Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά υπάρχει καλύτερο πληκτρολόγιο για το u??με λίγο μεγαλύτερα γράμματα κ πιο πολλές επιλογές;;λέω τώρα....

 

Εγώ γενικά χρησιμοποιώ το SwiftKey.

 

Ενδιαφέρουσα ερώτηση ...αν ξέρει κάποιος ας μας πει...

 

Είχε απαντήσει ένας φίλος πριν μερικές σελίδες νομίζω. Εξακολουθώ να προτείνω απλά rooting και απ εγκατάσταση πολλών εφαρμογών που δεν χρησιμοποιεί κάποιος μέσω titanium backup. Προσωπικά είχα βρει ότι ο Chrome δημιουργούσε πολλά κολλήματα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχε απαντήσει ένας φίλος πριν μερικές σελίδες νομίζω. Εξακολουθώ να προτείνω απλά rooting και απ εγκατάσταση πολλών εφαρμογών που δεν χρησιμοποιεί κάποιος μέσω titanium backup. Προσωπικά είχα βρει ότι ο Chrome δημιουργούσε πολλά κολλήματα...

 

Θα το τσεκάρω κ γω αυτο,ευχαριστω

 

Δεν ξέρω αν ειναι bug του φεισμπουκ η κάτι αλλο αλλα προσπαθώ να ποσταρω στους τοίχους κάποιων φίλων κ ενώ παταω δημοσίευση δεν κάνει τίποτε...ξέρετε κάτι;;μήπως ειναι θέμα της version του face?

 

Κ μια άλλη ερώτηση σε όσους ξέρουν...επειδη στην ics ψιλό σέρνεται θέλω όσοι ξέρουν να μου πουν τι μπορω να σβησω από τις "μανισιες"εφαρμογές τις Sony που δεν χρειαζονται(ρωτάω μην τυχόν σβησω κάτι σοβαρό κ το μαμησω το κινητο...)ευχαριστω έξ των προτέρων

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ultimate hd 2.0,εντυπώσεις πιο μετά!θέλω αν έχει κάποιος το widget πλαίσιο εικόνας!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ultimate hd 2.0,εντυπώσεις πιο μετά!θέλω αν έχει κάποιος το widget πλαίσιο εικόνας!

βγήκε η 2.03 ή κάμω λάθος; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1947430

Link to comment
Share on other sites

βγήκε η 2.03 ή κάμω λάθος; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1947430

 

Δεν έχω κοιτάξει καθόλου να σου πω την αλήθεια!τη 2.0 μου πρότειναν κ τρέχει βούτυρο!πολύ smooth κ γρήγορη!χάθηκε ο κόσμος να ήταν έτσι η υλοποίηση της Sony;!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε codename 9.1 (gb 2.3), τι λέτε αξίζει να πάω σε ultimate hd 2.0 ?

 

Μη το σκέφτεσαι καθόλου....εννοείται!!!!!!

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Μη το σκέφτεσαι καθόλου....εννοείται!!!!!!

 

Μόλις έκανα ένα backup και ξεκινάω, αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα...δεν υπάρχει πια η 2.0! Υπάρχει μόνο η 2.0.3 ....

Υπάρχει κάποιο link για την 2.0 ?

 

edit: το βίντεο στην 2.0 πως είναι? έχει τα κλασσικά κολλήματα που έχει η ICS...?

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Ο δημιουργός της Xperia Ultimate HD 2.0.3 (jader13254) αναφέρει της αλλαγές:

 

Fixed Lockscreen & Font

New Framework

New AROMA

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο με .587 4.0.4 και θελω να περασω την Xperia Ultimate HD 2 . Αυτη την στιγμη την κατεβαζω, απλα την βαζω σε καρτα μνημης και τρεχω κατι ? Πως γινετε? Πρεπει να ειμαι root?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο με .587 4.0.4 και θελω να περασω την Xperia Ultimate HD 2 . Αυτη την στιγμη την κατεβαζω, απλα την βαζω σε καρτα μνημης και τρεχω κατι ? Πως γινετε? Πρεπει να ειμαι root?

 

Πρέπει να είσαι root και να εγκαταστήσεις το cwm και μέσω αυτού θα την εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλες γιορτες και απο εμενα...

 

Εγω εχω την cd 9.3 αυτην την στιγμη... H ROM απλα δεν παιζεται.. Για να κολλησει πρεπει να την βγαλω τα ματια και αυτο αν..

Αλλα ειμαι διαβολακι και δεν μπορω να μεινω πολυ με τα ιδια πραγματα.. Τι λετε να το γυρισω στην Ultimate? Δεν θελω να χασω το smoothnees της GB αλλα ουτε και τα JB icons που εχει ο eman αλλα αμα ειναι να rollαρει οπως η GB δεν εχω προβλημα..

Αξιζει να τα ξαναρυθμισω ολα απο την αρχη(Το εχω κανει δεκαδες φορες εχω βαρεθει πλεον:lol:) για να την δοκιμασω??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλες γιορτες και απο εμενα...

 

Εγω εχω την cd 9.3 αυτην την στιγμη... H ROM απλα δεν παιζεται.. Για να κολλησει πρεπει να την βγαλω τα ματια και αυτο αν..

Αλλα ειμαι διαβολακι και δεν μπορω να μεινω πολυ με τα ιδια πραγματα.. Τι λετε να το γυρισω στην Ultimate? Δεν θελω να χασω το smoothnees της GB αλλα ουτε και τα JB icons που εχει ο eman αλλα αμα ειναι να rollαρει οπως η GB δεν εχω προβλημα..

Αξιζει να τα ξαναρυθμισω ολα απο την αρχη(Το εχω κανει δεκαδες φορες εχω βαρεθει πλεον:lol:) για να την δοκιμασω??

 

καλημερα και χρονια πολλα με υγεια.

σαν την gb δεν συγκρινεται καμια παντα για το δικο μας κινητο.

τις εχω δοκιμασει ολες...με καλυτερες την Ultimate version 2 και την Jelly Sandwich 7.4.

αλλα παλι στην gb κατεληξα..η επιλογη δικη σου

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Κ μια άλλη ερώτηση σε όσους ξέρουν...επειδη στην ics ψιλό σέρνεται θέλω όσοι ξέρουν να μου πουν τι μπορω να σβησω από τις "μανισιες"εφαρμογές τις Sony που δεν χρειαζονται(ρωτάω μην τυχόν σβησω κάτι σοβαρό κ το μαμησω το κινητο...)ευχαριστω έξ των προτέρων

Μήπως κανεις να βοηθήσει;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρώτη μου επαφή με το κινητό αυτές τις μέρες, και είπα να περάσω την rom Ultimate HD. Η συκευή είναι στην εργοστασιακή rom 4 κλπ. Οι οδηγίες λένε "Boot to CWM (Keep pressing the Volume Down key after the Sony logo appears)". Το κάνω αλλά απλά το κινητό ξαναμπαίνει στο κανονικό του μενού αλλά κάτω γράφει "Ασφαλής λειτουργία". Τι δε κάνω σωστά;
Link to comment
Share on other sites

πρώτη μου επαφή με το κινητό αυτές τις μέρες, και είπα να περάσω την rom Ultimate HD. Η συκευή είναι στην εργοστασιακή rom 4 κλπ. Οι οδηγίες λένε "Boot to CWM (Keep pressing the Volume Down key after the Sony logo appears)". Το κάνω αλλά απλά το κινητό ξαναμπαίνει στο κανονικό του μενού αλλά κάτω γράφει "Ασφαλής λειτουργία". Τι δε κάνω σωστά;

 

Πρέπει να είσαι root και να εγκαταστήσεις το cwm και μέσω αυτού θα την εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανεις να βοηθήσει;;;;

3.8 Σβήσιμο μη απαραίτητων εφαρμογών για την έκδοση 4.0 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

3.8 Σβήσιμο μη απαραίτητων εφαρμογών για την έκδοση 4.0 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792 :)

 

Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Η ultimate 2.0 έχει απενεργοποιημένο αισθητήρα φωτισμού;αν ναι πως μπορώ να τον επαναφέρω;είναι ο τρόπος που έχει βάλει ο zxr στον οδηγό του;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ενεργός είναι! Δοκίμασε το, βγες στον ήλιο και Κρύψε με το δάχτυλο σου στο σημείο της μπροστινήπ κάμερας, και μετά βγάλτο και δες που θα φωτίσει!

 

Χαμήλωσε την φωτεινότητα αν είναι έντονη! Εγώ την έχω στο 50% και είναι μια χαρά!

 

Δε μου παίζει δυστυχώς..

Στο holo launcher δε μου εμφανίζει στα widget τα εργαλεία..

Επίσης το widget πλαίσιο εικόνας το χει κανείς να μου το στείλει για ics;

Edit:κατέβασα το disable autobrightness ενεργοποίησα τον αισθητήρα κ το απεγκατεστησα κ έστρωσε!

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εδω θα βρεις οτι χρειαζεσαι

 

 

χρησιμοποιει κανει το USB OTG HELPER η καποια παρομοια εφαρμογη??

 

Χρόνια πολλά. Μόλις είδα το μήνυμα σου. Χρησιμοποιώ το otg helper. Τι θέλεις να ρωτήσεις;

Link to comment
Share on other sites

πρώτη μου επαφή με το κινητό αυτές τις μέρες, και είπα να περάσω την rom Ultimate HD. Η συκευή είναι στην εργοστασιακή rom 4 κλπ. Οι οδηγίες λένε "Boot to CWM (Keep pressing the Volume Down key after the Sony logo appears)". Το κάνω αλλά απλά το κινητό ξαναμπαίνει στο κανονικό του μενού αλλά κάτω γράφει "Ασφαλής λειτουργία". Τι δε κάνω σωστά;

 

Δεν θέλει πατημένο, αλλά να το πατάς και να το αφήνει γρήγορα (σαν να παίζεις playstation)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...