Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!χθες εκεί που έπαιζα με τον cwm μου ήρθε η ιδέα να κάνω φορματ στο κινητό!αποτέλεσμα να είναι σα νεκρό όταν το ανοίγω δείχνει μόνο το sony ericsson και τίποτα άλλο και όταν το συνδέω στον υπολογιστή δεν αναγνωρίζεται και δεν ανάβει ούτε το χαρακτηριστικό λαμπάκι!!!όπως και για να μπω σε cwm ούτε κουβέντα!καμιά βοήθεια???κάποια ιδέα??ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενώ το τηλέφωνο λειτουργούσε άψογα σε .62 root, ξαφνικά κ χωρίς να κάνω κάποια σημαντική αλλαγή σταμάτησε να λειτουργεί το ηχείο (δεν εννοώ το ακουστικό, αυτό δουλεύει κανονικά).

Έχει τύχει σε κανένα; Είναι θέμα hardware ή να κάνω καμιά επαναφορά εργοστασιακών;

Αν το πάω για service (σε περίπτωση βλάβης hardware) θα μου πουν τίποτα για το root; Να το επαναφέρω στο αρχικό ΝΟ root;

 

Thank's anyway...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το τηλέφωνο λειτουργούσε άψογα σε .62 root, ξαφνικά κ χωρίς να κάνω κάποια σημαντική αλλαγή σταμάτησε να λειτουργεί το ηχείο (δεν εννοώ το ακουστικό, αυτό δουλεύει κανονικά).

Έχει τύχει σε κανένα; Είναι θέμα hardware ή να κάνω καμιά επαναφορά εργοστασιακών;

Αν το πάω για service (σε περίπτωση βλάβης hardware) θα μου πουν τίποτα για το root; Να το επαναφέρω στο αρχικό ΝΟ root;

 

Thank's anyway...

 

Ναι μην πας το κινητό στο service έχοντας το ροοτ γτ αν rootαρεις την συσκευή δεν ισχύει η εγγύηση..πρώτα κάνε μια επαναφορά με seus μπορεί να είναι θέμα software αν δε γίνει το πας στο service...μην ξεχάσεις να πάρεις backup

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ξεχασα πως κανουμε screenshot στο neo v. Oποιος γνωριζει ας βοηθησει λιγακι :)

 

3 σελίδες παραπισω...

Volume down + power off

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετά wi-fi μου βγάζει περιορισμένη σύνδεση και δεν μπαίνει στο internet.Είναι πολύ εκνευριστικό και ενώ άλλα κινητά στο ίδιο δίκτυο την ίδια στιγμή μπαίνουν κανονικά. Τί μπορεί να φταίει και πως μπορεί αν μπορεί να διορθωθεί;.

Α να πω ότι έχω την έκδοση 4.0.2.Α.0.62 (GB).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

3 σελίδες παραπισω...

Volume down + power off

 

Eαν πατησουμε το power off παρατεταμενα το βγαζει κατω κατω σαν επιλογη.

αυτο που λετε δεν ξερω πως γινετε.

Link to comment
Share on other sites

Eαν πατησουμε το power off παρατεταμενα το βγαζει κατω κατω σαν επιλογη.

αυτο που λετε δεν ξερω πως γινετε.

 

Κ δε θα μάθεις μιας κ ο συνδυασμός αυτός αφορά ics:p

Άρα αφού το βρήκες είσαι οκ!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ειχες δικιο.δεν το ειχα δει. ευχαριστω και παλι, και συγνωμη για την απροσεξια μου.τζαμπα σε ταλαιπωρησα.καλες γιορτες και καλη χρονια.

 

????? Μια χαρά λειτουργεί το link. Μήπως επειδή είναι κολλημένα τα γράμματα ''το'' τα έκανες και αυτά αντιγραφή επικόλληση.

Να το λινκ --> http://dl.dropbox.com/u/17902502/Flashtool-drivers.exe

 

ειχες δικιο.δεν το ειχα δει. ευχαριστω και παλι, και συγνωμη για την απροσεξια μου.τζαμπα σε ταλαιπωρησα.καλες γιορτες και καλη χρονια.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και εγω,εχουμε τα βηματα για να κανουμε root?

δεν εχω πειραξει το κινητο ποτε,δεν κατεχω και πολλα.

νομιζω ειχα βρει οτι εχει ξεκλειδωτο bootloader,αλλα περαν αυτου δεν εχω ιδεα,αλλα θελω να το ψαξω γιατι σερνεται το κινητο πλεον.

εχουμε λινκ απο thread μηπως?

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι να αγοράσω το U δώρο για τη γυναίκα. Αυτό που με προβληματίζει είναι ο υψηλός δείκτης SAR. 1.62 . Τραγικά υψηλή τιμή νομίζω. Είναι υπερβολική αυτή μου η σκέψη;Λογικά Θα μου πείτε το bluetooth είναι η λύση αλλά δυστηχώς δεν χρησιμοποιείται.

 

Υπερβολικη δεν ειναι αλλα...σκεψου οτι δεχομαστε ενα σωρο ακτινοβολια απο ασυρματα δικτυα και δεκαδες κινητα διπλα μας

:)
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και εγω,εχουμε τα βηματα για να κανουμε root?

δεν εχω πειραξει το κινητο ποτε,δεν κατεχω και πολλα.

νομιζω ειχα βρει οτι εχει ξεκλειδωτο bootloader,αλλα περαν αυτου δεν εχω ιδεα,αλλα θελω να το ψαξω γιατι σερνεται το κινητο πλεον.

εχουμε λινκ απο thread μηπως?

 

εδω θα βρεις οτι χρειαζεσαι

 

 

χρησιμοποιει κανει το USB OTG HELPER η καποια παρομοια εφαρμογη??

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετά wi-fi μου βγάζει περιορισμένη σύνδεση και δεν μπαίνει στο internet.Είναι πολύ εκνευριστικό και ενώ άλλα κινητά στο ίδιο δίκτυο την ίδια στιγμή μπαίνουν κανονικά. Τί μπορεί να φταίει και πως μπορεί αν μπορεί να διορθωθεί;.

Α να πω ότι έχω την έκδοση 4.0.2.Α.0.62 (GB).

 

Ευχαριστώ.

Με την αναβαθμηση της συσκευης σε 4.0.4 εχουν λυθει τα προβληματα με το wifi

(router που εκπεμπουν απο καναλι 14 δεν τα βλεπει η συσκευη) (με την ics δεν αντιμετοπισα προβληματα)

 

καλες γιορτες σε ολους και υγεια!!!

Link to comment
Share on other sites

edited*

ευχαριστω πολυ panutsi.

μου εχει βγαλει τωρα αναβαθμιση,εαν την κανω θα πρεπει να κανω root απο την αρχη?

εκανα και τα τweaks που προτεινει ο zxr,θα πρεπει να τα ξανακανω αυτα?

και θα ηθελα και ενα λινκ με τον οδηγο για να περασω την xperia ultimate HD .

ευχαριστω!

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα κανάλια ρε παιδιά, έχω μια απορία... Έχουμε στην σχολή, wi-fi ενός εργαστηρίου, οπου είχα μπει κανονικά (ξεκλείδωτο) και είχε κανονικά internet. Μπήκα άλλη μια φορά ακόμα νομίζω, όχι παραπάνω, και από τότε δεν μου το βλέπει καν το δίκτυο, ενώ στην ίδια απόσταση, i-phone πιάνει καμπάνα.. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω από το δικό μου κινητό???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Συχνά, παρακολουθώντας utube, ακόμη και αν η στάθμη σήματος είναι υψηλή, διακόπεται η σύνδεση wi-fi και επανέρχεται μόνη της μετά 1-2 λεπτά (κάπως ενοχλητικό). Έχω android 2.3.4. Υπάρχει κάποια πρόταση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

έκανε κανείς update την ultimate σε 2.0.2?

 

Εγω χτες Κυριακή βράδυ, ΟΚ φαίνεται, περισσότερα σε 2-3 μέρες (για να δούμε και την χρήση μπαταρίας...

 

Για να δούμε αν είναι καλύτερη από Pureness...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω χτες Κυριακή βράδυ, ΟΚ φαίνεται, περισσότερα σε 2-3 μέρες (για να δούμε και την χρήση μπαταρίας...

 

Για να δούμε αν είναι καλύτερη από Pureness...

 

Πώς την κάνατε μόνο install η ξανά όλα τα wipe?

Link to comment
Share on other sites

Πώς την κάνατε μόνο install η ξανά όλα τα wipe?

 

Έκανα ΌΛΑ τα wipe, αφού ειχα άλλη ρομ..

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμηση της συσκευης σε 4.0.4 εχουν λυθει τα προβληματα με το wifi

(router που εκπεμπουν απο καναλι 14 δεν τα βλεπει η συσκευη) (με την ics δεν αντιμετοπισα προβληματα)

 

καλες γιορτες σε ολους και υγεια!!!

 

Η μόνη λύση δηλαδή είναι η αναβάθμιση, πράγμα που ήθελα να αποφύγω για γνωστούς λόγους.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Δεν αντιμετωπίζει άλλος αυτό το πρόβλημα με την GB ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια η τελευταια αναβαθμιση τι διαφορες εχει?

ειμαι ροοτ με την προτελευταια.αν το κανω με pc companion θα το χασω το ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...