Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον..

Εκανα REPAIR Και πλεων εχω καθαρο τηλεφωνο..

 

Δεν μου κανει login στο FB ουτε κανει add 2ο EMAIL ACCOUNT.

 

Λεει στο FB

Δυστιχος η συνδεση σας στους διακομιστες του FB απτευχε

 

(Connect to / IP:433 timeout [org.apache.http.conn.ConnectTimeoutException])

Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεστε εδω μερικες σελιδες πισω για το συγκεκριμενο widzetaki

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314057&page=633

 

δεν λεει κατι συγκεκριμενο για το πως το βαζεις η οχι

λεει οτι δεν υπαρχει απλα...πραγμα που το ξερουμε και το ειπα και εγω στο ποστ μου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Θελω καποιος να το δοκιμασει με την 4.0.3 γιατι εγω οταν ημουν στην ICS και το δοκιμασα δεν δεχοταν πανω απο μια τελεία

δηλαδη μου εβγαινε ετσι 192.16811

Θα ημουν ευγνώμον αν καποιος το δοκιμαζε :)

 

4.0.3 μπαίνει μια χαρά η IP (δοκίμασα και την 192.168.1.254 για να δω μήπως έχει θέμα με τους χαρακτήρες, αλλά όλα καλά).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

4.0.3 μπαίνει μια χαρά η IP (δοκίμασα και την 192.168.1.254 για να δω μήπως έχει θέμα με τους χαρακτήρες, αλλά όλα καλά).

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου να σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μου άρεσε γενικά η ICS αλλα έχω κάποια προβληματάκια

 

2)Δεν μπορώ με τίποτα να τρέξω το "NAVIGON".... πραγματικά το χρειάζομαι k μου έχει δέσει τα χερια

 

Τελος ειδικα το NAVIGON το θελω. οποτε αν ειναι να παω σε παλια version

2.3.4 ή 2.3.5?

Επισεις το DOWNGRADE τι θα μου σβισει?

Ευχαριστω πολύ

Και εγω 4.1.1 εχω και δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω 4.1.1 εχω και δουλευει μια χαρα

 

 

Εμενα οχι... κατι παιζει.. θα το βρω... στο INTERNET ισως και θα το κανω INSTALL.

Τους χαρτες τους εχω κανονικα.

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να μου προτείνετε δυο εφαρμογές, αλλα να ταιριαζουν με το neo v γιατι όσες εχω επιλέξει ως τωρα ή τρωνε πολλή μνημη ή δεν κάθονται καλά μαλλον στο κινητο

 

Θέλω:

-Μια εγκυρη (και ελαφριά σε χρηση μνημης)) εφαρμογή για καιρό

-Μια εφαρμογή για τις αγαπημένες επαφές οπως ειχαμε πριν στην GB αλλα το καταργησαν στην ICS. Αλλά να ειναι όσο το δυνατόν ίδια σε χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι...

 

το αντικατεστησα εκανα repair sus και το bulid.pro παλι μου βγαζει r6d

το ξαναεκανα και μου βγαζει r5d θα ξαναδοκιμασω και θα σας πω αφου πρωτα ξαναεβαλα το αρχειο build.pro του blooddonor

τελικα μαλλον το πετυχα εβγαλε εξικονομηση κοστους στα μηνυματα που ειναι μονο στην ελληνικη ics τελικα πιστευω οτι r5d ειναι η ελληνικη ιcs ας μου απαντησει καποιος για σιγουρια?

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να μου προτείνετε δυο εφαρμογές, αλλα να ταιριαζουν με το neo v γιατι όσες εχω επιλέξει ως τωρα ή τρωνε πολλή μνημη ή δεν κάθονται καλά μαλλον στο κινητο

 

Θέλω:

-Μια εγκυρη (και ελαφριά σε χρηση μνημης)) εφαρμογή για καιρό

-Μια εφαρμογή για τις αγαπημένες επαφές οπως ειχαμε πριν στην GB αλλα το καταργησαν στην ICS. Αλλά να ειναι όσο το δυνατόν ίδια σε χρήση.

1) accuweather for android. Τη δουλεύω ένας χρόνο και είναι εγκυροτατη και άψογη. Για το δεύτερο δε ξέρω γιάτι έχω βολευτεί πολύ το direct dial στις συντομεύσεις που είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Λοιπον εχοντας διαβασει τοσα μηνυματα περι ροοτ ακι ξεροοτ... και μαθαινοντας περιπου που χρησιμευει πρεπει να πω πως σκεφτομαι να το κανω. Χρειαζομαι φυσικα την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω τιποτα απολυτως απο ροοτ και θα ηθελα να με κατευθυνετε εσεις, τι πρεπει να κανω πως πρεπει α το κανω. Επισης να ρωτησω, αυτην την στιγμ ηεχω την 2.3.4 4.0.2.Α.0.62, γινεται να κανω ροοτ αλλα να μεινω ακριβως στην ιδια εκδοση που ειμαι τωρα? δηλαδη δεν θελω να αλλαξει μενου η ρομ (δεν ξερω πως τα λετε) θελω να παραμεινω ετσι οπως ακριβως ειμαι τωρα και απλως να ειμαι ροοτ.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1) accuweather for android. Τη δουλεύω ένας χρόνο και είναι εγκυροτατη και άψογη. Για το δεύτερο δε ξέρω γιάτι έχω βολευτεί πολύ το direct dial στις συντομεύσεις που είναι κορυφή.

 

Αυτο είχα πάνω για τον καιρό, αλλα παρόλο που ειναι πολύ εγκυρο, είναι και πολύ βαρύ. Χτυπάει μέχρι και 30-35 ΜΒ σε χρηση ram. Ελπιζα να υπάρχει κανενα παρόμοιο σε εγκυρότητα, αλλά πιο ελαφρύ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θελω να ρωτησω οταν τραβας βιντεο με το neo V ( αυτο εχω κι γι αυτο μ ενδιαφερει) μπορεις να κανεις pause στο βιντεο και να συνεχισεις μετα? η πρεπει να το κλεισεις και μετα αλλο βιντεο οταν θες να ξανα τραβηξεις? αυτη ειναι η απορια μου οποιος ξερει ας απαντησει

ευχαριστω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει εφαρμογή για το Neo V που να δείχνει αξιόπιστα την απόσταση όταν περπατάς ή τρέχεις. Πέρασα το Endomondo Sports Tracker στην δωρεάν έκδοση και στην απόσταση έγραφε άλλα αντί άλλων και άλλοτε ήταν διαρκώς στο μηδέν. Έχω την επίσημη ελληνική ics χωρίς root και όταν έτρεχα την εφαρμογή είχα ανοιχτό το gps κανονικά. Καμιά γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

Η διαμορφωση της καρτας μνημης ειναι σε μορφη raw. Για να την κανω απο τον υπολογιστη διαμορφωση μου βγαζει μορφη Fat Fat32 και exFat. Εμεις ποια μορφη πρεπει να διαλεξουμε για να την κανουμε format?
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να μου προτείνετε δυο εφαρμογές, αλλα να ταιριαζουν με το neo v γιατι όσες εχω επιλέξει ως τωρα ή τρωνε πολλή μνημη ή δεν κάθονται καλά μαλλον στο κινητο

 

Θέλω:

-Μια εγκυρη (και ελαφριά σε χρηση μνημης)) εφαρμογή για καιρό

-Μια εφαρμογή για τις αγαπημένες επαφές οπως ειχαμε πριν στην GB αλλα το καταργησαν στην ICS. Αλλά να ειναι όσο το δυνατόν ίδια σε χρήση.

2. Εδώ είσαι: http://oron.com/i2iil589k29t είναι η ίδια που είχες και στη GB

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτο είχα πάνω για τον καιρό, αλλα παρόλο που ειναι πολύ εγκυρο, είναι και πολύ βαρύ. Χτυπάει μέχρι και 30-35 ΜΒ σε χρηση ram. Ελπιζα να υπάρχει κανενα παρόμοιο σε εγκυρότητα, αλλά πιο ελαφρύ

 

Δοκίμασε και το Beautiful Widgets.

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει εφαρμογή για το Neo V που να δείχνει αξιόπιστα την απόσταση όταν περπατάς ή τρέχεις. Πέρασα το Endomondo Sports Tracker στην δωρεάν έκδοση και στην απόσταση έγραφε άλλα αντί άλλων και άλλοτε ήταν διαρκώς στο μηδέν. Έχω την επίσημη ελληνική ics χωρίς root και όταν έτρεχα την εφαρμογή είχα ανοιχτό το gps κανονικά. Καμιά γνώμη;

 

Δες το runtastic.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να μου προτείνετε δυο εφαρμογές, αλλα να ταιριαζουν με το neo v γιατι όσες εχω επιλέξει ως τωρα ή τρωνε πολλή μνημη ή δεν κάθονται καλά μαλλον στο κινητο

 

Θέλω:

-Μια εγκυρη (και ελαφριά σε χρηση μνημης)) εφαρμογή για καιρό

-Μια εφαρμογή για τις αγαπημένες επαφές οπως ειχαμε πριν στην GB αλλα το καταργησαν στην ICS. Αλλά να ειναι όσο το δυνατόν ίδια σε χρήση.

1.ACCUWEATHER

2. Κατεβασε το αυθεντικο widget που ειχαμε στην GB για αγαπημενες επαφες απο εδω :http://oron.com/i2iil589k29t

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να μου προτείνετε δυο εφαρμογές, αλλα να ταιριαζουν με το neo v γιατι όσες εχω επιλέξει ως τωρα ή τρωνε πολλή μνημη ή δεν κάθονται καλά μαλλον στο κινητο

 

Θέλω:

-Μια εγκυρη (και ελαφριά σε χρηση μνημης)) εφαρμογή για καιρό

-Μια εφαρμογή για τις αγαπημένες επαφές οπως ειχαμε πριν στην GB αλλα το καταργησαν στην ICS. Αλλά να ειναι όσο το δυνατόν ίδια σε χρήση.

 

Καλησπέρα σε όλους.

Μου άρεσε γενικά η ICS αλλα έχω κάποια προβληματάκια

1)Μου αφαίρεσε τελείως το Favorites από την αρχική οθόνη.. εκεί που είχα 10 επαφές που είχα βάλει ως favorite k αυτόματα πατούσα k είτε έπαιρνα τηλ είτε έστελνα sms.

 

 

Αυτά έχω παρατηρήσει.. αν ξέρει κανεις κάτι μου λέει.. (alternatives η τι να κάνω για να δουλέψουν)

 

Ευχαριστω πολύ

 

 

 

στην ics το συγκεκριμενο widget δεν υπαρχει

 

δεν λεει κατι συγκεκριμενο για το πως το βαζεις η οχι

λεει οτι δεν υπαρχει απλα...πραγμα που το ξερουμε και το ειπα και εγω στο ποστ μου

 

ξανα λεω λοιπον... το widget ειναι αυτο και το κανετε απλα εγκατασταση...

http://oron.com/i2iil589k29t

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ενα λινκ αν μπορειτε με την 2.3.4 την 042 ομως!Ξαναλεω την 042!!Ευχαριστω!!

 

Υ.Γ. Η ICS θελει πολυ δουλεια ακομα...Μεχρι τοτε gingerbread δαγκωτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ενα λινκ αν μπορειτε με την 2.3.4 την 042 ομως!Ξαναλεω την 042!!Ευχαριστω!!

 

Υ.Γ. Η ICS θελει πολυ δουλεια ακομα...Μεχρι τοτε gingerbread δαγκωτο!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327551

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Λοιπον εχοντας διαβασει τοσα μηνυματα περι ροοτ ακι ξεροοτ... και μαθαινοντας περιπου που χρησιμευει πρεπει να πω πως σκεφτομαι να το κανω. Χρειαζομαι φυσικα την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω τιποτα απολυτως απο ροοτ και θα ηθελα να με κατευθυνετε εσεις, τι πρεπει να κανω πως πρεπει α το κανω. Επισης να ρωτησω, αυτην την στιγμ ηεχω την 2.3.4 4.0.2.Α.0.62, γινεται να κανω ροοτ αλλα να μεινω ακριβως στην ιδια εκδοση που ειμαι τωρα? δηλαδη δεν θελω να αλλαξει μενου η ρομ (δεν ξερω πως τα λετε) θελω να παραμεινω ετσι οπως ακριβως ειμαι τωρα και απλως να ειμαι ροοτ.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλό μήνα!

ρυθμίσεις-γλώσσα και εισαγωγή-πληκτρολόγιο xperia-ρυθμίσεις εισαγωγής κειμένου-σύνταξη με πέρασμα

 

τώρα που ξαναδιαβάζω τι γράφεις, κατάλαβα καλά; Γιατί έγραψα πως πας στη λειτουργία swipe

 

Αυτο ηθελα να σαι καλα, σωστος φιλε μου !

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω αλλα το βρηκα τελικα και μονος μου :lol:

Αυτη τη στιγμη το φλασαρω σε 2.3.4.042 και ολα καλα!!

Gingerbread rulezzzz!!:X

 

Ρε παιδια γμ τη γκινια μου μεσα!Φλασαρω με flashtools την 0.42 συμφωνα με τον οδηγο του sakiss http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327551 και εχει κολλησει στο τελος...Στον οδηγο λεει οτι το προγραμμα θα ανοιξει το κινητο μονο του μετα το φλασαρισμα και οτι αυτο θα γινει μεχρι και 10 λεπτα μετα...Ε εχει περασει μιση ωρα και το κινητο δε λεει να ανοιξει!Τι διαολο το brickαρα??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση αντιμετωπίζω 2 προβληματάκια.

 

1) Ενώ μέχρι πριν την αναβάθμιση δεν είχα παρατηρήσει ποτέ πρόβλημα στην σύνδεση με wifi όταν βρίσκομαι στην κρεβατοκάμαρα, (περίπου 15 μέτρα σε ευθεία από το router με περίπου 3 τοίχους ενδιάμεσα, μετά την αναβάθμιση πολλές φορές χάνει το σήμα και συνδέομαι με 3g στο internet.

 

2)Προσπαθώ να συνδέσω με το wifi ασύρματα το κινητό με το laptop στο PC Companion. Ακολουθώ όλα τα βήματα για να βρω το laptop, κάνω την σύνδεση με το USB για να το εγκαταστήσει αλλά μου βγάζει μήνυμα 'Το τρέχον λογισμικό του κινητού δεν υποστηρίζει αυτή την δυνατότητα'. Τι κάνω λάθος;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...