Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες και εκεί.....

 

 

 

 

 

 

 

Δες και εδώ στην σελίδα που σου παραθέτει ο φίλος.....Διάβασε καλά και θα δεις ότι όλα είναι εύκολα.

 

δεν ποιες σελίδες αναφέρεσαι

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει τρόπος να έχει κανονικές αναφορές παράδοσης μυνημάτων το κιν. σε Ultimate HD?

 

Αναφορά παράδοσης για τα μηνύματα είναι όταν εμφανίζεται το v δίπλα στο μήνυμα. Αυτό σημαίνει ότι παραδόθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, στο neo V και στην επιλογή "Λειτουργία δικτύου" όταν διαλέγω "μόνο GSM", δεν το κρατάει σαν default επιλογή, αλλά πρέπει να το ρυθμίζω κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο. Αυτό συμβαίνει μόνο στην έκδοση 4.0.4 ενώ πριν την αναβάθμιση από την 2.3, δεν είχα το ίδιο πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος για λύση στο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, στο neo V και στην επιλογή "Λειτουργία δικτύου" όταν διαλέγω "μόνο GSM", δεν το κρατάει σαν default επιλογή, αλλά πρέπει να το ρυθμίζω κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο. Αυτό συμβαίνει μόνο στην έκδοση 4.0.4 ενώ πριν την αναβάθμιση από την 2.3, δεν είχα το ίδιο πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος για λύση στο πρόβλημα;

βαλε ενα widget που κανει αυτη τη δουλεια..... για να μην παιδευεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, στο neo V και στην επιλογή "Λειτουργία δικτύου" όταν διαλέγω "μόνο GSM", δεν το κρατάει σαν default επιλογή, αλλά πρέπει να το ρυθμίζω κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο. Αυτό συμβαίνει μόνο στην έκδοση 4.0.4 ενώ πριν την αναβάθμιση από την 2.3, δεν είχα το ίδιο πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος για λύση στο πρόβλημα;

 

Όχι φίλε δεν υπάρχει λύση μιας και είναι bug της ics. Έχει ξαναειπωθεί αρκετές φορές το συγκεκριμένο ζήτημα και η μόνη λύση είναι να διορθωθεί από τους προγραμματιστές....

Link to comment
Share on other sites

Στην 2.3 Είσαι? Και σε μένα στην 2.3 είχε αυτό το πρόβλημα αλλά μετά που το αναβάθμισα στην ICS δεν υπήρχε..Βέβαια έχει βγεί Update για αυτό το πρόβλημα αλλά η Cosmote δέν το δεχτηκε..Άμα το κινητό σου δεν ειναι branded θα έχει βγεί το Update αν και λογικά θα ειναι για ICS τώρα.. Απο οτι είδα εδώ: http://www.xperiablog.net/2012/08/01/new-firmware-6-0-b-3-184-rolls-out-for-xperia-u-certified-for-xperia-go-p-and-sola/ απο αυτό το firmware λύνεται το πρόβλημα άρα άμα έχεις πιο παλιό firmware απο το 6.0.B.3.184 αυτό θα φταίει.. :)

 

Έχω βάλει το ics εδώ και καιρό, απο όταν πρωτοβγήκε. Και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το firmware που έχω είναι το τελευταίο

 

νομίζω: B.1.1.B.1.10

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά με το καλύτερο κινητό.. :p

μου έχει χαλάσει το handsfree. ξέρουμε κανένα συμβατό με το κινητό μας?

είχα πάρει το mh-410 αλλά δεν κάνει..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση κλήσης κατά τη διάρκεια τηλεφωνικής κλήσης εννοείς ή ηχογράφηση ήχων εξωτερικών χώρων;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα jelly bean (custom rom) στο κινητό χθες και τα σπάει.. Τρομερά smooth και πολύ καλή ανταπόκριση. Θα το κάνω ένα crash test και επανέρχομαι με περισσότερες πληροφορίες :D
Link to comment
Share on other sites

πως κανουμε ROOT σε xperia neο V (MT11i)

με εκδοση Android 4.04

αριθμο εκδοσης 4.1.Β.0.587

εκδοση Kernel 2.6.32.9-perf

 

βοηθεια... εχω τρελαθει με τοσα θεματα και προτασεις και ακρη δεν βγαζω :(:wacko::cry:

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά παράδοσης για τα μηνύματα είναι όταν εμφανίζεται το v δίπλα στο μήνυμα. Αυτό σημαίνει ότι παραδόθηκε.

 

Γι'αυτό είπα κανονική. Είναι αστείο να έχουν πλήρη αναφορά παράδοσης κάτι κινητά που δεν παίρνουν ούτε κάρτα μνήμης και το δικό μας που θεωρείται εξαιρετικό να έχει απλά 1 τικ.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό είπα κανονική. Είναι αστείο να έχουν πλήρη αναφορά παράδοσης κάτι κινητά που δεν παίρνουν ούτε κάρτα μνήμης και το δικό μας που θεωρείται εξαιρετικό να έχει απλά 1 τικ.

 

γιατι σε πειραζει το τικ? εσυ βλεπεις οτι παραδοθηκε τι σημασια εχεει αν ειναι ενα τικ?

 

πως κανουμε ROOT σε xperia neο V (MT11i)

με εκδοση Android 4.04

αριθμο εκδοσης 4.1.Β.0.587

εκδοση Kernel 2.6.32.9-perf

 

βοηθεια... εχω τρελαθει με τοσα θεματα και προτασεις και ακρη δεν βγαζω :(:wacko::cry:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4288470#post4288470

 

κοιτα εδω και πιστευω θα τα καταφερεις, αν οχι γραψε μου p.m. να σε βοηθησω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα jelly bean (custom rom) στο κινητό χθες και τα σπάει.. Τρομερά smooth και πολύ καλή ανταπόκριση. Θα το κάνω ένα crash test και επανέρχομαι με περισσότερες πληροφορίες :D

 

Δεν μας λες και ποια ακριβώς, γιατί εγω προ ωρών (εχοντας λίγο κουραστεί/βαρεθεί την HD Ultimate 2) δοκιμασα την Viper 2.1 και την Super Jelly Bean 2.1, η 1η ωραία αλλα δεν επαιζε το WiFI (με τον Suave 6 anyway) και δεν την κράτησα,η 2η κολλούσε και δεν επεμεινα...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι σε πειραζει το τικ? εσυ βλεπεις οτι παραδοθηκε τι σημασια εχεει αν ειναι ενα τικ?

 

Γιατί θέλω να ξέρω πότε παραδόθηκε το μήνυμά μου.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες ο Thilac που εχει φτιαξει την xperia ics Pureness rom θα κανει αλλαγες και θα την κανει να μοιαζει με την ρομ του xperia z launcher,lockscreen και αλλα πολλα. Την ics Pureness την φοραει το κινητο πανω απο 5 μηνες και δουλευει τελεια χωρις κοληματα. Stay in touch :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, δεν ξερω αν "ποσταρα" σωστα αλλα ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω και δεν εχω ιδεα! Το προβλημα μου ειναι οτι σημερα αγορασα το sony xperia u και αμεσως εκανα αναβαθμιση στην νεα εκδοση και μου κολαει απιστευτα! Την βοηθεια σας παρακαλω! Τι πρεπει να κανω? Μπορω να επαναφερω την προηγουμενη, η υπαρχει κατι να κανω να "φτοιαξω" αυτην? Ευχαριστω για τον χρονο σας!
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες ο Thilac που εχει φτιαξει την xperia ics Pureness rom θα κανει αλλαγες και θα την κανει να μοιαζει με την ρομ του xperia z launcher,lockscreen και αλλα πολλα. Την ics Pureness την φοραει το κινητο πανω απο 5 μηνες και δουλευει τελεια χωρις κοληματα. Stay in touch :D

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου η καλύτερη rom έως τώρα που έχω βάλει!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα με κοροιδευετε? ΠΩΣ του εκανα εγκατασταση διχως να του εχω περασει πρωτα cwm?!!! παλι τα βηματα εκανα και παλι ... ! δεν παιζει να το ξαναπειραξω μου σπασε τα νευρα..!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερες!

Υπαρχει κανεις που να αντιμετωπισε το προβλημα με το zedge ?

Οι ιδεες που προειπαμε δεν διορθωσαν τιποτε..

Συνεχιζει να κανει μια ωρα μεχρι να κανει preview το ringtone.

To αφηνω,αραζω στο pc,ξεχνιεμαι κ ξαφνικα με τρομαζει απο το πουθενα μετα απο ωρα,επειδη καταφερε να ανοιξει το preview.

Ολα τα αλλα δουλευουν κομπλε στο κινητο,σελιδες,φβ και κλησεις απο skype..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα με κοροιδευετε? ΠΩΣ του εκανα εγκατασταση διχως να του εχω περασει πρωτα cwm?!!! παλι τα βηματα εκανα και παλι ... ! δεν παιζει να το ξαναπειραξω μου σπασε τα νευρα..!

 

Δεν λέμε ότι δεν πέρασες cwm. Όταν είσαι στο cwm πρέπει να κάνεις κάποια πράγματα. davik cache, battery stats κτλ. Δεν τα θυμάμαι ακριβώς. Και γω όταν την πέρασα δεν τα έκανα όλα τα βήματα (τα 3 τελευταία, επειδή ήταν στο advanced και δεν τα πρόσεξα) και δεν άνοιξε ποτέ το κινητό μου. Επαναφορά με SEUS, ξανά root, cwm και ακολουθώντας ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ τις οδηγίες, πέρασε κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα και αυτα τα λοιπα..και δεν κανει..(την πρωτη φορα δεν τα ειχα κανει την 2η ομως τα εκανα και παλι ..)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα και αυτα τα λοιπα..και δεν κανει..(την πρωτη φορα δεν τα ειχα κανει την 2η ομως τα εκανα και παλι ..)

Τωρα που ειναι το προβλημα? σε τι κατασταση ειναι το κινητο? που θα ηθελες βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...