγες?:cool:

Βαλε ακομη 40 και παρε ενα ποιο νομιμο γιατι η αποδειξη μετραει στα σερβισ και δεν θα μπεις στην ολη διαδικασια να ψαχνεσε αν ειναι ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Τι απαντηση περιμενεις αραγες?:cool:

Βαλε ακομη 40 και παρε ενα ποιο νομιμο γιατι η αποδειξη μετραει στα σερβισ και δεν θα μπεις στην ολη διαδικασια να ψαχνεσε αν ειναι ολα οκ

 

συμφωνω..ασε που αν μετα θες να το πουλησεις, δυσκολα θα αγορασει καποιος χωρις αποδειξη απο σενα.(ποσο μαλλον αν ειναι και δευτερο χερι)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η αποδειξη θα σε καλυψει (ισως) μονο σε περιπτωση που ο ιδιοκτητης το δηλωσει κλεμμενο στην ασφαλεια του και διεκδικισει χρηματα , οποτε και θα στο κλειδωσουν μεσω ΙΜΕΙ.

 

τα περι service τα ακουω περιττα και χαζα εν ετη 2012.

Link to comment
Share on other sites

η αποδειξη θα σε καλυψει (ισως) μονο σε περιπτωση που ο ιδιοκτητης το δηλωσει κλεμμενο στην ασφαλεια του και διεκδικισει χρηματα , οποτε και θα στο κλειδωσουν μεσω ΙΜΕΙ.

 

τα περι service τα ακουω περιττα και χαζα εν ετη 2012.

 

Χαζα δεν ειναι αδελφε μου ,εν ετη 2012 αν μιλας σε φορουμ περι ΚΛΕΜΜΕΝΑ ερχονται και σε πανε μεσα:X

λεγοντας service θελαμε να αποφυγουμε εδω μεσα να χειριζομαστε την λεξη ΚΛΕΜΜΕΝΟ

και προσπαθησαμε με πλαγιο τροπο να του δωσουμε να καταλαβη να το αφηση

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τωρα αν πω κατι, θα γινω κακος....

 

ρε φίλε μέσα σε 2 μήνες το κινητό έχει πέσει 130ε, τώρα έτυχε και ανέβηκε ένα 20ευρω, τι μου λες τώρα...?? :lol:

και το xperia s ανέβηκε ένα 20ευρω και μετά ξαναέπεσε στα 400

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε μέσα σε 2 μήνες το κινητό έχει πέσει 130ε, τώρα έτυχε και ανέβηκε ένα 20ευρω, τι μου λες τώρα...?? :lol:

και το xperia s ανέβηκε ένα 20ευρω και μετά ξαναέπεσε στα 400

 

Το κινητό όταν λανσαρίστηκε επίσημα στην Ελλάδα είχε 399 ευρώ ... τώρα το φθηνότερο που το βρίσκεις είναι 346 ... Η διαφορά είναι 53 ευρώ ... Το φθηνότερο που έχει πάει είναι 328 άρα η διαφορά 71 ευρώ. Που τα είδες εσύ τα 130 δεν ξέρω ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όταν λανσαρίστηκε επίσημα στην Ελλάδα είχε 399 ευρώ ... τώρα το φθηνότερο που το βρίσκεις είναι 346 ... Η διαφορά είναι 53 ευρώ ... Το φθηνότερο που έχει πάει είναι 328 άρα η διαφορά 71 ευρώ. Που τα είδες εσύ τα 130 δεν ξέρω ...

 

γράψε λάθος, είχα στο μυαλό μου 450ε

τέλος πάντων, και παλι, αναφέρομαι στον becka που έλεγα καιρό πριν ότι δεν θα αργήσει να φτάσει η τιμή κάτω απο τα 350, όπου και είναι ακόμη και μετά την προσώρινη του αύξηση απο τα 330

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

γράψε λάθος, είχα στο μυαλό μου 450ε

τέλος πάντων, και παλι, αναφέρομαι στον becka που έλεγα καιρό πριν ότι δεν θα αργήσει να φτάσει η τιμή κάτω απο τα 350, όπου και είναι ακόμη και μετά την προσώρινη του αύξηση απο τα 330

 

καλημερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα η μπαταρια κραταει ανετα μια μερα ,για μενα ειναι αρκετο με ασυρματο ανοιχτο ολη μερα και τα δεδομενα οταν ημουν εξω και πεζοντας παιχνιδια για 2 ωρες τουλαχιστον..

 

ασχετο τι ειναι αυτο το παγοτο (ics)?

 

ασχετο τι ειναι αυτο το παγοτο (ics)?

 

το βρηκα :lol: :lol: :lol:

http://developer.android.com/about/versions/android-4.0-highlights.html

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα η μπαταρια κραταει ανετα μια μερα ,για μενα ειναι αρκετο με ασυρματο ανοιχτο ολη μερα και τα δεδομενα οταν ημουν εξω και πεζοντας παιχνιδια για 2 ωρες τουλαχιστον..

 

ασχετο τι ειναι αυτο το παγοτο (ics)?

 

Δυσκολεύομαι και να το πιστέψω. Χτες μου έβγαλε 15,5 ώρες το κινητό χωρίς να παίξω ουτε λεπτό με συνολική χρήση 1 ώρα και 48 λεπτά.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι και να το πιστέψω. Χτες μου έβγαλε 15,5 ώρες το κινητό χωρίς να παίξω ουτε λεπτό με συνολική χρήση 1 ώρα και 48 λεπτά.

 

μπορει να ετυχε

 

κάνω κι άλλα πειράματα και θα σου πω αποτελέσματα συντομα..

 

τραβηξα video HQ περίπου 10 λεπτά και το αρχείο είναι 1GB..

ειναι φυσιολογικο ?

γιατι εμενα μου φανηκε παρα πολυ μεγαλο..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...