Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα που ειναι το προβλημα? σε τι κατασταση ειναι το κινητο? που θα ηθελες βοηθεια?

 

to ξανα εκανα με το sus επαναφορα..(μιας και δεν ανοιγε..παιδια πρωτη φορα δεν μου βγαινει σε κινητο κατι ειδικα 2φορες!)(τι παιζει ολα σωστα τα κανω......πφφφφφφφ)

 

εχει καποιος skype?

 

ενταξει ολα οκα τα βρηκα..πφφ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα, δεν ξερω αν "ποσταρα" σωστα αλλα ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω και δεν εχω ιδεα! Το προβλημα μου ειναι οτι σημερα αγορασα το sony xperia u και αμεσως εκανα αναβαθμιση στην νεα εκδοση και μου κολαει απιστευτα! Την βοηθεια σας παρακαλω! Τι πρεπει να κανω? Μπορω να επαναφερω την προηγουμενη, η υπαρχει κατι να κανω να "φτοιαξω" αυτην? Ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Κατεβασε στο pc σου αυτο εδω http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ και κανε ''καθαρη εγκατασταση''. Δηλαδη να διαγραφουν ολα απο το τηλεφωνο και να εγκατασταθει απο την αρχη.

 

Περιμενουμε νεα σου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Σημερα θα παω να αγορασω το U και ενω ολες μου οι αποριες σχεδον λυθηκαν.. το μονο που θα ηθελα να μου πει καποιος απο εσας που το εχει... εαν το πληκτρολογιο διαθετει T9. Έχω ενα αλλο μοντελο.. το οποιο δεν εχει ενα ενα τα γραμματα .. αλλα 3-3 .. και ετσι γραφω με t9. Ελπιζω να σας κατατοπισα... :O
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε στο pc σου αυτο εδω http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ και κανε ''καθαρη εγκατασταση''. Δηλαδη να διαγραφουν ολα απο το τηλεφωνο και να εγκατασταθει απο την αρχη.

 

Περιμενουμε νεα σου :)

Γεια σου φιλε και ευχαριστω για τη αμεση απαντηση. Θα σου φανει "κουφο" αλλα σημερα και πριν δω την απαντηση σου εδω σκεφτηκα να βγαλω την μπαταρια να το αφησω για λιγο κι μετα την εβαλα και το ξαναανοιξα και.... δεν κολαει απο τοτε! Δεν ξερω τι ασχετο ειναι αυτο... Παντως καμια σχεση με χτες! Κατεβασα παντως το setup που μυ ειπες και θα το κανω αν ξαναγινει εντονο το κολλημα, προς το παρον λεω να μην το κανω,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.έχω δύο προβλήματα με τη συσκευή μου.μέχρι πριν λίγο καιρό δεν μπορούσα να του κάνω αναβάθμιση σε Android 4 γιατί μου έβγαζε σφάλμα και δεν ξέρω το λόγο(το ίδιο μου έβγαζε και στο xperia x10 mini που είχα πριν) και τώρα εδώ και λίγες μέρες δεν μπορώ να το συνδέσω με τον υπολογιστή μου γιατί το sony pc companion δεν βρίσκει καν τη συσκευή!σας παρακαλώ βοηθήστε με! :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε και ευχαριστω για τη αμεση απαντηση. Θα σου φανει "κουφο" αλλα σημερα και πριν δω την απαντηση σου εδω σκεφτηκα να βγαλω την μπαταρια να το αφησω για λιγο κι μετα την εβαλα και το ξαναανοιξα και.... δεν κολαει απο τοτε! Δεν ξερω τι ασχετο ειναι αυτο... Παντως καμια σχεση με χτες! Κατεβασα παντως το setup που μυ ειπες και θα το κανω αν ξαναγινει εντονο το κολλημα, προς το παρον λεω να μην το κανω,

Όλα καλά.

Θα σου έλεγα να το κάνεις τώρα που είναι φρέσκο το τηλέφωνο σου γιατί αν στο παρουσιάσει μετά από λίγες μέρες-εβδομάδες θα αναγκαστείς να ξανά σεταρεις....

 

Δεν το γράφω για εσένα, κάντε και καμιά επανεκκίνηση οπότε νομίζεται.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιει κάνειΣ το usb otg helper?εμένα σε ultimate hd δε μου δουλεύει...

 

Εγω το χρησιμοποιω σε ultimate και δουλευει κανονικα.Αν εισαι με stock kernel πρεπει να φλασαρεις τα αντιστοιχα modules απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χρησιμοποιω σε ultimate και δουλευει κανονικα.Αν εισαι με stock kernel πρεπει να φλασαρεις τα αντιστοιχα modules απο εδω

 

τα αποσυμπιεζω και τα βαζω φιλε η τα βαζω σε zip οπως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος σε ultimate hd 2.03 να βαλω καποιον δικο μου ηχο mp3 στο ξυπνητηρι;

 

Ναι, με παρατεταμενο tap σβησε τα ηδη υπαρχοντα ξυπνητηρια και κανε add alarm.

Εκει μπορεις να βαλεις οτι ηχο θελεις.

 

ΚΑλημερες!

Υπαρχει κανεις που να αντιμετωπισε το προβλημα με το zedge ?

Οι ιδεες που προειπαμε δεν διορθωσαν τιποτε..

Συνεχιζει να κανει μια ωρα μεχρι να κανει preview το ringtone.

To αφηνω,αραζω στο pc,ξεχνιεμαι κ ξαφνικα με τρομαζει απο το πουθενα μετα απο ωρα,επειδη καταφερε να ανοιξει το preview.

Ολα τα αλλα δουλευουν κομπλε στο κινητο,σελιδες,φβ και κλησεις απο skype..

 

Ξεχασε το Zedge και βρες αντιστοιχο προγραμμα απο το play store.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες. θελω να με βοηθησει καποιος που ξερει.

στο κινητο του εχω κανει root και μεσω του Link2SD μεταφερνω τα προγραμματα στην καρτα μνημης σε ext3 που εχω διμιουργησει με το προγραμμα MiniTool Partition Wizard.

επειδη του πηρα μια νεα καρτα μνημης,θελω να περασω τα δεδομενα. με τον τομεα fat32 κανω copy/paste, αλλα τον τομεα ext3 δεν ειναι φανερα απο τα windows. πως να κανω επικοληση στη νεα καρτα αυτον τον τομεα;με ποιο προγραμμα; την νεα καρτα την εχω διαμηρασει και αυτην σε fat32 & ext3. δοκιμασα με το MiniTool Partition Wizard αλλα τιποτα (εχω και τις δυο καρτες συνδεμενες στο pc με CARD READER).

ευχαριστω!

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS,έχω το NEO V εδώ και σχεδόν ένα χρόνο.Μαμά τελείως,ούτε ρουτ,ούτε τίποτα,σήμερα είχε φτάσει στο 4% η μπαταρία όταν το έβαλα να φορτίσει στις 6 το απόγευμα και όταν το κοίταξα στις 8 ήταν ακόμη στο 4%.Με λίγα λόγια δεν φόρτιζε 2 ώρες.Το έσβησα,το ξανασύνδεσα με τον φορτιστή και πάλι τα ίδια.Δεν φορτίζει με τίποτα.Καμιά ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

για δωστε μου τα φωτα σας.

οταν η μπαταρια φτασει στο 15%, βγαινει ειδοποιηση οτι η σταθμη ειναι σε αυτο το ποσοστο. μετα το υπενθιμιζει παλι οταν φτασει στα 10%, στα 5% κλπ. ετσι γινοταν τουλαχιστον.

προχτες ομως, μολις εφτασε στο 15% και βγηκε η ειδοποιηση, το τηλεφωνο εκλεισε αμεσως. προσπαθουσα να το ενεργοποιησω αλλα τζιφος. επρεπε να το φορτισω. το φορτισα λοιπον και σημερα μου εκανε παλι το ιδιο. με το που εφτασε στο 15%, εκλεισε παλι. το συνδεω λοιπον να το φορτισω. το ανοιγω κ μου εγραφε οτι η μπαταρια ηταν στο 15%. αφου παει στο 20%, το βγαζω, ασχολουμε λιγο και μολις εφτασε παλι στο 15%, εκλεισε.

ειναι θεμα μπαταριας ή κατι ποιο σοβαρο? το τηλ το εχω απο τον απριλιο-μαιο.

 

Δυο - τρεις μερες τωρα, η γυναικα μου παραπονιεται οτι εχει αυτο το προβλημα. Μολις της φτασει η μπαταρια στο 20% , της σβηνει το τηλεφωνο. Θα δοκιμασω την εφαρμογη που ειπες και ελπιζω να στρωσει. Εσενα εφτιαξε;

Επισης το τηλεφωνο φοραει την 2.3.4 οπως ηταν οταν αγοραστηκε, μεχρι πια εκδοση εχει παρει αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες. θελω να με βοηθησει καποιος που ξερει.

στο κινητο του εχω κανει root και μεσω του Link2SD μεταφερνω τα προγραμματα στην καρτα μνημης σε ext3 που εχω διμιουργησει με το προγραμμα MiniTool Partition Wizard.

επειδη του πηρα μια νεα καρτα μνημης,θελω να περασω τα δεδομενα. με τον τομεα fat32 κανω copy/paste, αλλα τον τομεα ext3 δεν ειναι φανερα απο τα windows. πως να κανω επικοληση στη νεα καρτα αυτον τον τομεα;με ποιο προγραμμα; την νεα καρτα την εχω διαμηρασει και αυτην σε fat32 & ext3. δοκιμασα με το MiniTool Partition Wizard αλλα τιποτα (εχω και τις δυο καρτες συνδεμενες στο pc με CARD READER).

ευχαριστω!

 

Πάντως αν είχες Linux, θα το έβλεπε κανονικά. Πραγματικά και εγώ δεν ξέρω πως μπορούν και αν μπορούν τα windows να δουν Αυτό το διαμέρισμα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

τα αποσυμπιεζω και τα βαζω φιλε η τα βαζω σε zip οπως ειναι?

 

Για να λεω ''φλασαρεις'' εννοω το φλασαρεις οπως ειναι μεσω CWM ;)

 

υπαρχει καποιος τροπος σε ultimate hd 2.03 να βαλω καποιον δικο μου ηχο mp3 στο ξυπνητηρι;

 

Μπες με εναν file explorer στο path media/audio/ και φτιαξε εναν φακελο notifications και βαλε μεσα οτι θες.Μετα κανε ενα rescan με το rescan media root που εχει εγκατεστημενο η Ultimate και οταν θα πας να επιλεξεις θα υπαρχουν αυτα που προσθεσες.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες. θελω να με βοηθησει καποιος που ξερει.

στο κινητο του εχω κανει root και μεσω του Link2SD μεταφερνω τα προγραμματα στην καρτα μνημης σε ext3 που εχω διμιουργησει με το προγραμμα MiniTool Partition Wizard.

επειδη του πηρα μια νεα καρτα μνημης,θελω να περασω τα δεδομενα. με τον τομεα fat32 κανω copy/paste, αλλα τον τομεα ext3 δεν ειναι φανερα απο τα windows. πως να κανω επικοληση στη νεα καρτα αυτον τον τομεα;με ποιο προγραμμα; την νεα καρτα την εχω διαμηρασει και αυτην σε fat32 & ext3. δοκιμασα με το MiniTool Partition Wizard αλλα τιποτα (εχω και τις δυο καρτες συνδεμενες στο pc με CARD READER).

ευχαριστω!

 

help,ας βοηθήσει καποιος! :(

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

help,ας βοηθήσει καποιος! :(

 

Μπορείς να πάρεις backup μέσω του cwm και μετά να κάνεις restore μόνο το sd-ext στην καινούργια κάρτα μνήμης ;) Υπάρχουν και άλλοι τρόποι αλλά αυτός είναι ο πιο εύκολος και γρήγορος.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με παρατεταμενο tap σβησε τα ηδη υπαρχοντα ξυπνητηρια και κανε add alarm.

Εκει μπορεις να βαλεις οτι ηχο θελεις.

 

 

 

Ξεχασε το Zedge και βρες αντιστοιχο προγραμμα απο το play store.

 

εχεις ενα δικιο σε αυτο,αλλα ειναι κορυφη το zedge...

δε θα κανει το κινητο οτι θελει ομως,εγω ειμαι το αφεντικο του!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS,έχω το NEO V εδώ και σχεδόν ένα χρόνο.Μαμά τελείως,ούτε ρουτ,ούτε τίποτα,σήμερα είχε φτάσει στο 4% η μπαταρία όταν το έβαλα να φορτίσει στις 6 το απόγευμα και όταν το κοίταξα στις 8 ήταν ακόμη στο 4%.Με λίγα λόγια δεν φόρτιζε 2 ώρες.Το έσβησα,το ξανασύνδεσα με τον φορτιστή και πάλι τα ίδια.Δεν φορτίζει με τίποτα.Καμιά ιδέα;;

με αλλο φορτιστη δοκιμασες?

 

Επισης το τηλεφωνο φοραει την 2.3.4 οπως ηταν οταν αγοραστηκε, μεχρι πια εκδοση εχει παρει αναβαθμιση;

I.C.S 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση κλήσης κατά τη διάρκεια τηλεφωνικής κλήσης εννοείς ή ηχογράφηση ήχων εξωτερικών χώρων;

 

Και τα δύο αν σε είναι εύκολο να με πεις!

Link to comment
Share on other sites

οταν βλεπεις το τικ εχει παραδοθει

 

Το ξέρω αυτό. Άλλο θέλω να ξέρω και θέλω να δω αν γίνεται. Να ξέρω την ώρα που παραδόθηκε, όχι απλά αν παραδόθηκε. Αυτό γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

άψογοι στην ericsson!

ενώ αρχικά μου είχαν πει ότι σε ενα μήνα θα μου απαντούσαν για το τι έχει το κινητό μου, τελικά μέσα σε μια εβδομάδα με πήραν τηλέφωνο για να μου πουν οτι το επισκεύασαν!Άλλαξαν την πλακέτα μου είπαν.

Κόστος μηδέν,επειδή ήμουν μέσσα στην εγγύηση!

 

Αυτά

 

Και απλά να αναφέρω ότι ο παλιός ΙΜΕΙ ήταν ο 358517045311025

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αναφερθεί πολλές φορές. Όσοι έχουνε πρόβλημα με τη μπαταρία και το κινητό τους σβήνει στο 15-20% σημαίνει ότι το σύστημα έχει χάσει την πληροφορία με την κατάσταση της μπαταρίας και όταν αυτή φτάνει σε τέτοια ποσοστά "νομίζει" ότι είναι άδεια και σβήνει.

Κατεβάστε μια εφαρμογή για battery calibration.

Φορτίστε το κινητό εντελώς

Κάντε calibrate μέσω της εφαρμογής (σβήνει εντελώς το αρχείο με την πληροφορία της μπαταρίας)

Αφήστε το να ξεφορτίσει εντελώς χωρις ενδιάμεσες φορτίσεις!!!!

Φορτίστε το εντελώς και κατά προτίμηση κλειστό για να μην κάνει γρήγορη φόρτιση

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Για ηχογράφηση εξωτερικών ήχων δες το Tape-a-talk. Για ηχογράφηση κλήσεων δυστυχώς δεν έχω υπόψη μου κάποιο αξιόπιστο μιας και κανένα από όσα δοκίμασα δεν έκανε καλά τη δουλειά του.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...