Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου γιατι δεν γινεται root και να πεταξεις οτι αχρηστες εφαρμογες υπαρχουν, θα δεις μεγαλη διαφορα κι αν θες πειραματισου και με καμια αλλη ρομ, εγω παραδειγμα τις δοκιμασα ολες σχεδον κι εχω καταληξει στην zelly 3

 

Το κινητό είναι ρουταρισμένο από την αρχή σχεδόν, έχω πετάξει πολλές εφαρμογές και καταρχήν θέλω να πειραματιστώ με την αύξηση της CPU και μετά να δοκιμάσω ROM. Ποια είναι η πιο smooth?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό είναι ρουταρισμένο από την αρχή σχεδόν, έχω πετάξει πολλές εφαρμογές και καταρχήν θέλω να πειραματιστώ με την αύξηση της CPU και μετά να δοκιμάσω ROM. Ποια είναι η πιο smooth?

 

να μην πειραματιστεις με την αυξηση της CPU γιατι σε βλεπω να πηγαινεις γι αλλο τηλεφωνο

οσο για την πιο ελαφρια δεν ξερω να σου πω εγω ας μιλησουν αλλοι πιο ειδικοι εδω, εγω

απλα ειμαι ευχαριστημενη με την zelly 3

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Mε unlocked boot-loader (θέλω να πιστεύω)

και lupus kernel με Gin2JellyBean αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα με τις μπαταρίες και τα data

Όποια μπαταρία και να βάλω τελειώνει αμέσως, μιλάμε για 3 τουλάχιστον φορτίσεις το 24 χωρίς οθόνη ανοιχτή!!!

και με τα data έχω την εντύπωση οτι είναι αυξημένα χωρίς να τα δουλεύω

Με βόλευε περισσότερο η εμφάνιση και η λειτουργικότητα με rooted Gingerbread

Τι προτείνετε ?

εδώ μπορεί να προτείνει κανείς λύση?

Μήπως να βάλω απλά rooted gingerbread 0.62 με έναν kernel να τελειώνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ρουταρισμένο από την αρχή σχεδόν, έχω πετάξει πολλές εφαρμογές και καταρχήν θέλω να πειραματιστώ με την αύξηση της CPU και μετά να δοκιμάσω ROM. Ποια είναι η πιο smooth?

 

λοιπον κατα την δικη μου ταπεινη αποψη :p να βαλεις για ρομ την jellysandwich ή την ultimate HD αυτες μου εχουν μεινει για πιο γρηγορες..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κατα την δικη μου ταπεινη αποψη :p να βαλεις για ρομ την jellysandwich ή την ultimate HD αυτες μου εχουν μεινει για πιο γρηγορες..

 

Να υποθεσω οτι για το neo v αυτη ειναι η εκδοση ετσι? (NeoV Patch v5.0) γτ αποτι βλεπω εχει και (v6.2.5) δεν κανει αυτη ετσι? :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πολύ καιρό και για τη χρήση που του κάνω αξίζει!

Αυτή τη στιγμή εχει τιγκαρει.. Έχω αρκετές εφαρμογές και γύρω στις 1800 φωτό!

 

Χωράει τόσες φωτογραφίες η μνήμη του, αν και απουσιάζει η sd slot;

Link to comment
Share on other sites

Χωράει τόσες φωτογραφίες η μνήμη του, αν και απουσιάζει η sd slot;

 

παιδιά plz ....πείτε μια γνώμη αντικειμενική γιατί από εχθές το βάλανε 129 στο κωτσόβολος! μια γνώμη για πιότητα της κάμερας κ αν όντος μένουν τα 4gb για χρήση κ όχι λιγώτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το πρόβλημα που είχα σε U 4 ημερών με συνεχείς επανεκκίνησης και την

αποστολή του στο σέρβις μου πρότειναν να μου το αλλάξουν με άλλο

μοντέλο και συγκεκριμένα το st-26i ( J ) που έχει περίπου την ίδια τιμή.

Εδω θέλω τη γνώμη σας αξίζει το συγκεκριμένο μοντέλο η να ζητήσω κάτι άλλο ?

Απ ότι είδα από τα χαρακτηριστικα του είναι λίγο υποδεέστερο.

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το πρόβλημα που είχα σε U 4 ημερών με συνεχείς επανεκκίνησης και την

αποστολή του στο σέρβις μου πρότειναν να μου το αλλάξουν με άλλο

μοντέλο και συγκεκριμένα το st-26i ( J ) που έχει περίπου την ίδια τιμή.

Εδω θέλω τη γνώμη σας αξίζει το συγκεκριμένο μοντέλο η να ζητήσω κάτι άλλο ?

Απ ότι είδα από τα χαρακτηριστικα του είναι λίγο υποδεέστερο.

 

:cool:

κερδιζης μεγαλύτερη οθόνη,SD κάρτα(μέχρι 32gb ) και jelly bean

Link to comment
Share on other sites

κερδιζης μεγαλύτερη οθόνη,SD κάρτα(μέχρι 32gb ) και jelly bean

 

Χάνεις έναν πυρήνα στον επεξεργαστή, που κατα τη γνώμη μου δεν θα δεις διαφορά, γιατί με 512 RAM και στα δυο, είναι μια ή η άλλη!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που έχει περάσει την gin2jellybean σε lock bt και ξερει ακριβως τα βηματα υπαρχει..τα εχω επαναλαβει πανω απο 10φορες και παντα μου ανοιγει αλλα εχω θεμα με το wi-fi ! τι γινεται?πως μπορω να το λυσω? εχω φαει σκαλωμα γερο!(τοσες και τοσες ρομ εχω δοκιμασει σε αυτη κολλαω!):blink:

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που έχει περάσει την gin2jellybean σε lock bt και ξερει ακριβως τα βηματα υπαρχει..τα εχω επαναλαβει πανω απο 10φορες και παντα μου ανοιγει αλλα εχω θεμα με το wi-fi ! τι γινεται?πως μπορω να το λυσω? εχω φαει σκαλωμα γερο!(τοσες και τοσες ρομ εχω δοκιμασει σε αυτη κολλαω!):blink:

υπάρχει ενα αρχείο zip που πρέπει να κάνεις εγκατάσταση για να δουλέψει το wifi.

θα το κατεβάσεις απο εκεί που κατέβασες και την gin2jellybean

 

Mε unlocked boot-loader (θέλω να πιστεύω)

και lupus kernel με Gin2JellyBean αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα με τις μπαταρίες και τα data

Όποια μπαταρία και να βάλω τελειώνει αμέσως, μιλάμε για 3 τουλάχιστον φορτίσεις το 24 χωρίς οθόνη ανοιχτή!!!

και με τα data έχω την εντύπωση οτι είναι αυξημένα χωρίς να τα δουλεύω

Με βόλευε περισσότερο η εμφάνιση και η λειτουργικότητα με rooted Gingerbread

Τι προτείνετε ?

Άλλαξα στο performance το governor σε smartassV2 και δείχνει σαν να πηγαίνει καλύτερα με την μπαταρία

Tο i/o scheduler είναι σε "sio"

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Χάνεις έναν πυρήνα στον επεξεργαστή, που κατα τη γνώμη μου δεν θα δεις διαφορά, γιατί με 512 RAM και στα δυο, είναι μια ή η άλλη!

 

To J ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αργο δές και review..Ενος φιλου μου με την 4.1 παει πιο αργα απο οτι το U που εχω με ICS..παιρνει καρτες μνημης και εχει μεγαλυτερη οθόνη ΑΛΛΑ δεν υποστηριζει HD video recording αλλα ουτε και προβολη...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ενα αρχείο zip που πρέπει να κάνεις εγκατάσταση για να δουλέψει το wifi.

θα το κατεβάσεις απο εκεί που κατέβασες και την gin2jellybean

 

 

Άλλαξα στο performance το governor σε smartassV2 και δείχνει σαν να πηγαίνει καλύτερα με την μπαταρία

Tο i/o scheduler είναι σε "sio"

 

Μου παραθετεις σε παρακαλω το λινκ με το wi-fi?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το gps έχουμε καμια λύση!!??

 

Φεύγουμε για διακοπές και θα το χρειαστώ!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περασει την Ultimate 4 που ειχε ανεβασει ενα παλικαρι μερικεσ σελιδες πριν,πως μπορω να βαλω το sms να στελνει 160 χαρακτηρες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περασει την Ultimate 4 που ειχε ανεβασει ενα παλικαρι μερικεσ σελιδες πριν,πως μπορω να βαλω το sms να στελνει 160 χαρακτηρες?

 

νομιζω οτι ειναι αυτο΄-http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/99083-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82-Android/page3 φυσικα απο zxr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περασει την Ultimate 4 που ειχε ανεβασει ενα παλικαρι μερικεσ σελιδες πριν,πως μπορω να βαλω το sms να στελνει 160 χαρακτηρες?

 

βαλε την εφαρμογη handcent sms

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Όλα κλειστά τα έχω αυτά.

 

Στις ρυθμίσεις τί σου βγάζει ότι σου τρώει τη μπαταρία;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω πολυ..ξεχασα να σου πω πως εχω θεμα και με την sd δεν μου την αναγνωριζει ξερεις τι μπορω να κανω..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την viper 6 και συνεχεια μου λέει πως η υπηρεσία exchange έχει σταματήσει και δεν mαφήνει να μπω στον τηλεφωνικό κατάλογο... και επίσης

πως κάνω επαναφορά τις εφαρμογές μου από το titamium?

 

Εγω την εβαλα και δεν λειτουργουσε το wifi

 

όρίστε αυτό που ζητάς. Το εγκαθιστάς μέσω του cwm όπως κάνεις μια rom χωρίς να κάνεις τίποτα wipe και φορματ.απλά πάρε backup πριν το κάνεις.

http://www.sendspace.com/file/diic97

ευχαριστω αλλα δεν μπορωω να κανω τπτ γιατι δεν λειτουργει το πληκτρο πισω

θελω πρωτα πρωτα να του σωσω επαφες γιατι δεν συγχρονιζει με το gmail και σκεφτομαι να το κανω μεσω

Myphone explorer αν μπορεσω και μετα να γινω ροοτ αφου κανω αναβαθμιση στην 4.0.4 αλλα πως να τα κανω

ολα αυτα αφου δεν λειτουργει το πληκτρο πισω για να συνδεθω μεσω flashtool να του περασω την ICS 4.0.4

τι μου προτεινεις εσυ σαν πιο εμπειρος?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες πηγα να στειλω μια εικονα με το neo v. Ξαφνικα εκλεισε και μολις πατησα να ξανα ανοιξει μου εβγαλε κανονικα το sony xperia. Μολις ανοιξε ξανα εκλεισε κατευθιαν η οθονη και εκανε επανεκκινηση και γινεται ολο αυτο ! Ανοιγει και κανει επανεκινιση ! Ξερεις κανεις τη μπορω να κανω η τι φταιει ;;; Edited by vagelis_7
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...