Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει κάποιος φιλος να επιβεβαιωσει ότι ειχε την 4.1.Β.0.431 και αναβαθμιστηκε σε .587 μέσω pc companion ? Γιατι εμενα ΔΕΝ .. ισως φταιει ότι ειμαι rooted ..,φταιει το SI ,δεν ξερω ..,δεν ειχα ποτε μου προβλημα ΠΆΝΤΩΣ με το companion

 

Υ.Γ βεβαια μια χαρα παει και με την .431.. ,αλλαξα και το dialer me to exdialer και ειμαι οκ :)

 

 

Επειβεβαιώνω εγω. Αλλά ήμουν χωρίς ρουτ. Ολα εργοστασιακα στο τηλέφωνο και έκανα μονο τις επισημες αναβαθμίσεις μέσω pc companion ή SUS. Νομιζω σε εσας με ρουτ οτι πρεπει πρώτα να κάνετε unroot.

Link to comment
Share on other sites

στα μεγάλα ατού της 587 είναι πως μετά από καιρό φαίνεται να έχουν φτιάξει την καθυστέρηση του ανοίγματος του dialer.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

στα μεγάλα ατού της 587 είναι πως μετά από καιρό φαίνεται να έχουν φτιάξει την καθυστέρηση του ανοίγματος του dialer.

 

Βασικά είναι η μονη αλλαγή που εχω παρατηρησει ως τώρα. Ευπρόσδεκτο φυσικά μιας και κυρίως για αυτο την περίμενα την .587.

 

Ρουτάρισμα στην 587 κάνουμε με τον ίδιο τρόπο όπως πριν;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι η μονη αλλαγή που εχω παρατηρησει ως τώρα.

 

έχουν φτιάξει και ένα widget με ένα νέο κακοσχεδιασμένο ψηφιακό ρολόι.

το led συνεχίζει να μην ανάβει όταν έχεις sms

αυτά προς το παρών.

πάντως γενικά και οι δύο εκδόσεις της 4.0.4 είναι καλύτερες από την 4.0.3

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

στα μεγάλα ατού της 587 είναι πως μετά από καιρό φαίνεται να έχουν φτιάξει την καθυστέρηση του ανοίγματος του dialer.

 

κατεβασε ton exDialer ( playstore)και θα δεις φως.....ανοιγει αστραπή,ξεχνάς τον default:D

 

Επειβεβαιώνω εγω. Αλλά ήμουν χωρίς ρουτ. Ολα εργοστασιακα στο τηλέφωνο και έκανα μονο τις επισημες αναβαθμίσεις μέσω pc companion ή SUS. Νομιζω σε εσας με ρουτ οτι πρεπει πρώτα να κάνετε unroot.

 

προτιμησα να κατεβασω μόνον τον kernel .587 και τον φλασαρα στο κινητο και ησυχασα.....:lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε ton exDialer ( playstore)και θα δεις φως.....ανοιγει αστραπή,ξεχνάς τον default:D

 

 

 

Τον κατεβασα προχτές. Δεν μου αρεσε ιδιαίτερα. Τωρα με την .587 ειναι οκ και σε αυτον τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λόγω υποχρεώσεων πλέον σας διαβάζω για κανά-δυο μέρες το μήνα και έχω χάσει τις εξελίξεις. Τώρα βρίσκομαι στην 762 σελ. Έχει βγει εύκολος τρόπος για root της 4.1.Β.0.431? :O :O
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι σε μεγαλο διλλημα...μετα απο ενα χρονο με το neo V σκεφτομαι να το αποχωριστω αλλα δεν ξερω...

αξιζει να το αντικαταστησω με το ray? μην ρωτησετε πως και τι,μπορω να αποκτησω μονο το ray αν αποφασισω να το αλλαξω,μεγαλη ιστορια...το εχω βρει σε καλη προσφορα,199 απο το πλαισιο και δωρο κατι χαρτες http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Sony-Ericsson-Xperia-Ray-Black-and-Ginius-Driver--Panic-GR-Android-XPERIA-RAY-BL.htm

αλλα απ οσο εψαξα δεν εχουν και μεγαλες διαφορες με το neo V...απ οτι βλεπω εδω τουλαχιστον http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3972&idPhone2=4122 εχει 8αρα καμερα αλλα απο την αλλη εχει μικροτερη οθονη,3.3, και δεν εχει μπροστα καμερα...ξερει κανεις αν εχει αυτον τον αισθητηρα που εχει και το δικο μας και μειωνει αυτοματα τον φωτισμο στο σκοταδι?

γενικα ειναι καλυτερο ή να κρατησω το neo V?

 

και φυσικα να κρατησεις το neo V. καμια σχεση το ray, το μονο οτι εχει 8 mpx camera υστερει σε πολλα σε σχεση με το neo V

 

Μπορει κάποιος φιλος να επιβεβαιωσει ότι ειχε την 4.1.Β.0.431 και αναβαθμιστηκε σε .587 μέσω pc companion ? Γιατι εμενα ΔΕΝ .. ισως φταιει ότι ειμαι rooted ..,φταιει το SI ,δεν ξερω ..,δεν ειχα ποτε μου προβλημα ΠΆΝΤΩΣ με το companion

 

Υ.Γ βεβαια μια χαρα παει και με την .431.. ,αλλαξα και το dialer me to exdialer και ειμαι οκ :)

 

περασε την 587 με το flashtool και εισαι οκ μην περιμενεις απο την sony

αν κοιταξεις πιο πριν εχει οδηγο πως γινεται και φυσικα να την βρεις και να την κατεβασεις

κι εγω ροοτ ειμαι και την περασα με το flashtool

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

περασε την 587 με το flashtool και εισαι οκ μην περιμενεις απο την sony

αν κοιταξεις πιο πριν εχει οδηγο πως γινεται και φυσικα να την βρεις και να την κατεβασεις

κι εγω ροοτ ειμαι και την περασα με το flashtool

 

Αυτο εκανα αλλα περασα μονον τον kernel .587 :) το γραψα πιο πανω ,εσυ ολοκληρη ? και αν ναι απο που την κατεβασες ?δωσε κανα link εστω πμ :p

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα, εχω το ιδιο προβληματακι με τον bathan, αγορασα ενα καινουργιο sony xperia u απο cosmote αλλα για καποιο λιγο οταν το συνδεω με pc companion η με SEUS μου βγαζει οτι εχω τη τελευταια ενημερωση. Ξερετε τι παιζει; Δεν θα επρεπε κανονικα να μου βγαλει την 4 να του κανω αναβαθμιση;

 

Τα τηλέφωνα που έχουν μέσα Εφαρμογές από πάροχο αργούν λίγο να πάρουν αναβάθμιση.

 

 

 

 

 

To seus δεν παίζει, μου κάνει κάτι κουλά :

λέει σβήσε το κινητό, σύνδεσε το usb και άνοιξε το και πάτα ταυτόχρονα το κάτω πλήκτρο της έντασης για να αναγνωρίσει το κινητό και δεν κάνει τίποτε. Θα το ξαναδοκιμάσω και άλλη φορά

Μήπως πρέπει να κατεβάσουμε την ics rom τοπικά στο pc και installation με το pc companion όπως έκανα με το HTC ;

Το sus γράφει ''απενεργοποιήσετε το τηλέφωνο για ένα λεπτό και μετά κρατήστε πατημένο το κάτω πλήκτρο έντασης και συνδέστε το (κλειστό όχι ανοικτό) στο pc σας με το usb. Αν δεν σου δουλεύει δοκίμασε σε άλλη θύρα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 587, ροοταρίστηκα, δεν είδα καμία αλλαγή και επίσης οι τιμές στο minfree δεν παραμένουν μετά από restart.Α και κάτι άλλο.Δεν μου ανοίγει το auto killer memory.Το απεγκατέστησα το εγκατέστησα 2-3 φορές και τίποτα.Αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Μετα το update σε 587 παρατηρησα οτι το κινητο εχει καποια καθηστερηση και το πιο εμφανες προβλημα με το dialer δεν διορθωθηκε.

Δεν ειμουν ρουτ.Ηθελα να ηξερα τι στα κομματια ειναι αυτο το update, μας δουλευουν??????

 

Το πρόβλημα με τον dialer απ'οτι φαίνεται είναι γενικό κ στο τοπικ του s3 παραπονιούνται γι'αυτό.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 587 nordic που πέρασα με flashtool τρέχουν όλα τέλεια και δεν έχω κανένα κόλλημα απο αυτά που αναφέρουν κάποιοι (στον dialer και κολλήματα στο βίντεο).Όπως επίσης έχω συνέχεια 180-200 MB μνήμη RAM ελεύθερα με γεμάτο εφαρμογές.Ίσως φταίει που έχω κλειδωμένο το bootloader ακόμα και το ότι το κινητό είναι παραγωγής 2012???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προσπάθησα 2 φορές να την περάσω και κόλλαγε στην επανεκκίνηση. Την daily προσπάθησα!! Ποια έβαλες εσύ?

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ...

1st: proper install of rom and kernel .587 with PCC or with flashtool (you can use TFT NORDIC for MT11i)

2nd flash kernel .562 with fastool

3rd root withDoomlord V& Xperia 2011

4th flash kernel .587 with fastool

5th install CWM

6th download the rom and put the zip on sd card

7th start into CWM

8th in CWM wipe full factory reset, dalkik and cache, wipe bat stat

9th in CWM format system then format data then format cache

10th install Zip on sd card

11th select options in AROMA and DON'T select wipe dalvik, cache, bat stat...

12th wait for install, reboot and enjoy. It works for me

"""για να μην σου κολλησει στο logo δωσε βαση στο 11th ειναι το πιο σημαντικο"""

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ...

1st: proper install of rom and kernel .587 with PCC or with flashtool (you can use TFT NORDIC for MT11i)

2nd flash kernel .562 with fastool

3rd root withDoomlord V& Xperia 2011

4th flash kernel .587 with fastool

5th install CWM

6th download the rom and put the zip on sd card

7th start into CWM

8th in CWM wipe full factory reset, dalkik and cache, wipe bat stat

9th in CWM format system then format data then format cache

10th install Zip on sd card

11th select options in AROMA and DON'T select wipe dalvik, cache, bat stat...

12th wait for install, reboot and enjoy. It works for me

"""για να μην σου κολλησει στο logo δωσε βαση στο 11th ειναι το πιο σημαντικο"""

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση και το ενδιαφέρον ακολουθησα τις οδηγείες πιστα αλλα πάλι κόλλησε στο logo της SONY.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει περιορισμός. Προς το παρόν έχω ανεβάσει μέχρι μισό γίγα και δεν είχα πρόβλημα.

 

 

Μια επιδιόρθωση με SEUS δοκίμασες;

 

Δεν αντιδρά σε τίποτα όταν συνδέεται με pc. Dead.

Έφυγε μέσω vodafone για service. Σε περίπου 10 μέρες θα ξέρουμε....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα αλλα περασα μονον τον kernel .587 :) το γραψα πιο πανω ,εσυ ολοκληρη ? και αν ναι απο που την κατεβασες ?δωσε κανα link εστω πμ :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4288470#post4288470

 

 

κανε οτι λεει εδω

προσοχη πρωτα περνας ρομ 587 και μετα τα υπολοιπα

αλλο ρομ 587 αλλο κερνελ 587

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

κ εμενα μοu ηρθε η 587 προχθες με si 1254-6062.δεν εχει πολυ μεγαλη διαφορα..ενα αλλο bugs που παρατηρησα οταν εισαι σε gsm κ οταν κανεις επανεκκινηση αλλαζει απο μονο του κ γινεται H G.τι μπορει να φταιει?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

κ εμενα μοu ηρθε η 587 προχθες με si 1254-6062.δεν εχει πολυ μεγαλη διαφορα..ενα αλλο bugs που παρατηρησα οταν εισαι σε gsm κ οταν κανεις επανεκκινηση αλλαζει απο μονο του κ γινεται H G.τι μπορει να φταιει?

 

και εμένα το ίδιο μου έκανε, τωρα το είδα.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δηλαδη κανονικα επρεπε να την εχουμε παρει την 4 γιατι και εμενα δεν ειναι καποιου παροχου το κινητο αλλα δεν μου βγαζει αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την .587 μέσω PCC και πάω να βάλω την Jelly-Sandwich 7.2.1. όπως περιγράφει ΕΔΩ.

 

Όταν όμως κλείνω το κινητό και το ανοίγω πατώντας επαναλαμβανόμενα το vol down, δεν με βάζει στο CWM αλλά μου ξεκινάει σε safe mode?

 

Τι δεν κάνω καλά?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4288470#post4288470

 

 

κανε οτι λεει εδω

προσοχη πρωτα περνας ρομ 587 και μετα τα υπολοιπα

αλλο ρομ 587 αλλο κερνελ 587

 

ναι ρε συ γνωριζω τη διαφορά :lol: απλά εγω ειμαι με rom 431 αλλα εβαλα τον kernel 587 και το αφησα ...μια χαρα ειναι ετσι ,ετσι κι λλιως η rom 587 δεν εχει αλλαγες με την προηγουμενη 431 ,απλα θελω να δω ποτε θα φτιαξουν σωστα και με ταξινομηση επωνυμων αυτόν τον ερμο dialer ( βαζεις βεβαια αλλον και ξεμπερδευεις..αλλα λέμε τωρα ) αντε να δουμε ποτε θα'χουμε φασολι πιο σταθερο για το neoV

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την .587 μέσω PCC και πάω να βάλω την Jelly-Sandwich 7.2.1. όπως περιγράφει ΕΔΩ.

 

Όταν όμως κλείνω το κινητό και το ανοίγω πατώντας επαναλαμβανόμενα το vol down, δεν με βάζει στο CWM αλλά μου ξεκινάει σε safe mode?

 

Τι δεν κάνω καλά?

 

πρεπει να ξαναπερασεις το CWM...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...