Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.μπορειτε να δωσετε λινκ για την zelly 3 και για τη Ultimate HD 4?δουλευουν και οι 2 σε κλειδωμενο bootloader?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314057&page=1203 ultimat 4

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38084530&postcount=3 zelly 3

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω παρα πολυ.να σε ρωτισω στο post για την Ultimate στο τελοσ λεει when you upgrading from 4.0 RC1.πρεπει να περασω πρωτα αυτην που λεει ή κατευθειαν αυτην που εχει ποσταρει το παλικαρι?εσύ την δοκιμασεσ τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ.να σε ρωτισω στο post για την Ultimate στο τελοσ λεει when you upgrading from 4.0 RC1.πρεπει να περασω πρωτα αυτην που λεει ή κατευθειαν αυτην που εχει ποσταρει το παλικαρι?εσύ την δοκιμασεσ τελικα?

 

την ultimate 4 δεν την εχω βαλει ακομα αλλα υποθετω θα ειναι οπως και οι υπολοιπες μεσω CWM θα την περασω με καθαρη εγκατασταση οχι upgrade

τωρα με ποια εισαι? πρεπει να εχεις ICS ΚΑΙ ΚΕΡΝΕΛ 587 KAI να εχεις περασει cwm και φυσικα να εισαι ροοτ

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

την ultimate 4 δεν την εχω βαλει ακομα αλλα υποθετω θα ειναι οπως και οι υπολοιπες μεσω CWM θα την περασω με καθαρη εγκατασταση οχι upgrade

τωρα με ποια εισαι? πρεπει να εχεις ICS ΚΑΙ ΚΕΡΝΕΛ 587 KAI να εχεις περασει cwm και φυσικα να εισαι ροοτ

 

ναι πληρω ολες τις προυποθεσεις :)

 

επειδη καπου πηρε το ματι μου οτι εχει να επιλεξεισ launcher ποιον διαλεγουμε?

Edited by VaSp
Link to comment
Share on other sites

ναι πληρω ολες τις προυποθεσεις :)

 

επειδη καπου πηρε το ματι μου οτι εχει να επιλεξεισ launcher ποιον διαλεγουμε?

απ οτι εχουν πει και οι φιλοι εδω τον stock επιλεγεις γιατι οι αλλοι εχουν προβλημα εχω διαβασει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

κανε επιδιορθωση με sus, αλλιως περασε την στοκ ρομ MT11i_4.1.B.0.587_Customized_NCB_Nordic.ftf με flashtool και ολα θα στρωσουν.

με την sus δεν εγινε τιποτα τωρα το αλλο που μου λες δεν ξερω ειναι αλλη σελιδα? συγνωμη αν κουραζω απλα δεν το εχω και πολυ μπορεις να μου το εξηγισεις ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

με την sus δεν εγινε τιποτα τωρα το αλλο που μου λες δεν ξερω ειναι αλλη σελιδα? συγνωμη αν κουραζω απλα δεν το εχω και πολυ μπορεις να μου το εξηγισεις ευχαριστω πολυ

Εδώ είναι η επίσημη σελίδα για να το κατεβάσεις

http://androxyde.github.io/

και εδώ οδηγός για πως να το χρησιμοποιήσεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240614

ή διαβάζεις και απο εδώ στα ελληνικά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092783#post4092783

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Mε unlocked boot-loader (θέλω να πιστεύω)

και lupus kernel με Gin2JellyBean αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα με τις μπαταρίες και τα data

Όποια μπαταρία και να βάλω τελειώνει αμέσως, μιλάμε για 3 τουλάχιστον φορτίσεις το 24 χωρίς οθόνη ανοιχτή!!!

και με τα data έχω την εντύπωση οτι είναι αυξημένα χωρίς να τα δουλεύω

Με βόλευε περισσότερο η εμφάνιση και η λειτουργικότητα με rooted Gingerbread

Τι προτείνετε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω εδώ και ένα χρόνο και το Xperia Neo V ως δεύτερο τηλέφωνο. Του είχα περάσει αρχικά την αναβάθμιση που είχε βγει σε 4.0.4 αλλά το κινητό σερνόταν με αποτέλεσμα να ξαναγυρίσω στη 2.3.4. Μπορείτε να προτείνεται καμιά καλή ROM σε 4.0.4 που να δουλεύει απροβλημάτιστα και επίσης θέλω να δώσω μια ώθηση στη CPU στα 1.4 - 1.6 και αν υπάρχει κάποιος οδηγός για όλη αυτή τη διαδικασία. Mπορώ απλώς να φορτώσω έναν άλλον kernel που να υποστηρίζει overclocking και μετά με κάποια εφαρμογή να ανεβάσω την CPU? Ευχαριστώ πολύ. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε προβλημα με το gps?δεν μου βρισκει με τιποτα δορυφορους και αν θα βρει θα κλειδωσει μετα απο κανενα μισαωρο

 

Φίλε έχω ακριβώς το ίδιο. Ενώ βρίσκει στίγμα από το δίκτυο κινητής, το GPS δεν κλειδώνει ποτέ..

Έχουμε καμία λύση;

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω εδώ και ένα χρόνο και το Xperia Neo V ως δεύτερο τηλέφωνο. Του είχα περάσει αρχικά την αναβάθμιση που είχε βγει σε 4.0.4 αλλά το κινητό σερνόταν με αποτέλεσμα να ξαναγυρίσω στη 2.3.4. Μπορείτε να προτείνεται καμιά καλή ROM σε 4.0.4 που να δουλεύει απροβλημάτιστα και επίσης θέλω να δώσω μια ώθηση στη CPU στα 1.4 - 1.6 και αν υπάρχει κάποιος οδηγός για όλη αυτή τη διαδικασία. Mπορώ απλώς να φορτώσω έναν άλλον kernel που να υποστηρίζει overclocking και μετά με κάποια εφαρμογή να ανεβάσω την CPU? Ευχαριστώ πολύ.

 

φιλε μου γιατι δεν γινεται root και να πεταξεις οτι αχρηστες εφαρμογες υπαρχουν, θα δεις μεγαλη διαφορα κι αν θες πειραματισου και με καμια αλλη ρομ, εγω παραδειγμα τις δοκιμασα ολες σχεδον κι εχω καταληξει στην zelly 3

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου γιατι δεν γινεται root και να πεταξεις οτι αχρηστες εφαρμογες υπαρχουν, θα δεις μεγαλη διαφορα κι αν θες πειραματισου και με καμια αλλη ρομ, εγω παραδειγμα τις δοκιμασα ολες σχεδον κι εχω καταληξει στην zelly 3

 

zelly 3? νμιζω υπαρχουν πολυ καλυτερες.. οπως ulti HD , viper κ.α:worry:

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες να περάσω άλλη rom η μπαταρία από το 25-30% πάει στο 1% και σβήνει... πως το διορθώνω? Edited by giannhsd87
Link to comment
Share on other sites

και εμενα τελευταια το gps ψιλο-τεμπελιαζει, αλλες φορες βρισκει σημα στο 10λεπτο και αλλες καθολου. επειδη ομως το εχω κανει root δεν διατιθεμαι να το σκαλισω. μηπως η εφαρμογη turbo gps θα σας βοηθουσε;

 

Μήνυμα από την Ο.Δ.: Τροποποίηση λόγω ζήτησης παράνομου λογισμικού

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κανένας να δουλέψει το Spirit FM (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mikersmicros.fm_unlock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5taWtlcnNtaWNyb3MuZm1fdW5sb2NrIl0.) και αν ναι τί ρυθμίσεις χρειάζονται.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

zelly 3? νμιζω υπαρχουν πολυ καλυτερες.. οπως ulti HD , viper κ.α:worry:

 

εγω εβαλα αυτες που λες και με την viper δεν ξανα ανοιξε το τηλεφωνο και η HD δεν μπορουσα να βαλω

εγω καποια φωτογραφια εμπρος ειχε μια μαυρη οθονη οσες φορες κι αν εκανα επανεκινηση και μετα απο αυτο δεν ξανα

ανοιξε κι ευτυχως ειχα κρατησει backup με το cwm και το επανεφερα αμεσως

με βαζεις ομως σε πειρασμο να τις ξαναδοκιμασω και τις δυο παλι, οταν βρω χρονο θα το κανω

 

μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες να περάσω άλλη rom η μπαταρία από το 25-30% πάει στο 1% και σβήνει... πως το διορθώνω?

 

οταν θελεις να περασεις αλλη ρομ να εχεις το τηλεφωνο φορτισμενο κοντα στο 90% γιατι τρωει πολυ μπαταρια κανοντας τις ενεργειες

να περαστει η ρομ...ε κι εσυ με 30% που πας?

Edited by zxr
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

οταν θελεις να περασεις αλλη ρομ να εχεις το τηλεφωνο φορτισμενο κοντα στο 90% γιατι τρωει πολυ μπαταρια κανοντας τις ενεργειες

να περαστει η ρομ...ε κι εσυ με 30% που πας?

 

φορτισμένο ήταν... τώρα έχω πάλι την stock

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα μπορουσε να μου στειλει καποιος που να ξερει απο bootloader πως να τον ξεκλειδωσω και με ποιον τροπο γιατι εχω διαβασει διαφορους τροπους.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. επειδη πλέον έχει μόνο 145 ευρώ σκέφτομαι να πάρω το U όμως έχει αυτό το θέμα ότι δεν πέρνει SD. θέλω να μου πει κάποιος που το έχει τελικά πόση μνήμη μένη ελευθερη για τον χρήστη από την συνολική μνήμη και γενικά καμεια γνώμη συνολική.
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα αυτες που λες και με την viper δεν ξανα ανοιξε το τηλεφωνο και η HD δεν μπορουσα να βαλω

εγω καποια φωτογραφια εμπρος ειχε μια μαυρη οθονη οσες φορες κι αν εκανα επανεκινηση και μετα απο αυτο δεν ξανα

ανοιξε κι ευτυχως ειχα κρατησει backup με το cwm και το επανεφερα αμεσως

με βαζεις ομως σε πειρασμο να τις ξαναδοκιμασω και τις δυο παλι, οταν βρω χρονο θα το κανω

 

εγω ειχα μεινει ευχαριστιμενος με την jellysandwich(Παρολο που ειναι και λιγο παλια) και τωρα με την viper..se θεματα μπαταριας,μνημης,καμερας,ταχυτητας. ;) ξαναδοκιμασετες.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Λύση για το GPS που δεν κλειδώνει δορυφόρο ποτέ έχουμε;

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...